Ong bak 2: Pomsta

• Thajsko Ong Bak 2 (více)
Ukázka z filmu 1

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

Giggs

Plytky pribeh s trochu nečakanym koncom a bojove sceny dovedene takmer k dokonalosti. Od Tonyho sa asi viac nedočkame. ()

Theraphosa

Tři hvězdičky pouze a jen za bojové scény. Příběhová část tak trošku pokulhávala a pokud se tímto snímkem snažil Tony Jaa cokoliv předat, mě to hodně unikalo. Těšil jsem se na dechberoucí z fiziologického hlediska těžko uvěřící kreace, které nám Tony předvedl v Tom Yum Goong, ale bohužel jsem se jich zde nedočkal v takové hojnosti, jak bych doufal (tím však nechci nijak hanit kousky, které zde hlavní hrdina předvádí). Nezbývá než se těšit na další počin, který tento obrovský talent může světu ještě nabídnout a já jsem si jistý, že jistě ještě nepředvedl vše, co v něm je...55% ()

Orthank

Presne ako sa dalo čakať. Pokračovanie "mlátičky" Ong Bak sa v podstate ani nesnaží prekonať svojho predchodcu. Samozrejme to ni je nič zlé, ale zasadiť tak primitívny príbeh do minulosti bola veľká chyba. Tony Jaa tak nemá kam rozšíriť svoju kreativitu, a preto celý film len chodí sem a tam, a hľadá, kde a koho zmlátiť. A že niekedy to je neskutočne samoúčelné, nie je v celej dĺžke filmu vôbec výnimkou. Zopár slušných bitiek je síce efektných, ale tú absenciu logicky vyzerajúceho a hutného deja, či režisérsky pevnej ruky je tu poriadne cítiť. Keď tak nad tým rozmýšľam, ani neviem prečo sa práve tento film volá Ong-Bak 2, keď paradoxne najviditeľnejšie vlastnosti pokračovania má jeho dávnejšia a o nejeden stupeň lepšia "sekanica" Tom Yum Goong. Niekto sa tu asi zle vyspal, a niečo mi hovorí, že slovenský (český) distribútor pri preklade názvu, to určite nebol. Jedno je isté. Zostáva už len dúfať, že po takto nevydarenom kúsku po nás Tony hodí niečo prepracovanejšie a, že ho opäť viac uvidíme pred ako za kamerou.... ()

Ripley

Příběh je velmi slabý a film je postaven hlavně na bojových scénách,které v některých momentech jsou velmi cool(hlavně ty zpomalené),ale jinak nepředvadí nic převratného.Na Hrdiny či Klan létajících dýk to nemá,ikdyž tam je akce zase o něčem jiném.Tony Jaa je určitě výborný kaskadér a tlučdržkovník,ale svěřit mu režii byla asi chyba.Nadruhou stranu...s tím scénářem se moc vykouzlit nedalo.Pro Evropana budou možná ještě zajímavé některé kostýmy a celkově exotický vzhled filmu i "herců". ()

cab

Po nabehu zaverecnych titulku na obrazovku moje mira horkosti dovrsila skoro maximalniho bodu, protoze oproti jednicce se thajsti stirkove rozhodli o velkolepejsi podivanou zasazenou o nekolik stoleti zpatky, coz by nebylo ku skode. Jenomze vysledek je zalostny a jedine co mi zustane v pameti je zaverecna bitka a odhodlani kaskaderu spolu s hlavnim hrdinou udelat pro svoje bojove sceny maximum. Jednoduchost prvniho dilu vytezi nad prekombinovanym a nezajimavym pribehem dilu druheho, ktery ma vyplnit pasaze neobsahujici nasili. Beda bedouci 35% ()

B4TM4N

Ong Bak prostě nemá na to, aby obsahoval nějaký děj. Proč Tony nezůstal o starého dobrého ukradeného slona? ()

Rssa

Historický Tony je slabší než ten ze současnosti, i když zápletka je o trošičku lepší (rozuměj: pouze dementní). Opět dobrá choreografie, ale chybí tomu dynamika jako z pravého Ong Baku. 70 % ()

Holina

Po vynikající jedničce takový paskvil? Jsem zklamán jak zpracováním tak choreografií, především pak ale Tonym, který si tu střihnul roli vzteklé opice. Zkusim ještě trojku, ale teda pokud to půjde v těchto stopách tak potěš. ()

POciSEM

Mno bylo to vselijake. Tony Jaa jako reziser podle me Ong-bak trochu nezvladl. Nebejt zpomalenych zaberu,kterych je ve filmu snad vic nez tech normalnich byla by stopaz tak o pul hodiny kratsi. Musim ale pochvalit vypravu protoze ta zase naopak dodavala fimlu tu stavu a smrnc. Vsude spina,krev a ty hnusny zuby hercu vypadaly jeste lip nez v piratech z karibiku. Pribeh byl celkem o nicem ale to urcite neni to hlavni co lidi chtej videt. V tom co Tony umi je nejlepsi a to delat z lidi prvotridni sekanou. Jeho choreografie fightu nema chybu a i kdyz prvnich par facek neni nic co by uz pred nim nezvladal Adkins nebo Van Damme,to co predvede v zaverecnych 20ti minutach byl opet tezkej hardcore. Navic tentokrat nejni za masakratora sam a tak se musi hodne ohanet aby nedostal na budku. Kazdopadne jako oddechovka to jakz takz funguje ale cekal sem o dost vic. ()

Yangus

Nevím proč se mi to po prvním shlédnutí tak nelíbilo asi že to nedopadlo dobře? Nevím. Podíval jsem se zovu po dlouhé době a byl jsem nadšen. Tony Jaa vskutku umí i se zbraněmi. Jsem zjedav na další jeho filmy. Jen je třeba udělat pořádek v názvech. Ani tohle by se takto nemělo jmenovat. ()

colapso

Zatím určitě nejhorší film co Tony Jaa natočil.Nebýt brutální rubačky na konci filmu bylo to za 2*. Opravdu zklamání. ()

TERRORDROME

Začiatok je skvelý, riadne špinavý, drastický a plný efektných záberov... no a potom až po záverečnú bitku nič moc. Dej bol debilný aj v predchádzajúcom filme ale tam bolo plno akčných scén od výmyslu sveta a tu je to vcelku bieda. Tréning, občas nejaká menšia strkanica a flashbacky. Potom Sandokan povie Tienovi, že nemôže prevziať vedenie jeho gangu pokiaľ si nevybaví účty z minulosti - mal by si sa pomstiť - dobre tak ja idem... a tak ide a zo desať minút tancuje na kráľovskom dvore. Vráti sa do dediny, kde na neho vyskáče asi 500 miliónov protivníkov (no to asi preháňam možno ich bolo len 400 miliónov) a on sa konečne bije a bije a bije až kým nezdochne od vyčerpania. Táto scéna je konečne to na čo sa čakalo celý predchádzajúci dej a je riadne dynamická až besná a obsahuje tie najdivokejšie súboje so zbraňami. Dojem z nej kazí iba sprostý havraní muž čo poletuje na drôtoch, čo bolo v Tonyho filmoch doteraz zakázané. Na záver nejaký ten hovno dejový zvrat ktorý na hodnotení teda nepridá. Oproti Tom yun goong je to podstatne menej zábavné a to je skrátka fatálne pre film s nulovým obsahom. ()

Milodar

Kvalitativně mnohem lépe natočené, než Ong Bak 1, která svým obsahem připomínala Karate Kid. Kromě svělých bojových scén se dá překousnout i děj a dialogy. Bojůvky už nejsou jen hezky nasnímaná choreografie jako v jedničce, ale je věnován prostor i psychologii, tj. zejména gradace nasranosti našeho pana bojovníka. V jedničce byl povedený zloduch s modulátorem hlasu, tady posloužil proutěný košík na hlavě, takže dávám bod za originalitu. A ti sloni taky byly lepší, než rikšy ve velkoměstě. Snad jen ta sokolí žena měla zůstat na Sokolském sletu, ale asi tam Praprt Prabhupádí chtěl mít něco mystického. Jaa, jaa, sehr Gut! ()

Zombi

Stejně jako u Ong Bak a Tom Yum Goong dávám 4 hvězdy, ale ne proto, že je film tak dobrej, je to kvůli akčním scénám, které prostě nemají konkurenci, navíc jsou natočeny krásně přehledně a ti borci, kteří se tu otloukají si dávají neuvěřitlně do těla. Celkově mi to přijde slabší než předchozí filmy, ale zase je tu spousta soubojů se zbraněma a závěrečná sekanice je vynikající. O ději se rozepisovat nebudu, je to jen o něco menší stupidita než přechozí filmy a hodnotit to bez soubojů, má to jednu hvězdu, protože navíc nikdo neumí hrát a půlka z nich vypadá jak opice, sorry musel jsem to napsat :o) Tony je výbornej na bitky, ale zná dva výrazy - meditační a nasranej a namluví toho míň než Arnold v prvním Terminátorovi, jenže Arnold hrál cyborga, Tony potencionálního vůdce Thajska, či čeho, a to je sakra rozdíl. ()

Jayem

Pripadalo mi to ako zlátanina Tarzana a Apocalypta. V celom filme sa okrem stupidneho deja a sústavnej retrospektívy odohraju dve akčne scény, ktoré stoja zato. Jedna v strede a jedna na konci filmu, ale pokial sa k nim dostanete musite pretrpeť to čo sa odohrava medzi tým (ved nejako museli nahrabať material na 90 min). A počas toho nudneho čakania som už ani nebol zvedavý na tu akciu, ale len nato kedy to už konečne skonči. Len tak na okraj ani nachapem prečo sa to vola Ong bak 2? A nemožem si pomôcť ale Tony Jaa mi pripadal s tou hryvou ako Helena Bonham Carter v Planete opíc. ()

Nethar

Příběhově to je strašné, ani čtyřnásobné zrychlení vás skutečně o nic z "děje" nepřipraví. Viděl bych to kolem jedné hvězdičky. Ale musím přimhouřit oči, protože bojové scény, hlavně v druhé půlce, se mi moc líbily. Bojová choreografie propracovaná, různé zbraně, sloni, ... Tony Jaa je ďábel a já jsem hrozně zvědavý, co vznikne z jeho účasti ani ne tak na Rychle a zběsile 7, ale hlavně na Raid 3. ()

jerenymo

Tak jsem to shlédnul..... k ději se moc vyjadřovat nebudu páč ten byl jasnej už od úvodu.... ale na co sem se nejvíc těšil byl samozřejmě Tony...ten mě opět nezklamal a proto dávám 4 *. Ačkoliv některé scény byli zdlouhavé a nudné, tak bojové scény mi tohle dokázali naprosto vynahradit. Doufám že Tony zase brzo něco spáchá :D ()

maty39

Očekávání byla vysoká. Výsledný dojem rozpačitý. To že dějová stránka bude rozbředlá omáčka nedávající smysl a nudící k smrti i zhulené jedince jsem tak nějak čekal. Ale bohužel mě nezaujala tak jak jsem čekal ani "bitevní" část. Je sice vidět, že Tony umí a vypadá to opravdu skvěle... Jen to všechno vypadá stejně a navíc jsme to viděli i v předchozích filmech mnohem zábavněji (možná že ne lépe, protože místy je choreografie opravdu výborná). Předchozí filmy často těžily z moderního prostředí, což dávalo prostor různým variacím bojových scén a kaskadérských kousků - tady prostě chybí nějaké oživení - alespoň nějaký velmi schopný záporák, se kterým by si to Tony rozdal. Snad se do příště Tony polepší 7/10 ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)