Ong bak 2: Pomsta

• Thajsko Ong Bak 2 (více)
Ukázka z filmu 1

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

enter.

STRAŠNÁ NUDA, ale posledních 30 minut začíná být film zajímavější. Příběh se postupně vysvětluje a na konci je závěrečná kvalitní bitka. Toto je jediný důvod proč nedávám jednu hvězdu, jak jsem plánoval. 50% :-) ()

Cid

V časech parného, srpnového léta kdy teplota dosahovala extrémních hodnot, až patnácti stupňů Celsuisa (v poledne) jsem trávil dovolenou na březích Dunaje. A protože jsem si sebou nevzal péřovou bundu, trávil jsem večer sledováním velkolepé akční podívané Ong-bak 2. A to jsem ani netušil, že jsem se nevědomky k této reklamě na zubní pastu po šesti letech zase vrátil. A o co větší bylo mé překvapení, že jsem již toto hovnodílo dávno orazítkoval dvěma hvězdičkami. A vzhledem k tomu, že jsem již o šest let starší, intelektuálně vyzrálejší a naučil jsem se psát všemi dvěma prsty, musím se pokusit toto vcelku podprůměrné hodnocení nějako vysvětlit. Ne tak Vám, protože mé hodnocení na 52 stránce nikdo nečte, ale zejména sobě. Je jasné, že mé mladší a hubenější já již tehdá odhalilo, že se jedná o solidní řežbu s mírným sklonem k sebepoškozování. O tom není sporu, ale proč tedy jen dvě hvězdy, ptám se sebe? Že by to bylo absencí příběhu? Ne, protože příběh by v tom nehledal ani Colombo. Že by hereckým obsazením? Taky ne, protože Tony Jáá, je superborec, s pěstmi tvrdším než chleba z Tesca. Že by záporák nebyl dostatečně zápo-odpornej? Taky ne, neboť jeden ze záporáků byl tak hnusnej, že jeho fotku máme doma v koupelně na zrcadle a od té doby si má dcerka čistí zuby cca hodinu a šestkrát denně. Tak proč? Víte co, nechám to na Cidovi budoucnosti, ten Vám to určitě vysvětlí. Tak čau a zase za šest let :-). ()

Sodar18

Asi tých 45 minut bolo nudných ale potom keď prišli tie bitky, prave kôli tomu som dal päť hviezd, bolo to celkom zaujímave, dalo sa to pozerať. ()

Kalda69

Z puvodniho tematu nezustalo nic a proto se vracime do minulosti. Souboje opet stoji za shlednuti i kdyz ten posledni je trochu vic prestrelenej a kdyby Tony prezil uz by to nebyl prumer ale hvezdy bych odebiral. Vyssi hodnoceni taky nedavam z duvodu podezreni na pouziti lanoveho centra pri soubojich coz me od dob Tygra a draka dost vadi a snizuje hodnotu takto provadenych souboju. ()

Majoslav11

"Kluku, dám ti šanci !" No neviem, nedá sa natočiť nejaký naozaj nadpriemerný bojový film ? Pritom to má naozaj veľmi svetlé a pozitívne momenty. Výborný je celý vizuál filmu, na thajské pomery musel stáť určite celý majland. Takisto akcia je výborná, očakávania boli naplnené. Niektoré scény sú veľmi inovatívne a vizuálne príťažlivé. Prečo je to ale stále riedené tak stupídnym príbehom a tak jednoduchými charaktermi a vzťahmi medzi postavami ? Tingova priateľka z detstva tam bola akože na čo ? Musím ešte pochváliť veľmi peknú hudbu....ale inak len za tri hviezdy. ()

Sunwheel

"Pokračovanie" Ong Bak som si nepredstavoval ako fantasy príbeh z 15. storočia. Ale príbeh jednotky nebol zasa taký dôležitý aby si človek užil to hlavné - umenie muay thai v štýlovej snímke. V pokračovaní už nejde úplne o propagáciu thajského boxu. Tony Jaa tu ukazuje umenie rôznych štýlov a celé to pôsobí skôr ako snaha vtesnať všetko možné (nielen v rámci boja ako takého) do jedného filmu. Pocity sú rozpačité, lebo aj ten jednoduchý príbeh je podaný úplne chaoticky. Veľkou devízou filmu je jeho vizuálna stránka. Takto hnusné prostredie pôsobí jedinečne a štýlovo. Istým spôsobom sklamanie, ale stále zaujímavé. ()

Ponocnej

no chvilema hezky ale fakt me totalne rozciluje kdyz hlavni hrdina bojuje s jednim a dva dalsi za nim v blizkosti 1metru s mecem cekaji a neseknou ho a pak dostanou pres hubu .... autori by se meli drzet pri zemi existence fantazy bytosti byla sice zajimave zpestreni a neprehanelo se to tam s nima nicmene kdyz upirka v pulce hlavniho fightu prijede na slonovi kterej jen stoji zabojuje si z hlavnim hrdinou da mu na prdel a zase odjede tak to bylo minimalne receno na zatukani na celo za tyto veci zkratka musim nejakou tu hvezdicku srazit jinak ten arm bar co se tam pokousel predvest v zaveru jeho ucnovskych let mi prisel dost nahovno :-)) ()

Butthead

Kdyby se Tony vysral na režírování a soustředil se víc na akční stránku filmu, tak by to bylo lepší... Děj(nějakej tam je) je opět nezajímavej, přehnanej a nereálnej, herci přehrávaj jako prase a zápas malýho kluka s aligatorem v kalný vodě mě úplně odrovnal!!!! Filmy s Tonym Jaa se vždycky vyznačovaly tím, že měly nulovej děj, ale dokonalou akci, kterou si milovníci jakohokoliv Martial arts dokazali užít, a proto se dal přehlédnout nedostatek v dějové linii... Oproti tomuto standardu tady ale máme rozdíl--méně fightů ala Muay Thai(který mimochodem vždycky dodávaly šťávu) a navíc jsou ty fighty horší než v předchozích filmech...asi se Tony snažil tomu všemu vdechnout nějakou východní filosofii, ale podle mě marně a navíc na úkor filmu!! Šel snad někdo na tenhle film koukat kvůli dějové stránce??? To si asi zapomněl Tony uvědomit... Pro mě velký zklamání...Jestli Tonyho někdo rychle nevytáhne z Bolywoodu do Holywoodu tak se tam asi utopí v podobnejch propadácích a za chvíli ztratí i ty příznivce(mě), který na něj nedaj jinak dopustit.... ()

Neel

Musím přiznat, že ačkoli mě dvojka už tolik nefascinuje jako jednička, nebylo to zlé. Hlavně vím, že tady nejde o nějaké úžasné herecké výkony, ale o Tonyho kaskadérské kousky, které jsou sice hodně podobné jako v jedničce, ale přece je v nich i něco nového. Mlácení obrů v závěrečném boji je sice jako hozené přes kopírák, ale Tony je zkrátka Tony, na něj se dá dívat pořád, protože při jeho akrobatických kouscích se tají dech. ()

freezer02

Nejdřív jsem byl trochu zmaten, ale je to zase jen chyba českých debilních překladů, tohle je v podstatě jen další film s Tony Jaa v hlavní roli, tenktokrát odehrávající se v džungli, a je to inspirováno nějakým mytologickým příběhem, kterej ale upřímě stojí za prd, vše vynahrazuje Tonyho umění, kam se na něj hrabou všichni ostatní kungfu dědkové jako Jackie Chan nebo Jet Li, tohle je prostě mistr 70% ()

-Ave-

Opět jsem dostal to, co jsem chtěl, a to kupu neuvěřitelné, dechberoucí aukce nad kterou zůstává zdravý rozum stát. Tentokrát ovšem obalené ve špíně a krvi. Tony Jaa mě snad nikdy neomrzí, žeru každý jeho pohyb. ()

Fritoll

Skvělá přehlídka několika bojových umění, příběh žádná sláva, ale takovýhle akční film se jen tak nevidí. Tony je na tom opravdu dobře, kéž bych uměl aspoň desetinu co on. ()

montel

Thajsko. 15. století. Mladý Tien (Tony Jaa) padne do otroctví a přežije jen díky svým schopnostem. Osvobodí jej skupina bojovníků. Mezi nimi poté Tien vyrůstá a zdokonaluje se v bojových dovednostech. Brzy se sám připraví na pomstu...Opět výtečný Tony Jaa. Filmu ale uškodil přesun do 15. století a Tonyho lokty a kolena nahradili meče. Příběh je stejně debilní jako v jedničce, ale první Ong bak mě naprosto uchvátil a ten druhý ani neuspokojil. Po tom, co vím co Tony Jaa dokáže mám o dost větší nároky. Těším se až Tonyho pohltí Hollywood. 45% ()

KiJi

Zpátky do minulosti aneb Jak se to Tonny naučil. Třetí Ong bak nás zavede do thajského středověku - příběh je opět klasický - malý chlapec přežije vyvraždění rodiny, někdo jej vycvičí on se mstí. Ale pointa zas tak špatná není a příběhově je to lepší než dvojka. Opět Tonny Jaa předvádí fantastickou bojovou scéniku; zde ukáže divákovi různé styly bojových umění, ne jen thajský box, což je trošku škoda, neboť jeho údery koleny a lokty jsou famózní. Ale i zde fajnšmekra bojových umění bude hřát u srdíčka a bude se rozplývat nad nádherou bojových scén (a zase tu budou sloni). ()

MamoulianX

Nechápu v komentářích keci typu hloupý a špatný scénář - scénář, výprava, kostýmy :-), kulisy :-D a souboje prostě nemají chybu. Spousta lidí si prostě nedokáže v hlavě srovnat odkazy na budhismus a karmu, vládnoucí vrstvu ve středověkém Thajsku a nechápe, že asiati myslí trochu jinak než "moderní" Evropané. Bez zaváhání 5 hvězd za vše jmenované a navrch i skvělá hudba a ozvučení úderů a zbraní, které nesnese srovnání s jiným filmem. Naprosto dotažená dokonalost. Jinak to jak má Tony Jaa natrénováno v Muay Thai a Wu-shu mi hlava nebere, Bruce Lee, Jet Li a Jackie Chan dohromady jsou proti němu bez nadsázky jen pokročilí začátečníci, Tony Jaa je prostě bůh. Už jsem se zmínil o tom, že Tony Jaa je bůh ? :-) ()

Big Daddy

Jen výtečné bojové scény mi zkrátka nestačí. Tradiční rukopis asijských bojovek zde po většinu filmu nudí, ikdyž Tony se ohání co může abychom oka nezamhouřili. ()

Pavlo

Po zhliadnutí tohto akčnáku musím napísať, že Tony Jaa sa mi dostal “pod kožu“ a budem sa od teraz tešiť na každý jeho ďalší film. Dlho som nevidel tak poctivý, bojovými scénami prešpikovaný ázijský film. Je tu vidieť veľa dobrých nápadov a nepôsobí to ukradnuto a nudne. Dej je trocha predvídateľný a postavy nie sú až tak dobre vyobrazené, ale o to tu ani snáď moc nejde. Posolstvom tohto filmu je hlavne pozrieť si a užiť si dobre zvládnuté bojové scény a krásnu prírodu. ()

Tomulka

Tony Jaa opět perfektní, ale na jeho umění předvedené v jedničce nebo v protektorovi to nemá. Nic extrovního to nebylo. ()

Holly_Molly

Po stránce příběhu (kterej tu prakticky neexistuje a slouží jen jako pojítko mezi akcí a ještě větší akcí) tragédie, ale za to ta akce..TA AKCE! Neúprosná, drsná řezanice a totální lahůdka! <3 ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)