Klikař Charlie

Good Luck Chuck

Pritiahni si šťastie

Good Luck Chuck

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 96 min (Director's cut: 101 min)

Povedená komedie, která má poměrně dost originální zápletku, a původně jsem chtěl dát i 4****, jenže pak jsem si uvědomil všechny zápory - Jessica Alba, kterou opravdu nemusím (o to víc ale překvapila v Awake), nejvíc klišodiní scény - setkání na letišti atd atd... Prostě při srovnání s čtyřhvězdičkovejma romantickejma komediema, které jsem teď v poslední době viděl, Klikař Charlie pokluhává. A Dan Fogler byl fakt odpornej, ble!(3.9.2008)

Nemůžu si pomoci, ale z řady romantických komedií, které jsem měl možnost vidět je Good luck, Chuck jedna z těch opravdu povedených, které se nemají za co stydět. Příběh sice žádný zázrak, to se ani čekat nedá. Začátek, průběh, konec, nic světoborného, ale herci za to rozhodně stojí. Jessica Alba mě příjemně překvapila. Z roztržité frajerky se rázem stala záchranářka tučňáků, která také dokáže býti sympatickou. K ní se přimotal Dane Cook, který mi až do té doby nic neříkal, ale jeho důrazný hlas, sympatický vzhled a povedený herecký výkon mi vnutil myšlenku, že jsem si ho okamžitě na první pohled musel oblíbit. Romantických komedií nikdy není dost, a pokud jsou tak bláznivé jako 50x a stále poprvé se Sandlerem, rád se na ně podívám znova. Tato jeho kvalit rozhodně nepřesahuje, ale rozhodně mě opět s radostí pobaví. --- Nechal si nějakou, kvůli jejím vadám? - Jsem plastický chirurg. Když vidím vadu, beru na ní skalpel.(10.2.2008)

Good Luck Chuck pořád zapadá do kategorie amerických romantických pohádek, ale nebojí se zároveň sejít ze stezky předepsaných scén a situací - stojí tak jednou nohou v neškodných zábavičkách a druhou elegantně nakročuje do realistického apatowského vesmíru, do jehož kvalit mu však stále hodně chybí. Na druhou stranu, není zde nouze o zábavu (přimrzlé jazyky, zhulený brácha, trojprsá ženština, eskapády na letišti the best), tudíž neodolatelná Jessica nakonec zakopla (ano, čtete správně) o tři hvězdy. (nej hláška: Budeš mít krasavice jako má jen Colin Farrell nebo Ellen Degeneres!!!)(10.11.2007)

• Marek1991

Romantická komédia s Jessicou Albou, áno, mohol som si v tom čase, keď som ju ozaj zbožňoval (stále ju mám ako herečku rád) priať viac? Myslím, že nie, avšak čo som si neprial bola takáto primitívnosť. Brutálne nechutné v sexuálnej oblasti, prešvihnutý sexizmus kvôli prakticky ničomu. Zoznámenie, vlastne celý úvod je jedná veľká klišé trápnosť, koniec sa dal predvídať, ale je aspoň pekný. Jessica ako dievča od tučniakov je zaujímavý nápad, aj keď asi netušila, čo prežívajú zvieratá v zajatí. Film vyzerá veľmi milo a zábavne, ale pritom je to povrchná hlúposť, čo ma mrzí. Začínam sa sám seba pýtať, existuje vôbec nejaká perfektná romantická komédia? Aj toto ňou mohlo byť, len to chcelo to poriadny scenár, ktorý by vedel aj nevýnimočné prostredie vylepšiť, navyše keď máte v posteli Jessicu Albu, ktorá vás prstom pozýva do postele k nej, to je najlepšia scénka filmu. S obsahom filmu však nie som stotožnený, nie som stotožnený s romantikou, ktorú nahrádza sex ako moderná a pokroková vec. Som úprimne z tohto filmu sklamaný, ale zas nie je zlý, mnohé české a slovenské filmy dneška nedosahujú ani kvalít tohto.(30.1.2013)

Příjemná komedie, na kterou si za pár dní již nevzpomenete, ale v daný chvíle splní svůj účel, tj.pobaví. Jessica je krasavice a jako herečka mi tady až tak nevadila. Dane Cook je neokoukaný komik, který nejspíš kvalit konkurence nedosáhne. I tak bylo ta hodina a půl nepromarněná a sympatičtí hrdinové vám vynahradili ty tradiční hollywoodské klišé.(29.1.2008)

• - Scény s tučňáky se natáčely ve Vancouver Aquarium Marine Science Centre. (Zdroj: Wikipedia.cz)

• - Budova, v ktorej vo filme pracujú Chuck a Stu sa volá Seltaeb. Seltaeb odzadu je Beatles. (ladko)

• - Auto Cam Wrexlerovej je Toyota Prius II a na nárazníku má nálepku "I LOVE PENGUINS", čo v preklade znamená "Milujem tučniakov". (ladko)