poster

Ďáblova dílna

 • Rakousko

  Die Fälscher

 • Slovensko

  Diablova dielňa

 • USA

  The Counterfeiters

 • Velká Británie

  The Counterfeiters

Drama / Krimi / Válečný

Rakousko / Německo, 2007, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SaNcHeZ_cz
  ****

  I přesto, že se Ďáblova dílna tváří jako ryzí drama o tom, že každý i ten nejnepříznivější čas, si najde své oportunisty; nabízí poměrně zajímavý pohled na speciální praktiky, kterými se Němci za druhé světové války snažili zvrátit vývoj války ve svůj prospěch. Slušně zahrané rakouské válečné drama tak i přes poměrně fádní zápletku ukazuje, že i ten nejmenší prvek v rovnici může mít osudové následky pro celek. Zároveň slouží také jako jeden z důkazů, že rakouská filmová tvorba stojí za větší pozornost.(13.5.2011)

 • suicide
  ****

  Velmi zvláštní film o ze specifického prostředí. Mnoho Židů mělo nějaký talent, proto mohli přežít, ale za jakou cenu? Zradou vlastní krve. Je velmi lehké soudit a odsoudit, mnohem těžší je pochopit. Film s výraznými hrdiny nehrdiny, kde nikdo není vyloženě kladný a ani záporný. Hlavní nácek filmu dle svých slov už dávno ztratil ideály - byl komunistou, ale teď už není ani nacistou, už jen poslouchá rozkazy - klesl na samé dno, dělá všechno, co je potřeba k přežití - a úplně to samé dělají i samotní židovští vězni. Přesto ale se jim podaří v zájmu něčeho vyššího projevit cit a lásku a konečným nasazením svých krků dokáží dovést do konce svůj malý odpor či odboj, který měl mnohem větší důsledky než oni sami.(22.4.2009)

 • Pro-EaZzy
  ***

  Válečné drama o uzavřené skupince lidí, ve kterém se líčí konflikt mezi idealismem a pragmatismem. Sugestivní, autentická podívaná zabývající se především studiem charakterů v mezních situací. Soudržně vystavěný scénář, dělá z Ďáblovi dílny zajímavý opus, leč s několika nepříliš zajímavými momenty. Co je ale potřeba vyzdvihnout je úctyhodný výkon Karla Markovicse. Další filmovou hodnotou je i samotný vnitřní boj mezi vězni. Škoda snad jen velmi pomalého tempa, které se sice snaží zachytit vše podstatné, nicméně občasné sterilní vyprávění celkový dojem lehce znehodnocuje.(1.2.2009)

 • Falko
  ****

  Opät dalsi filmov z 2 sv. vojny, avsak tentokrat slo vo filme o falsovani bankoviek, co som nikdy v ziadnom vojnovom filme nevidel, takze pre mna to bola zaujimava tema. Inac je to ukazka dalsieho trapenia Zidov v koncentracnych taboroch, co uz som videl casto, ale stale je to zaujimava tema a vzdy ma tieto filmy budu bavit. Karl Markovics si zahral aj Stockingera v seriali Komisar Rex. _________ Karl Markovics - (Salomon Sorowitsch) +++ August Diehl - (Adolf Burger) +++ David Striesow - (Friedrich Herzog) +++ Martin Brambach - (Holst) +++ August Zirner - (Dr. Klinger) +++ Veit Stübner - (Atze) +++ Sebastian Urzendowsky - (Kolya Karloff) +++ Tilo Prückner - (Dr. Viktor Hahn) +++ Hudba: Marius Ruhland +++(12.12.2010)

 • hellstruck
  ****

  Ve spojení s druhou světovou válkou neustále slyšíme o holocaustu, ale málokdo ví, že nacisté měli spoustu dalších rozjetých operací - například padělání peněz za účelem zničení ekonomiky nepřátelských zemí. O tom je právě Die Fälscher, film, kterému chvíli trvalo, než si mě získal. Na první pohled mi nesedla kamera, obsazení a rychlý spád hned ze začátku - ale na to všechno se dá zvyknout a příběh se nakonec člověku dostane pod kůži. Především ve vypjatých emočních situacích (mladý Kolja trpící tuberkolózou...). Slabší 4*.(2.4.2014)

 • - S filmom súvisí aj Múzeum koncentračného tábora Sachsenhausen, ktoré navštevuje mnoho turistov a zvedavcov z celého sveta. Nachádza sa tam tiež tzv. "Dieľňa falšovateľov". (MikaelSVK)

 • - Akcia Bernhard, nazývaná aj Operácia Bernhard, je v histórii doteraz najväčšia známa falšovateľská akcia bankoviek a dokumentov. Pôvodne bolo jej cieľom zaplaviť britskú ekonomiku falošnými bankovkami. (MikaelSVK)

 • - Adolf Burger, podle jehož knihy byl film natočen, byl československý typograf a vězeň č. 64401. (blackrain)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace