Ďáblova dílna

The Counterfeiters

The Counterfeiters

Drama / Krimi / Válečný

Rakousko / Německo, 2007, 98 min

Slušný snímek, na kterém je dozajista to nejzajímavější samotná pointa. Bohužel celý film se mi zdál dost křečovitý a i když má stopáž jen 90 minut, tak jsem se místy nudil. Navíc si nejsem jistý zda Karl Markovics byla nejvhodnější volba. Dostat se námět do zručnějších rukou mohl z toho být trhák........ Tři a půl hvězdičky.(6.3.2008)

Rozpočet €4,2miliónaTržby USA $5,488,570Tržby Celosvetovo $19,519,693║ Konečne som sa dočkal poriadneho filmu z Nemeckej strany, aj keď ide o koprodukciu Rakúska a Nemecka. Začiatok bol taký pomalší rozbeh ale potom ako nabehli na scénu Nemecký vojaci a uväznili falšovateľa Sorowitscha to dostalo riadne dramatické grády, nechýbalo napätie, miestami husté dusno, taktiež surovosť, celkovo dej mal výborný spád, takže kvalitný film z vojnových čias. /80%/(24.1.2009)

I přesto, že se Ďáblova dílna tváří jako ryzí drama o tom, že každý i ten nejnepříznivější čas, si najde své oportunisty; nabízí poměrně zajímavý pohled na speciální praktiky, kterými se Němci za druhé světové války snažili zvrátit vývoj války ve svůj prospěch. Slušně zahrané rakouské válečné drama tak i přes poměrně fádní zápletku ukazuje, že i ten nejmenší prvek v rovnici může mít osudové následky pro celek. Zároveň slouží také jako jeden z důkazů, že rakouská filmová tvorba stojí za větší pozornost.(13.5.2011)

Opät dalsi filmov z 2 sv. vojny, avsak tentokrat slo vo filme o falsovani bankoviek, co som nikdy v ziadnom vojnovom filme nevidel, takze pre mna to bola zaujimava tema. Inac je to ukazka dalsieho trapenia Zidov v koncentracnych taboroch, co uz som videl casto, ale stale je to zaujimava tema a vzdy ma tieto filmy budu bavit. Karl Markovics si zahral aj Stockingera v seriali Komisar Rex. _________ Karl Markovics - (Salomon Sorowitsch) +++ August Diehl - (Adolf Burger) +++ David Striesow - (Friedrich Herzog) +++ Martin Brambach - (Holst) +++ August Zirner - (Dr. Klinger) +++ Veit Stübner - (Atze) +++ Sebastian Urzendowsky - (Kolya Karloff) +++ Tilo Prückner - (Dr. Viktor Hahn) +++ Hudba: Marius Ruhland +++(12.12.2010)

Příjemné překvapení. Filmů z druhé světové jsem už viděl spoustu, tenhle je ale unikátní. Většina děje se odehrává v koncentráku, ale v naprosto oddělené části pro padělatele. Tím je děj od reality války částečně izolován a dosahuje úplně jiného pohledu. Autor předlohy se vyjádřil, že to je jen film a realita byla trochu jinde, ale že se mu líbí. Mě se film taky líbil a Oskara za zahraniční snímek mu přeju.(27.3.2008)

• - Hlavní postava tohoto filmu má stejné jméno (Salmon Sorwitsch) jako první žid, přijíždějící vlakem na samém začátku Schindlerova seznamu, který nahlásí své jméno jednomu z nacistických oficírů. (DruidKarel)

• - Akcia Bernhard, nazývaná aj Operácia Bernhard, je v histórii doteraz najväčšia známa falšovateľská akcia bankoviek a dokumentov. Pôvodne bolo jej cieľom zaplaviť britskú ekonomiku falošnými bankovkami. (MikaelSVK)

• - Adolf Burger, podle jehož knihy byl film natočen, byl československý typograf a vězeň č. 64401. (blackrain)