Trochu nadnesený romantiký příběh v muzikálovém hávu. Fred zde hraje zámožného, postaršího náfuku, doslova sobce, kterému kromě sebe na nikom příliš nesejde a který má za to že penězmi vyřeší vše. To se má ale brzy změnit, neboť mu do života vstoupí mladé francouzské děvče (Leslie Caron - známá například z Američan v Paříži). Romatický, nepřekvapivě i dost vtipný, pohodový snímek se spoustou tanečních čísel protkaných celým filmem. Krásná, téměř až pohádková, atmosféra z filmu sálá každým záběrem, nechte se unést. 80%.(13.2.2010)

Fred Astaire a Leslie Caron jsou prostě půvabní. V žádném filmu mi nevadil věkový rozdíl Freda a jeho partnerek, on je vždycky miláček. :) Krásná hudební čísla. Sluefoot, Dream,...a další :) http://www.youtube.com/watch?v=FwImKYGCSxI, http://www.youtube.com/watch?v=Vhzm82w8DoI(2.3.2012)

Nádherně taneční film s Fredem Astairem. Kdybych nečetla předlohu Jean Webster Táta Sekáč, tak dám plný počet, ale na tomto románu v dopisech dost lpím, takže za 4*. Je škoda, že každá adaptace si z knihy vybere jen něco, přitom jde o kvalitní matroš, který by stál za to zpracovat bez úprav. Zde je plusem samozřejmě muzikálová podoba, francouzský sirotek Julie nevědomky okouzlí výstředního boháče, který se rozhodne ji poslat do Ameriky na studie. Jak to asi pak dopadá, není třeba rozepisovat...(20.7.2012)

• Houdini

Oscar 3 nominace: Výprava, Hudba - M, Píseň - "Something's Gotta Give"(8.4.2004)

• - Krátce po začátku natáčení Fredu Astairovi zemřela jeho žena Phyllis. Byla to pro něho jistě tragická doba, přestože se to na jeho výkonu citelně neprojevilo. (celuloid)