MFZB

Film sledujúci psychiku a správanie vraha...no perfektné niečo. Film robený formou dokumentu a výpoveďami vybraných postáv. Strašne sa mi páči, ako to bolo spracované, celková tá myšlienka a všetko toto, aledovanie každého kroku vraha a vyberanie si tých jednotlivých obetí. Toto je presne ten typ hororu, s ktorým som sa ešte nestretol, a zaujal ma a všetky tie jednotlivé myšlienkové pochody vrahu tu boli vyobrazené. Podľa mňa to je riadne dobre odvedený kus práce a tiež si myslím, že aj režisérsky to je zvládnuté...90% ()

klapqua

oceňujem nápad... ako študentka psychole som sa o tento film veľmi zaujímala, pretože ma obdobné prípady istým spôsobom fascinujú... nevadilo že tam nie sú detailné zábery mučenia ako mnohým, v tom si "nelibujem", takže mi kamera mimo scénu občas neprekážala... čo mi prekážalo boli mnohé herecké výkony, ploché, plýtké a nevýrazné... najviac ma dostal ten slizký patológ, kľudne by som povedala že vrah je on... z námetu sa dalo vytrieskať viac, ale aj tak sa priznávam že som mala takmer celý film husinu a keď uniesol to malé dievča, mala som chuť rozmlátiť monitor a toho slizáka rozsekať... ()

brasek

Zo začiatku zaujímavý doku-thriller-hororový snímok, ale asi po cca 30 minútach som sa začal nudiť. Snímok stratil gradáciu deja. Z celkového pohľadu taký lepší priemer. ()

vooddoo

Snímek by rozhodně zasloužil větší hodnocení, než 65 procent co tu má. Jen málo filmům dávám čistých pět, a tady jsem nezaváhala. Velmi dobré záběry přímo od vraha, které někomu třeba přijdou nekvalitní, ale to jen dodává snímku jeho ponurost. Sice bych ho neřadila do kategorie horor, ale krimi - i když děsivé záběry tu jsou! Hlavně scény z mučírny nebohých dívek. U scény s malými holčičkami, co byly přímo ve vrahově domě, jsem úplně trnula hrůzou a říkala si, jací musí být ti vrazi nehorázní dobytci! Poslední scéna s obětí mě velmi emocionálně zasáhla. Za výbornou myšlenku a zajímavé zpracování dávám pět! ()

stanyko

Temu masovych vrahov mam radsej v dokumentarnom nez filmovom spracovani. Toto dielo som sice dopozeral, lebo nieco ma na tom zaujalo, ale ide o nepodarok. Film si vobec nedrzi konstantnu kvalitu hereckych vykonov a casto som sa pristihol ako si vravim, ze toto bolo zle zahrane. Pritom to malo byt zahrane tak, aby to posobilo ako doveryhodny dokument. Mnohi herci boli uveritelni, no niektori to zas domrvili. Kamen urazu je kamera s hnusnym, temnym, rozmazanym a neviem akym este obrazom. Kedze som 90. roky zazil, tak dobre viem ako kvalitny obraz dokaze vykuzlit vtedajsia domaca kamera. Toto bol zo strany tvorcov podfuk na divaka. Na jednej strane slubovali sukromnu video zbierku sadistickeho vraha, ale na druhej sa zdrahali nieco ukazat. K tomuto kusku som sa dopracoval od filmu "As Above, So Below", kde v komentoch vychvalovali prave Poughkeepsie Tapes. Mal som zrejme ostat pri As Above filme, ten bol o triedu kvalitnejsim kuskom. ()

Fantaji

Mé hodnocení je velmi ovlivněno faktem, že jsem předem nevěděl, do čeho jdu. A že jsem byl překvapen... dost nemile. Ne fakt, tohle byl šok větší než Srpski film (tam to byl spíš šuk, ale kuš s tím...). Zvráceností to bylo pro mě ještě horší, sugestivnější a hrůznější. Fakt jsem byl hluboce znepokojen z toho, cože to vlastně sleduju. Velmi uvěřitelné – až na pochybnou bezchybnost. To mi vrtalo hlavou od první „akce“. Plus to, že jsem o tomhle neslyšel... až po skončení jsem si zjišťoval, jak to ve skutečnosti bylo či nebylo. A upřímně mě to i dost uklidnilo... Nicméně vědět to od začátku, určitě by mě to tolik nezasáhlo a určitě bych si to tolik „neužil“. Bylo by to něco mezi třemi a čtyřmi. Takhle je to 5*. Takže pro fanoušky psycho krimi snuff počinů bych doporučoval stejný postup. ()

F2003F

Prekvapivo veľmi silný žánrový zážitok, ktorý práve ťažko opísať slovami. Možno, až keď sa z neho spamätám. Ak vôbec.. Atmosféra a emócie vás nebudú absolútne šetriť. Nedá mi neoceniť aj prácu s kamerou, ktorá bola lepšia a hravejšia než u nasledujúcej režisérovej Karantény. Každopádne horor, na ktorý sa nezabúda. Odporúčam nečítať pred zhliadnutím žiadne recenzie, najlepšie nič. 8/10 ()

hony23

Fiktivní dokument o sériovém vrahovi, který se vyžíval v mučení svých obětí. V rámci autenticity tvůrci zvolili formát, který divákovi předkládá záběry natočené samotným vrahem na VHS kameru. Kameru roztřesenou, zrnící, většinou používanou v šeru sklepa, takže záběry jsou hodně nekvalitní. Sledování filmu je tak nepříjemné nejen z důvodu toho, jak se ten sadista k obětem choval, ale i z důvodu mizerné kvality obrazu. ()

fandimir

Myslet si, že je to reálný dokument a identické záběry, tak bych asi neměl koule to dokoukat, na takové znepokojující záběry opravdu nemá žaludek každý. Každopádně pěkně natočený kousek něčeho, co by se klidně mohlo stát a bohužel se i někdy děje v reálném světě. /70%/ ()

linger

Dokumentarny styl tomu nevadi (len tak z paty, The Tunnel (2011) alebo Lake Mungo (2008) su za mna vyborne horory a podobne sa opieraju o vypovede svedkov alebo vysetrovanie). Co mi vadi je, ze ustredny vrah je podla svojho portfolia ultimatne zlo - vrazdi, porcuje, znasilnuje deti aj odlezane mrtvoly, v katakombach vazni a tyra otrokynu, jazdi v dodavke... ale ked sa zjavi na obrazovke, tak vidim len nejakeho ukricaneho typa v hlupej maske, ktoremu by som ani neverila, ze tie veci robi. Neviem, ci by pomohlo viac exploitacnych zaberov, alebo obsadenie Adama Drivera. Lahko podpriemerne. ()

PanPyzamo

Tak tohle se mi líbilo extrémně. Bavil jsem se od začátku až do konce. Miluji horory, kde jsou záznamy z kamery a ty, které jsem viděl zde, patřily k absolutní špičce. Nechci vám prozrazovat obsah těchto záznamů, ale některý z nich byly fakt TOP  a díky nim si tento film budu pamatovat. Tohle byla zkrátka trefa do mého vkusu a právě teď v době psaní této recenze se mi v hlavě promítají různé scény. Za mě nezapomenutelné! Doporučuji fandům snuff hororu. Pro běžného diváka bych nejspíše nedoporučil. Těžko říct. Mě to ale vyhovovalo a za mě dobrý film. 7/10 ()

Polgedney

Film se velmi dobře tvářil jako skutečný dokument za což mu dávám plus ale i mínus, protože jsem od toho očekával něco trochu jiného nebo spíš něco víc. Found footage styl se mi taky líbil a občas to bylo fakt intenzivní. Za mě to neurazí ani extra nenadchne. ()

(fun)tomas

People ask me, how we found him and I say...first...we didn´t find him ..... Veľmi surový a sugestívny pseudodokument, ktorému celá táto mystifikácia len pridáva na atmosfére a desivosti. Keďže nejde o horor v pravom slova zmysle, neobsahuje ľakačky ani hektolitre krvi. A práve preto vo mne zanechal niekoľkonásobne silnejší a nepríjemnejší pocit. Je znekľudňujúce, že sa na svete vyskytujú ľudia schopní takýchto činov.. ()