Homerking

Tento film vydávající se za dokument vás zavede hluboko do mysli zabijáka skrze nalezené videokazety v opušťeném domě, na těchto kazetách vyšetřovatelé objeví záznamy sadistického vraha jak pronásleduje, mučí a zabíjí své oběti. Poughkeepsie tapes jsou jedním z těch skrytých klenotů v žánru found footage které s vámi zůstanou ještě dlouho po shlédnutí, nic pro slabé povahy. ()

hurki

Mám dost, fakt mi to dostalo. Nejvíc mi rozsekala scéna, kdy s Cheryl dělaj rozhovor a ona se v jedné chvíli podrbe na hlavě. ()

jafuska

největší zrůdnost a tyranství jaký jsem viděla, ani se na to nedá dívat, sice se tohle někdy děje i ve skutečnosti, je to bonužel realita, ale aby se z toho dělal film, to mě přijde úděsné a špatné. ()

Sid_77

To bylo, to bylo......nepříjemné, strašné, radši už s na to dívat nebudu. Podobný pocit jak když jsem poprvé viděl The grudge. A co napsat dál ? Já nevím co chcete abych napsal dál? Co mám napsat dál? Řekněte mi to prosím...... ()

HrochOch

Můj starej si z toho včera ustříkl za pět, a protože mě, překvapivě, radši čte než poslouchá, nezbývá než reagovat. Tenhle "rádobydokument" mě nechal chladnou hned z několika důvodu. Jednak, emoce - zejména pak rodičů obětí, při sebevětší snaze nelze brát vážně. Ony voskové figuríny ve formě pozůstalých, nucený smutek i rozhořčení a tklivá hudba v pozadí mi nejdou přes bulvy. Rozdělení na kapitoly v rámci uspořádání je pro mě nejen rušivé, ale v celku samotném pak působí dost nekompaktně. Vyšetřovatelé střílí jednu tezi za druhou, už v prvopočátku mě tou o karkulce - "patrně ho nasrala manželka, tak se sebral a rozhodl se, že zabije prvního koho potká" téměř rozesmála. Z kazet samotných nám byla dopřána jen malá ochutnávka, patrně pro zachování sexuality mezi diváky, páč, jak strejda zaplakal, stará mu po Poughkeep movie night rok nedala. Nůž na krku jednoho z kazetových děvčat prozradil, že v místnosti panovalo takové napětí, až se krve nedořezal, aspoň někde... Samotnou mě rozlítilo, že při scéně krásně brutálního kopání ležela napadená tam, odkud běžně taháme Pervol. Co je pro mě nejsměšnější, že násilí se báli nejen zobrazovat, ale i o něm mluvit (viz elektrošoky do genitálií a další věci, tak drastické, že se je bojím vyslovit:D). Cheryl samotná, děvče vanilkové a bezpochyby tou dobou živoucí, byla svou autenticitou vysloveně k zulíbání. Bod sám pro sebe dostává ujo Harvey Scroggs, kterej patrně ještě dneska pouští šišky nadšením z toho, jak jednou za kariéru mohl zorganizovat celou SWAT i s pejskama a helikopetrama. Na balónku skáču líp a příště zůstanu u bylo nebylo v podobě 112, kvalitou si to nezadá.) ()

Soubi

Tak tento film mě nakopal do rozkroku... PS:( v době, kdy jsem ho zhlédl, jsem ještě za sebou neměl Srpski film, Slaughtered vomit dolls ani Snuff 102) ()

nejmka

Nemůžu si pomoct, ale přesvědčivé mi to nepřipadalo. Záběry z pásek byly přebarevnělé, těžko věřit, že by měl vrah až tak špatnou kameru, když nahráváním žil, ale možná se pletu. Pseudo dokument mi nepřišel uvěřitelný, těžko říct, jestli to byl záměr nebo ne. ()

lusa

Dokument, ktorý má snahu tváriť sa ako vážny reál, ma teda absolútne nepresvedčil. Nulové napätie, nechutné zábery mučenia, ktoré chvalabohu ani nebolo vidno, pretože sa pán Butcher rozhodol natáčať svoje úchylnosti kalkulačkou. Jediné, čo znepokojuje je fakt, že takýchto a podobných pičusov môže behať po okolí celá kopa.. 2* ()

stephano

Asi nejslapší film od Dowle brothers, ale i tak dobrý. Respektive 85 minut nahrávky, kde po cca 20 min budete verit, že se neco takoveho mohlo stát. ()

adamix

Námet  a forma hodná väčšieho a drahšieho filmu, ale dôstojne dokáže obstáť a ukázať mnoho znepokojivých záberov s fiktívnym psychopatom, ktorý sa hrá so svojimi obeťami a ponižuje ich všetkými možnými spôsobmi až sa mi nechcelo veriť, že je to všetko iba hrané. Dokumentaristický štýl je autentický a rozprávanie odborníkov, svedkov, obete (!) len prehlbuje zvrátenú fantáziu a častokrát si divák vytvára obraz určitých udalostí a vlastne aj charakter sériového vraha. Nenápadný, mrazivý film, ktorý akoby bol z Fincherovej dielne. ()

Simo16

To čo sa udialo v tom filme, není normálne.Je to choré, kruté, sadistické a zvrátené.Takto niekomu, čo má pred sebou sľubnú budúcnosť, vziať život a ešte k tomu takýmto sposobom?Tento ,,dokument´´ nám poukazuje nato, čoho všetkého sú takýto chorí a psychickí narušení sadistickí vrahovia schopní urobiť. ()

oliveros

Temný pseudodokument, ktorý svojou potenciálnou uveriteľnosťou privádza divákovi naozajstné pocity hnusu. Funguje ako má a nebyť niektorých scenáristických prešľapov, mohli byť pásky z Poughkeepsie ešte intenzívnejším zážitkom. Budem konrétny, posledné interview by bolo oveľa uveriteľnejšie a silnejšie, keby sa dotyčná neprirodzene nepoškrabala na hlave a neukázala svetu pozostatky mučenia. To by v reále a v onom stave nikto nespravil. Aj tak silné štyri hviezdy, po dlhej dobe som pocítil tu správnu nechuť. ()

djbarrel

Zkraje filmu jsem několikrát měl sto chutí film vypnout a dát odpad ... s přibývající stopáží jsem se do filmu "zažral" , ale asi ne tolik jak by si tvůrci představovali. Provedení ala dokument z Discovery sice není špatné, ale člověka moc do děje nevtáhne. Navíc vraždění a mučení je dnes ve filmu tolik, že tohle prostě zapadne. Neurazí, ale ani moc nenadchne. Chyběla atmosféra. 60 % ()

george16

Ani jsem neměl sílu to dokoukat - rádoby dokument byl pro mě silně amatérský, korunu tomu dal ten maník co tam popisoval jak a čím se odřezávají hlavy a jak to pachatelé mění - to už jsem věděl, že je zle. Mučící a krvavé scény mě nechali zcela chladným a apatickým, takže jsem začal ve filmu přeskakovat, což byla konečná.... snad jedna hvězda za originální pokus.. Podobně zaměřený film Lake Mungo byla teda taky blbost, ale působila trošku věrohodněji. ()

ShortyIC

Úprimne som nečakal od filmu veľa, čakal som bežný found-footage o psychopatovy a jeho "hrátkach", no zrejme som film neskutočne podcenil. Pri filme som mal od začiatku do konca neskutočne zvláštny (zlý) pocit, skvelé napätie a skvelá atmosféra, skutočne som sa bál... Miestami ma síce štvala tá otrasná kamera, na ktorej by som mohol aj "zrátať pixely"... Možno to nemôžem ani porovnávať, ale ja len predsa = lepšie ako V/H/S(1) !! Tento film radím medzi moju hororovú TOPku, pretože som dávno nemal taký (ne)príjemný pocit z hororu. 9/10 !! ()

Facerr

Zapomeňte na to, že tohle je klasický film se žárnovým záběrem alá horor, zapomeňte na záběry, ve kterých "něco" uvidíte. Tohle je totiž čistokrevnej dokument, ve kterým uvidíte hlavně úvahy odborníků na jednoho psychouše a pak psychoušovi záběry, který jsou kvalitní asi, jako jeho vlastní myšlenkový pochody. Z vědomí, že někdo takovej opravdu existoval na vás bude doléhat možná celkem znepokojující pocit, ale jestli se chcete opravdu bát, hledejte jinde. ()

Nikolas__

The Poughkeepsie Tapes je s vysokou pravděpodobností, ten "citově/emočně/prožitkem" nejsilnější found footage horor jaký jsem doposud spatřil. To nejlepší na tomhle filmu je bezpochyby fakt výborný scénář, kterej tam každou chvílí přidá nový, zajímavý nápad. Přijde mi to jako brutálně kreativní popis nevystopovatelného vraha, navíc ten film působí hrozně realisticky, třeba jeho závěr dává vážně husí kůže když si to všechno spojujete a uvědomujete (určitě někdo víte jaké náznaky myslím), prostě pro fanouška žánru je tohle absolutní desert, který fakt smlsnete ale zároveň chcete pokračovat dál. Na nějaké stoprocentní hodnocení by film musel dosáhnout bodu ještě vyššího, ale mě to takhle stačí. Není to vůbec tak akční, ambiciózní a snadno koukatelné jako např. série REC nebo kousky jako Ghoul z našich končin, není to ani tak děsivé jako Blair Witch, je to prostě jen totálně mrazivé z toho, co často pouze jen slyšíte, a právě kvůli tomu až hmatatelnému, všudypřítomnému pocitu prázdnoty a psychického/fyzického týraní. Škoda že se tahle bomba dostala k lidem kteří se na podobný filmy fakin ani dívat nemaj. No každopádně pro někoho třeba brak tak ať je (i když herci a dialogy jsou často na vážně kvalitní úrovni), pro mě nezapomenutelný zážitek, celá ta vrahova hra je strašně jakoby příjemně (jestli se to tak dá říct), lidsky, poutavě, realisticky podána. Je to fakt prostě pohled na činy toho nejzvrácenějšího sadisty. U konce a závěrečného vyznění jsem skoro v duchu jásal jak je to vlastně strašně reálné, smutné ale prostě trestuhodně pravdivé. Zmínky o nekrofilii taktéž úplně neslyšíte často, prostě je to jedinečná podívaná. Občas to může tak tíživé, že si musíte opakovat že je to pouze dokument, a to první ze sledovaných případů zmizení osoby v tomto film je už tak dost silný, přitom na konci čeká něco mnohem hrůzostrašnějšího. V následujícím roce uvedené Lake Mungo je oproti tomuhle fakt extrémní slabota (oba filmy mají skvělý nápad, ale u kousku z nadcházejícího roku chybělo skvělé zpracování, TPT má naštěstí oboje). Někdy si to určitě dám znova a musím to zaznamenat do nějaké topky hororových filmů. Maximálně znepokojivé. Viděno již 3x a spokojenost jen stoupá s uvědoměním toho, jak je to vše krásně promyšlené.  ()

bulawaio

Ouha, tak přeci jen dobré horory zcela nevymřely. Film je natáčen dokumentárních stylem, který je plný rozhovorů, záběrů vyšetřovatelů a záběry vraha. Směska, která dodává filmu výbornou atmosféru. Beznaděj obětí a nechutnost je celým filmem přímo nasáklá. Težko bych hledal nějaké chybičky, plus ten závěr byl skvělý. Chápu, že to nemusí sednout každému, ale mě tohle psycho usadilo hluboko do křesla. ()