Získat vysněné dítě z dětského domova bývá často úkolem nadlidským. O tom se přesvědčí i Dagmar, hlavní hrdinka televizní hry natočené podle scénáře Romana Ráže. Po nejrůznějších peripetiích získá Dagmar malou Moniku do předadoptivní péče, což se ale nelíbí Moniččině otci a babičce. Jejich dřímající sobectví a bezohlednost se probouzí a doplácí na ně především Monika, která se stává nástrojem pomsty v rukou členů své bývalé rodiny. (Česká televize)

Lish84

Herecké výkony? Standartní. Vyčnívají Jiřina Jirásková a Marta Vančurová, ani ony však nijak zvlášť nestrhnou. Provedení? Průměrné, příliš zestárlé a občasné pokusy o umělecké záběry zbytečné. Proč tedy tak vysoké hodnocení? Protože tu je velmi silný příběh do kterého když se vžijete, velmi na vás jeho závěr zapůsobí. Podaří se mu ve vás zanechat hluboký smutný pocit ze sobeckého jednání mnoha lidí. ()

tranquill

"Žena se může rozejít s rodiči, může se rozejít s mužem, ale nemůže se rozejít se svým dítětem!" Zato já se s tímto dramatem už klidně rozejdu... ()

LiVentura

Marta Vančurová je jednou z nejdramatičtějších českých hereček vůbec, stavím ji kvalitou projevu vedle velikánek Medřické a Budínové..! ()

Natabar

Asi bych dnes řekl - nic moc. Ale vzpomínám, že takovou depku a smutek ještě dlouho po shlédnutí filmu jsem do té doby nezažil. Filmová škola života a jeho kruté tváře pro jednoho kluka v citlivém věku na konci dětství a pomalého nakročení do světa dospělých. ()