Osmý div světa (TV film)

Československo, 1989, 75 min

• TheNail

Jeden nudný neustále se opakující dialog za druhým je snad jedinou výplní tohoto filmu, to dítě, který se pořád řešilo, je ošklivý a herci jsou protivní.(25.3.2009)

• W_Parmalee

Brrrr, pryč s tím!!!(25.3.2009)

Asi bych dnes řekl - nic moc. Ale vzpomínám, že takovou depku a smutek ještě dlouho po shlédnutí filmu jsem do té doby nezažil. Filmová škola života a jeho kruté tváře pro jednoho kluka v citlivém věku na konci dětství a pomalého nakročení do světa dospělých.(15.1.2008)

Herecké výkony? Standartní. Vyčnívají Jiřina Jirásková a Marta Vančurová, ani ony však nijak zvlášť nestrhnou. Provedení? Průměrné, příliš zestárlé a občasné pokusy o umělecké záběry zbytečné. Proč tedy tak vysoké hodnocení? Protože tu je velmi silný příběh do kterého když se vžijete, velmi na vás jeho závěr zapůsobí. Podaří se mu ve vás zanechat hluboký smutný pocit ze sobeckého jednání mnoha lidí.(28.5.2007)

Marta Vančurová je jednou z nejdramatičtějších českých hereček vůbec, stavím ji kvalitou projevu vedle velikánek Medřické a Budínové..!(4.7.2013)