Bratři Bloomovi

• USA The Brothers Bloom (více)
Trailer

Co si jen pamatují, byli bratři Bloomovi vždy odkázáni pouze jeden na druhého. Od dětství v ponurých sirotčincích až po luxusní život mezinárodních podvodníků se Stephen (Mark Ruffalo) a Bloom (Adrien Brody) dělili o vše. Stephen hravě vymýšlí rafinované plány, které následně realizují. Bloom ale touží po „neplánovaném životě“ - po skutečném dobrodružství, které předem nenaplánoval jeho starší bratr.
Bloom, který chce s životem podvodníka skončit, je ochoten se zúčastnit jednoho velkého posledního podvodu. Vetře se do života Penelope (Rachel Weisz), znuděné a svobodné ženy z New Jersey, která zdědila velké bohatství. Když k sobě pocítí skutečné city, začne váhat, zda ji chce skutečně oklamat, ale Penelope už je v pasti: je přesvědčena, že se jí naskytla příležitost zažít nezapomenutelné dobrodružství, do kterého je ochotna investovat milion dolarů. Zatímco se ale během jejich cest po celém světě utahuje smyčka Stephenových plánů, začíná Bloom přemýšlet o tom, zda nejde o nejnebezpečnější dobrodružství jejich života. (oficiální text distributora)

Trailer

M.i.k.e

osobně mě bratři Bloomovi velmi mile překvapili.Konečně film,který se vymiká té uniformitě předvídatelných moralizujících komedií poslední doby (byť Bloomovi nejsou čistou komedií).Nebýt poslední půlhodinky,která už byla poměrně překombinovaná a rozvleklá,dost možná by bylo hodnocení lepší.S obsazením panuje spokojenost,Brody ani Ruffalo nejsou mými oblíbenci,ovšem tady si svoje odehráli.Na škodu jim budiž fakt,že tentokrát je převálcovala ta ženská část.Rachel Weisz je prostě awesome a Rinko Kikuchi v roli Bang Bang je taky kouzelná.75% ()

robbiee

[imdb: 7.2/10] | me: Snaha o komédiu plnú nečakaných zvrat(k)ov a divokého tempa, ktorá len vyústila do nesúrodého príbehu. Film je od samého začiatku nudný a nevie zaujať, nevie si nájsť tú správnu cestu. Vždy niekam odbieha a spôsob akým su prezentovaný hlavný hrdinovia je dinvný (v tom zlom slova zmysle) a tak som si počas celého filmu nevytvoril ani k jednej z postáv žiadne puto. Spôsob akým sa odohráva dej je mätúci, chýbajú súvislosti, ktoré by zaujali a vtiahli do deja. V snahe o svižné tempo sa stráca niť príbehu a neostáva miesto pre rozvoj hlavných postáv. Všetko sa odohráva veľmi rýchlo, ale chaoticky a nezaujímavo. Celý čas som netušil, čo si mám o zmenách v rámci žánru myslieť. Raz sa to tvárilo ako komédia, inokedy absurdne, niekedy násilne a na záver hlavne veľmi dojímavo s cieľom zaútočiť na city. Avšak jedná krátka sekvencia film nerobí. Vďaka Bohu za Rachel Weisz, ktorá svojím šarmom sem tam pobaví, avšak v celkovom nádychu filmu nemá moc príležitostí. Záverečná časť je to, čo by sa dalo nazvať svetlom v tunely, ale film predsa nepozerám kvôli poslednej polhodine. Sklamanie. ()

Tuomi

Zajímavosti: Rozpočet: 20m$ výdělek 4,5m$. (První týden se film hrál pouze ve 4 kinech). | Ve filmu zazní i několik vět česky - i od Rachel Weisz. | Natáčelo se v Srbsku, Rumunsku, Černé hoře a České Republice. | Rachel Weisz byla prvním z herců, která se souhlasila s natáčením. | Rachel Weisz se kvůli roli učila hrát na piáno, housle, akordeón, banjo. Také se učila žonglovat, break-dance, karate, ping-pong, jezdit na skateboardu i na jednokolce. | Bang Bang ve filmu opravdu řekne jen 3 slova (pokud nepočítáme karaoke v Japonsku). ()

EvilPhoEniX

Tohle mě moc nebavilo. Adrien Brody je herec, po kterém se už slehla zem a Mark Ruffalo si vydělává jen díky Hulkovi v Avengers. Zdejší duo mi tedy nepříjde příliš vtipné a je to spíš krimi příběh o dvou bratrech podvodnících.Nic moc zajímavého se ve filmu nestane, není to inteligentní ani moc zábavné natož vtipné. Jediné, co stálo za zmínku byla podivná samotářská Rachel Weisz, která byla skvělá. 45% ()

Rosaviva

Tak jsem si myslela, že se mi ten film nebude moc líbit, a že ho nebudu chápat. Dívala jsem se na to vlastně jen protože to šlo v televizi, a protože tam hraje Mark Ruffalo. A docela mě to překvapilo. Až na posledních dvacet minut, kdy jsem se ztratila v tom co je podvod a co realita (prostě jsem předpokládala, že je všechno podfuk :D), jsem se chytala a docela jsem tomu i rozumněla, což jsem se docela divila :D Ale co jsem teda vůbec nepobrala byl ten konec, jako u většiny takovýhle filmů. Ale jinak se to dalo docela vidět. Navíc mě moc pobavilo, že vydávali Pražský hrad za Národní muzeum. 3* ()

• Ve filmu jezdí po Karlově mostě policejní a vojenská auta, což je značně neobvyklé. (Terva)
  • O film sa zaujímal aj Tom Cruise, ktorý bol v kontakte s režisérom Rianom Johnsonom. Kvôli nabitému programu sa však nikdy nespojovalo jeho meno s účinkovaním vo filme. Tom sa však pričinil o menšie zmeny v scenári a jeho meno sa objavilo aj v záverečných titulkoch, a to medzi špeciálnymi poďakovaniami. (MikaelSVK)
  • Bloom (Adrien Brody) nosí hodinky značky Tag Heuer Carrera Chronograph a Panerai. (dyfur)

Související novinky

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (více)