Bratři Bloomovi

Bratia Bloomovci

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2008, 108 min

• Matty

Ze všech atributů kvalitní podívané Bratrům Bloomovým neschází akorát rozmanitost – neustále se mění prostředí, motivace postav (bizarních, naprosto nevýrazných), žánr a s ním i styl filmu. Což dohromady dává nesourodý kompilát nápadů originálních leda tím, že jsou nahňácány do jednoho nefunkčního filmu. Ono místy vtipné využívání divácké znalosti „filmů o podrazu“ sice nakonec podráží, ale ne diváka, ale nohy sobě samému. Předchozí Zmizení s nižším rozpočtem i ambicemi vyšlo Johnsonovi výrazně lépe. 50% Zajímavé komentáře: Renton, DaViD´82, Botič(18.10.2009)

• Renton

Scénář: Rian Johnson .. Vláčné. Vlažné. Praha hraje Prahu, herci hrají své komické figurky (zachmuřený Adrien Brody mne až iritoval, Mark Ruffalo můj oblíbenec není - tak alespoň ta ženská část se povedla: věčně mlčící pyrotechnička Rinko Kikuchi si roli jaksepatří užívá a Rachel Weisz v jiné herecké poloze také není k zahození) a režisér hraje své krimi divadélko plné absurdního humoru. Když to jede (zejména úvod) celkem podivínsky to baví, ale jak se začnou vést delší dialogy, nuda se protláčí. A ve druhé polovině je to s každou minutou horší a slabší.(10.10.2009)

Chvíli po filmu Pád jsem měl možnost dokoukat další z takových těch šíleně zvláštních filmů, na které se hezky kouká, protože z nich číší originalita. Škoda jenom, že si to tenhle film neudrží, protože jak je ze začátku pěkný, a milý, časem se to přehoupsne přes ohromnou nudu, která bohužel zasáhne i Prahu, kde se film točil. Nicméně Praha je tu hezká, tvůrci nic nezkazili, žádné ruské nápisy, nic degradujícího, což je od Američaný dost překvapující. Přesto ale film ve druhé půli ztrácí potřebnou sílu, se kterou se na začátku tak pěkně rozjel.(20.8.2010)

• robbiee

[imdb: 7.2/10] | me: Snaha o komédiu plnú nečakaných zvrat(k)ov a divokého tempa, ktorá len vyústila do nesúrodého príbehu. Film je od samého začiatku nudný a nevie zaujať, nevie si nájsť tú správnu cestu. Vždy niekam odbieha a spôsob akým su prezentovaný hlavný hrdinovia je dinvný (v tom zlom slova zmysle) a tak som si počas celého filmu nevytvoril ani k jednej z postáv žiadne puto. Spôsob akým sa odohráva dej je mätúci, chýbajú súvislosti, ktoré by zaujali a vtiahli do deja. V snahe o svižné tempo sa stráca niť príbehu a neostáva miesto pre rozvoj hlavných postáv. Všetko sa odohráva veľmi rýchlo, ale chaoticky a nezaujímavo. Celý čas som netušil, čo si mám o zmenách v rámci žánru myslieť. Raz sa to tvárilo ako komédia, inokedy absurdne, niekedy násilne a na záver hlavne veľmi dojímavo s cieľom zaútočiť na city. Avšak jedná krátka sekvencia film nerobí. Vďaka Bohu za Rachel Weisz, ktorá svojím šarmom sem tam pobaví, avšak v celkovom nádychu filmu nemá moc príležitostí. Záverečná časť je to, čo by sa dalo nazvať svetlom v tunely, ale film predsa nepozerám kvôli poslednej polhodine. Sklamanie.(5.11.2009)

Po dlouhé době film s Rachel Weisz, který se mi líbil. Tahle komedie mi jednak přišla vtipná, ale hlavně nápaditá a celkem originální, Mark Ruffalo jako autor povídek, ehmtedy podvodů, je fakt jedinečný ve své roli a Adrien Brody zamilovaně trpitelské role vyloženě sedí. Potěší i Rinko Kikuchi, která i když ve filmu skoro nemluví, tak to má docela důležitou roli a je značně zajímavý charakter, ostatně jako všichni v tomto filmu, zejména ten kus děje v Praze byl dobře vypečený. Příběh se přehoupne z rošťáckého řádění do trochu vážnější polohy zcela nenásilně až v půli a pořád jsou zde vtipné vložky, konec mě dostal, tohle si rád pustím znova.(8.2.2010)

• - Krom karaoke, které zpívá, řekne Bang Bang za celý film pouhá tři slova. (D3VIL)

• - Ve filmu jezdí po Karlově mostě policejní a vojenská auta, což je značně neobvyklé. (Terva)

• - Vojáci znázorňující českou armádu ve filmu nosí ruské útočné pušky AK-47. Ve skutečnosti však česká armáda v té době používala zbraně Sa vz.58. (Dekovnik)