poster

Náklad 200 (festivalový název)

 • Rusko

  Gruz 200

 • Rusko

  Груз 200

  (Rusko)
 • slovenský

  Cargo 200

  (festivalový název)
 • anglický

  Cargo 200

 • anglický

  Freight 200

  (festivalový název)

Drama / Thriller

Rusko, 2007, 90 min

 • d-fens
  ****

  hnus ..... a údajne PODĽA SKUTOČNEJ UDALOSTI !! ťažko pozerať, tažko uveriť, ťažko pochopiť... absolútna moc plodiaca absolútnu beznádej.... totalita požierajúca samu seba ..... príbeh najprv úsmevný, potom znepokojujúci, nakoniec vrcholne odpudivý, s dvoma akoby epilógmi (ateista v kostole a rodiaca sa ruská mafia a oligarchia v posledných záberoch filmu)(24.11.2010)

 • ghatos
  ***

  Hodně podivný film. Tenhle přetažený částečně absurdní styl mi moc nesedí, ale i tak stojí za to film vidět. Člověk by asi na to měl mít i náladu. Závěrečná "účtovací" scéna je výborná...přesně zobrazila Sovětský Svaz. Ušmudlaní, opilí a otupělí lidé ve špinavém odlidštěném prostředí...to je zážitek sám pro sebe.(15.8.2009)

 • MrPierc
  ****

  Změnilo se něco od doby Lenina, Čekistů a Stalina? Ne. Kdo je v Rusku ve službách státu, stává se automaticky pánem a když to je ještě člověk bez výčitek, stává se bohem. V Rusku se vždy razilo heslo "lidí je na světě jako sraček" a jestli se sem tam někdo ztratí, tak to se s tím musí počítat. Chvílemi mrazivá jistota, že spravedlnost nepřijde. Absurdní návštěva do bytu jednoho služebníka zákona. Jinak opět typicky ruský film - bezohledný vůči člověku jako tvorovi s citem.(28.9.2012)

 • Rhed
  ****

  Ruská (sovětská) realizace nejvyššího trestu probíhá nejlepším možným způsobem. Žádné mnohaleté právní rituály jako v zemi, kde včera znamená fiat currency, ani půlhodinové rdoušení na miniaturní šibenici jako na Pankráci. Mukl se vezme hezky na procházku nekonečnými chodbami ťurmy a v nestřežený moment se jeho kurevský osud definitivně naplní. Realitu dožívajícího Sajuza vystihli tvůrci poměrně dobře, drobné výhrady bych měl jen k otevřenému teismu Ljoni Serebrjakova; s podobnými názory by Alexej dávno odpočíval v některém renomovaném sanatoriu pro politicky inkompatibilní rebely.(16.10.2011)

 • Loki81
  *****

  Tak na takovou bizarnost jsem cekal hooodne dlouho a ani me moc neprekvapuje, ze prisla prave z ruske produkce. Neskutecne realne syrove vykresleni 'rudeho' prostredi osmdesatych let, spina a sed, mentalita a chovani lidi, zavareninove sklenice plne lihu protekajici hrdly ve me vyvolaly ty nejsilnejsi pocity odporu a nechuti. Patou * vybojovala nechutna flegmaticka matka krale perverzaku kapitana Zhurova... Otevreny konec bez obavaneho happyendu jsem jen uvital... Musim ale priznat, ze me par okamziku temer rozesmalo a to hlavne diky nehoraznemu soundtracku, ktery pusobi v nekolika scenach opravdu komicky... kazdopadne Balabanov umi. Se SSSR na vecne casy a nikdy jinak!!!!(26.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace