Noci v Rodanthe

• USA Nights in Rodanthe (více)

Čtyřicátnice Adrienne Willisová vypraví své dvě děti na víkend s otcem, který rodinu opustil kvůli mladší ženě. Ten jí řekne, že by se k nim chtěl vrátit zpět. Adrienne si vyžádá víkend na rozmyšlenou. Má ho strávit v motýlku na pláži v Rodanthe, o který se bude starat během nepřítomnosti majitelky, kamarádky Jean. Jediným hostem je doktor Paul Flanner. Osamělý muž Adrienne požádá, aby s ním povečeřela. Vyprávějí si o svých životech a Adrienne se dozví, že je Paul rozvedený a má dospělého syna, také lékaře, s nímž však již déle než rok nemluvil. Jeho spory se synem vyvrcholily po operaci, při níž nečekaně zemřela paní Torrelsonová. Její manžel Robert a syn Charles žijí v Rodanthe. Paul sem přijel proto, aby je kontaktoval. Dvojice se pomalu seznamuje a společnými silami se snaží zabezpečit dům před blížícím se hurikánem. Během zuřivé bouře se definitivně sblíží. Jsou zamilovaní, tráví spolu čas na pláži, zajdou si na taneční slavnost v Rodanthe, ale ještě předtím Paul navštíví Torrelsona. Čas běží a Paula čeká cesta do Ekvádoru za synem. Adrienne slíbí, že na něj bude čekat. Jejich nečekaně zrozené lásce se však do cesty postaví nelítostný osud. (TV Nova)

ElizabethB

Keby viem, že najdojímavejší moment z celého filmu pre mňa budú cválajúce kone, hneď to tam pretočím a ušetrím si výčitky svedomia nad tým, prečo som nevyronila ani jednu, jedinú slzu … A možno na tento druh priemerného, romantického príbehu treba byť o niečo viac “vyzretý” ,aby to vo mne zanechalo oveľa viac než …hmm, ako to nazvať … nič. 2,5* ()

sona123

Nebylo to úplně zlé, vyústění love story (takový slabý odvar Madisonských mostů, řekla bych i trochu dost okopírované) docela nečekané. D. Lane mě tam ale štvala víc, než jindy. Jo a Gereovi to pro změnu docela seklo... ()

katchi

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. A dokud neumřeli, žijí šťastně dodnes... a sakra..tak to jsem trochu přestřelila,no! Na filmech velkokýčovitého formátu je nejlepší velký kýčovitý, avšak nepředvidatelný konec, který můžete snadno předvídat. Richard byl dobrý, Diane taky. Dům na pláži měl dobré umíštění a dobrou kuchyn. Dobré byly i konzervy v odpadáku a ranní kocovina...Takže výsledný dojem? Dobrý..! Ale stejně si zítra už nebudu pamatovat o čem film byl, což je taky dobré! ()

lareinna

Tak na túto romantiku som bola v kine. V pohode film, dobre sa pozerá, plážové prostredie je fajn, herecké výkony samozrejme tiež fajn. Človek podľa mňa vníma film hlavne emocionálne a podľa toho, čo mu je blízke. Ak by som mala 45, určite by mi to dalo viac..Hodnotím kladne. ()

neneka

Je mi to líto, protože jak Diane Lane tak Richard Gere patří mezi mé oblíbené (a zvlášť Nevěrnou a Cotton Club s nimi mám hodně ráda), ale tenhle snímek mi ze všech tří jejich společných připadal nejslabší. A přestože nesouhlasím se Civalem, že pro rozvedené pětačtyřicátnice budou Noci nějakým zvláštním zážitkem, tak i přesto, že nebyl, podívala jsem se na ně ráda. ()

Lilloos

Ani ne tak romantické, jako spíš kýčovité...Vůbec bych se nedivila, když by pod příšerným scénářem byla podepsaná Rosamunde Pilcher. Podobnost s filmem Milý Johne se nezapře, ačkoliv ten dopadl podstatně lépe. Nesympatická a ( to především Diane Lane) nevěrohodně "hrající" ústřední dvojice. Za co tedy alespoň ty 2 hvězdičky? Pěkné prostředí, nešťastný konec a James Franco, který se sice ve filmu jen mihne, přesto se divím, že roli v nečem takovém vůbec vzal. Ale co já vím...možná až budu za pár desítek let osamělá rozvedená čtyřicátnice, probrečím film se sklenkou vína v ruce a pocitem nespravedlnosti světa na srdci. ()

Greg25

Je špatné když v romantickém melodramatu hraje jen jeden. Tím je v Nocích v Rodanthe Diane Lane. Richard Gere pouze je, sem tam si stoupne před kameru a tím to hasne. Plytké dialogy nezachrání nic. FIlm který si v ničem nezadá s pilcherovkami ani steelovkami, což se vlastně dalo očekávat - sparksovky jsou jejich nepřiznaní příbuzní. 20% ()

kristynca

Nicholas Sparks, tak si říkám: vona nechá jeho, pak von jí, pak někdo z nich umře, možná oba, pořveš si... Jenže voni si dali večeři, pak teda umřel von a před titulkama běželo stádo poníků... Kde je Rodanthe netuším, ale ten penzión vypadal jak rodný dům Rona Weasleyho. ()

Juliane

No tak tohle teda bylo utrpenicko. Puvodne za jednu hvezdu, ale jednu pridavam za to, ze jsem se i u tak dementniho kycovityho konce rozbulela. ()

KayTee

Mně se to líbilo. Krásné prostředí, příjemné herecké obsazení... prostě oddechovka. Když v tom nehledám to, co tam prostě nikdy nebude a neočekávám žádná velká kouzla, je to milý filmík. Nejsem rozvedená pětačtyřicátnice, ale přesto dokážu pochopit jejich pohled na svět, snahu o útěk z reality, touhu ještě něco prožít... Jo... klidně 4 hvězdy, proč ne :-) ()

arthur.22

Podle bídné předlohy se asi špatně točí dobrý film (v případě Zápisníku to dopadlo jen o malý kousek lépe). Nabízí se otázka, jestli pan Sparks zná jiné věci než modré šaty, obrazy, stěhovavá zvířata a bouřky.. ()

Yarwen odpad!

Velice trapné, zaměřené jen na to, kterak dojmout inteligenčně slabší citlivky. Logika, hloubka a reálnost příběhu je obětována ve prospěch prázdných gest a povrchní snahy vyždímat ze sekvence zájem - hádka - láska - tragédie alespoň jednu hvězdu. Nu, nepovedlo se jim to - odpad. ()

Olík

Nedá se svítit, Richard Gere už jede šesté gumy, a i když Diane Lane stále patří (alespoň pro mě) k nejatraktivnějším herečkám, čtyřicítku má již také úspěšně za sebou. Tudíž už žádný Cotton Club, Důstojník a džentlmen nebo Žena v úzkých! Teď už na ně čekají vyzrálejší role jako např. v této seniorské lovestory o jedné z posledních šancí na lásku dvou postarších lidí bojujících s minulostí i současností naráz. Malá lekce tance pro rozvedené čtyřicátnice a stárnoucí elegány skončena, dřív než začne úplně nudit. ()

BOURQUE

Romantická dráma. Tak to je presná definícia tohto filmu. Možno si poviete, že podobný film sme už videli tisíckrát a je to furt a furt to isté. Podľa môjho názoru práve tento film je tak trošinku odlišných od ostatných. Nejako nepasuje do radu. Dôvodom môže byť hneď niekoľko vecí. Prvá vec je tá, že hlavní herci sa fakt snažili a ich výkony boli nadštandardné. Dvojica Gere a Lane vytvorili ozajstnú romanticky dramatickú dvojicu. Druhá vec je tá, že okrem romantiky a lásky, ktoré majú byť hlavnými ťahúňmi filmu, je vo filmu ešte jedna silná cesta. Cesta životných príbehov oboch hlavných aktérov, ich súkromné životy, osobné tragédie. Ako sa film ukončil, tak som popremýšľal o tom, že čo potrebujeme k tomu, aby sme boli šťastný. Nakoniec som prišiel na to, že na lásku potrebujeme len toľko vecí, čo potrebovali Richard a Diane. Avšak keď nájdeme našu lásku (nezáleží na tom, že kedy), tak ho už nesmieme nikdy za žiadnych okolností pustiť. Prečo? Odpoveď nájdete vo filmu. Keď ste dostali chuť, tak sa na to raz podívajte. Vidieť to raz určite odporúčam. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

alambert

Bohužel další případ, kdy je trailer (mám na mysli ten TV Nova), nejspíš díky skvělé písni od Avril Lavigne, lepší než celý film. Nevešel se do něj totiž všechen ten kýč a to obrovské množství klišé. Co se pak ale dělo na obrazovce, jsem až nevěřil. Na tu část, týkající se smrti pacientky hlavního hrdiny, jsem se ještě stihl připravit, takže tu jsem ještě zvládl. I když i ta je mi protivná. Nechápu, proč by se měl lékař složit po smrti svého pacienta, pokud jí nezavinil, nebo proč by měl odprošovat pozůstalé. Vyjádřit lítost jistě, ale to, k čemu nabádá tento film, je vážně moc. Další části jsou ještě kýčovitější, některé už sme viděli ve stovce jiných filmů, viz třeba vztah matky a dcery, některé jsem ještě nikdy neviděl, ale doufám, že už nikdy neuvidím, viz třeba poníci. Nebudu to tu všechno prozrazovat, jen vám dám radu: Pokud máte koule nebo mozek, nekoukejte na tento film...:-D ()

Rokle

Tak dlouho se mi na to nechtělo koukat, až jsem jednoho dne v TV udělal výjimku a musel si přiznat, že se mi to poměrně dost líbilo. A to nejsem zdaleka tak starý a ani rozvedený :) ()

MickeyStuma

Že láska kvete v každém věku plně přesvědčuje tento snímek, který svou okázalostí a láskou jednoho k druhému dojme už v samotném zárodku. O to víc šokuje závěr. V podstatě se jedná o takový moderní příběh, samozřejmě v nadsázce, o Romeovi a Julii, který nenechá jedinou vteřinou na pochybách. Snímek je velmi emocionální, tudíž nelze očekávat nic zábavného či alespoň úsměvného. Ve své prostotě ukazuje život se svými radostmi i osudovými nástrahami. Krásný romantický příběh tedy spíše pro starší generaci, ale nakonec, proč by to i mladé nemělo oslovit. Příběh není složitý a na psychologii postav se nijak neváže. Vše podstatné v jejich charakteru je vysvětleno dobře a hlavně srozumitelně, takže divák každou postavu pojme jak má. Není od věci, že hlavním lákadlem snímku je především Richard Gere, ale to se míjí účinkem. Diane Lane za ním nezaostává a naopak si diváckou pozornost striktně drží stejně jako on. ()

Danceboy

Boze vy ste vsetci chudaci co ste tento film skritizovali, a vy si hlavne hovorite, ze ODBORNICI, ste obycajni zakomplexovani magori, neviete ohodnotit skvely romanticky film plny slz...Na co vam su dialogy, to je ten problem, ze sa neviete vcitit do atmosfery a len pozerate ako bezduche bytosti, ktore len hladaju chybicky tam kde nie su, aby ste sup sup mohli napisat kritiku...je mi vas luto ()