Na vlastní nebezpečí

Na vlastné nebezpečenstvo

Akční / Thriller / Dobrodružný

Česko, 2007, 92 min

• Hal_Moore

Vzkřísit český film se nepodařilo ani Filipovi Renčovi. Jeho dobrodružný thriller je v českém filmu nového milénia něco neotřelého a originálního. Avšak s takovým žánrem se musí umět pracovat. Kamerové filtry, kamerové nájezdy a v neposlední řadě zpomalovačky jsou fajn, ale když se neumí pracovat ani s nimi, něco není v pořádku. Absolutně nechápu cca pěti-šesti minutovou zpomalenou scénu pádu z vodopádu. Jediným světlým atributem je pak Jiří Langmajer, který snad jako jediný ví, v jaké sračce se to octl a tak zbytečně nepřehrává a nedělá ze své postavy karikaturu. A pak samozřejmě samotný nápad. Jenže idea je jedna věc, realizace druhá. Český thriller se tedy nepovedl, jestli ještě někdy nějaký vznikne, doufám, že dopadne o mnoho lépe.(16.9.2008)

• Djoker

Trailer zase odvedl skvělou práci a po jeho zhlédnutí jsem se těšil na nejlepší český akční thriller (ne, že by měl nějakou konkurenci). Po filmu jsem byl opravdu hodně zklamán. Langmajer zde hraje svoje dno, Blažek průměr a Krobota vidím pořád jako řidiče na zájezdu. Ani hlas nezkusil trochu změnit, ale jeho hlášky jsou možná to nejlepší v tomto průšvihu. Čekal jsem, že příběh filmu bude mít alespoň geniální rozuzlení. Velká chyba.(1.9.2009)

• Lateef

První půlhodina je slušná. Krobot dvakrát třikrát vtipně zahlásí a svým způsobem to má i atmosféru (začátek plavby, hledání otcových symbolů, flashbackové střihy). Od chvíle, kdy se výprava ožere u pytlákova srubu, je setrvání v kině ocejchováno mottem: Na vlastní nebezpečí. Atmosféra se utopila v peřejích, Krobotovy hlášky zevšední, rádoby dynamické scény s kaskádami a vodopádem zazdil hrozný střih a podvodní zpomalovačky (chaos, kde nic tu nic). Playboy Langmajer samozřejmě sbalí nejhezčí ženskou Rumunska, Blažek vystavuje na obdiv kajakářskou postavu a mladý pár je tam naprosto zbytečně a snímkem se ukrutně trapně protrápí. Pointa je naštěstí vcelku "normální", není to nějakej příšernej twist. Jeden velký klad ale návštěva kinosálu měla... před filmem totiž běžela upoutávka na Bobule a to by mohl být sakra dobrej snímeček... 30 miliónů korun(rozpočet)/12,5 miliónů korun(výdělek v ČR)(14.2.2008)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +Miroslav Krobot je fakt řízek, zaujme rumunská herečka Raluca Aprodu, hudba, občas napětí -některé postavy celkem zbytečné (Václav Jiráček, Lucia Siposová), akční film si představuji trošku jinak/// No snaha tu byla. Nějaká ta akce i napětí taky a v závěru vyšla najevo zajímavá pointa. Jenže: začátek byl hodně rozvleklý, postavy se vzaly (skoro) odnikud, flashbacků bylo moc a k tomu všem jsem tomu moc nerozuměl (teda ža do té pointy). Navíc by mě zajímalo co bude s postavami po konci filmu. Jenže to už se asi nedozvím, potože to nabralo nějakej rychlej konec./// Celkem 57%///(6.4.2009)

• PinokKio

Jen doufám, že se Hlídač č. 47 Renčovi povedl, protože nechápu, jak může vcelku ambiciózní režisér točit takový nesmyslný bláboly. Pokud by z tohoto filmu dvě třetiny vystříhal, tak to mohl být fajn přírodopisný dokument s výbornou hudbou na ČT2, ovšem takhle mi to přijde jako zbytečně strávený čas nad páně režiséra pokusy jít jinou cestou, než ostatní čeští filmaři. Buď je tedy za A, vizionář a my ho časem pochopíme nebo za B, už konečně pochopí on a začne si vybírat pořádnou filmovou látku a ne škvár, který jde všude jinde rovnou na video. Já bych raději, aby prozřel za B. Hodně mě mrzí i docela málo využitý Jirka Langmajer, který jediný něco hrál. Miroslav Krobot se snažil, ale přišel mi hrozně křečovitý. Ostatní herce raději komentovat nebudu, škoda slov. Jednu hvězdičku tedy hudbu a nádherně snímanou řeku, zbytek hvězdiček jsem zatížil šutrem a posílám ke dnu. A já dělám dobrý uzle, takže nevyplavou!!(12.11.2008)

• - Jiří Langmajer a Filip Blažek absolvovali před natáčením raftový výcvik na kanálu v Českých Budějovicích. (Cherish)

• - Na jedné lokaci v Bosně měli herci přesně vymezený prostor, kde se směli pohybovat, aby nešlápli na minu. (Cherish)

• - Herec Jiří Langmajer si při natáčení v Rumunsku poranil páteř, musel být operován a kvůli zranění musel na poslední chvíli odmítnout i původně domluvenou roli v novém filmu Dušana Kleina Svatba na bitevním poli. (hippyman)