Na vlastní nebezpečí

Na vlastné nebezpečenstvo

Akční / Thriller / Dobrodružný

Česko, 2007, 92 min

• Malarkey

Na tento film jít prosím jen opravdu na vlastní nebezpečí. Kdybych neměl chuť se podívat na nějaký český film, tak se na tuhle zhovadilost snad ani nepodívám. Už když jsem viděl na Nově ukázky na supr český akční film, kterých se u nás točí opravdu hodně po málu, řekl jsem si, že větší kravinu už natočit opravdu nemohli. Když jim týden dá práci natočit závěrečná scéna, kde s raftem skočí z vodopádů v Bosně, kde ostatně točili celý film, tak je jasný, že prostě tenhle film z akčních scén nemůže těžit ani náhodou. Ani herci na to nemají, v čele s Jiřím Langmajerem, u něhož jeho hlas mně už začíná lézt krkem více než obvykle. Veškeré očekávání se splnila. Na vlastní nebezpečí je příšerná zhovadilost o ničem. Snaží se to být originální, nápadité a hlavně originální, což určitě je, ale pochybuju, že to někoho bude zajímat za pár měsíců, a bůhví jestli ihned po shlédnutí. Horší nekomediální a český film jsem dlouho, opravdu dlouho neviděl.(15.6.2008)

• claudel

Pokud to měl být pokus o akční thriller, tak ten se teda zatraceně nepovedl. A už vůbec se nepovedla zápletka s odhalováním tajemství z minulosti. Myslím, že i sebenepozornější nebo duchem slabší divák hlavní pointu odhalil poměrně záhy. Co vyzdvihnout? Krobota - bez něj bych se ani nenasmál, což se u akčních thrillerů úplně dít nemá. Pěkná příroda, jedna pěkná rumunská a jedna pěkná slovenská herečka. Toť vše, jinak je to na hranici s odpadem. A korunu trapnosti nasazuje nepochopitelný jazyk, kterým se česká výprava domlouvá s domorodci, to byl takový problém, aby rumunští herci mluvili rumunsky a nasadily se titulky? Musel z toho vzniknout dementní guláš a slepenec slovanských jazyků a z rumunštiny nezbylo nic?(27.12.2017)

• Psema

Pokus o akční rafťáky dopadl přesně tak, jak musel... blbě. Renčovi sice neschází talent a má i slušně nakoukáno od západních tvůrců (obzvlášť Michael Bay by z jeho obletů měl jistě velkou radost), ale naprosto mu chybí cit pro vybírání scénářů. U Rebelů se dala plochost a primitivnost ospravedlnit žánrem a pojetím, u Románu už to těžce skřípalo a Na vlastní nebezpečí je při nejlepší vůli k smíchu. Krobot hláškuje jakoby byl ve filmu omylem, Langmajer přemýšlí nad tím, jestli má jít do další sezóny Ordinace v Růžové zahradě, dívky se zmohou jen na to, aby se postupně svlékly a vyprázdněný scénář létá někde okolo. Akční scény a namakaný Blažek jsou fajn, to je ale trochu málo.(24.1.2008)

• becki_tu

Akční? Thriller? Dobrodružný? Ale kdeže. Filmařsky to není špatné, ale scénář je tak hloupý a nesmyslný, že se jen těžko hledají nějaké klady. Renč možná ani sám nevěděl, co vlastně chce točit. Jestli psychologickou sondu, odpočinkovou akčňárnu nebo patetické drama. Každopádně z toho vznikl nechutný multižánrový mišmaš, který si směle může podat ruku s většinou českých "filmů" poslední doby. Renč má rozhodně na víc.(31.8.2009)

• Hismael

Proč? To byla hlavní otázka kterou jsem si často pokládal při sledování. Dlouhé nudící záběry do vody, nic neříkající děj, rozhovory, to byli pro mě hlavní problémy. I když se film snaží působit jak má hrozně důležitou zápletku, skoro nic co by mělo vzbudit pozornost tam není. Strážce lesa se samopalem je spíš sfetovaný terorista, ale oni všichni kolem té stráže lesa nebo vod, působí jak nějací magoři a rozhovory nebo situace které se snaží působit vážně, jsou bud nesmyslné, nebo vážně vůbec nepůsobí. Nějak mě to celkově vůbec nebavilo. Ale tak krajina je pěkná, vodopády…toto je spíš pro milovníky raftů,ale pro milovníky thrillerů už ani ne.(4.2.2008)

• - Dle vyjádření režiséra Renče ve filmu není ani jeden trikový záběr a vše je děláno za pomoci ať již herců či kaskadérů. (DaViD´82)

• - Na jedné lokaci v Bosně měli herci přesně vymezený prostor, kde se směli pohybovat, aby nešlápli na minu. (Cherish)

• - Debut slovenské herečky Lucie Siposové. (M.B)