Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (398)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Se zpomalenými záběry to F.Renč opravdu přehnal. Na hraně s nimi pracovalo Statečné srdce M.Gibsona, avšak méně znamená většinou více. Četné záběry v peřejích byly k nevydržení. Jestliže po většinu filmu se zdálo patrné, jak si režisér puntíčkářsky vyhrál s kamerou a věrohodností, pak mne hrubě zarazila scéna, kdy hlavní aktéři padají do rozbouřené vody, leč podvodní záběry říkají, že byly dotočeny v tišině, snad v nějakém bazénu.... Příběh a dramatičnost nula, kdeže jsou časy Requiem pro panenku... Hvězda za krásnou přírodu a vodu, byť uznávám, že NG či BBC mi je nabídnou rovněž a možná atraktivněji. ()

Filmmaniak odpad!

všechny recenze uživatele

Otřesný pokus o dobrodružný thriller, z nějž nedopatřením vylezla parodie na hixploitation žánr připomínající směsici Rafťáků a Deliverance. Primitivní zápletka vrcholí průhledným zvratem, který je prezentován jako překvapivý a šokující, leč ve skutečnosti musí být všem divákům jasný nejpozději od poloviny. Napětí i záhadnost se postupem času z příběhu vytrácejí namísto toho, aby gradovaly. Herci jsou tam vyloženě jen od toho, aby měl kdo držet pádla, ženské postavy navíc ještě proto, aby každá alespoň jednou ukázala prsa. Světlou výjimkou je Miroslav Krobot, který jako jediný předvádí něco, co se dá označit za herecký výkon. Nehledě na to, že oproti ostatním pouze jeho postavě scénář připisuje nějaký rozměr a alespoň trochu živelnosti. Kategorií samou pro sebe je pak retardovaná rádoby balkánská mluva domorodců/šerifů, která definitivně pohřbívá pod zem poslední naděje, že by někdo tento nezábavný a útrpný film mohl brát vážně. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Mně to nepřišlo tak špatné. Zdařilé lokace, ponurá a tajemná atmosféra a řada zajímavých herců v nepříliš propracovaném příběhu. Renč natočil typ filmu, který nebývá často u nás k vidění a na diváky to nezabralo. Podle mě nebyli připraveni na dobrodružný příběh s banálním rozuzlením, ale přesto se zajímavou kamerou snímající zrádné peřeje a herce v neobvyklých rolích. ()

choze 

všechny recenze uživatele

"ČEKAL NĚKDO TAKOVEJ VÁLEC?" Ne, nečekal. Filip Renč má velmi zvláštní představu o akčním žánru a sice takovou, která se nápadně kryje s představou zbytku světa o žánru komedie. Ale pozor - do značné míry chtěné a opravdu vtipné komedie! Třeba Krobot a ty jeho rozpačité hlášky v trajleru - jeho postava je regulérní komická postavička, mimochodem zastiňující ve filmu všechny a všechno! Scénář je čistokrevné béčko, přímočaré, řídké, klišovité, s prvoplánovými postavami a v českých poměrech s přidanou hodnotou naivity, které se Renč pokouší technicky všemožně hollywoodsky načančat. Béčko, které je všechno, jen ne akční. Hej, teď tam někdo chvilku běžel vodou, byla to akční scéna? Teď tam někdo na někoho řval a vypadalo to poměrně dramaticky, byla to akční scéna? Teď tam hrdinové už pět minut padají zpomaleně z vodopádu, je to akční scéna? Ano je, a prosím, mohla by už konečně skončit? Langmajer filmem doslova propluje, ale osvalený Blažek na mě udělal celkem pozitivní dojem, Krobot je naprostý génius a Raluca Aprodu prvojakostní eye candy. Do polehčujících béčkových materiálů budiž také přidáno, že tu tři různé ženy ukážou kozy a že to celé silně připomíná VYSVOBOZENÍ. Snadno odhadnutelná, ale boží pointa. S trochou nadhledu úžasná zábava. "NA ANICA ZAPOMEŇ!" :D ()

AppleCore odpad!

všechny recenze uživatele

Naprostá tragédie. Hned na začátku mi bylo jasný jak bude tahle kravina pokračovat dál. Herecký výkony jsou na úrovni dětí, který nevěděj co je film. Scénář je dokonale debilní v každym neskonale dementnim momentu. To všechno je obaleno v hudbě, která snad vůbec nebyla složená pro tehle úchvatně pitomej film. Už jenom z traileru je vidět, že je to zas další pitomej pokus českých tvůrců udělat akční nervák ve stylu U.S.A., dokazujou akorát to, jak jsou všichni neschopný a posouvaj tim českej filmovej průmysl ještě níž, než je teď. A řekl bych, že tímto (ne)filmem počínaje už to níž ani nepude. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (12)

  • Miroslav Krobot (Kuznik) komentoval: "Já mám hrozně rád vodu. Divoká voda v Bosně a Hercegovině, možnost zajezdit si na raftu, to pro mě bylo nakonec tím rozhodujícím. Vím, jsou to mimofilmové důvody, ale i to někdy hraje roli." K samotné práci pak řekl: "Bylo léto, okurková sezóna, takže nějaké divoké historky asi byly třeba, ale celé natáčení probíhalo, aspoň pro mě, v neuvěřitelné pohodě. Nikomu se nic nestalo, tedy kromě Jirky Langmajera, což byla veliká smůla, ale jinak ani jedna zlomená noha! Pro všechny to bylo velice náročné natáčení: naše nezkušenost s vodou, krajina plná min, které tu zůstaly po válce, drsný kraj sám o sobě... Byla to docela pěkná výzva: plavat pod vodou, padat z vodopádu... A pro mě osobně zase jiná natáčecí technologie. Kamera na jednom raftu točí druhý raft, oba v pohybu..." A nejsilnějším zážitkem pro něj byla místní příroda: "To byla opravdu nádhera! Vím, že to bude znít jako fráze, ale tohle byl takový typ vody, u níž platí, že se k ní má člověk chovat pokorně. Stala se mi třeba situace, kdy jsem čtyřikrát opakoval dost náročný záběr, kdy raft padá ze dvoumetrové peřeje, nateče nám do něj voda, já skáču do vody, uplavu dvacet metrů a pak se jakoby zachytím nad vodopádem a po zádech do něj spadnu. Nebyl to samozřejmě vodopád, ale další dvoumetrová peřej, vodopád jsme pak točili jinde, ale i tak. Když takov záběr opakujete čtyřikrát a ještě se vám stane, že se napijete - a napijete se vždycky, i když máte zavřenou pustu, protože nos si ucpat nemůžete -, tak to už jsem měl skoro dojem, jestli se vůči té vodě nějak nerouhám. Najednou jsem měl k tomu živlu obrovskou úctu, najednou to pro mě bylo setkání mimo běžnou realitu a běžné vnímání světa." (NIRO)
  • Mnoho fyzicky náročných scén v divokých vodách natáčeli herci sami bez záskoku kaskadérů. (DaViD´82)
  • Pro režiséra Filipa Renče představovalo natáčení tohoto filmu "vůbec nejtěžší natáčení v životě. Psychicky i fyzicky. Byl jsem na pokraji sil. A to nejen já, ale asi všichni, kdo tam se mnou byli. Všichni jsme si hrábli neskutečně hluboko do kapsy vlastních možností. Točilo se v divoké přírodě a hodně nehostinných krajích, nikdo z nás neměl s tak extrémním natáčením žádnou zkušenost... Vstávali jsme v pět hodin, dvě hodiny jeli na plac, pak se převlékli do neoprenů a až do večera se máchali ve vodě, která měla teplotu okolo osmi devíti stupňů. Divák nikdy neuvidí, a tudíž ani neocení, co všechno jsme za kamerou museli prožívat." (NIRO)

Související novinky

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Reklama

Reklama