Na vlastní nebezpečí

Na vlastné nebezpečenstvo

Akční / Thriller / Dobrodružný

Česko, 2007, 92 min

• Niktorius

Režijní finesy hollywoodských tvůrců má sice Renč spolehlivě odkoukané, jenže co je mu to platné, když je nedovede účinně a na správných místech použít. Blbý scénář bych pokleslé akční žánrovce prominul, pokud by to vyvážila dynamika a adrenalinová akce, o čemž ovšem v případě tohoto snímku nemůže být ani řeč. Dravý sjezd mocného toku plného peřejí se nekoná; tohle je nudná a táhlá plavba v napůl vyschlém potoce, která je k pláči s ohledem na promrhání dramatického potenciálu některých scén a k smíchu s ohledem na mimozemsky působícího Krobota (on tam snad zabloudil z jiného filmu, wtz) a pořádně přepísknutou hudbu. Zlatí Rafťáci.(13.11.2008)

• Allien.9

Miluji režisérský styl Filipa Renče, ale "Na vlastní nebezpečí" pro mne bylo obrovským zklamáním. Zápletka působí jako z (béčkového) amerického filmu, herci jsou až neuvěřitelně nepřesvědčiví (výjimku tvoří jen Filip Blažek) a ono "nečekané" vyvrcholení čekáte již po patnácti minutách. Akční scény jsou sice dobré, ale pohřbívá je až přehnané množství zpomalených scén (navíc se ztlumeným zvukem), takže suma sumárum za 2*.(5.9.2009)

• PinokKio

Jen doufám, že se Hlídač č. 47 Renčovi povedl, protože nechápu, jak může vcelku ambiciózní režisér točit takový nesmyslný bláboly. Pokud by z tohoto filmu dvě třetiny vystříhal, tak to mohl být fajn přírodopisný dokument s výbornou hudbou na ČT2, ovšem takhle mi to přijde jako zbytečně strávený čas nad páně režiséra pokusy jít jinou cestou, než ostatní čeští filmaři. Buď je tedy za A, vizionář a my ho časem pochopíme nebo za B, už konečně pochopí on a začne si vybírat pořádnou filmovou látku a ne škvár, který jde všude jinde rovnou na video. Já bych raději, aby prozřel za B. Hodně mě mrzí i docela málo využitý Jirka Langmajer, který jediný něco hrál. Miroslav Krobot se snažil, ale přišel mi hrozně křečovitý. Ostatní herce raději komentovat nebudu, škoda slov. Jednu hvězdičku tedy hudbu a nádherně snímanou řeku, zbytek hvězdiček jsem zatížil šutrem a posílám ke dnu. A já dělám dobrý uzle, takže nevyplavou!!(12.11.2008)

• Malarkey

Na tento film jít prosím jen opravdu na vlastní nebezpečí. Kdybych neměl chuť se podívat na nějaký český film, tak se na tuhle zhovadilost snad ani nepodívám. Už když jsem viděl na Nově ukázky na supr český akční film, kterých se u nás točí opravdu hodně po málu, řekl jsem si, že větší kravinu už natočit opravdu nemohli. Když jim týden dá práci natočit závěrečná scéna, kde s raftem skočí z vodopádů v Bosně, kde ostatně točili celý film, tak je jasný, že prostě tenhle film z akčních scén nemůže těžit ani náhodou. Ani herci na to nemají, v čele s Jiřím Langmajerem, u něhož jeho hlas mně už začíná lézt krkem více než obvykle. Veškeré očekávání se splnila. Na vlastní nebezpečí je příšerná zhovadilost o ničem. Snaží se to být originální, nápadité a hlavně originální, což určitě je, ale pochybuju, že to někoho bude zajímat za pár měsíců, a bůhví jestli ihned po shlédnutí. Horší nekomediální a český film jsem dlouho, opravdu dlouho neviděl.(15.6.2008)

• Fr

Jestli tam chcete jet, najměte si profíka…. Renč se snaží od počátku navodit mysteriózní atmosféru, ale je to celý divný a v konečném kontextu i trapný. Stejně dopadají i rádoby psychologické ,,profily“zúčastněných, které mají tvořit dusnou atmosféru. Nejhorší jsou snad ti milicionáři (či co to je). Jsou snad ještě horší, než veškerá ta odhalení (tím nemyslím ženská těla). A tak jediné co bych pochválil je kamera. Divím se, že se Renč nebojí pustit do projektu, který má tak špatný scénář. Jestli chcete vidět akční dobrodružný thriller, tak si pro jistotu najměte někoho jinýho.(12.6.2008)

• - Mnoho fyzicky náročných scén v divokých vodách natáčeli herci sami bez záskoku kaskadérů. (DaViD´82)

• - Hluk vodopádu, během natáčení vrcholné scény filmu, vyřadil téměř všechnu komunikační techniku. Pomocný režisér Jiří Kačírek tedy dával pokyny pro natáčení pomocí signalizace s využitím barevných praporků. (DaViD´82)

• - Jiří Langmajer a Filip Blažek absolvovali před natáčením raftový výcvik na kanálu v Českých Budějovicích. (Cherish)