Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (398)

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Vážně jsem nečekal, že ten nejlepší hixploitation vznikne v české kotlině za pořádné peníze a bude vypadat tak profesionálně... Na vlastní nebezpečí je okázalou variací na Deliverence, ve kterém je homosexuální znásilnění nahrazené incestním vztahem, jediná akční scéna celého filmu - bitva s buranskou bulharskou postavou - je celá snímána pod vodou, takže vidíme pouze komíhající se nohy a vodu zabarvující se krví a holky jsou tam jenom na to, aby ukázaly kozy. Tuhle otřesně napsanou podívanou. - kde postavy mají daleko i k pověstné plochosti a kde dialogy jsou tak neuvěřitelně (nechtěně?) funny a všechno je tak hrozně klišovité a schématické, jasné jak facka - nemohl nikdo myslet vážně... a pokud ano, tak to aspoň divák tak doufám myslet nebude. Mám chuť tomu šoupnout pátou hvězdičku, protože jeden z rafťáků vypadá jako Gimp, ale nakonec zůstanu na střizlivých 4* s dodatkem, že Na vlastní nebezpečí je to nejvtipnější a nejbéčkovitější, i když áčkově se tvářicí, co v české kinematografii vzniklo. Guilty pleasure, za které se nestydím... A Krobot je ďábel! ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Páni, co z tohohle filmu mohlo být, točit ho někdo jiný a jinak!... Pátrání po dávno zmizelém otci-kajákáři, který dost možná zahynul v dravých vodách nádherné jugoslávské přírody, postupné odkrývání tajemného příběhu, to vše na pozadí složitých osobních vztahů účastníků tohohle dobrodružství- to je námět jako hrom! Jenže ouha, do židličky s nápisem Director se posadil pan Renč a z dobrého základu je tu zoufalý pokus o cosi, co ani neumím dobře pojmenovat. ---------------Prvních 10 minut filmu budiž, jenže co ty ostatní? To, co se poté odehrálo, je jakási kaše příšerné hatmatilky, kdy domorodci mluví každou chvíli jinou směsicí nářečí (jak vidno, s problémem dorozumění se s jižními Slovany si Renč problémy nedělá) a korunu všemu nasadí místní policie (či vojsko) s veletrapnou všudypřítomností a plýtváním nábojů do samopalu (patrně reminiscence na nedávnou občanskou válku). Dialogy nejsou stupidní, jsou ještě horší! Původně silný příběh se na konci rozplyne v páru nad řekou (dlouho jsem si myslel, že onen zarostlý rybář/pytlák je ztracený Sašův otec, ale vysvětlení bylo ještě tupější). Jedna hvězdička je za nádhernou přírodu kolem blbého filmu (být to bez těch herců jako dokument, jen s průvodkyní Raluca Aprodu, bude to mnohem lepší). ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Renč se bohužel projevil jako hrozný kýčař. Má odkoukané poletování s kamerou, umí nabarvit záběr, ale... nezná míru... Nový akční hrdina Jirka Langmajer filmem jen tak prošeptá, vizuály východní Evropy zůstanou nevyužité a snaživá hudba většinou spíš otravuje svým kontrastem k tomu, co se děje na plátně. Jako detektivka slabé, ako thriller směšné díky Krobotovi, díky kterému všem pendluje od variace na Účastníky zájezdu k Slunce, seno, splav... vtipy veškeré žádné, napětí ani co by se vešlo na špičku pádla a pointa viditelná od první zákruty. Ale co... žánrovky se v našich končinách budou rodit těžce a pomalu. Škoda. Od Renče jsem po solidním Románu a Rebelech čekal trochu snesitelnější evoluci. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Vyloženě jsem se těšil na slibovaný akční thriller – nářez, jenž se před premiérou sliboval v ukázkách na film, kterými nás NOVA v oné době zaplavovala snad každou druhou reklamu. Filip Renč není špatný režisér, některé jeho filmy mám hodně rád, ale tohle beru jen jako jeho špatný žert. Možná bych přivřel oko nad dobrodružným dramatem, kde děj za moc nestojí, ale podíváme se nádhernou přírodu, vodopády, pěkné holky, kozičky a závěrečné titulky. Nic víc za řeč nestojí. Jo málem bych zapomněl na několik humorných hlášek, které vypotil Krobot. Raluca Aprodu je vážně pěkná holka, ale kromě své pěkné tvářičky moc velkým přínosem nebyla. Stejně jako Lucia Siposová – ta tu snad měla za úkol jen ukázat prsa – jinak nic. Jsem vážně zklamaný, protože potenciál by se tu našel, ale zůstal naprosto nevyužitý. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Reklama, muzikál, barevné obrázky.. a teď se Jirka Langmajer rozhodne zjistit, jak to kdysi bylo s jeho otcem. Ten se ztratil před dlouhými léty (proč až teď?) kdesi v balkánských peřejích. Má jen nahrávku (klišovitý zrnitý rastr tu leccos objasní a dost možná už leckoho nasere), tatíkův deník a vzpomínky. Záhada má být vyřešena skrze jednu cestovní „extrém“ kancelář, díky níž se vydá do nehostinné přírody a společnost mu budou dělat jeden drsňák-vůdce, slovenská naivka, zbabělý sobec a jeden profesor, přičemž tomu, kdo mu předával diplom, bych vyškrábal oči. Ale chyby hledat jinde. Ač by Renč točil třeba v Grand Canyonu, nebylo by mu to s tímhle prostinkým scénářem nic platné – je to smutný amatérismus nejhrubšího zrna, který je za hranicí snesitelnosti. Renč není soudný, když svůj snímek označuje jako akční dobrodružství. Je to výsměch, z kterého by byl otrávený i Steven Seagal. A je to velká škoda, protože Renč je jedním z mála českých tvůrců, kteří se NEBOJÍ. Ale tohle přehnal. Už úvod vypadá jako parodie, ale stále si pro uklidnění říkáme, že nás čekají ty okulahodící vodopády, sličné dívky, svižná akce.. jenže chyba lávky. Tuhle plácanou s pádly nezachrání ani vesnická děva s krásnou tvářičkou, která skočí hnedle k Langmajerovi do spacáku, natož balkánští vojáci, které tvůrci pojali coby tupé primitivy, kteří se tu prohání se samopaly a bezdůvodně kolem sebe střílí. A to je jen zlomek absurdit, které táhnou celý projekt ke dnu. Vyprázdněný obsah dalšího Renčova celovečerního snímku mají nahradit rádoby akční scény, jenže jsou suché jak Martini. Všechno, co měl předešlý Román pro ženy, tu schází. Únavných 90 minut jsem si jen klepal na čelo a to nekomentuju tu směšnou zpomalenou scénu pádu z vodopádu!! Ach jo.. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (12)

  • Dle vyjádření režiséra Renče ve filmu není ani jeden trikový záběr a vše je děláno za pomoci ať již herců či kaskadérů. (DaViD´82)
  • Pro režiséra Filipa Renče představovalo natáčení tohoto filmu "vůbec nejtěžší natáčení v životě. Psychicky i fyzicky. Byl jsem na pokraji sil. A to nejen já, ale asi všichni, kdo tam se mnou byli. Všichni jsme si hrábli neskutečně hluboko do kapsy vlastních možností. Točilo se v divoké přírodě a hodně nehostinných krajích, nikdo z nás neměl s tak extrémním natáčením žádnou zkušenost... Vstávali jsme v pět hodin, dvě hodiny jeli na plac, pak se převlékli do neoprenů a až do večera se máchali ve vodě, která měla teplotu okolo osmi devíti stupňů. Divák nikdy neuvidí, a tudíž ani neocení, co všechno jsme za kamerou museli prožívat." (NIRO)
  • Jiří Langmajer a Filip Blažek absolvovali před natáčením raftový výcvik na kanálu v Českých Budějovicích. (Cherish)

Související novinky

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Reklama

Reklama