poster

Impresionisté (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Impressionists

Drama

Velká Británie, 2006, 4x58 min

 • igi B.
  **

  Mýtůtvorné televizní šablonky na téma >dobrodružství impresionistiky< po britsku. Hm... Plytce stravitelné, určeno všeobecnému tv divactvu, nejlépe majícímu na své sádrokartonové příčce ve svém domečku uprostřed nějakého toho satelitu všehomíra vkusnou mazanici zvanou "obraz" coby >dobrou investici< , že... No, to se asi musí pánové malíři impresionisté v hrobech obracet. Protože zrovna ONI myslím měli k plytkosti a podbízivosti asi tak daleko, jako má tahle televizáčtina daleko k životopisnému "dramatu"... S ryzím čétébingem splynuvší v šedi rutinní tvorby, hrající si na umění.(20.6.2007)

 • TheRaven
  *****

  Impresionismus je jedním z mých vůbec nejoblíbenějších směrů, proto mě tento projekt velmi potěšil. Neberu to jako nějaké věrohodné povídání o osobnostech impresionismu, na to by to muselo být mnohonásobně delší, ale především jako představení těch nejznámějších, i méně známých, děl hlavních impresionistů široké veřejnosti a to se cenní. Ani se nebudu vyjadřovat k scestnému komentu igiho B.(20.10.2008)

 • Aky
  *****

  Hraný dokument nebo dokumentární drama, jakkoliv se tomuhle dílu dá říkat, tak či tak je to lahůdka. Přehlídka všech nejvýraznějších obrazů nejvýraznějších impresionistů, procházka jejich osudy, spousta faktů. I samotná kamera je co do kompozice mnohdy pojímána jako obrazy. Celkově skutečná pochoutka.(23.9.2011)

 • Sokkk_y
  ****

  Hezky natočený třídílný film je více než dobrý.. A Impresionisté vskutku dobří jsou. Příběh o malířích, jejichž práci dlouhou dobu nikdo nedokázal pořádně ocenit, je více než pravdivý. Impresionismus jako umělecký směr je naprostým průkopníkem moderního umění. Před půl rokem jsem měl na impresionismus a celkové moderní umění stejný názor jako před sto lety tehdejší obyčejní lidé. Avšak po návštěvě Tate Modernu a po zhlédnutí Monetových impresionistických Leknínů jsem začal tento směr takřka zbožňovat, i když přednost spíše dávám kubismu či neo-plasticismu. Minisérie mě jen ujistila, že impresionismus je krásné umění plné barev a nádhery. Tyto dvě vlastnosti filmu nechyběly a pro naprostého laika je vstupní bránou k porozumění tohoto směru. Tak nashle v galerii.(3.7.2007)

 • emma53
  ****

  Myslím si, že je to poměrně zdařilý seriál a jsem moc ráda, že jsem ho mohla vidět. Nádherné scenérie a dobře vykreslená doba ve které se rodil impresionistický směr. Velmi mě to připomíná knihu, kterou jsem četla a doporučuji všem, kdo se o impresionismus zajímají. Je od V. Vollarda: "Vzpomínky obchodníka s obrazy".(1.3.2012)

 • - Děj filmu byl inspirován skutečnými archivními záznamy a dopisy. (BLANIK.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace