poster

Impresionisté (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Impressionists

Drama

Velká Británie, 2006, 4x58 min

 • Aky
  *****

  Hraný dokument nebo dokumentární drama, jakkoliv se tomuhle dílu dá říkat, tak či tak je to lahůdka. Přehlídka všech nejvýraznějších obrazů nejvýraznějších impresionistů, procházka jejich osudy, spousta faktů. I samotná kamera je co do kompozice mnohdy pojímána jako obrazy. Celkově skutečná pochoutka.(23.9.2011)

 • hirnlego

  Po prvním dílu trochu rozporuplné pocity - s tím, že ty pozitivní převažují. Zbytečně patetické a předramatizované některé scény a až příliš polopaticky sdělované rysy samotného impresionismu - avšak na druhou stranu, méně znalý divák dostává možnost seznámit se s konkrétními obrazy slavných malířů (vždy ukázka díla, jeho název a rok vzniku) a může vidět i pravděpodobné situace, za kterých tato díla tvořili. No a koneckonců, když se občas někdo z nich nadšeně rozpovídá o tom, jak chce malovat svět "právě tady a teď", člověka přepadne podivný pocit, že impresionismus je snad i něco víc, než jen umělecký směr... (mým nejoblíbenějším směrem vždy byl a je surrealismus, avšak teď jsem zjistila, že i dříve pro mě nijak zvlášť úchvatný impresionismus má vážně také něco do sebe)(20.6.2007)

 • troufalka
  ****

  Ryze subjektivní hodnocení, které neodpovídá skutečné kvalitě filmu. Trochu školometské úsilí příbližit neznalému divákovi vrcholná díla impresionismu a představit mu jeho hlavní představitele. Snaha navodit situace, jak vznikaly někteé obrazy je sice úsměvná, ale na druhou stranu pochopitelná. Historické a životopisné filmy jsou nejnáročnější a nejčastěji podrobené kritice. Zdejší hodnocení nejčastěji odráží víc úctu k tématu než filmařinu, což je pochopitelné. I já tak někdy hodnotím. Co se mi na Impresionistech opravdu líbilo je kamera, povedlo se nastínění a barvy, záběry kamery často skutečně navozují atmosféru důvěrně známou z obrazů. Dalším velkým kladem je živoucí galerie - ve všech třech částech uvidíte zásadní díla impresionistů. Z trilogie se tak stává skutečně užié umění - filmařina slouží osvětě, dokonce natolik, že potlačí snahu vyniknout jako samostatné dílo. Tak to vnímám já. A oceňuji! :o)(29.1.2016)

 • andrii

  Budoucnost patří impresi, plátnům stojícím v plenéru, rozkvetlým leknínovým jezírkům, vonným zážitkům,... Za každým tahem individuální možnost vyjádřit sebe samu v meditační galerii. Věhlasní mistři štětců, barev, palety energie. Praví umělci krve nové generace. Velikáni, zlatým písmem do dějin malířství, zapsáni.(29.1.2016)

 • Hedka
  ****

  Vydarený skutočný príbeh, ktorý vznikol v dielni BBC na základe dobovej korešpondencie, zápiskov a rozhovorov. Myslím, že dosť reálne približuje divákovi (či už laikovi alebo znalcovi umenia) nielen životný príbeh umelcov - impresionistov a ich snahu po uznaní, ale aj spoločenské pomery a život v druhej polovici 19. storočia vo Francúzsku. Páčil sa mi nápad, ako celý príbeh rozpráva jeden z impresionistov, Claude Monet. To, že ho hral môj obľúbený Richard Armitage ma milo prekvapilo a v podstate ešte viac utvrdilo v názore, že je to naozaj dobrý a talentovaný herec. Myslím, že si divák sledovaním tohoto príbehu prirodzene rozšíri obzor a vedomosti z oblasti umenia - a o to ide.(23.10.2009)

 • - Děj filmu byl inspirován skutečnými archivními záznamy a dopisy. (BLANIK.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace