Prokletí hrobky faraona Tutanchamona

(TV film)
  • Česko Tajemství hrobky faraóna (více)

Píše se rok 1922 a volnomyšlenkářský archeolog Danny Freemont je neblaze proslulý díky svým výstředním teoriím o pyramidách, Atlantidě, mimozemských civilizacích a Egyptské knize mrtvých. Může tím sice oživit přednášky na Káhirské univerzitě, ale rozhodně tím rozzuří seriózní egyptology, jako například půvabnou doktorku Azelii Barakatovou. Freemont je přesvědčen, že kdyby nalezl Smaragdovou desku, o které se říká, že byla pohřbena v Tutanchamově hrobce, tak by získal moc mít pod kontrolou celý svět. Bohužel jediný, kdo Freemontovi věří, je podlý archeolog Morgan Sinclair, člen tajné ďábelské kliky, který chce ale za pomoci desky povolat a ovládnout nepřemožitelné zlo… Dvoudílný dobrodružný film s Casperem Van Dienem (Sleepy Hollow), Leonorou Varelaovou (Kleopatra) a Jonathanem Hydem (Titanic) natočil zkušený režisér Russell Mulcahy (Highlander). (oficiální text distributora)

SeanLSD

Ja tomu nerozumiem. Russell Mulcahy akoby sa riadil akýmsi krédom, podľa ktorého ak mu dajú točiť kinofilm, zapne všetky svoje sily a dokáže, že vôbec nie je márny režisér... ale akonáhle dostane objednávku od telky, akoby si bez ohľadu na podmienky či rozpočet povedal, že je jedno, čo bude tá zblbnutá masa sledovať od žehličiek či pivečka... - a doslova to všetko zahodí. ()

xxxvodnikxxx

Samo o sobě by to nebylo špatný, taková kombinace Indyho Johnese s přídavkem kouzel a magie, a to je přesně to, co z toho dělá skoro nulu, příběh by byl vcelku ok, herci víceméně neznámí, ale i to by šlo, ale kombinace adventura & magie & kouzla? Ehm, nope, to fungovat nebude.. ()

The_God

Zajímavý námět (i když poněkud otřepaný), ale všechno ostatní se jaksi nepovedlo. Herci hrajou víceméně koukatelně, ale scénář je ohromná blbost a triky bych zvládnul lepší i já v Malování (chápu, že ne každý si může dovolit Digital Domain, neřku-li ILM, ale tohle...). Viděl jsem už horší blbosti, proto dávám *, ale filmy takovéhle kvality by se měly postavit mimo zákon. ()

Phobia

Vážně existuje někdo, kdo se na to vydržel dívat až do konce? Jednu hvězdičku dávám kvůli nepatrné možnosti, že se ta zhovadilost třeba zlepšila poté, co jsem film znechuceně vypnula. EDIT: Po roce a půl jsem viděla další fragmenty a pořád nevím, zda to bylo míněno smrtelně vážně, nebo šlo o parodii na Indyho Jonese. Úžasně dementní film! 10%... třeba za výpravu. ()

Martinius odpad!

jedna z najvacsich sraciek televizneho filmu vobec, kde indovia hraju egyptanov a jednotlive sceny neustale navzajom superia o najnelogickejsi blud, najstupidnejsi dialog, ci najtrapnejsi herecky prejav. snaha o parazitovanie na dobrodruznom zanri a zjavne vykradanie povodnych mumiovych klasikov dopadla asi tak pritazlivo ako bezdomovcova vecera z odpadkov. film je tiez dokazom toho, ze casper van dien je nielen jeden z najvacsich omylov hereckeho povolania ale aj omylov prirody. ucinkovanie malcolma mcdowella si vysletlujem len jeho vycibrenym zmyslom pre cynizmus. horsie ako pozeranie tohto braku je snad uz len rozvod, poziar alebo vyhodenie z prace. ()