Thriller Afterwards je natočen podle novely "Et apres..." francouzského spisovatele Guillauma Mussa. Nathan Del Amicoc (Romain Duris) je vynikající a úspěšný newyorský právník. Jeho osobní život je však chmurný od té doby, co se rozvedl s Claire (Evangeline Lilly), jeho jedinou láskou. Až do chvíle, kdy potká záhadného doktora Garretta Goodriche (John Malkovich), jenž se mu představuje jako "posel". Goodrich tvrdí, že dokáže pomocí svých smyslů určit, kdy jistí lidé zemřou a že je poslán, aby jim pomohl, dokud není pozdě. Nathan mu nevěří ani slovo, ovšem brzy poté je svědkem několika znepokoujících událostí, jež Goodrichova slova potvrdí. (Banger888)

01Zuzana10

Film som si vyhľadala a pozrela kvôli HUDBE, do ktorej som sa zamilovala už pred filmom. Pri počúvaní som si uvedomovala genialitu skladateľa, keď dokáže vytvoriť chvenie mysle, nadpozemskosť, tú pravú atmosféru, miestami až nervozitu len vďaka melódii. Nič iné natoľko nevystihovalo podstatu filmu ako práve hudba. Oceňujem občasné krásne neviem prečo mi také prišlii- "myšlienkové" prírodné zábery. A do toho pomalá reč pána Malkovicha. Ach.. ale aké ťažké mi bolo prijať to, spomaliť. nechať sa unášať podivnou atmosférou filmu. Vždy ma prebúdzal zo zamyslenia príliž pozemský predstaviteľ Nathana .. opäť neviem prečo tak zapôsobil - brutálne, necitlivo.. Nuž hudba vo mne bude znieť naďalej, prirovnanie smrti a lode tiež.. podivné.. ()

Petfruf

Pomalé rozjímaní o životě a smrti, s překvapivě sympatickým hereckým obsazením. Nádherné i po hudební stránce - pan Desplat opět zabodoval! ()

peiton

Dráma ako bič to síce mohla byť,ale napriek tomu emocie so mnou nezamávali ako mali.Možno by snímke pomohlo viac romantickosti do toho doslovného umierania tam a druhú polovicu mojej romantickej duše by to možno pomohlo roztopiť.Pomalo vlečúce sa mdlé scénky častokrát bez dialogov ma skôr unavovali k smrti akoby mali byť k niečomu užitočné.Zrýchlená verzia na diaľkovom ovládači tento problém razom vyriešila a život ide dalej.. ()

Andre3000

Dva neokoukaní herci, k tomu John Malkovich a podivná atmosféra provázející film. Chvílemí mě dostávala, jindy mě nechávala klidným. Téma silné, ale musí se uchopit správně, v tomto případě to bylo docela obstojně provedeno a podáno. Jinak celkově téma ztráty blízkého, smrti a nějakého toho "afterlife" mě vždycky zajímala. ()

pufina

Chtěli byste vědět, že umíráte a kolik času Vám zbývá? Změnili byste svůj život? A co kdyby umíral Váš nejbližší, co byste udělali? Silné drama, kdy do poslední chvíle nevíte, co očekávat. Krásná hudba skladatele Alexandrea Desplata tomu dodává tu správnou atmosféru.. ,,Nebojte se říct těm, na kterých Vám záleží, že je milujete." ()

SniperG1

Pomalé, utahané, místy i dost nudné, ale přesto docela zajímavé a poutavé! Průměr jak vyšitý, ale za hudbu zvedám hodnocení...65% ()

MI-380

Skvělé pomalé drama na velké téma nebo série pěkně natočených obrázků s ubohými dialogy skoro o ničem? Během filmu jsem často osciloval mezi těmito protipóly a osciluji i teď, ačkoli je už dávno po filmu. 60%. ()

jefff

Poklidné drama s mysteriózní zápletkou baví svou záhadností a střízlivým pohledem na smrt a mystičnost. Pěkný film. ()

Adramelech

Obstojně natočený pochmurný esoterický slaďák. Celé se to točí kolem tématu smrti, tak kdo to nesnáší, ať se na to raději nekouká. To brnkání na emoce je místy trochu nepříjemné. Zaujala mě tato promluva: „Před deseti lety mu zemřel táta. Čekal na vlak jako každý večer. Měl dobrou práci, šťastnou rodinu. A jednoho večera už toho měl dost. A když přijížděl vlak, skočil.“ Že by dobrá práce a šťastná rodina dala člověku natolik zabrat, že by to raději zabalil? Mně se to nějak nezdá. Přikládám záznam tematicky korespondujícího snu. - - - Sen o mrtvých (v noci z 23. na 24. června 2003) - - -     Přistěhoval jsem se do městečka, kde dochází ke zvláštnímu jevu: jednou za rok se do něj vracejí mrtví. Tento den právě nastal. Lidé mi říkají, že mrtví se domnívají, že žijí v Maroku, a proto přijíždějí lodí. Také se dovídám, že paměť mrtvých je porušena, takže většinou nepoznávají své blízké. Pak někdo volá, že už jedou. Vyhlédnu z okna a vidím, jak vzduchem pluje obrovská plachetnice.      Jdeme ven přivítat mrtvé. Jsou jich plné ulice, ale není je vidět. Z četných stop, které na zemi zanechávají, lze však poznat, že si se zájmem prohlížejí městečko i lidi. Teprve večer přicházejí někteří mrtví hmotně a viditelně, vždy po stejné silnici, a štěkotem je pokaždé vítá velký černý pes. Ten je i dnes přítomen, ale chrápe jak zabitý, takže to za něj musí odštěkat nějaký ratlík. Mrtví přicházejí, není jich nijak mnoho, a všichni vypadají dobře a zdravě. Shromažďují se v jakési čekárně. Mluvím s jedním z nich, je to asi pětadvacetiletý muž sportovního typu. Lituje, že nedokáže poznat své rodiče. Pak upoutá moji pozornost asi třicetiletá elegantní žena. Podobá se A. K., kterou jsem před dvaceti lety velmi miloval. Má s sebou jakési okultní komiksy, které si asi vzala jako čtení na cestu. Požádám ji, zda bych mohl do časopisů nahlédnout. Půjčí mi je, ale zklamaně zjišťuji, že je to dost povrchní četba. Ptám se, jaká vážná hermetická díla se studují na druhé straně. Žena si nemůže vzpomenout (ztráta paměti), ale ví si rady. Stočí do kruhu stéblo trávy a dvěma prsty druhé ruky sáhne do prázdného prostoru. Uchopí myšlenku a vysloví jméno, které jsem v životě neslyšel. Jméno však zní podobně jako Aleister Crowley. Ptám se, jestli neměla na mysli jeho. „Ale jistě, že Crowley,“ říká žena, „já jsem to jen nějak popletla.“ Potěší mně, že Therionova díla jsou studována i na druhé straně.      Hovoříme, čas ubíhá a blíží se doba, kdy se mrtví budou muset vrátit. Žena se náhle rozpomene, že by ještě ráda něco stihla, a začne se svlékat. Děj zde nebývá na dramatičnosti a odehrává se v jakýchsi sekvencích. Žena si začne stahovat halenku, obraz na chvíli znehybní, a pak už je nahoře obnažená. Vše vidím chvílemi rozostřeně, chvílemi zase s úžasnou, nadpřirozenou jasností, neboť kolem její postavy probleskuje jakási numinózní záře. Nakonec leží žena na podlaze, nahá a s roztaženýma nohama: není čas na formality.      Docela rád bych jí vyhověl, neboť se mi vysloveně líbí, ale styk s obyvatelkou druhé strany mi přece jen přijde na pováženou. Jdu se tedy raději do vedlejší místnosti zeptat domorodců, jak to v takových případech chodí a co je tady zvykem. „Ale to nesmíš, když jsi s mrtvými v kontaktu poprvé,“ vyděsí se starší muž, jehož žádám o radu, „to bys taky umřel.“ Jde se mnou a vysvětluje ženě, že jsem tedy teprve od března. „A sakra, to jsem nevěděla,“ řekne žena a začne se zklamaně oblékat. () (méně) (více)

rossi001

né že by to byl ,špatný film,ale není to můj žánr a téma, vůbec mi nesednul. Sem tam jsem se ztratil v ději a atmosféra byla dost onurá a deprimující,mnoherm více než třeba Mortensenova postaopkalyptická - Cesta.Takže dávám 55% ()

Tomu.Ver

Sklamanie veľké, čo už, čakal som viac. Dosť nudné, aj keď na konci filmu sa to trošku vylepšilo. Tri body dávam len kvôli Evangeline Lilly :) ()

KOZEL84

Duris zabil tenhle film.Nelíbil se mi.Nelíbilo se mi to jeho věčné šeptání,nevěřil sem mu ani slovo a prostě mě absolutně nebavilo se na něj dívat.I tak to ale byla dost nuda.Možná sem jen nebyl v tom správném rozpoložení na tenhle film,ale vzhledem k tomu o čem film je,by to rozpoložení nebylo vůbec dobré.Takže pro mě dobře. ()

bozka10

Veľmi príjemne plynúca dráma,s ťažkou témou, veľmi pekne rozpravaná a prezentovaná, myšlienkovitá a hĺbavá o tvrdej realite života v ktorom nevieš deň ani hodinu kedy sa vypne vypínač a je koniec.Napriek dosť vážnej tematike som si celkom oddýchol a veľmi pekne sa nato pozeralo.Nieco na zamyslenie a určenia priorít, ktoré sú v živote ozaj dôležité. ()

BOURQUE

Veľmi zaujímavý príbeh, servírované veľmi dojímavo. Každá veta, každá myšlienka nesie v sebe nielen otázky, ale aj odpovede o živote. Samozrejme (veľmi správne), na niektoré musí odpovedať samotný divák. Neminie nás ani zvrat na konci príbehu. Herecky nadpriemerne zahraný snímok, kde predovšetkým J. Malkovich je najväčším ťahúňom. PS.: „Viete, že labuť spieva len raz svoj život?“ „Áno, počul som o tom. Je to vraj jej smrťou.“ Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Skleni

Treba pochopiť úmysel tvorcu tohoto filmu. Za každých okolností. Až potom sa dá polemizovať o hodnote filmu. Ja sa priznám, že mi dlho trvalo pochopiť podstatu filmu. Až niekde v druhej tretine som sa našiel v spleti pomalých, zotročujúcich, nič nehovoriacich pasážach. Ale toto všetko malo svoj neopakovateľný štýl, zmysel (konečný) a musím sa priznať, že podla mňa, koniec koncov bolo všetko pripraveno pre veľký koniec. Ten bol geniálny, emočne dostačujúco silný a najmä, inteligentný. Herecké výkony sú miestami nehorázne dobré, no bijú sa s občasnými výpadkami ako velmi umelý plač, už spomínané šepkanie a pod. Ale to preráža dobrý scenár a nehorázny poetický strih. Ten mi vyrazil dych v podobe labutí alebo prechádzky v lese. To bolo krásne a i keď nič nevypovediace, krásne. Ovšem toto vyzerá ako keby som tento film vychvaľoval. Avšak nieje to tak. To čo som napísal je pravda, ale preráža to fakt, že vela z filmu je zbytočné, hluché a nudné. A preto 78% ()

LakiyL

Film, ktorý je ťažké ohodnotiť, pretože by sa dali o ňom písať nie komentáre ale knihy. Nádherné scény v prírode, čarovná hudba a najmä pocit, ktorý vo mne ostal- to všetko je umenie prevedené do tohto zaujímavého a zamyslenia sa hodného filmu. ()