Ovečka Shaun (TV seriál)

Shaun the Sheep

Veselá farma

Ovečka Shaun

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2007 - 2016, 17 h 30 min (Minutáž: 7 min)

"Bééé!" Tak konečně se ovce zbavily své nudné image bečících lenochů. Ovečka Shaun totiž dokáže vše kolem sebe řádně rozpohybovat, a to fyzicky i mozkově, takže o vychytralé nápady i zábavu je řádně postaráno. Zejména mě zaujalo, jak ty ovce řádí, ale při kontrole vždy spolehlivě spí. Potvory. Takže, i když nejsem žádným ortodoxním fandou oživlé plastelíny, tak tohle beru.(16.11.2015)

Nesmrtelná animace, nesmrtelná roztomilost jakýchkoliv Aardmanských zvířatek, ačkoliv ovečky jednoznačně vedou! Navíc ovečka Shaun není jen pro ty nejmenší, já se u toho taky dost nasměju a aspoň si mám o čem povídat se svou šestiletou sestřenkou, která tu nezbednou ovečku žere úplně stejně jak já! A zrzavej kocour taky válí!!!(14.3.2013)

Ač jsem měl velké nutkání podlehnout obsesivním choutkám v udržení stoprocentního hodnocení tohoto dílka, nemohu tak učinit, nebylio by to fér k ostatním filmům, seriálům... které odemne získaly jen ****. Přestože ale zřejmě nežeru tento druh animace, neujíždim na Gromittovi ani na Flushed Away, hodnotím vysoko - tzn. na tomhle britském večerníčku stoprocentně něco je...(12.12.2007)

potom ako som tu podarenu ovecku objavil v jednom dieli Wallace&Gromit sa mi do ruk dostalo vsetkych 40 dielov... a proste menej ako 5* sa neda dat. Niektore diely poslabsie ale to sa roztomilym oveckam da prepacit. Ale v kazdom dieli je stale dostatok vtipu a napadov. Mimika oveciek a vystresovaneho psa nema chybu. Takze vdaka tomuto vecernicku vidime co robia ovecky ked sa nepozerame a ked sa nahodou otocime v domneni ze sa nieco deje tak len stoja a prezuvaju travu.(30.6.2008)

Po 5 hodinách nepřerušovaného sledování tupě zírajícího stáda, jsem dospěla k několika opravdu zásadním poznatkům: 1. partnerem od ovečky není beránek, nýbrž opět ovečka 2. ovce mají ocas 3. ovce se směje zásadně na půl huby 4. malá ovce s dudlíkem je nejroztomilejší na světě 5. chci malou ovci 6. využívat psa jako sluhu není nezákonné 7. prase je člověku podobnější, než by se mohlo zdát 8. po stavbě Babylonské věže nebyla zvířátka stižena stejným trestem jako lidé 9. člověk se může stát závislým na ovci z plastelíny 10. Béééé Béééé Céééé snad nikdy nezklame... Úžasně milé!(24.1.2010)

• - V několika dílech Shaun náhodou spadne do ohrady s prasaty a prasata ji valchují. Vždy je použita stejná sekvence, kdy Shaun dopadne do ohrady, pak se snaží přelézt tarásek, prasata ji vtáhnou zpět a ona vždy jen vylétne do vzduchu v určité poloze. (messiah)

• - Od roku 2007, kdy Shaun poprvé "béknul" na televizní diváky, se na internetu objevilo těchto deset sérií: * Off the Baa 2007 * Shape Up With Shaun 2007 * Wash Day 2008 * Abracadabra 2008 * Saturday Night Shaun 2008 * Two´s Company 2009 * Spring Lamb 2010 * Party Animals 2010 * One Giant Leap For Lambkind 2010 * A Woolly Good Time 2010 *. (Martrix)

• - Za 80 dílů v seriálu nepadlo jediné slovo. (philip.j.fry)