Ovečka Shaun (TV seriál)

Velká Británie, 2007, 100x7 min

Charles Copping

Mark Thomas

Julie Lockhart

"Bééé!" Tak konečně se ovce zbavily své nudné image bečících lenochů. Ovečka Shaun totiž dokáže vše kolem sebe řádně rozpohybovat, a to fyzicky i mozkově, takže o vychytralé nápady i zábavu je řádně postaráno. Zejména mě zaujalo, jak ty ovce řádí, ale při kontrole vždy spolehlivě spí. Potvory. Takže, i když nejsem žádným ortodoxním fandou oživlé plastelíny, tak tohle beru.(16.11.2015)

Za ty dva roky na mateřské se mi samozřejmě v hlavě zabydlela celá školka postaviček. Od kocoura Vavřince, přes Tipa a Ťapa až po Vepříka a Kůzle. Krtečka netřeba zmiňovat, toho mají rádi například až v Japonsku. Ale z DVD na mě a mrňouska vykoukly i nové, přespolní postavičky. A mezi nimi si vydobyla čestné místo mazaná ovečka Shaun. Té zdatně sekundují „přísný“ ovčácký pes Bitzer a nešikovný farmář, který žije single. Ten se snaží nějak zvládat farmaření i domácí práce, což je nadlidský úkol zejména proto, že mu ho ovečky v čele se Shaun neustále úspěšně nabourávají. Ale nejen ony - kopýtka k dílu přikládají i tři zlomyslná prasátka. Tedy kopýtka, vlastně paznehty, že. Ale „přikládat paznehty k dílu“, za to by mě v dobách mého mládí soudruzi hnali svinským krokem... Ve stádě ovcí nalezneme i několik výrazných postav, vyzdvihněme zejména tlustou Shirley, která jen potvrzuje, že úsloví „není malých rolí“ platí i pro ovečky... Oblíbená scéna mého syna: pejsek Bitzer opravuje rádio pod proudem, dostane pecku a v opravě pokračuje ve stylu „když ti něco nejde, použij větší kladivo!“ Moje oblíbená scéna: na sousední farmu přijede na návštěvu fešná fenka a s Bitzerem se čumáčkují. Ale jak už to v životě chodí, fenka odfrčí pryč a Bitzer zůstane sám. Naštěstí má aspoň kamarádku Shaun ;-)(10.12.2012)

Super seriál. Nikdy bych nevěřila, že se do 7 minut vleze taková dávka kvalitního humoru a zároveň duchaplný příběh. U každého dílu se vždycky hodně nasměju. S ovečkama se člověk opravdu nikdy nenudí. Líbí se mi, že se zvířátka chovají rozumně a během chvilky se z nich stane obyčejný pes nebo kocour, který miluje aportování nebo si hraje s klubíčkem. Každý kdo viděl aspoň jeden díl je musí mít rád.(8.4.2008)

Absolutně vychytaná záležitost vyvolávající nutkavost dát si ihned díl další...a další...a další...a béééé...:)| 5* pro první 2 série (40dílů). 3.série změnila animaci některých figur..překvapivě k horšímu a buhužel stejně tak naložila i s dříve tak nápaditým humorem. Už to prostě není ono a fakt nechápu proooč?..béééé ;((19.6.2008)

Ovečkou jsem vážně uchvácená. Myslím, že ani nemusím vyzdvihávat umělecké provedení, protože nezaměnitelná animace plastelínou to provede za mě. Do nebes bych spíše vynesla fakt, že Ovečka je nemluveným počinem, což znamená, že gesta postav "promlouvají" o to více a zárověň umocňují zážitek jak malých, tak velkých diváků.(9.9.2009)

• - V několika dílech Shaun náhodou spadne do ohrady s prasaty a prasata ji valchují. Vždy je použita stejná sekvence, kdy Shaun dopadne do ohrady, pak se snaží přelézt tarásek, prasata ji vtáhnou zpět a ona vždy jen vylétne do vzduchu v určité poloze. (messiah)

• - Od roku 2007, kdy Shaun poprvé "béknul" na televizní diváky, se na internetu objevilo těchto deset sérií: * Off the Baa 2007 * Shape Up With Shaun 2007 * Wash Day 2008 * Abracadabra 2008 * Saturday Night Shaun 2008 * Two´s Company 2009 * Spring Lamb 2010 * Party Animals 2010 * One Giant Leap For Lambkind 2010 * A Woolly Good Time 2010 *. (Martrix)

• - Za 80 dílů v seriálu nepadlo jediné slovo. (philip.j.fry)