Ovečka Shaun (TV seriál)

Veselá farma

Ovečka Shaun

Na Veselej farme

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2007–2020, 19 h 41 min (Minutáž: 7–14 min)

Absolutně vychytaná záležitost vyvolávající nutkavost dát si ihned díl další...a další...a další...a béééé...:)| 5* pro první 2 série (40dílů). 3.série změnila animaci některých figur..překvapivě k horšímu a buhužel stejně tak naložila i s dříve tak nápaditým humorem. Už to prostě není ono a fakt nechápu proooč?..béééé ;((19.6.2008)

Ač jsem měl velké nutkání podlehnout obsesivním choutkám v udržení stoprocentního hodnocení tohoto dílka, nemohu tak učinit, nebylio by to fér k ostatním filmům, seriálům... které odemne získaly jen ****. Přestože ale zřejmě nežeru tento druh animace, neujíždim na Gromittovi ani na Flushed Away, hodnotím vysoko - tzn. na tomhle britském večerníčku stoprocentně něco je...(12.12.2007)

Nick Park, tvůrce seriálu, navrhl výtvarnou podobu ovcí. A pak už to jelo. Ač je celý proces tzv. stop-motion animace zatraceně časově náročný. Modelínové kousky se prodaly do televizí po celém světě a slaví mimořádný úspěch. Obrýlený farmář, hlídací pes, provokující trio prasátek, býk a stádo v čele se Shaun. Celé to má super atmosféru, kouzelný britský humor a nespočet nápadů, které divák sotva stíhá pobírat. Dětský obzvlášť. Moc fajn. Bééé.(8.6.2017)

Geniální dílko od Aardmanů plné výborných nápadů a originálního humoru se spoustou narážek, úžasná prasata a poloslepý pan zemědělec. Nedám 5*, protože na WaG nebo Slepičí úlet to podle mě nemá. Přesto je to úroveň, která se velice těžko někomu podaří překonat, navíc v dnešní době počítačových animací je tohle zatraceně dobře odvedený kus poctivé práce!!! Béééé-zchybné.(9.4.2009)

Ovečkou jsem vážně uchvácená. Myslím, že ani nemusím vyzdvihávat umělecké provedení, protože nezaměnitelná animace plastelínou to provede za mě. Do nebes bych spíše vynesla fakt, že Ovečka je nemluveným počinem, což znamená, že gesta postav "promlouvají" o to více a zárověň umocňují zážitek jak malých, tak velkých diváků.(9.9.2009)

• - Za 80 dílů v seriálu nepadlo jediné slovo. (philip.j.fry)

• - V několika dílech Shaun náhodou spadne do ohrady s prasaty a prasata ji valchují. Vždy je použita stejná sekvence, kdy Shaun dopadne do ohrady, pak se snaží přelézt tarásek, prasata ji vtáhnou zpět a ona vždy jen vylétne do vzduchu v určité poloze. (messiah)

• - Od roku 2007, kdy Shaun poprvé "béknul" na televizní diváky, se na internetu objevilo těchto deset sérií: * Off the Baa 2007 * Shape Up With Shaun 2007 * Wash Day 2008 * Abracadabra 2008 * Saturday Night Shaun 2008 * Two´s Company 2009 * Spring Lamb 2010 * Party Animals 2010 * One Giant Leap For Lambkind 2010 * A Woolly Good Time 2010 *. (Martrix)