Ovečka Shaun (TV seriál)

Shaun the Sheep

Veselá farma

Ovečka Shaun

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2007–2016, 17 h 30 min (Minutáž: 7 min)

Ovečka a její nápady. Prostě cool... Shaun má zvídavou a rozpustilou povahu, čímž se odlišuje od ostatních ovcí. Zvědavost jej zavádí do ošemetných situací z kterých nakonec obyčejně vyvázne. Shaun je mezi ostatními oblíbený a přirozený vůdce. Snaží se dělat dobré věci a tím do jednotlivých dílů s lehkostí vnáší morální ponaučení. / Viděné epizody *40.dílů / ( Hodnocení: 10/10 )(7.11.2009)

Po prvních pár minutách jsem si řekl, že mé kamarádce už asi definitivně hráblo, když mě donutila kouknout nato. Avšak byl jsem statečný a vydržel jsem se dívat dál (naštěstí). Skvělá zábava, ikdyž se toho tam moc nenamluví. Miluju to krásné protáhlé bééé. Dokonalé to samozřejmě není, ale hodnotím přesto 4*.(29.2.2008)

Neskutečně vtipné, mám přímo záchvaty smíchu, a to i po dvacátém shlédnutí. Roztomilá a chytrá ovečka, ostatní ovce, u nichž člověk nikdy neví, kolik jich je, snaživý pes, který to vždycky odskáče, naprosto sviňská prasata a k tomu všemu nešikovný a neustále překvapovaný farmář. Za takovou legraci je pět hvězd málo. Moje nejoblíbenější epizoda je asi ta s lepidlem. Bééé!(8.8.2009)

Mě osobně to moc nebere, ale veškeré děti okolo mně, to zbožňují. Ať už se jedná o mé sourozence, nebo o děti mých známých. Všechny když se pustí Ovečka Shaun, sedí před televizí s pusou dokořán, a nemohou z ní spustit oči. Mně se líbí námět, o podnikavé ovečce která vždycky něco provede, a pak se to snaží nějakým způsobem napravit. Je to trochu absurdní, ale opravdu je tam většinou čemu se zasmát. Navíc Shaun stejně jako Gromit (od stejných tvůrců) má velmi dobře zvládnutou mimiku, což je zdrojem těch nejlepších vtipů. Navíc to má pěkný švih, a není to úplně pitomé. Což je v dnešní tvorbě věcí pro děti slušná změna.(8.3.2012)

Naprosto geniální seriál! Tento typ humoru zbožňuju. Člověk se u toho fakt skvěle odreaguje. Naprosto nejvíc na tomto seriálu miluju tu malou ovečku - ten její jeden malý zub, skvělý poťouchlý výraz, miminkovské bečení, dudlík.... nebo to mlácení klackem do malířského plátna a její sledování hororu...smála jsem se v kuse několik minut :D A ta úvodní písnička je pěkně chytlavá. It´s Shaun the sheep...bééééééééééé :D(26.6.2009)

• - V deváté epizodě třetí série s názvem "Mission Inpoxible" se neobjevil pes Bitzer. (Aknah)

• - Ovečka Shaun je ve skutečnosti beránek. V díle, kde ovce pořádají disco, si Shaun svlékne vlnu a tancuje jen v trenýrkách, přičemž se předvádí před ovčími slečnami. Navíc, když Shaun dostává výprask od prasat, schytá i pár nepříjemných ran do rozkroku. (PRobin)

• - Od roku 2007, kdy Shaun poprvé "béknul" na televizní diváky, se na internetu objevilo těchto deset sérií: * Off the Baa 2007 * Shape Up With Shaun 2007 * Wash Day 2008 * Abracadabra 2008 * Saturday Night Shaun 2008 * Two´s Company 2009 * Spring Lamb 2010 * Party Animals 2010 * One Giant Leap For Lambkind 2010 * A Woolly Good Time 2010 *. (Martrix)