Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Napínavý příběh vypráví o jednom večeru, kdy do Prahy přijíždí na abiturientský večírek matka (L. Domesová) s malou dcerkou (B. Franclová). Nemá, komu by ji svěřila, a tak dívenka zůstává na noc sama v bytě bývalé spolužačky (D. Batulková), s níž matka vyráží na večírek. Dívenka obdrží instrukce, aby nezavírala pojistku u dveří, protože pak by se obě ženy při návratu nedostaly domů. Je noc a děvče nemůže spát. Najednou slyší zvláštní zvuky. Schová hlavu pod peřinu a s hrůzou pozoruje, že někdo vnikl do bytu. Zloděj (D. Matásek) krade obrazy, ale pak si jeho společník všimne, že v bytě někdo je. Svědka se musí za každou cenu zbavit… (Česká televize)

(více)

Recenze (43)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Průměrně natočené a průměrně zahrané i na televizní film, ale i tak to má místy slušnou atmosféru, když pominu ty scény z večírku, kde se všichni chovají jak blázni. Zbavit se jich, nechat jen ten ústřední příběh s tou holkou a asi by se mi to i líbilo, ačkoli i tady to chvílemi skřípe (třeba nechápu, proč se ta holka nepodívala přes kukátko dřív, nebo to její vytáčení náhodných čísel jsem nepobral, to jako zkoušela náhodné kombinace? A že jí to vždycky vyšlo...). Bohužel většinu mých dobrých dojmů pokazil naprosto hloupý závěr, po kterém ani nevím, jak to vlastně dopadlo. Na ty slabé 3* to jakž takž ještě je, ale ten závěr to skutečně celé pokazil... ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý český televizní thriller. Když jsem to viděl poprvé,bylo mi věkově zhruba stejně jako naší malé hrdince a opravdu to na mně zapůsobilo a zlodějů spouštějících se z půdy na laně,aby vnikly oknem do bytu jsem se opravdu bál. David Matásek i jeho protihráčka to zahráli opravdu výborně. A ve vedlejší roli se vyskytující Roden mně jako vždy nezklamal(slizký,nesympatický) jako vždy. A na to,že je to téměř 20let staré se u mně jedná,asi o můj nejoblíbenější český televizní počin. ()

Reklama

kajas 

všechny recenze uživatele

V době, kdy Davida Matáska všichni znali jenom jako Kendyho, se předvedl v diametrálně odlišné roli zloděje a násilníka, který se plánuje zbavit malé svědkyně. Jak už zmínili jiní přede mnou, napínavý příběh kazí zejména scény z maminčina večírku a neuvěřitelně hloupě useknutý závěr. Televizní filmy mají běžně celovečerní stopáž a tady byly dvě tři minuty navíc evidentně problém. Trochu škoda. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Tak jako někteří jsem viděl film při premiéře, když mi bylo také asi tolik co hlavní hrdince, takže to na mě dost zapůsobilo. S odstupem času bych vystříhal všechny scény z maminčina srazu, kde se jsou všichni příšerně nesympatičtí a chovají se naprosto idiotsky, a nechal jen to drama (skoro horor) mezi holčičkou a lupičem. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Inscenačné televízne spracovanie trileru vôbec nesvedčí. Chýba tomu proste atmosféra a aj napätia je len ako šafránu. Na menšej dĺžke ešte diváka otravujú milostnou aférkou z pomaturitného večierku, ktorý dostáva až nebývale veľa priestoru. Korunu tomu dávajú nielen niektoré nelogizmy, ale aj useknutý koniec. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o jediný film, který natočila malá Běla Francová, představitelka Terezky. (M.B)

Reklama

Reklama