Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Alfred "Rukavice" Donahue (Humphrey Bogart), broadwayský hazardní hráč, je upozorněn svou matkou (Jane Darwell), že její soused pan Miller (Ludwig Stössel), pekař, který peče jeho oblíbený tvarohový koláč, je nezvěstný a ona „má pocit“, že se mu stalo něco zlého. Rukavice prohledá pekárnu a najde Millerovo mrtvé tělo. Mladá zpěvačka Leda Hamilton (Kaaren Verne) po zprávě o Millerově skonu obchod rychle opustí a paní Donahue (Jane Darwell) se domnívá, že dívka něco ví... (HTB)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Tehdejší herecká elita se sešla v týhle moc povedený komedii o férovým a hodným gangsterovi, kterýmu někdo zavraždil pekaře. Ovšem s Glovesem Donahue v podání Humphreyho Bogarta není žádná legrace a když mu zabijete pekaře, tak si to prostě musíte odskákat. Skvěle trhlá zápletka, některý hlášky by to chtělo tesat do kamene. Bohužel by místy neuškodilo trochu svižnější tempo a o pár minut míň. ()

zigíš 

všechny recenze uživatele

Bogie a jeho legrační sidekickové (a matka) na stopě nacistické buňce ohrožující Spojené státy. Pocitově drobátko delší, ale na to, s jakou chutí se scénář strefuje do žánrových klišé (ať už záměrně či ne) to zas tak nevadí. ()

Reklama

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Nadmiru zabavny (a dokonale sebeironicky) noir s prvotridnim Bogartem, a spoustou dalsich hvezd...(Lorre, Demarest, MacLane, Judith Anderson...), a mirne sislajici zpevackou (krasna Kaaren Verne). ()

Svadbos 

všechny recenze uživatele

Zaujímavá zmes špionážneho, gangsterského a komediálneho žánru, s pamätným dvojitým rozhovorom a akčnými scénami. Natočené podľa príbehu Leonarda Spigelgassa a Leonarda Rossa. Názov tohto filmu je prevzatý z piesne Johnnyho Mercera a Arthura Schwartza (ktorá je spievaná v sekvencii v nočnom klube) a neposkytuje stopu k tomu, o čom film je. Niektorí ľudia si myslia, že je to jeden z dobrých Bogartových filmov, ktorý im unikol. Naopak, je to pocukrovaná komédia s antinacistickým posolstvom a taká bezvýznamná, že na ňu zabudnete 10 minút po zhliadnutí. Snímok namiešaný Spigelgassom a Edwinom Gilbertom podľa zadebneného príbehu Spigelgassa a Rossa, sa odohráva v New Yorku, počas II.Svetovej vojny. Tento film je plný sentimentality a cudnej, rádoby veselej hudby. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Bogart jako Alfred "Gloves" Donahue vyšetřuje vraždu pekaře svého oblíbeného sýrové dortu, aby odhalil tajnou nacistickou buňku uprostřed Broadwaye, která chce vyhodit do vzduchu americkou válečnou loď... Tenkrát to asi mysleli vážně (minimálně z půlky), ale z dnešního pohledu je to úžasná parodie na Bogieho filmy. Začíná to trhlou zápletkou a Bogieho hláškující matkou, pokračuje krásnou zpěvačkou, co si šlape na jazyk, zabijákem Pepim v nepřekonatelném podání Petera Lorrea nebo oblíbeným vyrážením zbraní z ruky, a končí geniální scénou na nacistickém mýtinku, kde se Bogie s parťákem jménem Sunshine vydávají za německé odborníky na miny. Kdo neviděl, neuvěří. P.S. Třešničkou na dortu je scéna, ve které Sunshine zabodne sekeru do Hitlerova obrazu. Priceless :) ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama