genetique

Pokiaľ by film pokračoval v nastolenej kvalite prvej polovice, tak má u mňa vycapené dvojhviezdičkové hodnotenie a Hřebejk by klesol tak, ako by som to naozaj nečakal. Našťastie príde vykrádačsko-lupičská pointa, ktorá pretransformovala stupeň zábavy na potešujúcu úroveň a film môžem s čistým svedomím vyhlásiť za 'dobrý'. Celé je to zavŕšené nevtieravou pohodovou atmosférou a po dlhej dobe som videl uvoľnene hrať aj Polívku. 60%. ()

Radko

Príjemná letná variácia príbehu o zlatej rybke. Na splnenie jej prianí túžobne čakajú všetci tí, čo uvidia kominára a rýchlo hľadajú gombík na gatiach, tí čo v túžbe za fantastickým úlovkom prepečlivo chystajú rybárske náčinie, tí čo túžia po dovolenke svojich snov, tí čo predávajú predražené žieraviny a karcinogény eufemizujúco označené ako kozmetika, tí čo predvádzajú peep show, a za ňou ako satisfakciu za utratené peniaze podvodné hry a v neposlednom rade aj tí, čo sa nechajú na tieto atrakcie nalákať. Všetkým je spoločná predovšetkým túžba zahrať si s ostatnými, so sebou aj s osudom, aj keď podvedomie musí našepkávať, že žiadna veľká výhra sa konať nebude. A tak v popredí príbehu je súboj partie neambicióznych pijanov so škrupinkármi, odierajúcimi sviatočných buranov s nabitými peňaženkami. Ako niekdajšieho škrupinkového hráča a pravidelného návštevníka podobnej krčmy na dunajskom ramene ma práve tento film nesmierne potešil. ()

D.Moore

Ale jo, u mě celkem taky. Padesát minut (!) se v tom filmu sice nic extra neděje, ovšem krásně se na něj dívá a musím uznat, že Hřebejkovi se především díky magické kameře Jana Malíře podařilo vytvořit úžasnou (Libeň je vlastně Kersko u vody), takřka menzelovsko-hrabalovskou atmosféru. Takřka proto, že co se týče děje, je ten příšerně dlouhý rozjezd skoro k ničemu a jakkoliv zábavné jednotlivé epizodky jsou, pohromadě se jim příliš držet nechce a bez většiny z nich by se příběh obešel. Když děj konečně dospěje k onomu slibovanému podvodu a zadostiučinění, jehož se při té příležitosti dostane postavě výborného Bolka Polívky, nabere U mě dobrý dokonce spád, a i když jsem se nesmál, až jsem se za břicho popadal, usmíval jsem se skoro pořád. Příjemné, ničím převratné a pohodové dílko s fajn hereckým obsazením. ()

Pepinec

Závěrečná půhodinka je na naše poměry vážně dobrá. Ale co mělo znamenat to před tím? Pokud šlo o snahu vyjádřit venkovskou nudu a nicnedění, povedlo se vskutku dokonale - málem jsem usnul. U mě to tedy dobrý není, jelikož dobrý školskou terminologií znamená za tři. A na trojku to chce trochu víc než pár dobrých fórků nastrkaných do poslední půlhodinky. Jedině, že by tvůrci počítali s tím, že divák první hodinu prospí a tudíž si z ní nebude nic pamatovat. To potom jo - u mě dobrý...:-) ()

Xmilden

No u mě dobrý moc ne. Pane Hřebejk co má znamenat ta první polovina filmu? O co tam vlastně má jít? Chápal jsem to trošku jako reklamu na rybaření, McDonalds a cigarety. Opravdu si stačí film pustit v momentě kdy skořápkáři oberou Vladyku. Pak už je k vidění česká odpověď na Dannyho parťáky. S kterou jde ruku v ruce pro mě nostalgie na ty časy, které se již nikdy nevrátí a které uměl Hřebejk podat jak v Pelíškách tak v Pupendu. Mé resumé: První polovina o ničem a druhá strhnující. 65% ()

• Poslední záběry filmu jsou natočeny na plavebních komorách v obci Hořín pod Mělníkem. (Mackin)
  • Kája (Miroslav Vladyka) v závěrečném monologu říká: „Já sem se ji přiznal a ona se sebrala a odešla mi. Já sem si říkal, že když ty peníze seženu zpátky, tak že se třeba vrátí.“ A navazuje dotaz na Káju: „Kde teď bydlíš?“ Sebrat se a odejít mohla jen těžko, když je z rozhovoru patrné, že Kája nemá střechu nad hlavou. Odejít mu mohla, kdyby bydlela u něj. Správně by tedy bylo, že jej vyhodila z bytu. A pokud Kája čekal, že se vrátí, tak kam by se mohla vrátit, když je v bytě doma? (sator)
  • Ve filmu se objevují jak kolkované (např. když je Kája ukládá do škatule), tak nekolkované československé bankovky (např. když je vysypává na Jíťu). Přechod mezi oběma měnami proběhl během 4 dnů mezi 4. 2. 1993 a 7. 2. 1993. Poté nekolkované peníze přestaly platit a platily pouze kolkované. Děj se však neodehrává v únoru, nýbrž v létě. V té době by si hrdinové nekolkovaných peněz již moc neužili, neboť by byly bezcenné. (Brain)

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr