V Atlantic City se schyluje k boxerskému utkání v těžké váze. Místní detektiv Rick Santoro (Nicolas Cage) nemůže mezi rozvášněnými fanoušky chybět. Rád sází a rád použije svou policejní placku, aby profláknutého bookmakera suše obral o pár stovek dolarů. Detektiv Santoro totiž není žádný svatoušek. To jeho přítel z dětství Kevin Dunne (Gary Sinise) je vzorem všech ctností. Dotáhl to až na pravou ruku ministra obrany, který se cestou z raketové střelnice zastavil na boxerském utkání roku. Gong. První kolo. Čtrnáct tisíc fanoušků šílí v dunivém rytmu levých háků černých šampiónů. Mezi nimi se skrývá jeden ledově klidný atentátník s prstem na spoušti. Ministr obrany je zavražděn několika výstřely. Dívka, která se k němu na poslední chvíli připletla, mizí s prostřeleným ramenem v davu, zachváceném hysterií. Detektiv Rick Santoro instinktivně tasí revolver, ale marně hledá cíl. Sportovní aréna je neprodyšně uzavřena. Všichni jsou podezřelí. Santoro a Dunne se okamžitě pouštějí do vyšetřování plného dramatických zvratů a nečekaných překvapení. (oficiální text distributora)

Kaka

Klasický De Palma je z toho cítit na míle daleko (nápadité režijní a technické vychytávky + prapodivný scénář a nevábný nádech "divnosti"). Přesto stojí Snake Eyes za vidění. Především pro fandy formální vybroušenosti. Dočkáme se několika dlouhých záběrů bez střihu, dělení obrazu, zvláštně "rezavého" kamerového filtru a dalších drobností kterých si běžný divák spotřebitel ("kouknu na telku při žehlení") ani nevšimne. Škoda že to byla obsahově jen tuctová kriminálka s poněkud směšným koncem. ()

slunicko2

Dá se to. 1)  Variaci na Smrtonosnou past by slušelo více nadhledu a vtipu, vtipu v čapkovském smyslu jako úhlu pohledu, nemusely by to být zrovna explicitní hlášky._____ 2)  Kdyby šlo o jídlo, napíši, že jsem opulentně vyhlížející menu bez problémů snědl, docela se zasytil, vcelku mi i chutnalo. Ovšem pocit z dobrého pošušňáníčka se nedostavil._____ 3)  Trochu mi vadí, že jsem zloducha odhalil dříve, než jsem podle tvůrců měl. ()

3DD!3

Původně jsem tady měl usmolené tři. Nechápu proč. Nejspíš jsem byl tenkrám moc malý na to abych docenil skvělý příběh a genialitu Briana De Palmy. Ten člověk si práci s kamerou prostě užívá. A v HADÍCH OČÍCH toho konečně využil naplno. Úvodní, čtvrthodinu trvající, záběr téměř nemá odoby. Nicolas Cage a Gary Sinise ještě k tomu hrají jako o život. Prostě paráda. Snímek, který předběhl svou dobu. ()

O.Peta

Od začátku velká jízda a Palma rozjíždí výborný kolotoč plný napětí a perfektních záběrů. Od půlky to začne všechno šílenou rychlostí upadat, Palmův rukopis se vytrácí a stává se z toho průměrná záležitost, velká škoda, protože první půlka je fakt dokonalá. Schválně jsem si i kontroloval, jestli vše sedí při různých náhledech a žádnou chybku jsem nezpozoroval. Ze silné čtyřky se stala silná trojka. 70% ()

Marsik

PRIMA HD - Úvodní bez-střihová pasáž netrvá 20 minut, jak tu někdo psal, ale 11 minut a 30 vteřin přesně. Nicméně je fakt, že takto dlouhý záběr bez střihu se jen tak nevidí. Čili úvod navnadil, pak samotné vyšetřování vtáhlo, ale poslední třetina už nudí. Samotný závěr hodně americký. Škoda toho konce, jinak bych o 4 hvězdičkách dlouho nepřemýšlel, protože zejména kamera dominovala. Nicméně je to pouze za tři. 69% ()

• Ve scéně, kdy Rick (Nicolas Cage) dostane zkrvavenou 100dolarovou bankovku, dá si jí do vnitřní kapsy saka. Poté ji však vytáhne z levé vnější kapsy saka. (Caaslav)
  • Roli velitele Kevina Dunna měl hrát Al Pacino, ale Nicolas Cage chtěl, aby ho ztvárnil Will Smith, který se nakonec natáčení zúčastnit nemohl. Smith a Cage spolu později ještě chtěli natočit komedii Time Share, ale z toho také nakonec sešlo. (Edgerton)
  • Úvodní boxerský zápas parafrázuje odvetu Liston vs Ali, který je znám pro tzv. phantom punch (úder, který ve skutečnosti nezasáhl cíl), jenž je doslova citován Nicolasem Cagem ve filmu. Phantom Punch je také stejnojmenný životopisný film o Sonny Listonovi. (Eldrick)