Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

John8

Kouzelné, i přees dabing a loutky jsem cítil že jsou na plátně George Cloony a Meryl Streep. Lehká hudba, do detailu promyšlená architektura každé scény, i nedokonalosti v podobě zjevně se pohybujících chloupků zvířat mezy záběry, to vše jsem si užíval možná víc než bych si původně myslel. Plný počet a příště v originálním znění :D ()

Kiisaki

Fantastický pan Lišák - to je jako procházka po spadaném listí, slunečné odpoledne, vůně jablečného koláče, pletené ponožky, teplý šálek čaje. Málokterý film na mě během prvního zhlédnutí působil tak nostalgicky, mile, pozitivně. A málokterý film si můžu pouštět tak často, aniž by mi lezl na nervy. ()

GOREGASM

Novější Isle of Dogs mě rozdrtilo víc, ale to neznamená, že Fantastic Mr. Fox není majstrštyk. Wes Anderson je už teď jedinečná filmařská legenda, která se nedá s ničím a s nikým srovnávat. Osobitost jeho tvorby v živém, či loutkovém provedení nemá obdoby a já každý den děkuji bezejmenným vesmírným silám, že mám tak dokonalý vkus, co se humoru týče, že mě díla pana Wese vždycky ponechají čučet jako vyoranou myš, a že ve mě zanechají pocit radosti, který je nepopsatelný. Ta hravost prostě strhne oko od první do poslední minuty a byť je jasné, že tohle nejsou komedie pro normální lidi, tak my divní ptáci se rochníme blahem. 100% ()

GMVajgl

Vizuálně je to vymazlené. Podstata příběhu je ale morálně pokleslá: Lišák může žít v harmonii se svými sousedy, přesto se rozhodne od nich krást. Oni se brání, čímž se rozpoutá válka. Z lišáka se dělá hrdina, přestože si začal on. Pan Roald Dahl byl politicky zřejmě spíše nalevo. Ve své knize z roku 1970 celkem výstižně popisuje morální relativismus a konzum společnosti 21. století. ()

A_málka

Chvilku jsem měla vážně pocit, že na těle lišáka vidím obličej G. Clooneyho - a to bylo dobře! Výborně zvolený dabing výborně natočeného animáku, co víc si přát... ()

JimiH

Další z důkazů, že animáky lze dělat chytře a zábavně pro děti i dospělé zároveň. Narozdíl od ostatních Andersonovek málo "divné", ale s občasným pomrknutím pro znalce režisérovy tvorby. ()

Rasle

Pre niekoho príjemný zážitok no pre mňa to bol skôr pravý opak. Jediné pozitívne bolo, že som ten film dopozeral a tá krajina kde sa dej odohrával. Inak čo sa deju týka, bola to skôr taká prechádzka nudou. Ešte, že film nebol príliš dlhý. ()

bernajk

No co k tomu říct, asi tolik, že to bylo podivné. Dívat se na to dalo, jenže ten scénář byl slabší, nemělo to bohužel ten správný náboj. Ale animace vypadala velmi dobře. ()

Kaucuk

Parádní a originální film (nejen originální příběh ale i originální ztvárnění-které mě mimochodem přišlo mnohem hezčí než klasické "moderní" 3D a zhruba tak stejně pěkné jako plastelíňáci Wallace a Gromit nebo Shaun). Hlasy G. Clooneyho, B.Murrayho nebo J.Schwartzmana působily uklidňujícím dojmem díky kterýmu příběh o panu Lišákovi, žijícího v spořádané rodině a propadajícího svým liščím pudům plynul rychle a já se skvěle bavil. (Oční proměny mě místy přímo dostávaly) ()

darkreider

Musím povedať, že aj keď je to príjemné (Clooney sa dobre počúva), tak je tam len pár silnejších momentov a teda môžem povedať: "Ok, 3 a pol hviezdy", ale vyššie nie je z čoho. ()

ganjoman

Film mě velmi mile překvapil. U prvních 70% filmu jsem měl chuť si tento film hodit do svého TOP10. Za to ten závěr mě dost zklamal. Přesto ta lepší část na mě víc zapůsobila. Skvělý nápad, nádherná animace, výborné vtípky a skryté poselství si těch 5* zaslouží! Už mám v plánu zkouknout toho víc od tohoto režisér. ()

TMaR

Přiznávám, že je zase jednou za čas příjemné vidět animovaný film, kde jsou postavičky vytvořeny s citem pro krásno... Člověk je ze všech těch zrůdických Shreků, Garfieldů a Veverek trochu unavený, i když je má vlastně rád. Také styl vyprávění je mi blízký, skoro jakoby vám někdo četl pohádku na dobrou noc. ()

guri

Wes Anderson je velmi svojsky reziser, na ktoreho film musim mat chut (a aj to mu u mna zvycajne nezaruci uspech). Fantastic Mr. Fox ma vsak po neprilis zaujimavom traileri neskutocne zaujal a pobavil - vyborna animacia (ziadne pocitacove postavicky), skvela hudba, bezchybny dabing i spravne davkovany humor. Pre mna velke a velmi prijemne prekvapenie! ()

Biopler

Animák, ktorý poteší inou animáciou akou nas kŕmia súčasné snímky. Príbeh je však úplne prostoduchý a ničím sa nevymykajúci priemeru. ()

Orina

Naprosto neodpustitelně nudný a zdlouhavý začátek, kdy chybělo už skutečně jen pár vteřin a přestala jsem se koukat. Potom to ale nabralo spád a bylo to hodně koukatelné, legrační a napínavé, nicméně na ta muka na začátku jsem nezapomněla. Výběr debérů hodně sedl, především Meryl Streep alias Mrs.Fox. ()

PEZ

Neuveritelne originalna zalezitost, uletena formalne aj obsahovo (v tej spravnej miere), lahodkova rezia. Zazil som 83 skutocne podmanivych minut, kde sa striedali vtipne sceny s vaznejsimi. Ta mnohovrstevnost je uzasna a niektore "WTF" sceny take, ze som si ich musel vratit a pozriet znova. Najviac sa mi pacila kratka, pre cely film uplne nepodstatna, scenka s ciernym vlkom. Treba ocenit aj originalny dabing, kde jednoznacne vycnievaju George Clooney (ten najma) a Meryl Streep. A jednicka za hudbu. Velmi dobre osviezenie po vsetkych tych klise, co sa na nas valia. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)