Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

Ice123

Strašně zdlouhavý a nudný scénář dělá z Doubt film, na který nemá smysl koukat. I přesto, že se Streep i Hoffman snaží udělat z filmu něco co vážně není, což nám vlastně dokazuje i pět nominací z čehož ani jedna kategorie nevyhrála. Zhodnotil bych to jako naprostou ztrátu hodiny a půl svého života. Jedna * za snahu... ()

Ketchi

Výkony všech hlavních protagonistů jsou nejsilnější zbraní tohoto komorního, divadelního snímku. Amy Adams je k sežrání dokonce jako jeptiška, nebo možná PRÁVĚ jako jeptiška. ()

Loki81

Jiste, Streep & Hoffman - ANO. Jinak hroznaaaaa nuda... nevyraznost, smeska melancholie a sebelitosti. ..mozna proto, ze jsou mi tema i prostredi na hony vzdaleny. Amy Adams urcite nominaci nezaslouzi, taky za co??? Treti * je pouze za FSH. 3x zklamani! ()

Aquarius

Mne to trocha pripomínalo Meno ruže, ako knihu tak aj film. Samozrejme nieje to intertextuálne mnohožánrové postmoderné dielo o konflikte univerzalistov a nominalistov a o vyprázdnenosti znakov, ale v tých ostatných veciach cítim určitú príbuznosť. Máme tu uzatvorené spoločenstvo (cirkevnú školu), dej pozostávajúci predovšetkým z rozhovorov, tiež je tu ukázaná tá temnejšia stránka cirkevnej inštitúcie, počasie je podobne chladné a zachmúrené a podtrhuje atmosféru a dejový vývin (v Mene ruže narastajúce hmla symbolizuje dej, v ktorom čím viac vieme tým menej toho vieme a tým zložitejší sa nám svet javí, rozdiely sa zmývajú, v Doubt máme dážď a popadané konáre), tiež je tu ukázaná relatívnosť pravdy a komplikovanosť sveta, tiež je tu záhada ktorú sa postavy snažia interpretovať podľa určitých znakov, úlomkovitých faktov, ktoré však nemusia znamenať nič lebo môžu znamenať mnoho vecí, tiež je tu konflikt medzi povedzme zakonzervovanosťou a liberálnosťou, zastaralosťou a novosťou. Ale neberte to vážne, to je len taká vec čo ma napadla :-). Herci sú do jednoho skvelí (a tvoria spolu z kontroverznou témou hlavnú atrakciu a divácky pôžitok). Doubt je sfilmovaná divadelná hra, ktorú režíroval a napísal ten istý človek a niekoľko záberov je aj divadelne natočených, takže zaradenie Dráma je skutočne namieste :-) Osobne mám veľmi rád scény ktoré sa odohrávajú dlho v jednej miestnosti alebo prostredí a počas ktorých sa niekoľkokrát zmení téma, tón rozhovoru a vzťahy medzi postavami. Tu je takých scén viacero a najlepšia je tá kde sestry Aloysiusová a Jamesová vyrukujú pred otcom Flynnom so svojím podozrením. Jeden bod strhávam kvôli príliš "mravoučnému" záveru. ()

czejny

Jestliže u některého filmu by mělo platit, že v jednoduchosti je síla, tak právě v Pochybách. K rozehrání dramatické hry bylo zapotřebí jen tří osob. Philip Seymour Hoffman, Meryl Streep a Amy Adams. Každá z těchto postav má přesně vymezené charaktery s přesně vymezenými mezerami pro divákovu volbu. Naše trio je díky několika málo situacím postaveno před nemilosrdný soud. Tím soudem je divák, od něhož se očekává, že s koncem filmu vyřkne svůj rozsudek. (Nebo snad z toho všeho zůstane někdo na pochybách?) Režisér John Patrick Shanley vytvořil skvělé loutkové divadlo, u něhož jednou rukou tahá za nitky s obecenstvem. Tomuto divadlu nelze moc co vytknout, neboť se vše odehraje během usilovného přemýšlení nad závěrečným rozsudkem a vše působí, jakoby se odehrávalo v pár záběrech. Jednoznačně nejdůležitější roli hrají ve filmu kázání, které pronáší otec Flynn. V nich se dá najít plno odpovědí na otázky spojené s příběhem. Herecké výkony již zmíněné trojice jsou stěžejní, ale jen v rámci našeho děje. P. S. Hoffman je jako kněz bezchybný, M. Streep jako neústupná řeholní sestra je přesvědčivá a Amy Adams s tvářičkou nadělenou přímo od toho nahoře v nás budí pocit beznaděje. Prostředí církevní školy společně s hudbou Howarda Shorea působí magicky a umocňuje sílu, která vám ve své jednoduchosti nedá zapomenout. Nenechá vás bez pochyb. ()

moviefilm

Excelentný film s bravúrnou Meryl Streep, ktorej skvele sekunduje Amy Adams. Philipa Seymoura Hoffmana netreba vychvaľovať, on sa svojím herectvom vychváli sám. Nebyť Heatha Ledgera a Temného rytiera, OSCAR by bol bez Pochyby jeho. Ako bonus geniálny scenár, ktorého dialógy patria k najlepším, aké som vo filme videl... ()

Radiq

No a proto nerad chodím do kostela. No a proto su tak vysazenej proti církvi. No a proto nemám rád Meryll Streep. No a proto je mi tak nesympatickej Seymour S. Hoffman. Ale je pravda, že doba byla vystihnutá hezky (ale zase tam nebylo tolik dobovejch záběrů, aby to bylo něco extra složitýho). Je to hrozně ukecanej film, takže ne pro každýho a ne pro mě. Přemejšlím, co mě tam vlastně zaujalo a to byla jediná mladá herečka. A taky jsem viděl černošku, jak jí teče z nosa sopel. Z obou direk. Postupně. Nenápadně. Utirala si to rukou. Teda rukavicou. Čuně. ()

tom88

Až na dobre hrajúcich hercov ma film príliš nenadchol, ale aj tak sa jedná o nadpriemerný film, ktorý si zaslúži svoje čestné miesto. Nie je to ale film, ktorý by som si pustil hocikedy. Režisér dostáva veľkú pochvalu. Na 4* mi to nestačí. 70% ()

smrt.ka

Hodně zvláštní film s hodně zvláštním pojetím již několikrát zpracovaného tématu. Je fakt, že jsou filmy s podobnou tématikou, které mě zaujaly víc, ale metafora na pomluvu (coby rozříznutého polštáře a peří všude na ulici, které se už nedá posbírat) a další chytré věci mě nutí řadit tenhle film mezi ty lepší, které stojí za pozornost. ()

misulka03

Od samého počátku se mi film zamlouval a musím říct, že přestože to není nic zázračného, tak to byla zajímavá podívaná. Nicméně přišel obrovský šok, když se najednou a musím podotknout, že pro mě velice neočekávaně, objevily závěrečné titulky. Jako náhodný divák jsem měla neutěšený pocit, že jsem dokoukala půlku filmu, přijde reklama a já budu moci pokračovat v další polovině snímku. Ale ne.....oni to byly skutečně závěrečné titulky. Otázkou je, zda to bylo rychlé, krátné nesoustředěnost mě samotné nebo v horším případě neukončený děj. Já sama nevím, ale pocit prázdnoty po tomto filmu mě ani po několika dnech neopouští. A právě tento pocit sráží film na obstojný a kvalitní průměr. ()

Mr.Ripley

Šťavnaté konverzační přestřelky při kterých tuhne krev v žilách, to je Doubt. Tradičně geniální Meryl, uhrančivě nebezpečný Hoffman, který vás nenechá na minutu bez pochyb a krásná "naivka" Amy, který svým kolegům zdatně sekunduje. Pokud bych si měl sestavit seznam divadelních her, které chci do konce života vidět, tak to budou bezpochyby Pochyby a proč? Protože nenechají diváka ani minutu vydechnout. ()

tatanapope

Pěkný film o vnitřním neklidu , pochybách o ostatních i o nás sámých . Dobře natočeno , dobře zahráno , ale děj mohl být o trošičku zajímavější . Viděno v rámci Seson Challenge Tour 2015 ()

Triple H

Látka samotná ma zaujímala asi ako hnisavý vred na prdeli Zity Furkovej - čistý oscar bait. Ale po pozretí musím konštatovať, že keď sa okolo takéhoto prvoplánového hovna zletia formáty ako Deakins, Hoffman, Amy Adams a Viola Davis (ktorá vo svojej jednej scéne fakt že zaválela), scenár nie je úplne retardovaný a je prekvapivo striedmy, tak z toho skrze talent a charizmu vytrieskajú pozerateľnú vec. Meryl Streep v kľúčových momentoch trochu prehrávala a klasicky mi prišlo, že by si za ďalšiu nomináciu nechala vŕtať kolená aj s lakťami, ale že fakt umí je jasné (palce silno hore za parádny prízvuk) a jej snaživkovosť vyvažuje Hoffman, ktorý bol proste mega frajer. ()

chelseaman22

Pochyby o tom, zdalipak má farník nečisté myšlenky, jež si realizuje s mladičkým černouškem, jež v budoucnu bude nejspíš v Bronxu okrádat matky od rodin či ženy v invalidním důchodu. Na filmu je nejsmutnější především to, že Meryl má pochyby až v poslední minutě filmu, jinak je to kráčející skála, která uvěří všemu, co jí kdo nakuká. Víc Hermioniny mysli by prospělo! 63 % Celosvětový příjem k 25. 7. 2019: $50,907,234, což je 2,55 násobek rozpočtu ()

markuc

Snimek je provazen povesti vybronych hereckych vykonu (potvrzeno) - hlavni role, ale i vedlejsi role stoji za povsimnuti. Dale cennim vybornou atmosferu (vystizeni prostredi cirkve), ktere je doprovozane vybornou kamerou. Pred vami se na platne odehrava dramaticky pribeh ze zivota (zvlaste dialogy), takrka v divadelnim rytmu. Libi se mi na snimku hlavne jeho nestrannost, kdokoli muze byt spatny nebo dobry, volba je jen na divakovi - vsechno, co se odehraje ve filmu, je vlastne jen predstaveni a co vy jako divak odnesete, je pouze na vas. Natoceno s gracii, velmi nelehke tema. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014