Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

dehlie

áno, hrá tu philip seymour hoffman- herec ktorý v každej roli zaujme, strhne diváka. áno, hrá tu meryl streep- zrejme najtalentovanejšia hollywoodská herečka dvadsaťročia. áno, hrá tu amy adams- najsympatickejšia a dobre zahraná postava predstavujúca akúsi váhu, lakmusový papier, ktorý reflektuje pozície oboch strán. áno, napriek tomu ma to nebavilo. ()

katchi

POdle mě geniální. Byla jsem unešena dějem i hereckými výkony. Meryl byla skvělá, Philip taky. Celková atmosféra filmu byla ponurá, ale to byl učel. Dávám plný počet * ()

sona123

Toto byl rozhodně zvláštní a výjimečný film. Uplyne strašně rychle a rázem je pryč. Celý děj se točí kolem tématu zachyceného již v samotném názvu, nastíněného již v úvodních větách...Netřeba vychvalovat herecké výkony, všichni jsou brilantní. K tomu přičtěme skvělé interiéry a zejména exteriéry (ta malinká zahrada se mi moc líbila). Z konce jsem byla dlouho rozpačitá a vlastně stále jsem, ale on prostě báječně dopadá do celé skládanky. Doporučuji - bez jakýchkoliv pochyb. PS. Až po přečtení zdejších komentářů jsem si uvědomila, že dialogy tu opravdu byly jedinečné!!! ()

conery1

" Sú ľudia, ktorí chcú ubiť vašu láskavosť. Nahovárajú vám, že to svetlo v srdci je slabinou. Neverte tomu. Je to stará taktika zlých ľudí, ktorí láskavosť zabíjajú v mene cnosti." Tešil som sa na herecký Hoffmanov koncert, ktorého prejav mám veľmi rád a dostal som bohatú nádielku i od Streep. Nenávidel som ju a to len preto, že tú citovo vyschnutú " pomocnicu " Boha zahrala perfektne. ()

aLPaC

U tohoto filmu jsem neměl přehnaná očekávání, ale nakonec se z něj vyklubalo jedno z nejlepších dramat, co jsem poslední dobou viděl. Především je to kvůli třem hlavním hereckým představitelům, kteří předvádějí vynikající výkony, takže dlouhé dialogy a více než 10 minutové scény si vychutnáváte a nechcete, aby byl střih. Navíc film nikomu nestraní, otázka, co visí ve vzduchu tak těžce nedá divákovi v podstatě až do závěrečných titulek spát. Zkrátka zasloužené nominace všech hereckých představitelů, kteří tento snímek neuvěřitelně táhnou. ()

Renfield

Výborně napsáno, výborně odvyprávěno, divák do poslední chvíle cítí jen pochyby. Nakonec nejen do poslední chvíle, ještě dlouho při filmovém doznívání. A také skvěle zahráno, obzvlášť hlavní herecká dvojice je fantastická! Jejich společná závěrečná scéna rozhovoru v kanceláři, je tím nejlepším možným vrcholem. Nikdo to hold nemá snadné, když se někomu znelíbí. 80% ()

Phillo

Ak ste niekedy hľadali definíciu pojmu akademický film, je ňou Doubt. Slabý náznak "rebélie" (obvykle riešiaci "nepríjemné" témy) potlačený civilnosťou kamery, strihu, prostredia. Nosné herecké výkony a scenár ponúkajúci im mnoho príležitostí na citové výlevy. Povinnosťou je samozrejme zasadiť príbeh do minulosti. Atď... Doubt toto všetko spĺňa, v okamihoch je silný, v celku "presahový". No o tom, že tu ide prevažne o zlaté sošky, nemám pochýb. ()

Deywid

"I have doubts...so many doubts.".....ale ja rozhodne pochyby pri hodnotení tohoto filmu nemám, pretože Doubt je vynikajúca komorná "konverzačná" dráma s fantastickými hereckými výkonmi...Meryl Streep opäť dokazuje, že je jednou z najlepších herečiek vôbec, avšak P. S. Hoffman za ňou v ničom nezaostáva....veľkým prekvapením je pre mňa ale Amy Adams, ktorá ukazuje že v nej drieme veľký potenciál...a taktiež Viola Davis, ktorá dokazuje že výbornej herečke stačí len 5 minút na plátne na to aby vás svojím výkonom totálne "dostala".... ()

Nekgro

Velmi dobrá konverzačka, ve které exceluje Meryl Streep jako přísná sestra. Ovšem P.S.Hoffman je také ve své roli hodně přesvědčivý. Tenhle film vás prostě zaujme. P.S: Nemůžu si pomoct, ale Paulie Litt je nová vycházející hvězdička.Je to pro mě správnej malej "hajzlík". Už v Racerovi se my zamlouvali ty jeho úšklebky, skeče a prupovídky. ()

chalp

Príklad toho ako výborní herci(v tomto filme absolútne všetci) dokážu zatieniť všetko ostatné a že to malo čertovsky dobrú atmosféru! ()

martalini

Sám mám tak trochu pochyby...komorní, skromně aranžované, ale divadelně silné a přesvědčivé drama, jehož mistrovství spočívá hlavně v síle dialogů a výkonech všech zůčastněných (všechny nominace na oskara chápu, jsou zasloužený) pro mě bohužel postrádá silnější náboj, který by filmu vtisknul výraznější, ostřejší a hlavně více provokativní tvář... ()

panmroz

podobně závažné téma řešící jako takovej Předčítač, ovšem s daleko lepším výsledkem. filmu nechybí humor, což je pro mě hrozně důležité, vizuální stránka věci perfektní, dlouho mě žádný film nepřišel tak výtvarně čistej jako tohlencto (hlavně nasvícení obličejů ženských postav s těmi čepci jistě nebylo jen tak). A taky si už nevzpomínám, kdy sem naposled viděl "hereckej" film, kde by mě to "herectví" nesralo. Jakože...až do teď. A zas je to daný tím humorem, nadsázkou a přehledem o roli, kterou tvůrci postav předvedli. V rámci "filmu" za čtyři (úplná absence explicitního násilí), v rámci "hereckýho filmu" za pět. ()

Pitrsss

Pochyby rozhodně nejsou filmem pro každého, ale já jsem se zabavil slušně. Celkem snadno jsem se nechal "namotat" na tu církevní atmosféru. Celé je to založeno v podstatě jen na konverzacích a morálních konfrontacích, pramenících z údajného zhřešení místního kněze. Celou dobu si vlastně nemůžete být jisti, na čí straně je pravda a čí úmysly jsou "čistčí". Po zkončení filmu je stále na vás, komu dáte zapravdu a na jakou stranu se přikloníte (alespoň takhle jsem to pochopil)...Takže ten název "Pochyby" je celkem na místě. Tohle všechno je podpořeno (nebo postaveno) bezchybnými hereckými výkony a chladnou atmosférou církevní školy a kláštera. Neříkám, že to bude bavit každého, ale za pokus to rozhodně stojí ! ()

Greg25

Trochu mě Pochyby překvapily - v tom dobrém slova smyslu. Nejspíš proto, že jsem si nemyslela, že by snímek natočený takto poklidně, konzervativně a komorně bez výraznější snahy o gradaci příběhu, mohl upoutat širší okruh diváctva. Ale kupodivu se mu to povedlo a získal 5 nominací na Oscara. A to je to, co mi možná trošku vadí - podobných snímků na stejné téma byla natočena již celá řada, ale proč upoutá až poměrně nevýrazný snímek, ve kterém hraje Meryl Streep a je z americké produkce? Ach, ta reklama a ty média..... 80% ()

KOZLIK

Jak již bylo řečeno nejde lépe vybrat název filmu než DOUBT. Ačkoliv je snímek z divácky méně atraktivního prostředí, zaujme a baví hned od prvního okamžiku a tohle tempo nepoleví po celou délku filmu. Tohle nebyl herecký duel ale trio jak má být. ()

jorgus

ano jsou tu vykony ustredni ctverice (nidky jiny tam ve filmu vlastne nema vyraznejsi prostor), kterych si vsimne i laik..ale take si vsimne, ze vyjma jich tu nic vic neni..pribeh jako takovy je neslany nemastny a ackoliv jsem tento film videl pred par hodinama, tak vlastne uz ani moc nevim o cem byl:(jen za herecke vykony tri hvezdy, jinak bych sel jeste niz:) ()

Milwa

Máte pochyby?Já ano a neustále...tento komorní filmík se docela povedl až na poslední scénu, která je narychlo spíchnutá a dost nevěrohodná, nepochybuju o citech sestry Aloisie, ale daly se vyjádřit lépe. Líbí se mi jak je to napsané, obě hlavní postavy jsou životné - puritánská matka představená, "boží bojovnice" sestra Aloisie a na druhé straně citlivý, soucitný a "zraněnitelný" otec Flynn. Pokaždé tam najdu něco, čeho jsem si předtím nevšimla...Nechtěla jsem psát komentář hned, nebyla jsem si jistá, jestli to co jsem viděla bylo to, co jsem viděla:-)Zdá se, že bylo.....takže, máte pochyby? ()

ashtangi

Ohromné ZKLAMÁNÍ. Příběh postrádá delší dějovou linii a zvraty. Nudná Streepová a zcela NEPOCHOPITELNÉ nominace na Oscara, hlavně za 5ti minutový výkon Violy Davis. Nemám POCHYBY o přeceňování tohoto filmu. ()

Luqi

Vidieť toto so Streepovou a Hoffmanom priamo na javisku v divadle, to by bolo niečo. Na plátne to ale trošku stráca, je vidieť, že táto dialógová vojna bola napísaná pre divadlo.................. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014