Reklama

Reklama

Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (312)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Randy Edelman: 1. A Perfect Wedding Day [2:39] ,2. Keepsake [1:30] ,3. Dreams Come True [2:35] ,4. Plans Have Changed [1:45] ,5. Streetwalkin [2:00] ,6. Turncoat [2:23] ,7. Girltalkin [2:06] ,8. George in a Good Light [1:12] ,9. Exposed Heart [1:43] ,10. In Central Park [1:10] ,11. Phone Intrigue [1:12] ,12. Sisters [1:44] ,13. A Mad Dash for Kevin [2:11] ,14. Old Black and White [1:36] ,15. Jumping Ship [1:14] ,16. Theme from 27 Dresses [1:40] ,17. Chasing Jane [2:08] ,18. La Vie En Ring [0:44] ,19. Headlines [1:06] ,20. A Kiss Is Not A Kiss [0:57] ,21. Interlude [1:48] ,22. Irresistible [0:58] ,23. Discovering the Diary [1:27] ,24. Intimate Evening [0:47] ,25. Anotha Cuppa Tea [1:13], ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $76,808,654Tržby Celosvetovo $160,259,319Tržby za predaj DVD v USA $44,925,227 //počet predaných kusov 2,923,035║ až príliš schématické, okukaná príbehová kostra, výhodou je zaujímavé a hlavne neotravné obsadenie, Katherine Heigl je v celku kúzelná vo svojej úlohe /50%/ ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Průměrný scénář, u kterého zamrzí hlavně tuna okecávaček ke konci, drží nad vodou především Katherine Heigl, ze které pomalu ale jistě roste nová královna romantických komedí. Bez jejího výrazného komického talentu by to bylo poloviční a zachraňoval by maximálně skvělý Marsden, který bohužel na plátně moc dlouho nepobude. Je to trochu škoda, protože téhle dvojce to klape jako už dlouho nikomu, ale i tak je 27 šatů příjemným přírůstkem do žánru, na který bych se nebál zajít ani podruhé. 7/10 ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Za 27 Dresses nestojí Judd Apatow, ale partička holek –- režisér je ženská, scénář vzešel od ženský, hlavní hrdinka je taktéž ženská. Proto není film další Zbouchnutou ani Superbad, což se ostatně dalo čekat, ale on selhává dokonce i jako regulérní romantika tknutá komedií. Proč? Protože 27 Dresses vlastně filmem vůbec není. Není v něm ani kousek vypravěčství, je to celé vystavěné přes vyakcelerovaný úvod, zvolnění ve 2/5 děje, vystřízlivění ve 3/5, spousta opakujících se deja vu ve 4/5 a náběh do happy endu v 5/5, přičemž po celý čas provází postavy emocionální pády a vzestupy dle toho, zda jsou hlavní (ty nejprve padají a poté vzestupují), nebo vedlejší (ty nejprve vzestupují a poté padají). Taktéž dialogy fungují na bázi hovořících – pokud hovoří chlap s chlapem, je z toho konflikt, pokud ženská s ženskou, je z toho drbárna a ještě konflikt, a pokud chlap a ženská, je z toho zakuklená láska a opět konflikt. Jistě, k romantickým komediím musí člověk přistupovat s vědomím, že i v té nejhorší je něco z té nejlepší a obráceně, jenže na tomhle filmu je originální opravdu jen ten jeho název. Radost mi udělala pouze Kačka Heigl - nehorázně sexy oduševnělá blondýna, taková Pamela Anderson s posunutým IQ o 30 up, dokonce i skvěle hraje, když člověk uváží, do jakých peripetií ji film vrhá. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Always bridesmaid, never bride, searching for her Mr. Right...Buřtguláš z ukradených surovin- všech romantických mýtů, sentimentálních schémat a modelových postav, pro který slovo předvídatelnost voňavý eufemismus. Defiluje tu obyčejně krásná, v kanceláři trčící Popelka, švédská modelkovitá Marfuška, pan Dokonalý (castingový přehmat s fádním Edwardem Burnsem) , pan Tajemný (jediný úsměv Jamese Marsdena a vše je zapomenuto), hrdinčina nejlepší kamarádka (Judy Greer jiné role nebere), starostlivý tatík a nadaný afroamerický hošík. Romantická komedie visí na hlavní hrdince a chemické interakci, proto i ty nejdolarovější hvězdy dělají kamerové zkoušky(jak ale mohl vzniknout Mexičan?). Rozkošná Katherine Heigl má v sobě onu roztomilou zlatíčkovost, která z Reese Witherspoon udělala American Boxoffice Treasure, a v duu s pomilováníhodným Marsdenem jí to sluší i pálí. Takže divák snad zapomene na to, že tahle půjčovna svatebních šatů krade své kousky z : In Her Shoes, Runaway Bride, Sabrina, The Holiday, While were you sleeping, The Wedding Planner, Hitch a další. Že jste o polovině nikdy neslyšeli? Štastní to lidé. :) ()

Galerie (34)

Zajímavosti (8)

  • Celosvětová premiéra proběhla 9. ledna 2008 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Poté, co Jane (Katherine Heigl) Kevinovi/Malcolmovi (James Marsden) u sebe doma udělá přehlídku družičkovských šatů, povídají si. Jane má přitom nohy položené na konferenčním stolku. Kevin ji při rozhovoru nečekaně vyfotí, načež se Jane zarazí, nohy sundá a na stolek odloží sklenici s vodou. Při dalším záběru z dálky má Jane ale nohy opět položené na stolku a sklenici v pravé ruce. (Anyk)
  • Do kin byl snímek dodáván pod krycím názvem Wardrobe. (darek kartac)

Reklama

Reklama