27 šatů

27 šiat

27 Dresses

Romantický / Komedie

USA, 2008, 106 min

Vždy ocením, když se podaří příjemný a svěží romantický film. Na tomto poli už snad nejde vymyslet nic nového, a i proto jsem rád, že se zase po delší době podařil milý hezký film, který ukazuje upřímnou lásku jako velkou hodnotu v životě obyčejného člověka. Film, který nenudí především díky okouzlující a přitom zcela přirozené Katherine Heigl, je tím pravým pro dlouhé letní večery.(25.8.2008)

Hezká romantická komedie na odreagování. Koukat se na Katherine Heigl je vždycky příjemné a tady se člověk ještě ke všemu kouká na hromadu svateb, což je další velmi příjemná věc :o) Jediný takový nedostatek je, že zápletka je značně neoriginální, protože to, že muž využívá ženu a v tom se do ní zamiluje a nakonec se o využívání dotyčná doví je stará věc použitá už v mnoha filmech podobného typu.(6.6.2009)

Neočekávám od romantické komedie posouvání hranic filmových možností mílovými kroky kupředu, ale v tomto případě i mé nekonečně dlouhé vedení pobralo snahu tvůrců ignorovat možnost obohacení žánru o cokoli nového. Děj je od začátku narýsován tak přehledně, že se v něm neztratí ani slepec u televizoru s vypnutým zvukem a ani delší návštěva WC nezabrání divákovi v bezproblémové orientaci v ději. Přes všechny výtky musím smutně konstatovat skutečnost, že tato průhledná neoriginalita je pořád o něco lepší než můj komentář.(15.9.2011)

Máma to chtěla vidět,no... :-) Ale ne,27 šatů je docela příjemná komedie,u které jsem se solidně pobavil a další den už jsem zapomněl,že jsem ji viděl.Holky můžou obdivovat ty krásné šatičky,kluci zase krásnou Katherine Heigl a navíc tady je největší sympaťák všech dob James Mardsen,který už u mě pozvedl několik dvouhvězdičkových filmů výš.Takže se mi to nakonec vážně docela líbilo.Co se to se mnou děje?! 60 %(10.12.2009)

• lesumir

From women with love :-) Tvůrkyně se snažili opravdu o jedno, vytvořit romantiku. Ostatní jim bylo šumák, ale proč teda obsazovali Heigl, která rozhodně není typickou romantickou postavou, s tím ať na mě nikdo nechodí. OK, Kath je milá, hezká, trhlá a vtipná, nikoliv však přehnaně romantická, její grimasy ani hlas se mi k tomu prostě nehodí. Kasovní trhák z toho sice byl, ale nikoli kvůli kvalitě, ale právě díky hlavní protagonistce. Akerman hezká, o něco lepší než když hrála dou se Stillerem. Marsden trosku slizkej, ale dal se vydržet. Burns byl hodně ulízanej a trošku i oplácanej, moc se mi do té role nehodil. Mega zklamání!(6.8.2008)

• - Kevin (James Marsden) nosí hodinky značky Rolex Datejust II. (dyfur)

• - Ačkoli ve filmu hraje Malin Akerman o několik let mladší sestru Katherine Heigl, ve skutečnosti je o několik měsíců starší. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Do kin byl snímek dodáván pod krycím názvem Wardrobe. (darek kartac)