Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

Trailer 1

mil@n.fanatik

Po pravdě prvních cca 15 minut filmu jsem si říkal, to je ale blbost, to mě nebude bavit, komedie, co mi nesedne.. Pak se to rozjelo a koukat se dalo, ke konci filmu špetky i té dramatičnosti a lásky... Ale víc jak 2* prostě nedám. Jsou to lepší 2*, ale na 3 to u mě není. Je to čistý průměr, pro mě ale slabší podprůměr. Viděl už jsem víc "lepších" romantických komedií, takže proto.. 50% ()

ladko

Kritizovať pri romantickej komédii predvídateľnosť a klišovitosť, to je ako keby človek kritizoval to, že v animovanom filme sú kreslené postavy. 27 šiat aj napriek tomu, že do žánru neprináša nič nové(čo ani nikto nemohol čakať), neurazí a celkom pobaví. Prvých 50 minút je dokonca výborných a dosť som sa bavil. Potom však film stratil akosi šťavu, humoru ubudlo, pribudlo romantiky a patetických diálogov. Ešte stále to však drží pokope vďaka Katherine Heigl, ktorú som si obľúbil už v Grey's anatomy a Knocked up a aj v tomto filme dokazuje svoj komediálny talent a ako vždy jej to pristane. Niekedy doslova cítim potrebu zhliadnuť takýto typ filmu(po všetkých tých "náročných" filmoch ako No country for old men, There will be blood a podobne) a preto mi 27 šiat prišlo vhod. ()

Nathalie

Always bridesmaid, never bride, searching for her Mr. Right...Buřtguláš z ukradených surovin- všech romantických mýtů, sentimentálních schémat a modelových postav, pro který slovo předvídatelnost voňavý eufemismus. Defiluje tu obyčejně krásná, v kanceláři trčící Popelka, švédská modelkovitá Marfuška, pan Dokonalý (castingový přehmat s fádním Edwardem Burnsem) , pan Tajemný (jediný úsměv Jamese Marsdena a vše je zapomenuto), hrdinčina nejlepší kamarádka (Judy Greer jiné role nebere), starostlivý tatík a nadaný afroamerický hošík. Romantická komedie visí na hlavní hrdince a chemické interakci, proto i ty nejdolarovější hvězdy dělají kamerové zkoušky(jak ale mohl vzniknout Mexičan?). Rozkošná Katherine Heigl má v sobě onu roztomilou zlatíčkovost, která z Reese Witherspoon udělala American Boxoffice Treasure, a v duu s pomilováníhodným Marsdenem jí to sluší i pálí. Takže divák snad zapomene na to, že tahle půjčovna svatebních šatů krade své kousky z : In Her Shoes, Runaway Bride, Sabrina, The Holiday, While were you sleeping, The Wedding Planner, Hitch a další. Že jste o polovině nikdy neslyšeli? Štastní to lidé. :) ()

genetique

Pokiaľ bude mať klišé vždy takúto príjemne pôsobiacu podobu, budem nadovšetko spokojný. Poriadne presladenú, tradične americkú romantiku som nevidel už pekných pár piatkov a tak na seba dobrý dojem aj z prakticky úplne obyčajného a prakticky aj okate ohraného filmu nenechal dlho čakať. Film sa slušne rozbehne až po nejakej 27.minúte, no určite sa počas neho nezasmejete viac ako 27krát. Je síce pravda, že keby som mal film vidieť 27krát, asi by to moja psychika kruto odniesla. Ale keby to skrátili o 27 minút, možno by svitla nádej aj pre štvrtú hviezdičku. Takto je to len ďalší, určite viac ako 27-my, príjemný, oddychový a neškodný filmový darček, ktorý v sebe ako prekvapenie skrýva nekŕčovitú romantiku, sviežich a (zatiaľ) romanticky netuctových hercov a niekoľko naozaj vtipných scén. 65%. ()

Ilicka

Katherine Heigl je sympatická mladá dáma, ale s romantickou komedií, kterou táhne na svých bedrech sama, jsem se nějak nedokázala sžít. První polovinou jsem se protrpěla, zatímco Jane pobíhala po svatbách a vzdychala nad svým dokonalým(?) šéfem, ale po seznámením se sympatickým(!) Kevinem mi začaly cukat koutky. Dokonce jsem se začala i bavit, postupujíce přesně podle šablonky dokonalé romantické komedie, kterou sbírka šatů rozhodně je, vysoustružená, učesaná, líbivá jednorázovka. A navíc s originálně pojatými závěrečnými titulky. ()

• Když jsou Jane a Kevin v baru, v pozadí hraje hudba Joshe Kelleyho. Josh Kelley je manžel Katherine Heigl. (ČSFD)
  • Poté, co Jane (Katherine Heigl) Kevinovi/Malcolmovi (James Marsden) u sebe doma udělá přehlídku družičkovských šatů, povídají si. Jane má přitom nohy položené na konferenčním stolku. Kevin ji při rozhovoru nečekaně vyfotí, načež se Jane zarazí, nohy sundá a na stolek odloží sklenici s vodou. Při dalším záběru z dálky má Jane ale nohy opět položené na stolku a sklenici v pravé ruce. (Anyk)