27 šatů

27 šiat

27 Dresses

Romantický / Komedie

USA, 2008, 106 min

Začíná to jako vždycky, končí to jako vždycky a já jsem spokojený... jako (skoro) vždycky. Ne, nehodlám se přít o to, že je 27 šatů mixem těch nejohranějších klišé, kterých se stihlo během bohaté filmové historie nahromadit víc, než by bylo zdrávo, ale říkám si, proč do toho rýpat, když to funguje? 27 šatů nechtělo být ničím víc než 100 minut dlouhou romancí pro křehké dámy a pány a pakliže to přenádherné Katherine Heigl s odvázaným Marsdenem funguje, nemám s tím filmem sebemenší problém. Jistě, za týden o něm nebudu mít ani páru, ale rozhodně si budu pamatovat, že jsem neodcházel ze sálu zklamaně či nedej bože uraženě. Naopak jsem měl hned o něco veselejší den. Úkol splněn. :)(18.3.2008)

Máma to chtěla vidět,no... :-) Ale ne,27 šatů je docela příjemná komedie,u které jsem se solidně pobavil a další den už jsem zapomněl,že jsem ji viděl.Holky můžou obdivovat ty krásné šatičky,kluci zase krásnou Katherine Heigl a navíc tady je největší sympaťák všech dob James Mardsen,který už u mě pozvedl několik dvouhvězdičkových filmů výš.Takže se mi to nakonec vážně docela líbilo.Co se to se mnou děje?! 60 %(10.12.2009)

Katherine Heigl je sympatická mladá dáma, ale s romantickou komedií, kterou táhne na svých bedrech sama, jsem se nějak nedokázala sžít. První polovinou jsem se protrpěla, zatímco Jane pobíhala po svatbách a vzdychala nad svým dokonalým(?) šéfem, ale po seznámením se sympatickým(!) Kevinem mi začaly cukat koutky. Dokonce jsem se začala i bavit, postupujíce přesně podle šablonky dokonalé romantické komedie, kterou sbírka šatů rozhodně je, vysoustružená, učesaná, líbivá jednorázovka. A navíc s originálně pojatými závěrečnými titulky.(19.6.2008)

• HoneyBunny

Tenhle film vypadá, jako by vypadl ze sterilního stroje vyrábějícího filmy s předvídatelnou zápletkou. Dejme k sobě blonďatou sympaťandu a fešáka s vyběleným chrupem. A pak postupně přidáváme klišé č. 5 (ona miluje svého šéfa, ale bojí se mu to říct), č. 8 (ona potkává fešáka s vyběleným chrupem, který se do ní zakouká, ale ona si ho nevšímá), č. 11 (přijíždí sexy mladší sestra), č. 12 (sympaťanda a fešák se opijí a stráví spolu noc), č. 15 (fešák nechtíc provede podraz a sympaťanda se urazí) a č. 15 (sympaťanda běží/jede taxíkem/škáče na loď za fešákem, aby mu sdělila, že ho miluje). Omlouvám se, pokud předchozí řádky někdo považuje za spoilery, ale já osobně jsem tenhle vývoj tušila už v patnácté minutě a vy na tom asi budete podobně. 27 šatů těžko obstojí - i pokud máte malá očekávání a těšíte se na průměrnou romantickou komedii. Pokud jste zběhlý divák, spíš se rozčílíte nad tím, jaké z vás tvůrci dělají blbce.(30.8.2009)

Asi budu zaujatý, ale já tu holku (Katherine Heigl) miluju. Nejlepší je scéna se zkoušením svatebních šatů. Ale k filmu. Ten na mě působí milým, oddechovým dojmem. Často jsem se i zasmál. Teda předpokládal jsem, že to nebude vyložená suchárna. V ,,Šatech" najdeme sice dost typických amerických scének, jako jsou hádky a usmiřování, ale mě to u tohohle filmu neva. Hlavně, že jsem se bavil. Hodnocení: 70%(3.4.2008)

• - Do kin byl snímek dodáván pod krycím názvem Wardrobe. (darek kartac)

• - Kevin (James Marsden) nosí hodinky značky Rolex Datejust II. (dyfur)

• - Ačkoli ve filmu hraje Malin Akerman o několik let mladší sestru Katherine Heigl, ve skutečnosti je o několik měsíců starší. (Zdroj: ČSFD.cz)