Sourozenci Patrick a Marilyn nikdy nevynechali jedinou příležitost vjet si do vlasů. I nyní, v dospělosti, se umějí řádně poškorpit, ale jsou to rozmíšky především z lásky. Takovou rovnováhu je ale tuze snadné narušit. Například stačí, aby si Marilyn přivedla do domu zděděného po rodičích nápadníka Ryana, který je zároveň populární hvězdou známého sci-fi seriálu. Něco takového si přece mladší sestřička nemůže dovolit. A proto se neurotický podivín Patrick, kterému pan snoubenec rozhodně nepadl do oka, rozhodne její vztah za každou cenu podrobit destrukci. Přičemž ve slovech „za každou cenu“ se skrývá i význam „za cenu vraždy“. Jak jeho snažení dopadne, uvidíte v parodické, absurditou překypující černé komedii, na jejímž vzniku se podílela herecká parta, kterou dozajista zná každý fanoušek seriálu Hvězdná brána: Atlantis. V hlavních rolích vystupují reální sourozenci Kate a David Hewlettovi, přičemž druhý jmenovaný si u této velmi příjemné a povedené nezávislé taškařice střihnul i režii. (oficiální text distributora)

Kreeki

Takový bonus pro fanoušky Stargate, nedokážu si ale představit, jak to zapůsobí na "normálního" (non-Stargate positive) člověka. ()

PogoJoe

"David Hewlett si sezval své přátele ze Stargate Atlantis na své stavení kdesi na venkově a natočil si s nimi pro pobavení veselý a hravě nenáročný filmeček." Samozřejmě přeháním, ale podobně to asi bylo. Ve filmu se až na jednu výjimku (a Davida podezřívám, že to bylo schválně) vyskytují pouze jeho herečtí kolegové ze Stargate a pro fanoušky seriálu je tato komedie vskutku bonusovým bonbónkem. Třešničkou. A to možná překvapivě slaďoučkou, úsměvnou a plnou vtipných, hravých a osobitých nápadů, které dokázaly vyloudit úsměvy na mé čím dál více se bavící tváři :). Vše začíná roztomilou scénkou se psem a čištěním zubů, pokračuje přes žárlivé scény osamělého Patricka (v podání D.H.), kterému jeho milovaná sestřička přivede do domu, který zdědil po rodičích, před Vánoci svého snoubence a událostí, která chudáčka Patricka postupem času a nabalujících se komplikací málem přivede do blázince... Příběh je velice jednoduchý, ve filmu se objeví všehovšudy asi šest herců, vše se odehrává na jednom venkovském stavení a jeho okolí, ale: síla filmu plyne právě z jeho jednoduchosti, která dává vyniknout milým a vtipným nápadům a výkonům herců, kteří si účinkování v této komedii očividně užívali. Začínám mít pocit, že David Hewlett v SGA a v tomto filmu ani nehraje, že takový je i ve skutečnosti, protože jeho charakter, breptání, mimika, gesta se téměř vůbec neliší a dokud ho neuvidím v něčem zcela odlišném, budu ho vidět přesně takto. Paul McGillion v roli Marylina snoubence také skutečně perlil a začínám ho mít čím dál radši. Moje vnímání tohoto snímku je možná trošičku ovlivněno tím, že jsem fanouškem seriálu SG: Atlantis, ale i kdybych tuto sérii nesledoval a herce neznal, věřím, že by mě tato mile jednoduchoučká a roztomilá komedie pobavila, protože David si na ní dal opravdu záležet a mě se fakt líbila. ()

sssssycak

Snídaně pro psy je rozporuplná a schozifrenní komedie. Místy je hlášky prošpikovaná, ale zároveň dokáže chvílemi i pěkně nudit. Z tématu, prostředí se asi vytřískalo maximum, za to má u mě Hewlett velké plus. Sám Hewlett podal opět skvělý výkon v hlavní roli, doufám, že už si ho konečně někdo všimne a dá mu v nějaké pořádné komedii hlavní roli. Rozhodně by si to zasloužil. Film samotný ode mě dostává hvězdičky 3 (a půl), a vzhledem k tomu, že jsem fanda StarGate, ocenuji spousty narážek na tento seriál, zaokrouhluji na 4. ()

Efik_CZme

Příjemná kravinka s oblíbenými herci ze seriálu StarGate:-). Super film na nedělní odpoledne. Rozhodně ale žádný přelomový zázrak světové kinematografie. Hawgh ()

Jango_Fett

Povedená po domácku udělaná bláznivá komedie, David Hewlett by měl dostat nějaké pořádné role v áčkových komediích protože to opravdu umí, stejně jako jeho skotský kamarád. ()

O´Neill

Taková pohodová černá komedie, která však nefanouškům Stargate světa nebude nic moc říkát. Ti, kteří Stargate sledují, však ví své ;) ()

Matrinx

Jako bývalému fandovi Stargate se mi tenhle film vážně líbil. Je fakt zajímavá změna vidět geniálního neomylného vědce McKaye v roli naprostého blázna,který chce kuchnout nepříjemného partnera své sestry. Ale těm co SG neviděli tenhle film asi moc neřekne... Kdybych nebyl fanda SG, tak bych se snad ani neobtěžoval se stahováním... ()

Sammya

Musím říct, že jsem vlastně ze začátku vůbec nevěděla co čekat, ale i kdybych něco čekala, to, co to nakonec bylo, bych nečekala :D Přiznávám, že zpočátku jsem si to pustila hlavně kvůli Davidu Hewlettovi a ostatním SG hercům, ale 'A Dog's Breakfast' funguje sám o sobě jako plnohodnotná komedie. Celou hodinu a půl jsem se musela strašně smát a nedalo se přestat, i ve strašidlených scénách jsem se musela minimálně usmívat a výsledek toho byl, že jsem dostala skoro obličejové křeče. Ve strašidelných scénách jsem se dokonce i bála (a vůbec s tím nemělo co dělat, že byly 2 ráno a tma a doma všichni ostatní spali :D). Humor je tu strašně stupidní a přitom zároveň neuvěřitelně geniální. Oceňuju to, že si ze sebe herci dokázali udělat legraci a jako parodie na Stargate to bylo dokonalé (StarCrossed...to jsem nemohla :D). Jednu výtku bych ale měla - konec byl oproti zbytku filmu takový nemastný, neslaný, příliš normální...Ještě pořed shlédnutím jsem si tu přečetla pátr komentářů, které tvrdily, že je tam hrozně moc narážek na SG, které se nedají nezaujatým divákem pochopit - já znám SG skrz na skrz, takže jsem je pochopila všechny (aspoň tedy doufám :), ale spíše mi nepřišlo, že bych jich tam bylo tolik a rozhodně si nemyslím, že by si i nezaujatý divák nemohl tuhle komedii vychutnat. Nejspíše to nebude něčí šálek čaje, ale už jen fanoušci Davida Hewletta by se na toto měli podívat - pokud vám David jako McKay připadal jako dobrý herec, po shlédnutí Snídaně pro psy ho budete mít za hereckého boha :) ()

pakobylka

----- "Vypadá to strašně ..." ----- "Protože to JE strašný !" ----- Lehce morbidní a zpočátku pramálo vtipné, neboť na použitou odrůdu humoru jsem mírně alergická. Ale oproti všem předpokladům zápletka prodělá docela zajímavý vývoj a stává se nečekaně zábavnou, přičemž její pointa taky není úplně k zahození ... Konečný verdikt - umírněné 3* ()

Radiq

Hle jak se dá s minimem herců a černohumorným scénářem natočit docela dost vtipná komedie. David Hewlett to hraje dost dobře a některé vtipnosti se mu fakt docela povedly. Je to film na lehké odpočívací večery. ()

Idego

David Hewlett je naprosto úžasný. V tomhle filmu báječně předvádí svoji schopnost zahrát podivínského magora, což se mu daří na výbornou a moji bránici mnohokrát potrápil. Skvěle mu supluje sestra Kate a Paul McGillion v roli svojí tety detektiva je taky naprosto k sežrání :) Příběh byl sice slabší a už ze začátku jsem tušil, jak to dopadne, ale to vůbec nevadí. Neurotický Patrick koktající svoje výmluvy vše vynahradí dvojnásobně :) Tenhle styl humoru mi prostě sedne. ()

Script

Slušná sranda s herci ze seriálu Hvězdá brána a Hvězdná brána: Atlantida. Není to takové že by jste se u toho trhaly smíchy, ale černý humor fungoval dost dobře. ()

noriaki

"Kočičko, já nevím jak jsem se stal tím hvězdným žokejem. To musí být ten kosmický prach, který mě i přes nebezpečí drží tam kde patřím. Tam mezi hvězdy." Sympatická milá komedie, hlavně pro fanoušky Stargate Atlantis. Celé osazenstvo téhle jednohubky totiž pochází z výše zmíněného seriálu. Je tu Rodney, jeho sestra která hrála jeho sestru znovu hraje jeho sestru, a Carson září v perfektně zahrané trojroli. Mihne se tu i Teyla a Teal'c. Ti všichni dohromady fungují jako sladěný tým, který nenechá diváka odpočinout. Hlavně mezi Hewlettovými to pořádně jiskří. Humorné scénky se povedly a tak není co vytknout. Snídaně pro psy není nijak výjimečný film, ale rozhodně nezklame. Pro fanoušky ságy je to povinnost. ()

Beatle

Zběsilé. Možná i více než zběsilé. Popravdě jsem byla překvapená, že David Hewlett je tak dobrý herec. Zaměřila jsem se na něj už v SG: ATLANTIS a po několika epizodách, kde je opravdu potřeba umět hrát, jsem žasla. Ale že je zároveň i dobrý režisér a dokáže napsat takovouto ryze britsky vyhlížející, britským humorem prošpikovanou filmovou podívanou...to jsem nečekala. Možná to bylo umocněno alkoholem, který jsem pila, možná ne. Ale takhle jsem se nenasmála celých dlouhých 88 min snad ani u MONTY PYTHON. Opravdu doporučuju A DOG'S BREAKFAST všem, co jsou ochotní se poddat absurdnímu absurdnu tohoto filmového scénáře a bizarním hereckým kreacím, které na dvd Hewlett vytváří. Osobně si film okamžitě přidávám do svých nejoblíbenějších. Na tohle je jakákoli a jakkoli skvěle hodnocená jiná komedie krátká. Dokud nemáte sestru, co si bere hvězdu ze sci-fi seriálu a psa, který se jmenuje Mars....nežijete ;) ()

dragon94

Nebýt fanoušekem SG tak tenhle "film" vypnu po prvních 5ti minutách. Takhle amatérsky natočenou capinu už jsem dlouho neviděl. Celý to působí dojmem, že si herci z SG dojeli na grilovačku na chatu a tam je napadlo natočit kamerou, kterou měli náhodou s sebou, totální blbinu. Hlavní zápletka působí spíše jako vtípek do nějakého 20ti minutového skeče a né do 88smi minutového filmu. Navíc byste museli být totálně debilní, aby jste v půlce filmu nepřišli na hlavní zápletku. Sami tvůrci řekli na konci "Tak už tu kravinu vypněte." a tak ten film asi skutečně brali jako kravinu co si natočili během víkendu jen tak pro zábavu. Na filmu není dobré nic, krom herců z SG a jejich docela dobbrým hereckým výkonům. 1* 20% ()

Pedross800

David Hewlett alias doktor Rodney ze seriálu Atlantis si asi řekl, že si s pár kolegy zkrátí čekání na natáčení další série natočením téhle malé nezávislé crazy komedie a povedlo se mu to na výbornou, já se bavil náramně :-)) jen škoda, že se tam neobjevil Zelenka. ()

Philoun1

Tak tohle je taková povinnost pro fanoušky Stargate, takže pro mě taky. David Hewlett si tady parádně vystačí sám a opravdu má v sobě výborného komického ducha, ale ostatní postavy byly taky skvělý. ()