Skandály ze života zvířat

Úplná zverina

Komedie

USA, 2008, 81 min

• baaaja

Souhlasím s hodněkrát řečeným názorem, že jde o naprostou stupiditu, debilitu a nevim co všechno dohromady. Několikrát za celej "film" jsem se musela ze všech sil přemlouvat, abych to dokoukala, a když jsem se s velkým bojem dostala až k závěrečným titulkům, nemohla jsem uvěřit svým očím, že jsem kvůli takový kravině promarnila hodinu a půl.. Neskutečný, co někdo dokáže natočit, a pak to vydávat za film a ještě smutnější je, že se najdou lidi, který tomuhle daj 5 hvězdiček, s takovýma lidma je lepší se snad ani neznat...(16.4.2009)

Rozhodně zajímavá kravinka, která je sice celá šílená a ten námět je opravdu neotřelý, ale bohužel ne vždy se vtípky v tomto filmu z mého pohledu strefily zrovna do černého. Takže zatímco některé scénky a vtípky jsou prostě geniální (např. piraňa k večeři nebo pštros v rozkroku), tak některé vtípky mi přišly spíše trapné (např. jeden z hlavních hrdinů přiznávající se, že je alkoholik). Ale čím rozhodně tahle komedie disponuje, to je opravdu zajímavý, kvalitní, neotřelý a originální námět, založený na záchraně jednoho skomírajícího televizního pořadu. Určitě nelituji toho, že jsem se na film podíval, protože dokázal pobavit a díky stopáži jen něco lehce přes 80 minut to i docela rychle a příjemně uteklo. Steve Zahn je v komediálních rolí vždy naprosto dokonalý a ani v tomto případě nenechal nic dlužno svým komediálním hereckým kvalitám, ostatní zúčastnění ho pak brilantně doplňují. Pokud bych to měl nějak uzavřít, tak rozhodně musím konstatovat, že tato výprava do Jižní Ameriky za yettim stála za to a až na pár trapných fórků to byla docela příjemná podívaná, se kterou jsem rád strávil svůj čas a o které si troufám tvrdit, že na ní jen tak nezapomenu. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, je to někde přesně mezi, a nakonec v tomto případě uděluji tři hvězdy, ale rozhodně jsou to lepší tři hvězdy, tedy 70%.(21.5.2010)

• Dubro

Typ humoru v Škandáloch ma baví asi ako platenie daní, triedenie odpadkov či brigáda v uránovej bani. Extrémne krátka stopáž zrejme predpokladá, že túto tiežkomédiu bude divák sledovať cez dym vodnej fajky, čím sa film predĺži minimálne o pol hodinu. Bohužiaľ som Števka Zahna a jeho spolok mne nesympatických zúfalcov pozeral úplne čistý a tak zrýchlený tok gagov mi prlpadal ako násilná zmes trapasov, ktoré inteligencia obišla veľkým oblúkom. Bol by som rád, keby Fredy Wolfík aspoň na dva dni vysadil to svoje oslintané bongo a pozrel výsledné dielo za triezva. Dve zo súcitu.(15.5.2011)

• JohnCZ

Filmy z produkce Adama Sandlera mám celkem rád - člověk se u nich příjemně zrelaxuje a vůbec nevadí, že to jsou většinou jen brakové komedie na jedno použití. Strange Wilderness má ale jeden zásadní nedostatek: chybí humor. Vtipných scén je děsně málo, pořád se žvaní a žvaní, pak se někam cestuje, do toho nějaké prostřihy na záběry ze zvířecí říše, kdy na jednu dobrou hlášku připadne 10 nezábavných... A hlavně: film vůbec nevyužívá jak komediálního talentu Jonaha Hilla a Justina Longa, tak ani krásu Ashley Scott. Hvězdu za scénu se pštrosem a za závěr s yettim.(8.6.2015)

• Kryton

To byl děs a hrůza vydržet aspoň pár minut to sledovat. Jak někomu kdo to napsal , točil a v tom i hrál , tento film může připadat vtipný? Je to nehorazně nevtipná , trapná a místama až nechutná komedie. Musel jsem to chvílema i přetáčet , protože to se nedalo. Herci jsou příšerní a buď přehravají anebo hrají jak tvrdý Y. Hlavní motiv je natočit Yettiho , pominme fakt , že během celého filmu je tam trhlin ve scénaři (Yetti v Ekvádoru? , Pygmejové v Ekvádoru?) tak se těšíte aspon co se bude dít s Yettim. Jenže oni doslova tu scénu odstřelí a opět je tu snuška trapnosti! Já být Sandlerem tak postřílím všechny co tento film mají na svědomí a hercům bych zaplatil skutečný výlet do Amazonského pralesa. Protože tohle bych neprodukoval ani kdyby mi slíbily , že natočí skutečného Yettiho. Lepší výlet za Játym si lidi najděte u Járy Cimmrmana ve hře Dobytí Severního pólu. Toto je ztrata času . Raději jsem měl hodinu koukat do zdi!!(19.7.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Justin Long se tu už podruhé objevil ve filmu s tématem, který se točí okolo lesního muže. První film byl Honba za lesním mužem (2006). (CjKukis)