Reklama

Reklama

VOD (1)

Život novináře Stevea Lopeze se ocitl ve slepé uličce. Novinový průmysl je vzhůru nohama a jeho manželství je v troskách. Nedokáže si vybavit, co že to vlastně miloval na své práci. Jednoho dne se prochází po losangeleských ulicích, když vtom spatří muže, který podmanivě hraje na housle. Muž se jmenuje Nathaniel Ayers a je evidentní, že trpí psychickou poruchou. Během rozhovoru se Lopez od něj dozvídá, že studoval na slavné hudební škole Juilliard. Stevea zajímá, proč student prestižní školy skončil na ulici. Zjistí, že Ayers po dvou letech studia zanechal, protože u něj v raném věku propukla schizofrenie a sen o velkých koncertních síních se brzy rozplynul. Další den Steve Ayerse vyhledá a znovu mu řekne, že by o něm chtěl napsat sérii článků. Rozhodne se, že se pokusí změnit hudebníkův život, a vydává se do boje s větrnými mlýny. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (246)

predators 

všechny recenze uživatele

Miluju hudbu. Sice ne zrovna vážnou hudbu, ale v tomto případě mi nevadila. Možná i proto, že jí tu moc není :-) Horší už to bylo se samotným obsahem. Příběh jednoho z 90 000 bezdomovců v Los Angeles mně k srdci nepřirostl a to ani díky jeho výjimečnému uměleckému nadání. Ty dvě hvězdy jsou za herecké výkony a někdy lahodící melodie... 40% ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Wright je dobrej režisér, což ukázal u Pokání, ale tentokrát to trochu přehnal, až zas tak geniální neni, aby dokázal z celkem nezáživnýho příběhu o bývalým talentu váženhý hudby, kterej teď žije na ulici, udělat něco víc než jen průměrný drama s několika zajímavýma a silnějšíma scénama. Jediný jeho štěstí je, že měl k ruce skvělýho Jamieho Foxxe a znovuzrozenýho Roberta Downeyho, který mi nedovolí jít pod 4*, ale jinak bych neváhal ()

Reklama

murakamigirl 

všechny recenze uživatele

Sú snímky ktoré by sa nemali hodnotiť. O tom som presvedčená. Preto Sólistu hodnotím. :DDD DD Obsadenie, hudba, kamera, výkony a .... RÉŽIA.... jednoducho spektakulárne (!). Háčik tvorí príbeh, s ktorým som už stotožnená menej , je to tak a nepotrebujem to dokonca ani s Vami rozoberať. :-/ Každopádne, netvárte sa že ma toľko nepoznáte, dobre: dať Džoíkovi *** a odpadli by mi všetky končatiny :D .... "KTO o tom pochybuje?" pýtam sa?? Vy? Začnite sa doríma učiť !! !! :´) ()

Popluh 

všechny recenze uživatele

ZKLAMÁNÍ. Neskutečné a v letošním roce rozhodně největší (kam se hrabe Potter 6 a Transformers 2). Oblíbený režisér, oblíbený herec, oblíbená herečka, zajímavě vyhlížející story a co z toho? Naprostý průměr. Naprosto fádní režie která se probudí jen v pár momentech, průměrní herci kteří jakoby si sami nevěděli rady co si s těmi scénářem letmo naznačenými charaktery postav počít a do toho k uzoufání natahovaný klasicky hollywoodsky obyčejný příběh. Co ale bolí nejvíc vzhledem k Pýše a hlavně Pokání je vyjma jedné scény naprostá chladnost celého filmu. Nejsou tu žádné nenásilné Wrightovské emoce (tady se ukazuje jak skvěle Knightley s McAvoyem zvládli své role) ani hollywoodské vydíračky na city, je to zkrátka celé chladné a zabírané jakoby s odstupem. A nefunguje to. Ani trochu. 55 % ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Poněkud nemastná, neslaná exkurze do života jednoho duševně nemocného hudebního génia, která se jaksi zapomněla v půli cesty mezi emocionálním dramatem a životní biografií. Ve výsledku však opravdu dobře neslouží ani jako jedno, Wrightovo výprávění zaměřující se předevšim na emocionální prožitek a vypíchnutí jen toho "působivého" podráží nohy komplexnosti, přičemž onen cit a katarze vyzí veskrze průměrně a šablonovitě. Aspoň postava Nathaniela zůstává zajímavá, ať už díky přesvědčivému výkonu J. Foxxe, nebo větám, které vypouští z úst. 6/10 ()

Galerie (54)

Zajímavosti (9)

  • Jamie Foxx (Nathaniel Ayers) si nechal vytrhať vlastné zuby kvôli úlohe Ayersa, tvrdil: „Moje zuby sú príliš veľké a biele, bezdomovec by také nikdy nemal.“ (Zaara)
  • Skutočný Nathaniel Ayers je vo filme na konci filmu v scéne s koncertom. (Skleni)

Související novinky

Režisér Pokání a indická móda

Režisér Pokání a indická móda

15.03.2009

Indie je v kurzu. Kdo by se tomu po diváckém i oscarovém úspěchu Milionáře z chatrče divil, že? V šlépějích Dannyho Boylea se vydá Joe Wright, který se po „současněji laděném“ Sólistovi vrátí ke svým… (více)

Reklama

Reklama