VOD (1)

Život novináře Stevea Lopeze se ocitl ve slepé uličce. Novinový průmysl je vzhůru nohama a jeho manželství je v troskách. Nedokáže si vybavit, co že to vlastně miloval na své práci. Jednoho dne se prochází po losangeleských ulicích, když vtom spatří muže, který podmanivě hraje na housle. Muž se jmenuje Nathaniel Ayers a je evidentní, že trpí psychickou poruchou. Během rozhovoru se Lopez od něj dozvídá, že studoval na slavné hudební škole Juilliard. Stevea zajímá, proč student prestižní školy skončil na ulici. Zjistí, že Ayers po dvou letech studia zanechal, protože u něj v raném věku propukla schizofrenie a sen o velkých koncertních síních se brzy rozplynul. Další den Steve Ayerse vyhledá a znovu mu řekne, že by o něm chtěl napsat sérii článků. Rozhodne se, že se pokusí změnit hudebníkův život, a vydává se do boje s větrnými mlýny. (TV Nova)

Trailer

Davies182

Jako "pravdivý příběh" je to sice nesmírně dojemné a úctyhodné, nicméně filmové zpracování tohoto velkého dobrého skutku je k uzoufání nudné. O to více zaskočí, když se snímek výjimečného režiséra Joea Wrighta snaží každou vteřinu předstírat, že se v něm neustále něco děje a každý okamžik je zásadní. Já to celé viděl jako roztomilý příběh plný absolutně nezáživných scén, a nepomohla ani spousta rádobyakčních okamžiků (cigareta v tunelu, běh s vozíkem ke koncertní hale). Jistě, že Downey Jr. byl jako vždy téměř bezchybný a stoprocentně uvěřitelný a Foxx se plně transformoval do role napůl autistického bezdomovce, jenže excelentně ztvárněné postavy nemají šanci zachránit jinak prázdný filmový kotouč. Abych si ale moc nestěžoval, tak snímek mi velice originálně předvedl, jak se asi cítí schizofrenici (hrůza!), a sekvence s hudbou, již dokreslují barevné erupce, byla taktéž nezapomenutelná. Trochu slabší tři hvězdičky, toť můj verdikt. ()

GodComplex

Zatim bez debat nejslabsi film Joe Wrighta, ktery ma ale stale pomerne dost co nabidnout. Primarne hledani hudebniho genia v labyrintu schizofrenni mysli a v prostredi LA ghetta. Herecky me to nevzalo, protoze Downeyho i Foxxe nezeru, co ale rozhodne zeru je Ludwig Van v podani Daria Marianelliho, na ktereho se muzete kdykoliv spolehnout, coz Joe Wright moc dobre vi, zatim kvality kazdeho Wrightova filmu tvorila z vice, nez 50% hudba a doufam, ze to bude pokracovat. 5/10 ()

teutates

Čo ja viem... neprišlo mi to síce obzvlášť úžasne, ale nemôžem povedať, že by ma tento príbeh nudil... Sólista je priemerná výpoveď akých je možnosť vidieť mnoho, len v inom novšom podaní, kde herecké obsadenie stojí za zmienku a svojími výkonmi pritlačí na pílu. Vážna hudba mi imponuje, potešila, ale myslím, že na Wrighta v tomto prípade slabé 6/10 ()

MeanWhile

Docela povedené hudební drama, sice ne tak perfektní, ale koukat se na to dá, samozřejmě ale si myslím, že to jednou stačí. Zapamatuji si to, a podruhé to už vidět nejspíš nepotřebuji. Celkový výkon obou herců je dobrý, jak Downey, kterého mám rád snad v každém filmu, tak Fox, který zahrál svoji roli suprově, ikdyž se mi v některých chvílích moc nelíbil. Ale to bylo málo, pouze v některých scénkách. Celkový příběh, ikdyž je podle skutečné události, tak nevím, jestli to takhle doopravdy bylo, zdají se tam být nějaké nejasnosti, ale z filmového pohledu osobně já dávám bodování tří hvězdičkové, ikdyž to možná z lehkostí táhne na hvězdy čtyři. ()

Hild

Tentokrát to sice taková síla, jako bylo Pokání, není, ale rozhodně se nejedná o špatný film. Wrightův rukopis je zde naprosto viditelný, dokonce je zde i pokus o podobnou scénu, jako jeho mistrovská scéna v Pokání, tady to už však tak úplně nefungovalo. Joe se zde nemohl opřít o tak silný příběh, jedná se o klasický životopisný film o jednom hudebníkovi, který už jsme ale viděli mnohokrát. Jamie Foxx zde navíc hraje velice podobnou roli, kterou už si jednou zahrál. Joe, i kdyby chtěl sebevíc z tohoto filmu vytvořit, tak zkrátka mu to ten příběh nedovolí. Film je tak na jedno zhlédnutí a pak už si na něho ani nevzpomenete. Škoda. Rozhodně ale nemíním jít s hodnocením dolů, protože film obsahuje pár moc pěkným momentů. Možná zatím nejslabší Joeův film, ale nic to nemění na tom, že ho stále považuji za jednoho z nejtalentovanějších režisérů současnosti, má velká naděje do budoucna. ()

Související novinky

Režisér Pokání a indická móda

Režisér Pokání a indická móda

15.03.2009

Indie je v kurzu. Kdo by se tomu po diváckém i oscarovém úspěchu Milionáře z chatrče divil, že? V šlépějích Dannyho Boylea se vydá Joe Wright, který se po „současněji laděném“ Sólistovi vrátí ke svým… (více)