VOD (1)

Keith Ripley je starý zkušeny lupič, který se řídí nepsanými zákony zlodějů: odvést svou práci, krýt partnerovi záda, nezdržovat se a nikdy nespolupracovat s policii. Jeho bývalý partner Victor se těchto pravidel bohužel nedržel a zaplatil za to životem. Nyní však Keithovi docházejí síly a on dluží příliš peněz ruské mafii, aby se do nějaké větší akce pustil sám. Objevuje se ale Gabriel - mladý a poněkud temperamentní pomocník, který s Keithem nejprve těžko hledá řeč, ale později s ním vytváří sehranou dvojici. Společně se poušti do jejich životni akce, která by jim oběma - v případě úspěchu - zajistila klidný důchod. (oficiální text distributora)

Mr.KarlAdler odpad!

Na co si to tu kdo hraje? Bez přemýšlení musím hodnotit až takhle nízko, protože tenhle "kousek" břečky mě pořádně vytočil (a ke všemu na Vánoce!). Nesmyslně vykrádající předešlé úspěšné filmy (třeba Dannyho parťáky), všechno působí nereálně, neuvěřitelně, dialogy jsou trapné (Banderas ještě víc). Mám už po krk podobných akčních vyblízátek bez originality, co na to v nejmenším nemají. A že uvidím totálně špatný film s Morganem Freemanem, mě zaskočilo snad úplně nejvíc. Adios, kuci, zbytečné plýtvání energií, časem a penězi. ()

Dubro

Priemerná a miestami až silne podpriemerná „lumpáreň“, ktorá sa dá prežiť iba kvôli Freemanovi a Banderasovi, hoci tí tie svoje psie kusy hrajú len tak na pol huby. Z biedy filmík nevytrhne ani sexy Radha Mitchel a po vzhliadnutí tohto ničím výnimočného a naivného dielka (smelo sa to dá nazvať aj „strata času“), sa neviem zbaviť pocitu, že Morgan a Antonio do toho išli len pre nedostatok peňazí (smelo sa to dá nazvať aj „finančné prostriedky“). 2,49 log ()

sona123

Ne, já věděla, že to bude ptákovina, ale bylo to ještě horší, než jsem čekala! Pár chvilek, kdy se zlodějíči dobývají do sejfu, na film nestačí, nehledě na to, že to tu všechno už bylo tisíckrát a tisíckrát jinak. Herecká dvojka je poměrně dobře sehraná, což o to, ale je to prostě zoufale málo. A dramatická zápletka? Směšná! Zoufale směšná. ()

Jara.Cimrman.jr

To bývaly doby, kdy pojem nedobytný trezor znamenal, že nakouknutí za dvířka bude stát mozkové buňky spoustu koumání a ruce hodně šikovnosti.Tentokrát jsem si snad ani nestačil všimnout, jak rychle dokonalé nástrahy kapitulovaly, ale tento snímek na tom naštěstí nestojí. Tyto šachy jsou totiž o předvídavosti, takže mafiáni myslí o tah dopředu, poldové pro jistotu o dva, ale přitom někdo už dávno ví, jak tato partie dopadne a nevzrušeně si může dumat nad případnou odvetou. S vypnutým mozkem se u toho neoddechuje špatně, loupežnický panic při tom možná i vyvrcholí nadšením, ale pokud jste již někdy nějakou loupežničinu viděli nebo neovládáte jogínskou techniku uvedení mozkových závitů do naprostého klidu, tak se vám to asi moc líbit nebude. ()

kingik

Pánové Banderas a Freeman jsou zloději s.r.o. Mladší z dvojice má slabost pro atraktivní blondýnky s ruským přízvukem, starší má zálusk na ruská vejce. Nejedná se o humáč pokrm z nabídky rychlého občerstvení, nýbrž o dvě vzácné relikvie z dob carského Ruska, které za tučnou sumičku mohou už brzy změnit svého dosavadního majitele. Celá záležitost kolem vajec i obou lupičů je dost zamotaná a divák, který je příznivcem heist žánru, si přijde na své, ale musí počítat s tím, že jako sejf, v němž je lup uložen, má své překážky a nástrahy, také scénář a režie filmu se potýkají s nejedním zádrhelem. Scénář je navržen tak, aby měl určité kvality, když na něj kývli dva dobří herci. Vypadá to zpočátku všelijak, ale příliš dobře ne. Seznámení obou lupičů je trapas, extra dojem nevyvolá ani úvodní honička v metru. Až začnou přípravy na samotnou loupež, film se stane zajímavějším. Na scénu vpluje ženský prvek v podobě lepé Radhy Mitchell, která se postará o pozdvižení, když se zjeví ve spodním prádle a nechá si nastříkat plnou Bandasku v erotické scéně. Dámy nepřijdou zkrátka, neboť při decentně nasnímané mrdačce je k vidění Banderasova prdel, ale z Mitchell není k vidění ani hovno. Dvojka Banderas a Freeman je sympatická a funkční. Divák se sice bude podivovat nad tím, jak takový dva ostřílení zloději, můžou tak idiotsky, ležérně a nepříliš obezřetně prozkoumávat budoucí terén loupeže, ale ono to vypadá tak blbě hlavně proto, že v závěru filmu přijde série dějových zvratů, které nelze předem odhadnout. Tudíž vysvětlení jejich naivního konání přijde až s těmito zvraty, ale zase až tak důmyslné ty zvraty nejsou. Mně to přišlo takové, že film neměl extra průběh a potřeboval něco jako je překvapivé dějové vykolejení, respektive nepredikovatelné zakončení. Když totiž vezmeme samotné provedení loupeže, musím zdůraznit, že přípravy na něj byly napínavější, než samotný průběh loupeže. Oba výtečníci se ve fázi příprav potýkali s jedním z nejdokonalejších bezpečnostních systémů v oblasti sejfů, ale při loupeži už mně to tak vůbec nepřišlo. Trapným zklamáním byla pro mě Banderasova kličkovaná v poloze leže mezi laserovými paprsky. Kde já jsem to jen viděl. Jo, už vím. Kdysi ve spřízněném filmu "Past", kdy se Catherine Zeta-Jones přece jen zaskvěla s nepoměrně nápaditější choreografií pří zdolávání téže překážky. Ovšem nějaký ten napínavější okamžik se přece jen našel. Potíž filmu je hlavně v tom, že si při své průměrnosti hraje na víc než je. Režisérka Mimi Leder za každé okolnosti hodně inklinuje k televizní režii, s níž má bohaté zkušenosti a filmové rozvrstvení přece jen tolik nezvládá s přehledem. Film tedy nejvíce drží prima dvojka v hlavní roli, sexy křivky Radhy Mitchell, pěkná kamera se spektrem barev a zajímavě překombinovaný závěr. Hlavně jsem čekal víc od provedení loupeže, když tenhle film na této část tolik staví. Pokud tedy od filmu nečekáte nic mimořádného, budete se dobře bavit. 60% ()