Zlodějská partie

V zajatí kódu

Krimi / Thriller

USA / Německo, 2009, 104 min

• JohnSmith

Jsem hollywoodský producent, nemám zrovna moc financí,ale něco přeci. Tak si vemu dvě hvězdy,no spíš je to hvězda a půhvězda.Freeman je pan herec,ale občas skočí i po něčem jako nabízím já. Banderas už dávno není co býval, takže ten prací určitě nepohrdne.Tak a co režie?No moc peněz už mi nezbývá, tak co třeba Mimi Leder?Dlouho točí jen pro televizi, ta mě moc stát nebude. Tak a teď ještě někoho, kdo by ten napsal "originální" scénář o dvou zlodějích. A sakra,došly mi peníze. No tak to nějak poskládáme,dáme tam víc zápletek,ať z toho není nikdo moc moudrej, dodáme tupý policajty co se štěkaj s FBI a ono to nějak dopadne. Něco na tom určitě viděláme,stačí titulek:Freeman a Banderas - nejlepší zloději v akci.(14.6.2009)

• Arius

Je to škoda že Morgan sa v ostatnej dobe objavuje v samých béčkových,otrepaných záležitostiach akým bola aj zlodejská paria. X-krát obmielaná téma vsadena do kúsok modernejšieho sveta, čili ste videli viac profesionálnej improvizácie pri zdolávaní ťažších prekážok, ináč ničím nezaujalo. Kludne by som mohol polovicu filmu prespať a vedel by som povedať presne čo sa udialo.Zaslúžené dve hviezdy.(13.9.2009)

• Cushing

Ugh! (mezinárodně) Éto něvazmóžno! (rusky, ovšem latinkou) A camouflaged chick-film... (anglicky, jakž takž) Pejsek a kočička, ale spíš kočička, uplácali dort. Jakž takž se dá jíst. Pak toho už jenom litujeme... Režisér se jmenuje Mimi. Aha. Nechci být zase za sexistu šovinistu, ale leccos to vysvětluje... Antoniův zadek si říká o zlatou malinu a pořádný nakopnutí. Ženskej zadek se tam samozřejmě ani nezablejskne. Aspoň TEN bych byl schopnej a ochotnej ocenit... No nic. Další omyl. Proč já se vůbec na něco koukám??(3.3.2009)

• sona123

Ne, já věděla, že to bude ptákovina, ale bylo to ještě horší, než jsem čekala! Pár chvilek, kdy se zlodějíči dobývají do sejfu, na film nestačí, nehledě na to, že to tu všechno už bylo tisíckrát a tisíckrát jinak. Herecká dvojka je poměrně dobře sehraná, což o to, ale je to prostě zoufale málo. A dramatická zápletka? Směšná! Zoufale směšná.(28.10.2010)

• MartinezZ

Asi tak do vylupování to je ještě poměrně koukatelné, byť nijak zvlášť echt zajímavé. Jakmile ale přijdou na řadu zvraty, začnou díky patosu a klišé nudit a od té chvíle se film táhne a uspává. Škoda těch jmen, jež se tomu upsala. Ta jsou to jediné, co drží tenhle snímek nad hladinou plnícího se septiku.(1.11.2014)

• - Ve scéně, kdy si Gabriel (Antonio Banderas) a Alex (Radha Mitchell) povídají v nočním klubu, hraje do pozadí melodie ze hry „Tetris“. (Franta)

• - Scény z metra odehrávající se v New Yorku byly natočeny v Sofii (Bulharsko) a vozy byly ruské výroby (typ 81-714.2). (FilmFan24)

• - Když spolu Morgan Freeman a Antonio Banderas mluví na střeše domu, je v Banderasových brýlích Ray Ban vidět mikrofon a kamera. (FilmFan24)