Zlodějská partie

V zajatí kódu

Krimi / Thriller

USA / Německo, 2009, 104 min

• MartinezZ

Asi tak do vylupování to je ještě poměrně koukatelné, byť nijak zvlášť echt zajímavé. Jakmile ale přijdou na řadu zvraty, začnou díky patosu a klišé nudit a od té chvíle se film táhne a uspává. Škoda těch jmen, jež se tomu upsala. Ta jsou to jediné, co drží tenhle snímek nad hladinou plnícího se septiku.(1.11.2014)

Klasická, několiksetkrát ohraná, nic méně dosti zajímavá vykrádačka. Nemám příliš rád Freemana, ale v tomto díle se předvedl celkem hezky. Když jsem viděl první scénu, tudíž "přepad" jednoho chlápka v metru, poté jeho útěk, film nasadil dosti vysoké obrátky. To trvalo až do chvíle, co se oba hlavní borci dostali do hlavního sejfu a z Banderase vypadlo, že je policista. Od té doby se až skoro do konce člověk do příběhu zamotá, občas nějakou pasáž i nechápe. To vše se na konci filmu částečně zodpoví, ovšem některé otázky jsou stále nezodpovězené. Hvězdička navíc patří propracovanosti části, když se jde vykrást hlavní sejf. To mě opravdu usadilo a děsně se mi to líbilo. Film byl dosti nadprůměrný, avšak mu stále něco chybělo. Každopádně tento kousek patří mezi prvních 10 (co jsem zatím viděl) v tomto tématu.(12.7.2009)

V tomto filmu bylo mnoho momentů, kdy jsem ho chtěl vypnout, ale mým zvykem (naštěstí) je se podívat na filmy až dokonce a konec, pro mě, naprosto nepředvídatelný to o hvězdu ze dvou na tři zvedl. Zápletka byla dobrá, ale s rolemi, které hercům evidentně úplně neseděli (Freeman s naušnicí) a totálně antisexy Radhou Mitchell, která rozhodně tacem svádět neumí, je těžké z toho vÿkřesat více, než se stalo.(26.7.2009)

Moc jsem nepochopil, o co tvůrcům šlo, protože jsem nepostřehl žádné super herecké výkony, ani šokující dějové zvraty. Tohle bylo natočeno 1000x před tím a bojím se, že bude natočeno ještě 1000x potom. Jen bych snad podotkl, že obdobné filmy, stejného rázu, mají alespoň o pár procent vyšší kvalitu. Další prkenná věc....jakási americko-ruská mafie....proč? To tam bylo úplně zbytečně naroubované a bezdůvodně. Mělo to nejspíš okořenit, ale nic se nemá přehánět, a tohle teda přehnaný bylo. Chápal bych to kvůli zápletce, ale to snad není důvod, aby to pak celé bylo posazené do jakési podivné, ruské komunity. Jediným kladem filmu....no vlastně přínosem, i když nepřímým je to, že mě donutil si zjistit co to vlastně jsou ty Fabergeho vejce a proč o nich všichni tak mluví. Jsem zase o něco chytřejší, ale nejsem stejně moudrej z toho, proč ten film vůbec existuje. Taková zbytečnost.(4.1.2012)

• giovanni3

Tento film jsem shlédl pouze skrze Freemena a nic jiného jsem o filmu nezjišťoval. Co jsem dostal? 104 minut nudy. Akce ve vlaku byla trapná od začátku do konce. Náhodné setkání s Radhou, která si hraje na Rusku bylo opravdu nečekané. Pak řešíme tento vztah a dlabeme na nějaké kradení (holt účast Banderase), abychom rozlouskly velmi bezpečný trezor za chvilku s důrazem na skrytou kameru a nezměnitelný obraz trezorové místnosti. Slabota a dávám slabé 2z5.(21.8.2012)

• - Když spolu Morgan Freeman a Antonio Banderas mluví na střeše domu, je v Banderasových brýlích Ray Ban vidět mikrofon a kamera. (FilmFan24)

• - Scény z metra odehrávající se v New Yorku byly natočeny v Sofii (Bulharsko) a vozy byly ruské výroby (typ 81-714.2). (FilmFan24)

• - Gabriel Martin (Antonio Banderas) nosí hodinky značky IWC Aquatimer. (dyfur)