Zlodějská partie

The Code - Vertraue keinem Dieb

V zajatí kódu

Krimi / Thriller

USA / Německo, 2009, 104 min

Odfláklý příběh i samotný film, který vsází na dva super herce. No, první půlka filmu se mi vůbec nelíbila, ale pak se to docela vyrovnalo, trošku nelogické, že dřevěná vejce jsou chráněna lépe než samotný prezident a že se Banderas intuitivně trefí do kombinace čísel, ale jako chabí krok režiséra, jak zakčnit film a udělat ho zajímavější to ještě docela beru. Nakonec se přiklonim k lepší straně hodnocení, protože se na to v celku dá koukat, ale jak řikám, slabé klišé, které by jste si normálně nepustili, maximálně ho možná shlédli v telce, když nic jiného nedávají...(9.9.2013)

Morgan Freeman neraz v rôznych rozhovoroch prezradil, že by si rád zahral zloduchov a kriminálnikov aj v menej ambicióznych filmoch. Pár ich už na konte má Povodeň, Nabiť a zabiť, Wanted..., ale toto bol trošku trapas. Myslím, že obsadenie hercov akými sú M. Freeman i A. Banderas je plytvaním ich talentu. Mohol ich nahradiť ktokoľvek menej hviezdny a film by mnoho na kvalite nastratil. Slabé tri hviezdičky. 50%.(1.6.2010)

Docela slušný krimi příběh o "dvou" kriminálnících, lépe řečeno loupežnících, co mají v krvi krást a tak si vydělávat na živobytí. Na konci je docela slušná zápletka, kterou jsem teda vůbec nečekal a která mě docela zaskočila. Morgan Freeman odvedl svůj "obvyklý" slušný profesionální výkon starého pardála v loupežích. Na druhou stranu Antonio Banderas mě také milé překvapil svým výkonem jako mladý a ambiciózní pomocník starému pardálovi:-) Já jsem se určitě slušně bavil na 65%.(2.3.2009)

Moc jsem nepochopil, o co tvůrcům šlo, protože jsem nepostřehl žádné super herecké výkony, ani šokující dějové zvraty. Tohle bylo natočeno 1000x před tím a bojím se, že bude natočeno ještě 1000x potom. Jen bych snad podotkl, že obdobné filmy, stejného rázu, mají alespoň o pár procent vyšší kvalitu. Další prkenná věc....jakási americko-ruská mafie....proč? To tam bylo úplně zbytečně naroubované a bezdůvodně. Mělo to nejspíš okořenit, ale nic se nemá přehánět, a tohle teda přehnaný bylo. Chápal bych to kvůli zápletce, ale to snad není důvod, aby to pak celé bylo posazené do jakési podivné, ruské komunity. Jediným kladem filmu....no vlastně přínosem, i když nepřímým je to, že mě donutil si zjistit co to vlastně jsou ty Fabergeho vejce a proč o nich všichni tak mluví. Jsem zase o něco chytřejší, ale nejsem stejně moudrej z toho, proč ten film vůbec existuje. Taková zbytečnost.(4.1.2012)

Asi zklamání i když špatný film to není. Přitom měl režisér celkem nadupané herecké obsazení. Nestárnoucí Antonio Banderas, Morgan Freeman, Radha Mitchell a pro mě stále dost opomíjený Rade Šerbedžija. Není to špatný film, ale žádné nadprůměrné dílo nečekejte. Je to předvídatelné a místy dost hloupé. Je to tak na hraně, ale dám tomu 3hvězdy, takže lepší průměr. 60%(9.10.2014)

• - Ve scéně, kdy si Gabriel (Antonio Banderas) a Alex (Radha Mitchell) povídají v nočním klubu, hraje do pozadí melodie ze hry „Tetris“. (Franta)

• - Scény z metra odehrávající se v New Yorku byly natočeny v Sofii (Bulharsko) a vozy byly ruské výroby (typ 81-714.2). (FilmFan24)

• - Když spolu Morgan Freeman a Antonio Banderas mluví na střeše domu, je v Banderasových brýlích Ray Ban vidět mikrofon a kamera. (FilmFan24)