poster

Zlodějská partie

 • USA

  Thick as Thieves

 • USA

  The Code

 • Německo

  The Code - Vertraue keinem Dieb

 • Slovensko

  V zajatí kódu

Krimi / Thriller

USA / Německo, 2009, 104 min

 • MartinezZ
  **

  Asi tak do vylupování to je ještě poměrně koukatelné, byť nijak zvlášť echt zajímavé. Jakmile ale přijdou na řadu zvraty, začnou díky patosu a klišé nudit a od té chvíle se film táhne a uspává. Škoda těch jmen, jež se tomu upsala. Ta jsou to jediné, co drží tenhle snímek nad hladinou plnícího se septiku.(1.11.2014)

 • mala_kea
  ***

  Klasická, několiksetkrát ohraná, nic méně dosti zajímavá vykrádačka. Nemám příliš rád Freemana, ale v tomto díle se předvedl celkem hezky. Když jsem viděl první scénu, tudíž "přepad" jednoho chlápka v metru, poté jeho útěk, film nasadil dosti vysoké obrátky. To trvalo až do chvíle, co se oba hlavní borci dostali do hlavního sejfu a z Banderase vypadlo, že je policista. Od té doby se až skoro do konce člověk do příběhu zamotá, občas nějakou pasáž i nechápe. To vše se na konci filmu částečně zodpoví, ovšem některé otázky jsou stále nezodpovězené. Hvězdička navíc patří propracovanosti části, když se jde vykrást hlavní sejf. To mě opravdu usadilo a děsně se mi to líbilo. Film byl dosti nadprůměrný, avšak mu stále něco chybělo. Každopádně tento kousek patří mezi prvních 10 (co jsem zatím viděl) v tomto tématu.(12.7.2009)

 • Plesna
  ***

  V tomto filmu bylo mnoho momentů, kdy jsem ho chtěl vypnout, ale mým zvykem (naštěstí) je se podívat na filmy až dokonce a konec, pro mě, naprosto nepředvídatelný to o hvězdu ze dvou na tři zvedl. Zápletka byla dobrá, ale s rolemi, které hercům evidentně úplně neseděli (Freeman s naušnicí) a totálně antisexy Radhou Mitchell, která rozhodně tacem svádět neumí, je těžké z toho vÿkřesat více, než se stalo.(26.7.2009)

 • Henry Morgan
  ***

  Moc jsem nepochopil, o co tvůrcům šlo, protože jsem nepostřehl žádné super herecké výkony, ani šokující dějové zvraty. Tohle bylo natočeno 1000x před tím a bojím se, že bude natočeno ještě 1000x potom. Jen bych snad podotkl, že obdobné filmy, stejného rázu, mají alespoň o pár procent vyšší kvalitu. Další prkenná věc....jakási americko-ruská mafie....proč? To tam bylo úplně zbytečně naroubované a bezdůvodně. Mělo to nejspíš okořenit, ale nic se nemá přehánět, a tohle teda přehnaný bylo. Chápal bych to kvůli zápletce, ale to snad není důvod, aby to pak celé bylo posazené do jakési podivné, ruské komunity. Jediným kladem filmu....no vlastně přínosem, i když nepřímým je to, že mě donutil si zjistit co to vlastně jsou ty Fabergeho vejce a proč o nich všichni tak mluví. Jsem zase o něco chytřejší, ale nejsem stejně moudrej z toho, proč ten film vůbec existuje. Taková zbytečnost.(4.1.2012)

 • giovanni3
  **

  Tento film jsem shlédl pouze skrze Freemena a nic jiného jsem o filmu nezjišťoval. Co jsem dostal? 104 minut nudy. Akce ve vlaku byla trapná od začátku do konce. Náhodné setkání s Radhou, která si hraje na Rusku bylo opravdu nečekané. Pak řešíme tento vztah a dlabeme na nějaké kradení (holt účast Banderase), abychom rozlouskly velmi bezpečný trezor za chvilku s důrazem na skrytou kameru a nezměnitelný obraz trezorové místnosti. Slabota a dávám slabé 2z5.(21.8.2012)

 • - Když spolu Morgan Freeman a Antonio Banderas mluví na střeše domu, je v Banderasových brýlích Ray Ban vidět mikrofon a kamera. (FilmFan24)

 • - Scény z metra odehrávající se v New Yorku byly natočeny v Sofii (Bulharsko) a vozy byly ruské výroby (typ 81-714.2). (FilmFan24)

 • - Gabriel Martin (Antonio Banderas) nosí hodinky značky IWC Aquatimer. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace