První neděle

Bláznivá lúpež

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2008, 94 min

• Malarkey

Typická černošská komedie, kde běloch hraje prakticky ojediněle, ale nakonec přecijenom hraje. Sympatické na ní ale je fakt, že se v ní objeví docela zajímaví herci jako například Tracy Morgan nebo Chi McBride. Takže to nakonec nevyzní tak nezajímavě, jak by na první pohled mohlo vypadat. Druhá věc je, že do filmu tahají, až moc, křesťanství. Ale to je věc názorů. Ten film je na něm vlastně položenej, jelikož se celý odehrává v kostele. Rozhodně je to ale daleko lepší a vtipnější černošská komedie, než veškeré předešlé, které jsem kdy viděl, především ty s Ice Cubem.(9.9.2010)

• sidzej

Neuveriteľná stupidita akých nám Hollywood v poslednej dobe predkladá mraky. Opäť zosmiešňovanie černochov, ktorí v tomto filme pôsobili ako retardovaní mantáci. Pozerať sa to s privretím očí dá ale odporúčam aby ste sa tomuto nepodarku vyhli oblúkom. Ice Cube mal už dávno filmovú kariéru hodiť na klinec.(14.7.2008)

• Soweek

Ice Cube je už doopravdy v řiti. Nechápu jak jeho hip hopovou kariéru ještě někdo může brát vážně. Tenhle film se nijak neliší od jeho předchozích rodinných komedií, až na to, že tato komedie je velice trapná, takže nám už zbývá pouze označení "rodinný", kterému bych zrovna velké plus nepřikládal. Tracy Morgan je naprosto tragický, stejně jako v 30 Rock a příběh je asi to nejtragičtější. 1,5* ze soucitu.(19.4.2008)

• mistr97

První neděle mě příliš nezaujala. Humoru ve filmu totiž zrovna moc není, a pokud už se nějaký vtip objeví, tak rozhodně není z kategorie prvotřídních. A nic jiného vlastně ani nenabízí. Film jsem zhlédnul, aniž bych nějak trpěl, ale těžko hledám něco, co by se mi při sledování opravdu líbilo a čím by film vynikal.(20.9.2019)

Na to, že Ice Cubea moc nemusim, tak tohle ještě docela ušlo. Námět s tim kostelem se mi docela líbil, vtípky občas nějaký byly a ty moralitky na konci už jsem čekal předem, takže jsem se s nima smířil. Takže taková pohodová jednohubka, z podobnýho ranku se dají určitě sehnat i mnohem horší komedie.(11.8.2008)

• - Film byl do kin distribuován pod kódovým názvem Bad to Worse.