První neděle

Bláznivá lúpež

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2008, 94 min

• Soweek

Ice Cube je už doopravdy v řiti. Nechápu jak jeho hip hopovou kariéru ještě někdo může brát vážně. Tenhle film se nijak neliší od jeho předchozích rodinných komedií, až na to, že tato komedie je velice trapná, takže nám už zbývá pouze označení "rodinný", kterému bych zrovna velké plus nepřikládal. Tracy Morgan je naprosto tragický, stejně jako v 30 Rock a příběh je asi to nejtragičtější. 1,5* ze soucitu.(19.4.2008)

• Olík

Zpočátku to nevypadá jako úplně dobrý nápad pokusit se vykrást každou neděli pravidelně zaplněný kostel, ale postupem času se ukáže, že právě tato událost pomůže otevřít oči dvěma nenapravitelným zlodějíčkům a dá jim druhou životní šanci. Ice Cube už hrál v lepších, ale i horších „afro-gangsta komediích“. A Tracy Morgan? – ve filmu bych spíše viděl Mika Eppse, ale celkově je to koukatelné.(7.7.2010)

• stephano

No jako je to morálni až běda, patosojdní taktéž. Myslel sem že to pude aspoń trochu ve šlépjejích dvou předcházejících dílů. Jestli se dá vůbec říct že to s nima má mít neco společnýho. No Ice cube se už asi tehle rodinejch komedií nezbaví a to nemluvim o tom že hraje v každym filmu uplně stejnou tužku.(25.4.2008)

Vcelku příjemná komedie, na kterou se dalo v klidu dívat a která ani příliš nenudila a chvílemi byla dokonce i vtipná. Na to, že jsem od toho nic nečekal, tak jsem si nakonec tuhle komedii docela užil. Že hlavní hrdinové nechtějí nikomu ublížit a že by na to ani neměli koule, to bylo jasné už od chvíle, kdy do toho kostela vlezli, stejně jako se dalo očekávat i závěrečné moralizování. Takže vlastně mě zde ani skoro nic nepřekvapilo, ale na druhou stranu film ani nezklamal, zkrátka typicky průměrná krimikomedie odehrávající se v černošské komunitě, na kterou se dá v klidu podívat, u které se dá i pobavit, ale stačí na to kouknout jen jednou a stačí to bohatě. Byl to docela příjemně strávený čas, kterého nikterak nelituji, myslím si totiž, že to mohlo dopadnout ještě mnohem hůř, naštěstí se tahle komedie dokázala udržet po celou dobu v jakémsi průměru. Co se týče herců, tak Ice Cube není mnou nějak příliš vyhledávaný herec, ale zde mi nikterak nevadil, a potěšilo mě, že znovu vidím v jednom projektu Chi McBrida a Lorettu Devine, kteří spolu účinkovali v seriálu Bostonská střední. Takže co se týče celkového výsledku, tak z mé strany je to průměrný film, a proto uděluji průměrné, ale rozhodně ne nikterak ostudné tři hvězdy.(22.5.2010)

• sidzej

Neuveriteľná stupidita akých nám Hollywood v poslednej dobe predkladá mraky. Opäť zosmiešňovanie černochov, ktorí v tomto filme pôsobili ako retardovaní mantáci. Pozerať sa to s privretím očí dá ale odporúčam aby ste sa tomuto nepodarku vyhli oblúkom. Ice Cube mal už dávno filmovú kariéru hodiť na klinec.(14.7.2008)

• - Film byl do kin distribuován pod kódovým názvem Bad to Worse. (Elwanelyn)