Dylan Dog je jediný soukromý detektiv na světě, který se specializuje na nemrtvé. Jak stojí na jeho vizitce, pracuje jako „vyšetřovatel paranormálních jevů: žádný puls, žádný problém“. Dylan zná všechna jejich tajemství z podsvětí i bratrovražedné spory a jako každý normální člověk je i on stále více přesvědčený o tom, že čím méně se s nemrtvými a jejich nesčetnými problémy zaplete, tím lépe. Zmizelý artefakt, krásná dědička a brutální vražda jej však stáhnou zpět do temného světa nemrtvých. „Dead of Night“ je gotický thriller podle jedné z nejprodávanějších komiksových sérií na světě, „Dylan Dog“. Odehrává se v téměř evropské atmosféře zapadlých uliček města New Orleans, které se pyšní dlouhou a legendami opředenou historií spojenou s nadpřirozenem. (Filmbox)

HMTD

Triky asi jako v Bufi, předloha asi tak hrozná není, ale jinak je příběh nulové kvality. Jediné co hodnocení zvedá tak na 20 procent jsou komické pasáže. Celkem se divím tak vysokého hodnocení, co tento film má. ()

ZekiZeki

Režisér animovaných Želv Ninja, které byly velice průměrným filmem, dostal 20 miliónů doláčů na adaptaci komiksu, o kterém snad nikdo nikdy neslyšel. A jak to dopadlo? No samozřejmě, že opět průměrně. Film táhne dolů především ochotnický výkon Brandona Routha. Bože, jak tento člověk (myšleno neherec) mohl získat roli Supermana? A přitom anotace filmu/komiksu je tak originální. Další spálená příležitost. ()

kojot.name

Pěkný odpočinkový kýč bez velkých ambicí. Asi jsem poněkud "oldschoolový", ale dívalo se mi na to příjemně, bavilo mě to a tempo vyprávění mi připadlo v pohodě. Pokud hledáte mix detektivek drsné školy, stórky o vlkodlacích, upírech a zombáčích trochu ve stylu RPG Vampire - The Masquerade a komedie, je film pro vás. Pokud hledáte moderní nadupanou akci nebo naopak film sdělující nějakou hlubší myšlenku, pak je třeba hledat jinde. Film není ani mysteriózní, ani sci-fi, ani horor; je trochu thriller a já bych jej osobně zaškatulkoval jako fantasy. ()

vlcekmirek

Nějak si nejsem jistý, kam tento film vlastně zařadit. Sci-fi? Horor? Thriller? Komedie? Asi od každého trochu, ale nějak mi no společně neštymovalo. Zase další upírsko - zombijsko - vlkodlačí slátanina, kde se nehledí na historické odkazy ani legendy a z upírů a ostatních příšerek se vyrábějí kladní hrdinové v úplně nesmyslných příbězích. Tak nějak to nemá hlavu ani patu. Ale zase jsem si u toho stihnul uvařit oběd bez toho, abych v čase, stráveném v kuchyni, o něco podstatného přišel. ()

Superman jako epická trilogie?

Superman jako epická trilogie?

01.11.2008

Díky úspěchu komiksové adaptace Wanted je autor předlohy Mark Millar mimořádně při chuti. Už před několika měsíci prozradil, že ve spolupráci s nejmenovaným „áčkovým akčním režisérem“ připravuje… (více)

Superman versus zombíci

Superman versus zombíci

16.10.2007

Pokračování Singerova Superman se vrací se odkládá na neurčito. Bylo to víceméně zřejmé už ve chvíli, kdy Bryan odešel do Německa natáčet válečný thriller Valkyrie a Warneři se naplno vrhli do… (více)