Dylan Dog je jediný soukromý detektiv na světě, který se specializuje na nemrtvé. Jak stojí na jeho vizitce, pracuje jako „vyšetřovatel paranormálních jevů: žádný puls, žádný problém“. Dylan zná všechna jejich tajemství z podsvětí i bratrovražedné spory a jako každý normální člověk je i on stále více přesvědčený o tom, že čím méně se s nemrtvými a jejich nesčetnými problémy zaplete, tím lépe. Zmizelý artefakt, krásná dědička a brutální vražda jej však stáhnou zpět do temného světa nemrtvých. „Dead of Night“ je gotický thriller podle jedné z nejprodávanějších komiksových sérií na světě, „Dylan Dog“. Odehrává se v téměř evropské atmosféře zapadlých uliček města New Orleans, které se pyšní dlouhou a legendami opředenou historií spojenou s nadpřirozenem. (Filmbox)

Ant

Přesně to, co jsem od toho čekala. Old school film o ochránci přišer, protože přece i ty mají svá práva. Efekty a masky připomínaly Buffy, což celkem bez problémů zapadalo do celkového looku filmu. Nejvíce mě bavila zápletka se zombie parťákem a jeho slovní přestřelky s Dylanem. Celkový děj je ale opravdu dobrý akorát tak do průměrného 40-minutového seriálu, tady žádné body film nesbírá. Stravitelná záležitost na víkendové odpoledne, nic víc, nic míň. ()

klerik

Niekto vyhrabal zabudnutý scenár k epizóde seriálu MOONLIGHT alebo ANGEL a rozhodol sa z neho spraviť celovečerák. Je to trochu úsmevná snaha, ale napriek tomu ma to neznechutilo. Je to lacné, logika občas škrípe, miestami je to otravné (sidekick). Páčilo sa mi však, že sa film neberie vážne a celkom mi prišla fajn snaha o marlowovské rozprávanie príbehu... ()

honajz

Nebýt to tak předvídatelné a nekopírovat to v lecčems Dresdena, šel bych i na ty čtyři hvězdičky. Humoru sice není až tak mnoho, ale je osvěžující a způsobí minimálně pousmání. Noirové postupy se trošičku podobají postupům u filmu Brick, ale přece jen je vidět, že se daly víc dotáhnout, více se na atmosféře a prostředí dalo zapracovat. Ale jinak docela slušná jízda s několika vtipnými momenty, dobře poskládaná, na niž se dobře kouká. ()

SOLOM.

Jelikož na komiksy moc nejsem, tak mi Dylan Dog nic neříkal. Šel jsem do toho s tím, že se podívám na „hororovou komedii“ a té se mi i dostalo. Scénář není nikterak zázračným dílem, u kterého bych se rozplýval blahem, ale našlo se tady několik zajímavých momentů. Především se mi líbilo, že to tvůrci pojali s dosti velkou nadsázkou, černého humoru je tu taky dost a přestože jednotlivé postavy působí v určitých chvílích poněkud trapně, tak to herci zvládli v rámci svých průměrných možností. Kupodivu se mi nejvíc líbili zombíci a jejich „obchoďák“ na náhradní díly.50% ()

JASON_X

Tedy ne že by mi vadilo, že tenhle film je totální mozkovýplach a šílenost - prostě kdo nemá pochopení pro retro, nadsázku a absurditu, tak ten ať si ho nepouští. Spíš mi ale vadí, že upíři jsou v něm vykreslení jako ti zlí a špatní, no a vlkodlaci i zombíci málem jako správňáci. Já tedy nevím jak vy, ale já si mít vybrat mezi těmihle třemi rasami, chci být každopádně upír, to je jasná věc. Upíři jsou vznešení a sexy a cool, zatímco lykani jsou páchnoucí chlupatá zvířata, no a o nechutných zombiích už ani nemluvím. Jenže tohle holt ti pitomci v té plebejské Ámošce nevědí, a tak ti jejich upíři jsou z buď záludní negři, nebo vypadají jako smažky, zatímco vlkodlaci se tváří málem jako aristokrati. Na tohle jim ale my Evropani přece neskočíme, že jo, vždyť my ty "naše" upíry známe přece mnohem líp! ()

Lacike

Vysledne spracovanie je sice mdle a nezazivne. Akcne sceny vás nielen vdaka nizkemu rozpoctu ale aj vdaka prevedeniu neohuria. V castingu nemali prilis stastnu ruku a Routh drsneho a a coll hrdinu proste neuhra. Dialogy su riadne natahovane. Proste ten film ma kopu chyb, ale nic co by ma vylozene nasralo. Napriek tomu som rad, ze som film videl a bez pretacania som ho dopozeral do konca, lebo je v nom obrovske mnozstvo sice nie najlepsie zuzitkovanych, ale napriek tomu pre mna pútavých naznakov a odkazov na prepracovanu mytologiu z povodneho komixu. Normalne som vdaka tomuto filmu dostal chut si ho precitat a dufam, ze ho este raz poriadne zfilmujú. 4/10. ()

maddy

Pripúšťam, že ten kto čaká totálne béčko prípadne až céčko sa môže miestami aj zabaviť. Dylan Dog je presne taký extrakt comedy hororu z 90. rokov ako sa aj tvári. Má ten istý lacný feeling, ten istý trápny humor, ten istý otrepaný príbeh, ktorý slúži len na pospájanie, čo najabsurdnejších scénok – miestami sa snaží o niečo viac, ale našťastie to rýchlo vzdá, tie isté masky – staré dobré gumové, ktoré sa už v dnešnej dobe takmer nevidia, lebo všetko je CGI, tie isté silou mocou prehrávajúce herecké výkony, tú istú gýčovú otravnú hudbu. Je to síce neskutočná debilina, ktorá sa ale narozdiel od súčasných príklad Upírskych denníkov alebo takého Beastly a pod. nehrá na nič viac. Navyše pol boda za môjho celkom obľúbeného Sama Huntingtoma (hlavne od čias Being Human US), ktorý sa v postavách „pošahaných blbov“ našiel, tu jeho zombie postava tiahla celý film. Víkendová oddychovka pripomínajúca pilot seriálu, ktorá mohla byť pri rozumnejšej stopáži o to údernejšia, pretože 107 minút je pre takúto blbosť neskutočne veľa. Pokiaľ radi parodujúcich zombie, upírov, vlkolakov, čarodejov a inú klasickú hororovú háveď v jednom filme, tak do toho. Možno som bol v tej chvíli len správne naladený, ale rozhodne nie až tak strašné, ako to niektorí užívatelia prezentujú. Stačí sa len pripraviť na to, čo od tohto ehm „filmu“ očakávať. Celkovo 2,5* PS: bez nátlaku a hanby priznávam, že predlohu (komiks, seriál, či čo to vlastne bolo?) nepoznám ()

MartinezZ

Ukázková debilita, stavějící na už přežitých pitomostech jako Buffy nebo Angel. V tomto případě se soukromé očko Dylan Dog snaží hodit za hlavu svoji minulost a vydělávat si počestně právě jako běžné soukromé očko. Když ale ve městě začne řádit vlkodlak, znovu se otvírají dveře minulosti, za nimiž se ukrývá hrůzná skutečnost, že ONI, nemrtvé zombie, upíři a vlkodlaci, žijí, nebo spíše tlejí, mezi námi. Dylan a jeho nemrtvý partner musí co nejrychleji vyřešit záhadu spletitých událostí, které by, zas a znovu, mohly srazit svět do kolen a dost možná ještě níž. ()

SaNcHeZ_cz

Dylan Dog, soukromý detektiv zaseknutý v devadesátých letech zatímco doba okolo něj se už pohnula trochu jinam. Neplatí to však jen o hlavním hrdinovi ale o celém snímku. V celku nudný mix komedie a hororu v komiksovém balení totiž míchá koktejl s prošlou lhůtou trvanlivosti, který je nestravitelný snad i pro zapřísáhlé příznivce předlohy. Známé tváře se tak snaží jen odvrátit pozornost od toho, že tohle se zkrátka nepovedlo. ()

AlThorKremser

O tomhle filmu jsem se poprvé dozvěděl z profilu Barndona Routha. Tak jsem se na něj podíval a byl lepší než jsem čekal. Routh byl solidní...příběh trochu horší ale dobře udělané monstra. Film nenudil.....takže si zaslouží 82%. ()

Skip

Film měl pár dobrých momentů, a to když se přešlo k takovému tomu až chanlerovskému stylu vyprávění. Ale jinak je to dost průměrná a lehko zapomenutelná záležitost. ()

Dexter1

Nie príliš vydarená komiksová adaptácia, ktorá sa snaží zmiešať dokopy všetky hororové monštrá. Nápad nie je až tak zlý, len to spracovanie a celková atmosféra je zlá. Je to bez nejakej väčšej a hlbšej štylizácie, ktorú by si tento kúsok zaslúžil. Taktiež i niektoré prestrihy a okukané striedanie dňa a noci ma vyložene iritovali. Dylan Dog je takým spojením Bladea a Amerického vlkolaka v Paríži v mládeži prístupnom šate. ()

fmash

New Orleans, město woodoo, přímo vybízí k temným myšlenkám, a umístit tam komunitu nemrtvých není nijak originální, zato celkem přirozený a dobrý nápad. Bohužel špatně zužitkovaný, protože silně poničený titulní postavou Dylana. Chápal bych, že se v nadsázce svou „drsnoškolností“ snaží přiblížit Francescovi Dellamorte, ale nemá na to ani v jednom ohledu. Ani náznakem se neblíží Francescově hloubce, jeho rádobyhumor nemá úroveň, postrádá vtip, a co je nejhorší, Brandon Routh ho hraje opravdu jako voskový panák. Jinak by to byla fajn oddychovka. Váhám mezi dvojkou a čtyřkou, tak to zatím musí spravit jedna rozpačitá trojka. ()

berusche

Tak koukám, že jsem zase jednou narazila na snímek, jehož hodnocení mě vskutku překvapuje. Ale pokud mi někdo chce říct, že se nebavil, když je to kurňa vtipná snaha, je to dle mého mdlého zvláštní. Tohle je totiž taková vtipná mysteriózní komedie, která mě teda rozhodně neurážela. Naopak, ona mě nejen pobavila, ale ještě mě dojal ten zvrat, páč to byla jedna z věcí, která nebyla až zas tak předvídatelná (no, to je proto, že je vidět, že tohle vás nenutí dávat pozor a chopit se indícií). Pokud mám ale porovnat snahu o devadesátky se snahou o osmdesátky, jasně vítězí tohle. Neříkám, že jsem bála, neříkám, že to má napětí, ale říkám, že je to vtipné. Aspoň to neaspirovala na něco jinýho, to pak bývá smutné, když se nezadaří. ()

bourec

Docela slabší pokus o osmdesátky.Trochu J.Schumacher a jeho The lost boys,trochu Stuart Gordon.Mě ale nikdy moc tyhle legrační jakoby horory nebovily,takže ani z tohodle nejsem vodvázanej.40%. ()

matrosh

bohužel se tento film nepovedl :( špatný scénář, špatný režisér a co je ze všeho nejhorší: s výbornou komiksovou předlohou, která měla velký filmový potenciál to nemá vůbec nic společného a dělá mu jen hanbu. stačilo udělat jedinou věc: držet se předlohy. :( ()

destroy83

Komentář může obsahovat možné spoilery. Komediálně laděný horor, který i přes svou dobu vzniku a výsledný look působí jako nenucená dílka hororové filmařiny dvacet let zpátky. Ústřední postavou snímku je soukromé očko Dylan Dog, který skončil u případů lehce privátních záležitostí. Předtím se zabýval daleko zábavnější činností, kterou je po útoku vlkodlaka nucen obnovit. Vytahuje svou zaprášenou brašnu a vydává se pátrat po zabijákovi, jehož stopy jej přivádí ke klanu vlkodlaků a následně i do upírského doupěte, které probouzí v Dylanovi staré rány. Divák má kromě parádně ztvárněných upírů a vlkodlaků možnost vidět ještě tak trošku netradiční pojetí zombies díky Dylanovu parťákovi, který rozšiřuje jejich řady. Terapeutická zombie skupina je vskutku hustá a kromě ní tvůrci valí do diváka spoustu dalších fórků, které ve většině případů nevyznívají vůbec trapně, ba naopak. Snímek trošku komplikují další postavy, ale nechci vše prozrazovat, protože dílko až zas tolik předvídatelné není. Jedinou vadou na kráse je výběr představitele Dylana - uhlazený Superman do takovéto role opravdu nesedí. Výsledný dojem je zatraceně příjemně koukatelný a dobrým vtipem dochucený horor, který sice evidentně čerpá ze slavnějších filmů, ale nabízí divákovi poctivou, leč téměř nekrvavou zábavu. Já se bavil s přehledem na čtyři hvězdy. ()

3n3my

Neviem, či sa podarilo naplno vyťažiť rozpočet 20 miliónov, no čo viem, že tento žánrový mix komiksu, hororu (zombíkov, upírov, vlkodlakov, ...), akcie, komédie, paródie - jednoducho takmer všetkého, mi ponúkol slušnú porciu zábavy. Večným frflošom odporúčam pozerať menej hororov, lebo pri radovom pozeraní už nevedia, čo by chceli. ()

Superman jako epická trilogie?

Superman jako epická trilogie?

01.11.2008

Díky úspěchu komiksové adaptace Wanted je autor předlohy Mark Millar mimořádně při chuti. Už před několika měsíci prozradil, že ve spolupráci s nejmenovaným „áčkovým akčním režisérem“ připravuje… (více)

Superman versus zombíci

Superman versus zombíci

16.10.2007

Pokračování Singerova Superman se vrací se odkládá na neurčito. Bylo to víceméně zřejmé už ve chvíli, kdy Bryan odešel do Německa natáčet válečný thriller Valkyrie a Warneři se naplno vrhli do… (více)