Zelená zóna

• USA Green Zone (více)

V roce 2003 se v okolí paláce svrženého diktátora Saddáma Husajna pohybují okupační vojska, snažící se stabilizovat vzniklou situaci. Velitel Roy Miller stojí v čele elitního armádního týmu a má za úkol najít zbraně hromadného ničení. Jejich údajná přítomnost byla hlavní záminkou k invazi spojeneckých sil do Iráku. Zpravodajská služba dodává Millerově jednotce souřadnice míst, kde se zbraně nacházejí. Jenže když vojáci dorazí k jednomu ze skladů, jsou překvapeni, že je prázdný. Je to již třetí místo, kam jeho oddíl dorazil a nic nenašel. Při poradě velitelů Miller upozorňuje, že informace od zpravodajců jsou špatné a naprosto nepřesné. Hned v zárodku je umlčen lidmi z tábora prozatímního šéfa irácké správy Clarka Poundstonea. Naopak jeho oponent, agent CIA Martin Brown, nabízí Millerovi pomoc. S přispěním poznatků novinářky Dayneové začíná Roy rozkrývat tajemné vazby vedoucí od vysoce postaveného generála irácké armády až k pohlavárovi Pentagonu, operujícímu v Iráku. (TV Nova)

Acinore

Fakt nevim, co si to Damon poslední dobou vybírá za filmy...nebo že by to bylo jeho výkonem? Každopádně naposled mě oslnil v Dannyho parťácích, další filmy jako Bourneova trilogie, Život po životě nebo Správci osudu - všechno děs a hrůza. Tohle je další film, který tak strašně nebaví, i když myšlenka a nápad stojí za to.. ()

xxxdvorixxx

I přes moje hodnocení zajímavý film o nesmírně náročném tématu. Snoubí se americký popkorn (a politickým vlivem) a nezávislá filmařina a apolitičnost. Zajímavé, že mnohými ututlávané tabu se tady snaží určitým způsobem zpopularizovat. Nejsem si ale jistý, jestli to není nakonec více jednohubka pro filmové fanoušky (zajímavé záběry, střih) než apel na "lid" (který ten alternativnější přístup nepřežije). ()

SONYAGENT

V celku dost podceňovaný snímek, kteří se mnozí snaží nesmyslněně porovnávat s Bournem.. Výkon Damona je sice stejně brilantní, ale k dokonalému agentovi má přeci jen daleko.. Příběh jinak nabírá na kvalitě postupně a připíchne Vás k sedačce, bez pochyby jeden z vrcholných snímků letošního roku.. ()

vlk++

Po skončení jsem byl dost překvapený, že něco takového mohlo vzniknout. Zvláště, pokud je v tom kus pravdy. Svoboda vyjadřování je užitečná věc... když už Bush nesedí na trůnu ;). A s bourneovkami to nemá nic společného. Přesto se nudit nebudete a já nemůžu jinak než 5*. ()

Alvin

Ani se nedivím proč na rotten tomatoes nebo metacritics dostal za tohle Greengrass daleko menší score než za Bourny. Oni zkrátka amíci radši koukají s kýblem popcornu na agenta, co to všem pěkně nandá a na stopro to s ním nakonec dobře dopadne. Ta tahle Zelená zóna smrdí hned od začátku pořádným průšvihem, asi tím největším co George W.ypatlanec Bush junior stihl za svých 8 let ve funkci udělat. Zato Greengrass je machr, bez patosu a hrdinských gest, s pořádnou porcí dynamiky a napětí servíruje divákům to "co jste na CNN neviděli". Samozřejmě nechci tvrdit, že příběh Roye Millera je nějaké "based on true story" ale to, že hledání WMO byla jenom zástěrka pro invazi do Iráku, pochopili už snad i ti největší snílci. ()

Teen.AGE.r

Fascinující na celém filmu je, že je to jakoby fikce, ale vlastně to ukazuje čeho jsou Američani schopni... Vymyslet si lež a kvůli ní začít válku. Tak jako 11.září atd atd... Je mi z toho blbě!! Jen díky tomuto skrytému významu dávám 4* - jinak je to běžný, spíše nudný akčňák hoden 3* ...70% ()

Unrealik

Tohle teda rozhodně není jako Bourne. Prostě jen válečný film, kterých je v poslední době docela dost, že je "dle skutečných událostí", mi je v tomto případě celkem fuk. Co mi ovšem jedno není, to je zběsilá noční akce, za tohle šla minimálně hvězdička dolů. ()

vorel999

Pěkně poutavý film s až moc kladným hlavním hrdinou, který se snaží zachránit, co jen jde. a střílí jen tehdy pokud střílí někdo po něm, narozdíl od Kinnearových mužů. Příběh bez hlubšího děje a pořádného drajvu. Chybí tomu ještě taková omáčka. Matt Damon samozřejmě zahrál skvěle a všichni ostatní také. Paul Greengrass odvedl vcelku dobrou práci, ale s jeho předchozímy snímky se to nedá srovnávat. Moc pěkně natočeno, vizuální efekty naprosto dokonalé a já už nevím, co dodat. :D Dávám 70%. ()

pan_buh odpad!

Jestli si někdo myslí, že čím víc bude třepat s kamerou - tím víc to bude "akční a dramatický" tak se sakra plete. Nekoukatelná hrůza z toho vylezla... ()

90909

Připadalo mi to zase, jako každej americkej film o válce, jen jako propaganda. Když je třeba omluvit nějakou zbytečně a uměle vyvolanou válku, tak se natočí film. Hlavně je třeba se zmínit, že jde především o demokracii....to zabere. Nemyslím si, že v té době někoho zajímalo, že tam nejsou žádné ZHN. Kdyby pravda dávno nevyšla najevo, tak to mohl být docela dobře vymyšlenej film.....takhle je to jen překroucený nesmysl. ()

JITY

A zasa Matt Damon v akcii,,dobrá voľba Matt Damon sa do akčných filmov hodí a neviem si houž ani predstaviť, aby hral nejakého romanťaka....na rolu drsňaka je ako stvorený...Film sa odohráva v Iráku a odkrýva pravú tvár niektorých politikov v USA. Za čo sú obetované mnohé životy....škoda, len, že celý film bol na jednom mieste a niekedy som ani nevedela kto s kým bojuje, pretože ešte aj tí, čo by mali držať spolu boli v mnohých veciach nejednotní. ()

kodwin

Zajímavé téma, kterému bych vytknul trochu nepřehledné zpracování. Jinak to mělo atmosféru, kterou Greengrass prostě umí, a která se mi líbí, herci taky fajn, působilo to hodně autenticky. ()

slavikzbojni

Danamický a dobre pozerateľný film -kritický k vopjnovému dobrodružstvu USA v Iraku. Krycí názov Pod paľbou sa mi celkom pozdáva- oproti pôvodnému názvu. Ukazuje celkom jasne, že Yankeeovia sú agresívni spolok, ktorý sa nazdáva, že môžu robiť na svete čo len chcú- a Saddám Hussejn, pôvodne ich bábka- sa tom VZOPREL- a preto ho bolo potrebné zlikvidovať. Je to hanebné pre štát, ktorý o sebe tvrdí že je vrcholom "demokracie- čo to vlastne je tá "demokracia,? USA majú svojský pojem demokracie- to čo chceme my je demokratické- a čo chcete Vy ostatní je diktatúra, a nedemokratické. FARIZEJSTVO kozmických rozmerov. Preto režisér Greengrass si zaslúži všetky pocry- pretože sa tiež umeleckou cestou odvážil vzdorovať spolu s hrdinom fiílmu Mattom Damonom militarizžmu, dvojtvárnosti a a sebectvu "!elity" USA- pretože sa aj tam nájdu mysliaci ľudia, ktorí odsudzujú svetovládnu politiku zbohatlíkov - to je to, čo vraví Trump- "washionton swAmp- čiže washingtonský močiar a bahno...F Bush dal z ososbnej pomsty zabiť aj oboch synov Saddáma Hussejna- čo považujem za vrcholné svinstvo.. ()

Xmarc

Škoda zbytečných trapáren a naivních situací, vč. opravdu absolutně nesmyslného a nereálného "dělám si co chci" jedné malé jednotky vojáčků. Jinak akce slušná. ()

futislav

Asi nejlepší film Matta Damona. Zapomeňte na nějaké Bourny. Zůstávám v šoku nad tím, že tenhle film vůbec vznikl. Že se někdo odvážil pojmenovat věci pravými jmény. Že Američané napadli suverénní zemi v zájmu Saudské Arábie a prošlo jim to díky vylhaným informacím. Pokud by byl někdo dezorientovaný z dění na Ukrajině, tady má možnost vidět, jak to dopadá, když se vyváží demokracie do zemí, které o ni vůbec nestojí. A jak zcela jistě dopadne Evropa. Jako Irák. Protože díky uplaceným opicím ve vládách a vedení Unie, udělala EK z Evropy terč č. 1 pro nepochybně rozpínavou politiku Ruska. Dávám Evropě rok, maximálně dva. Stěhuji se někam, kde to budu moci sledovat při kávě pod palmami. ()

Kyblik78

Akčne dobre zvládnutý film, človek sa nenudí stále sa niečo deje. Nečakajte však druhý Hurt Locker, dej je úplná blbosť. Odvážny americký vojak vs. zlý washingtonský politik. Stráášne čierno biele a o snívaní ako by sa dali vyriešiť problémy v Iráku. ()

Greengrass a Hanks versus piráti?

Greengrass a Hanks versus piráti?

06.06.2011

Paul Greengrass to i přes pověst kvalitního filmaře nemá v Hollywoodu lehké. Jeho poslední film Zelená zóna byl totiž propadák. A znáte to – prachy jsou až na prvním místě. Původně britský filmař si… (více)

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí