Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

Scharra

Výborný film na zamyšlení co kdyby... Nebudu popisovat děj, s tím se musí každý každý poprat sám, ale pro mne se jedná o skvělých 87 minut nabitých emocemi a doladěnými skvělou hudbou. Film, který dokazuje, že i s malým rozpočtem jde udělat přelomové dílo. ()

Doski

Jedna teorie, jeden dům, několik profesorů a vědců. Velmi chytré, propracované a přitom jednoduché. Je jenom na jedinci, zda uvěří, vyloží si po svém nebo popře. A o tom to celé je. O víře a naději. Bral bych to jako jakýsi odkaz na zamyšlení každého nad sebou, nad existencí a nad věcmi jako takovými. Velmi osobitý snímek, u kterého sami přemýšlíte a hádáte a přitom možná chcete uvěřit. Příběh provází otázky jako proč?, jak?, co když?, co kdyby?, kdy?,.. Film výborně upoutá díky skvělému prostředí, scénáři a atmosférou. 82% ()

Jonatána

Netušila jsem, že mě může tak zaujmout film odehrávající se v jedné místnosti. Stalo se, už dlouho mě žádný film tak nedostal a ta představa, že by třeba někdo takový opravdu žít mohl a co všechno by to mohlo přinést, je fakt strašně zajímavá. Takže pět hvězd je jasných. ()

teddinka1

Zajímavý nápad, pokud je člověk alespoň trochu filosoficky zaměřen, může si v tom najít pár zajímavých myšlenek (neříkám, že s nimi musíte souhlasit :) ) ()

PATJA

Geniálně jednoduché, jednoduše geniální. Proč se netočí takovéhle české filmy? Rozpočtem to věru nebude... ()

Theker

Tento film môžte hodnotiť dvomi, pardon tromi spôsobmi: Buď mu dáte aj napriek istým hereckým kvalitám "odpad", pretože je to bullshit a vlastne kto také niečo mohol aj natočiť, alebo tomu dáte 100%, pretože to vo vás zase niečo otvorilo a to aj vtedy, keď si od začiatku po koniec uvedomujete že je to len film, len príbeh, len hrané. No a tá tretia skupina hodnotení, to je niečo medzi. 90% ()

danny_21

Tvůrcům Pozemšťana se rozhodně nedá upřít výborný, spekulující nápad jak z pera Danikana, ale vyloženě mu podlě mě škodí to do očí bijící televizní zpracování s velmi průměrnými herci ( s vyjímkou Tonyho ) a zbytečně našlápnutý konec. Jinak ale uznání za odvahu, sci-fi nemusí být jen o kosmických lodích a mnohdy neidentifikovatelných krvelačných monstrech - 65 % ()

Mithranin

Už je to několik let, co jsem tenhle film viděl a od tý doby je snad tím prvním, co doporučuju všem, co chtějí vidět něco zajímavýho a originálního. Vlastně ani nevím, co je to, co pro mě z toho filmu dělá něco tak nadprůměrnýho. Skupina relativně inteligentních lidí se sejde v jedné místnosti a mluví a mluví a vydrží jim to 87 minut. Žádná nečekaná akce, prostě konverzační záležitost. A alespoň pro mně to prostě fungovalo. ()

Franc1s

AMAZING!!! Prostě z ničeho nic se týpek rozkecá o tom, že je tady už 14000let,ale nemá to jak dokázat, buď uvěříš nebo ne. Ukázka toho, že jde výborný a nezapomenutelný film udělat jen ze slov... Pro mě rozhodně nejlepší část s náboženstvím. A konec byla už jen krásná tečka. Nemůžu jinak 10/10. Tohle mě oslovilo... ()

quip

Amezeballs. Škoda pocuchaného dramatického oblouku ke konci filmu (v realitě by nikdo takhle zajímavou konverzaci jen tak neopustil), jinak jde ale o filmovou alternativu povídky od Clarka nebo Asimova. Prostě výborný příběh, který okouzlí. ()

kukkik

Úžasný film, jak zpracováním, tak myšlenkou. A myšlenkou hlavně. Opravdu, myslím, že tenhle film má tu sílu měnit pojetí náboženství. Navíc jako filozofické dílo má mnohem větší hodnotu než kterákoli jiná kniha či film na toto téma. Nejlepší na tom je, že to všechno sedí a i kdyby nám John lhal, dál bych tajně doufal a věřil že je mezi námi někdo, kdo vidí lidstvo v průběhu času a může ho tedy soudit - ale nesoudí. Ježíš by měl být opravdu chápán jako on a ne ona představa středověkého poloboha, který vás nemilosrdně pošle do horoucích pekel nekonečného utrpení za to, že jste v životě více či méně škobrtli. Nádhera, velmi silný zážitek a myslím, že mám na dlouho o čem přemýšlet. Děkuji Johne :) ()

TomasRichtr

No, zřejmě jsem čekal od filmu něco jiného. Nechci říct víc, ale prostě něco jiného. Rozhodně jsem nečekal, že celý film se bude odehrávat pouze na jednom místě. Přesto se jedná o zajímavý snímek, člověka rozhodně donutí přemýšlet. Doporučuji dokoukat do konce, který je velice zajímavý. Mimochodem právě na kickstarteru probíhá sbírka na seriál na motivy tohoto filmu. ()

Shaleman

V první chvíli si říkám... A sakra, další porce amerického sentimentálního kýče, kde jsou na sebe všichni strašně hodní a milí, dokonalý a kdejaká stařena během vteřiny pozná originální dílo Van Gogha, přičemž nezapomene poukázat na pravost jeho rámu a kdejaký učitel zná detailně a zpaměti kulturu mladšího paleolitu po pohledu na kdejaký pazourek, jaký by i Indiana Jones identifikovával minimálně hodinu u samého "zřejmě, myslím, asi, nejspíš". Geniální hodní Američané. Naštěstí se rychle ukáže, že mistry v oboru zřejmě nebudou, když je celkem snadno přesvědčí kdejaký kromaňonec. V tom je problém celého, příliš ukecaného filmu. Protovi stačilo ticho a bezelstný úsměv pod černými brýlemi. Pozemšťan potřebuje stovky stránek scénáře, který ale ve výsledku nesplní očekávání. Celý film je postavený na myšlenkách, které každý minimálně jednou za život v hospodě probere, ale postavy s ní neumějí pracovat. Chybí mezi nimi chemie. Forma natolik vládne celé zápletce, že se na postavy zcela zapomíná a tak jen chodí sem a tam, jak v nedomyšleném divadle a jediným jejich účel je pokládat zbytečné otázky. A když už se toho zdá málo, je přivolán zcela zbytečně zcela nedůvěryhodný psychiatr učený Harvardem, aby situaci a skomírající situaci zachránil a povznesl, ale on ji hloupě svým nelogickým jednáním a neprofesionálními otázkami natahuje a pohřbívá. Závěr už je jen typický americký výplach, aby měl divák jasnou odpověď zda ano či - v jiném slova smyslu přibylo zcela zbytečných deset minut na víc. No čekal jsem hodně a poměrně dost jsem dostal. Jen ty postavy jsou tak nedomyšlené, že celý pokus o existenciální drama a mudrování život/smrt sráží hluboko pod průměr. Nejspíš neurazí, spíše bude nudit, ale vysoké hodnocení absolutně nechápu. ()

Chip89

Jak vytvořit zábavu na cca hodinu a půl? Zavřeme vzdělané lidi do jedné místnosti a hodíme jim opravdu zajímavé téma. Fakt mě to bavilo... ()

Rudyamon

Pro mně jednoznačně nejpřekvapivější a nejneuvěřitelnější (v tom pozitivním smyslu) film posledních let. Za hodinu a půl sledování filmu přestala být chřipka, kterou jsem zrovna procházel, tím, co mě bralo. Úplně jsem na nemoc zapomněl. Tento komorní sci-fi příběh mě totálně dostal. Vyprávění starého muže, který vůbec nevypadal staře, začínalo velice jemně, jen v náznacích. Pak když řekl, že plul s Kolumbem, se všechno změnilo. Kolegové se rozdělili na ty v opozici, na ty, kteří chtějí věřit jeho příběhu, a na věřící, kteří se dostávají na pokraj svých „věřících sil“. Opravdu fascinující vyprávění, které se (alespoň co se týče náboženství) podle mého názoru velice nepříjemně (pro věřící jakéhokoli druhu) blíží pravdě, tak jak se skutečně mohla v dějinách odehrát. No a ten konec… brilantní a fascinující… 5 hvězdiček - 100% a to jednoznačně! ()

Charpy

Určitě zajímavé téma na zpracování, ALE u pozemstana jsem měl problém s tím (abych nespoileroval), jak mohl být tím kým byl na místech a v dobách, tak zásadních pro naše lidstvo + pověstnou korunu tomu nasadilo uvědomění si jednoho člena osazenstva na chatě (synopse) čím mu je on osobně.... Komorní drama miluju, ale u tohoto jsem kroutil hlavou jak to nebylo logické...... Každopádně koho tento film zasáhl více než mě, tak doporučuji knihu: Případ doktora Karpety ()

Mik_e

Nenápadné, ale o to příjemnější překvapení představovala tato konverzačka, která de facto přesně splňuje zadání "pět maníků zavřených hodinu a půl v jedné místnosti, kamera skoro nic jiného neukáže, a diváka to nesmí začít nudit". No, nezačalo, naopak. Chytlo mě to od samého začátku a již nepustilo. Samozřejmě, děj obsahuje řadu scénáristických berliček, na které přijde nejspíš každý divák. Já to filmu rád odpustím, protože mě to bavilo a dialog byl výborně napsaný. To už mi více vadilo vyznění filmu, které bohužel bylo moderní až až. Byl to typický příklad snímku, který prostřednictvím rozhovoru svých postav vkládá do diváka určité historické pravdy, ovšem na které je pohlíženo velmi omezenou optikou. No, co už...film se mi opravdu líbil a na současnou americkou produkci je to velký nadprůměr. A kdo by navíc býval tušil, že Budha nejen, že byl super týpek (teda já alespoň mu fandím ), ale navíc že vlastně učil samotného Ježíše? Jestli tohle potenciálního diváka nepřesvědčí, tak už nevím..:) ()

1985lula

Pozemšťan ma emocionálne rozložil ma miliardu malých kúskov. Tento film v podstate rúca akékoľvek základy a dohady o evolúcii... ()

st3f0o

Potenciál tam rozhodne bol, aj keď človeka, ktorý nad týmito témami už niekedy v živote aspoň raz uvažoval, prípadne o nich často premýšľa v podstate nemá čím prekvapiť, rovnako ako herecký ansámbel. Takže sľubný námet, ktorý však vo výsledku pláva po povrchu niekam do stratena. ()