Zapomenutý ostrov

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

dogrose

Mám z toho v zásadě stejný pocit jako z Blackova Gullivera - kdyby to nebylo natočeno, svět o nic nepřijde. Na druhou stranu je to pro děti neškodné a pokud díky této zapomenutelné hříčce sáhnou po knížce, po pastelkách, nebo si zalistují encyklopedií zvířat, tak to bude věci ku prospěchu. Je to takový typ filmu, co se promítá nemocnému dítěti, které má ležet v posteli, a ideální by bylo, kdyby při tom usnulo. (Hlavou mi jen vrtá, proč hlavní roli hrála Jodie Foster, ale snad k tomu byl nějaký relevantní důvod). ()

Timy68

Když vynechám tu naivitu a nesmyslnost v podobě: 'Žijeme na ostrově, jednou za čas nám lodí přivezou nutné věci...', což je uplně mimo moje chápání, tak se musí nechat, že akce mě bavila a zaujala. Hned od začátku je film nezajímavý a nepochopitelný. Děj chvílema pokulhává a ke konci to je už na usnutí. Nad vodou to drží už snad jen Abigail Breslin. ** ()

grandir

Jako dítě bych kdysi asi byla nadšená, teď jsem jen chtěla vidět Butlera, ale nedalo se :))))) Vypadal sice dobře jako vždycky, ale jinak ... až jsem se divila, že se do toho nechal naverbovat. Pro menší děti neškodné, pro starší a dospělé už poněkud nestravitelné :o ()

camomilla

Ja vim, ja vim, je to pro deti. Abigail Breslin me nalakala ke shlednuti a dostalo se mi nekolikrat ohraneho tematu. Priste si radeji pustim film kde nebude Abigail s tulenem (ve skutecnosti lachtanem). ()

Me.Plus.You.

Gerard Butler mě "donutil" se na toto dobrodružství podívat a vlastně díky němu jsem to dokoukal. Nakonec to zas tak blbí nebylo. Trošku dětinské, ale to asi tou cílovou skupinou, takže dobrý průměr, jen Jodie Foster by se do takovýchto rolí vůbec pouštět neměla. ()

Pythonator

Pro děti nezávadné a víc od toho snad nikdo neočekává. Shlédnutelná rodinná pohodovka se sympatickým Gerardem Butlerem a vynikající Jodie Foster. ()

Chicharron

Gerard Butler v netradičně neakční roli. Rozjezd filmu je zajímavý, ale pak se to všechno nějak zvrtne s /asi/ výborně zahranou hysterkou prezentovanou mně naprosto nesympatickou Jodie Foster, která mi zbytek - tj. asi 3/4 filmu naprosto zhnusila. No co už... ()

Isirian

Já nevim, možná tak 4-5*, ale když ono to bylo tak milý a šílený a Jodie, Gerard a Abigail hráli skvěle a já se po skončení cejtila tak dobře naložená, že prostě nemůžu dát jinak než 5*. 100% zvedač nálady, moc se mi to líbilo. ()

-rooney-

Ale jó mě se to líbilo. Abigail Breslin ta role slušela, Jodie byla opravdu skvělá .. ´=D. A to prostředí .. uummm nádhera ´=). Musím si najít holku,a pak se kouknout na ten film znova sní,určitě se ji to bude líbit ´=D ()

SCarter

Tenhle film má být přesně co, prosím Vás?! Já se nudila a až mě ten film prudil. Jediný kdo tam byl vážně dobrý /i dabingem/ byl Alex. Šílená hokla co sama leze na sopku a jako zázrakem přežije, inteligentní pelikán /prostě tohle na mě bylo moc!/ a podobné ptákoviny? Jediné co výrazně obdivuji byla ta úžasná hudba... jinak bych to asi ani nedokoukala. ()

cachanell

Velká škoda ztraceného námětu a všeho. Sice Jodie Foster bývá naprosto skvělá skoro vždy, zde svou úžasnou ženskost a vtipný šarm neuplatnila. Film mě nějak nebavil. ()

Jirkacek

Na Zapomenutý ostrov jsme se spolu dívali kdysi celá rodina a docela se mi líbil, protože plně splnil svůj účel, jelikož se hodí jak pro děti, tak pro dospělé. Pro připomenutí a objektivní hodnocení jsme si jej nedávno pustili ještě jednou a opět se mi potvrdil můj dřívější dobrý dojem. Je to zkrátka typický rodinný film 6+, průměrná komedie a nějaké dobrodružství by se v něm taky našlo. Na začátku jsme se seznámili s jedenáctiletou Nim, kterou hrála oblíbená dětská hvězda Abigail Breslin a jejím otcem Jackem, sympatickým Gerardem Butlerem. Oba žili sami na opuštěném ostrově kdesi uprostřed Pacifiku a zatímco Nim nechodí do školy a musí se učit sama se svými zvířecími kamarády - lachtanem, ještěrkou a pelikánem - Jack studuje na moři plankton. Třetí důležitou postavou ve filmu pak byl hrdina knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, kterého Nim velmi obdivovala a doslova hltala každý nový příběh. Jednoho dne odplul Jack na moře za studiem na moře a Nim zůstala sama na ostrově. Rčení, že když se něco může pokazit, tak se to pokazí, platilo i v tomto filmu, protože se přihnala tropická bouře, která rozbila Jackovi loď a vyděsila malou Nim. Když se naše hrdinka nemohla dovolat tatínkovi, požádala v zoufalství o emailem pomoc svého oblíbence Alexe Rovera. Netušila ovšem, že za literární postavou se skrývá spisovatelka Alexandra Rover ze San Francisca, bojící se překročit práh svého bytu, natož aby cestovala někam do Pacifiku. Nebyla by to však žádná zábava, kdyby zůstala doma a tak se nepochopitelně vydala za záchranou malé dívky. Zahrála si ji Jodie Foster a vůbec mi zde neseděla, myslím že ji měla hrát nějaká milejší a pohlednější herečka. Cestou zažila spoustu dobrodružství a postarala se o dobrou zábavu a konečně nás doma něco rozesmálo. Mezitím na ostrově musela Nim obrazně řečeno bojovat s přílivem turistů a Jack se zase pokoušel spravit loď, s čímž mu pomáhal zmíněný pelikán. Jako ve správném rodinném filmu samozřejmě všechno dobře dopadlo a to je dobře. Ovšem zábava to nebyla nijak velká, ale jak už jsem psal, svůj účel film splnil. A za to mu rád uděluji tři zapomenuté hvězdy ***. ()

Levi_Kornoa

Zde na ČSFD nezískal tento film kdovíjak vysoké hodnocení, nicméně myslím, že by si zasloužil víc procent. Film byl určitě cílen na rodiny s dětmi a i z tohoto pohledu ho budu hodnotit. Na to, jak je film jednoduchý, dokáže podle mě pěkně zpracovat 3 základní dějové linie – Nim na ostrově, její otec na moři a spisovatelka, která překonává sama sebe, aby pomohla osamělé holčičce (Nim). Myšlenka toho, že spisovatelka píše hrdinské příběhy o průzkumníkovi a cestovateli a při tom sama nevytáhne paty z domu – to mi přijde jako základ nadějné komedie. Pár vtipných hlášek se ve filmu skutečně objevilo, ale myslím, že by jich mohlo být o něco víc. Každopádně imaginární hrdina, který spisovatelku doprovází a povzbuzuje bylo pěkné zpestření. Dětem se film bude líbit, dospělé neurazí, milovníci dobrodružných románů budou také spokojeni. ()