Zapomenutý ostrov

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

jajinka

Velké plus byl krásný tuleň, želva, pelikán, dokonce i ten ještěr a příroda.. jinak herecké výkony nic moc.. ()

slunicko2

Svérázný "psychoanalytický" humor pro děti chtivé dobrodružství. 1) Otec biolog žije s již 11letou dcerou sám na opuštěném ostrově. Dívka jiný život nepoznala. Otec odjíždí pracovně na vedlejší ostrov a dceru varuje: No parties while I'm gone! 2) Na ostrov připlouvají piráti, kteří zde hodlají založit cestovní kancelář. Připomnělo mi to kouzla princezny Xénie z Arabely, kdy v rámci reforem pohádkové říše změnila loupežníky na pracovníky autoservisu. 3) Nemohu se nezmínit o skvělých hereckých výkonech pelikána Galilea, velryby Emily, lachtana Tuláka (v originále Selkie) a ještěrky Freda. ()

Damiel

40 % - Foster ať už nikdy nehraje v komediích. Boha jeho! :o( Ještě že tam byla Abigail Breslin, tahle holka bude velká hvězda, pokud nedopadne jak řada mladých talentů před ní. ()

Thomassi

Další rodinná novodobá pohádka, kde se to hemží zvířaty, malou holčičkou a zápletkou, která není nějak zvláštní, ale rozhodně neurazí. Spisovatelka dobrodružných příběhů se vydává zachránit někam na neznámý ostrov malou dívku, které se ztratil táta někde uprostřed Pacifiku. Klasický příběh, do kterého jsou zakomponovány ty staré dobré pasáže se zvířaty. Není to originální, ale divili byste se, jak to pořád zabírá. Rozhodně nejlepší stránkou je Jodie Foster, které jsem to žral i s navijákem. Abigail Breslin na mě zapůsobila v Zombielandu a jednou by z ní mohla být velká hvězda. Zklamal mě ale pan Butler. Sice neměl tak velký prostor, ale mohl ze sebe vymáčknout více. Toto je prostě taková ta letní pohodovka, u které se člověk určitě odreaguje. ()

FilmFan24

Příjemně hravá rodinná dobrodružná podívaná pro všechny, kteří jsou anebo nezapomněli být dětmi. Abigail Breslin už v "Little Miss Sunshine" dokázala, že vážně umí. To naopak charismatický Gerald Butler a především Jodie Foster v roli potrhlé spisovatelky dokazovat nemusí. Veselé chvilky zdařile střídají okamžiky napětí. Čas strávený na "Zapomenutém ostrově" uteče díky hlavní trojici hrdinů velice příjemně. Nakonec - kdy se vám podaří navštívit takové krásné místo, kde je film natočený. Ke spokojenosti tyto atributy bohatě stačí. ()

dawe04

Ne, nešlo to. S velkou pompou prohlašuji, že ačkoli to není špatně natočené, je to snad první film, který jsem nedokoukal a ani se nechystám. Nevěřím, že by i ty děti to mohlo nějak výrazně bavit. ()

JohnMiller odpad!

Príšerné, otravné ale musel som vydržať do konca. Keďže som to kukal z deťmi. Herecké obsadenie celkom fajn ale keď už nakrúcajú za zeleným plátnom, tak to mohli osvetliť lepšie aby to aspoň tak veľmi nebilo do očí. ()

hygienik

Takmer dokonalá rodinná všehochuť, ktorá napriek tomu, že v sebe spája prvky mnohých filmov do mixu (Indiana Jones, Most do zeme Terabithia, Robinson Crusoe a divák má pocit, že väčšinu scén už niekde videl) neunudí, stridajú sa tu zápletky, miestami je veľmi originálna (keď si Nim číta knihy, scény dobrodružstiev sa odohrávajú bezprostredne okolo nej, ale ona pokojne leží na posteli, rovno uprostred dramatického deja a číta si, = akési 3D kino vo filme). Stále som čakal, kedy sa to zvrhne, na čistý gýč, ale stalo sa to len 2x (turisti na pláži a romantický záver). Dokonca mi tam nevadili ani zvieratá, ktoré vo väčšine podobných filmov nemusím. Aj keď sa to môže zdať nadhodnotené 100%. ()

Zmiu

Příjemný film, vizuálně pěkný, i přiměřeně napínavý. Žádné trapnosti se nekonaly, i zvířata nebyla přehnaně roztomilá, ale tak nějak akorát pro dětský film. Nikdo se tam nepitvořil ani nedělal s diváků blbce. Klidně se na něj podívám někdy znovu. ()

Gereth

Nějak jsem pořád čekal, až to opravdu začne a ono to najednou skončilo. Nim's Island ve výsledku nemá žádný příběh, vše je tu trochu nakousnuté, ale nakonec se to vždycky nějak vyřeší samo. Dostanete tři víceméně nezávislé příběhy, kde pouze ten malé Abigail Breslin je alespoň trochu zajímavý a dává lehce přičuchnout k dobrodružnému filmu. Butler spravující loď a cestující Foster mě teda akorát nudili a rozpačitý závěr tomu taky nepomohl. // 45% ()

maverick10

Nadherna rodinna pohadka, ktera rozhodne neurazi, ale spise nadchne. A rozhodne nadchne i mala Abigail Breslin, uz v Malá Miss Sunshine byla skvela a tady byla princeznou na svem vlastnim ostrove. A me jen mrzi, ze musim bydlet na sidlisti v Praze. ()

Martin741

Priemerny, ale rozhodne nie spatny film od reziserky Dzenyfer Flackett, pribeh nudi len trochu, zvieratka ako vypomoc su dobre, da sa pozerat. Ovsem, DVD by som nechcel, maximalne tak v telke. 52 % ()

Streeper

Příjemná rodinná podívaná na večer nebo nudné odpoledne. Film potěší převážně děti, kteří sní o dobrodružství. Dívat se na to dá. Abigail Breslin je skvělá mladá herečka, kterou si každý oblíbit. Jodie Foster a Gerard Butler to skvěle doplňují a překvapují ve svých nezvyklých rolích. ()

Crawler-D

Doufajíc, že Walden stvoří druhou Terabithii jsem se dočkal pouze příjemného dětského filmu, který na jedné straně trpí hroznou epizodičností a neexistencí hlavní dějové linii, na druhé straně stojí neuvěřitelná dávka nadšení, s jakou se vše na plátně děje, není v tom taková ta příšerná křeč posledních dětských filmů, které staví na mluvících zvířatech (tady jen o fous unikly) a krkolomných fórech (tady je humor mírný), a také vždy sympatický Gerard Butler, ať už je namakaným vojákem, vymyšleným dobrodruhem nebo mrtvým romantikem. ()

Dannysek4U

Ja nevim, pro me je vrchol tohohle rodinnyho dobrodruzne usmevnyho zanru porad Terabithie. U Nim bych asi ubral na deji, je tam toho prece jen trochu moc, a soustredil se mozna spis na souzity maly holcicky se spisovatelkou. A rozhodne bych pridal animaci, ktery jsou na zacatku a jsou vazne kouzelny. Ale jinak tenhle film jen tak tak prekracuje prumer. Proste staci videt jednou, trochu se z nej potesit, a pak uz jit dal. Zadnej zazrak, zadny zklamani, proste obycejnej film, kterejch jsou tucty. ()

Wormboy

Nevyrazna, nemastna-neslana, ale predovsetkym extremne nudna zalezitost, ktoru drzi ako tak nad vodou aspon Jodie Foster, ktorej komedialna uloha sice ocividne nesedi, avsak ona zle hrat jednoducho nevie, pricom vsak musim konstatovat, ze Nims Island je zrejme najhorsim filmom, ktory som s nou videl. ()

c.tucker

Nijak nudná a celkem zábavná rodinná podivaná s dobrým obsazením a skvělou Jodie Foster. Nenáročná zábava na nedělní odpoledne. ()