Zapomenutý ostrov

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

haWranka

Nejsem schopná pochopit, jak dva tak skvělý herci jako jsou Jodie Foster a Gerard Butler mohli vzít roli v týhle příšernosti. Děj minimální, zápletka stupidní a vyřešená během pěti minut. Co mi ale lezlo na nervy úplně nejvíc byly ty ochočený geniální zvířata. Hrůza a běs, nekoukejte se na to. ()

Ceberus

Je to sice dětský film, to ho ale neomlouvá z jakési formy chaotičnosti děje. Střídají se tam nesourodé epizodky a některé by se daly vypustit a film by nijak neutrpěl. Zcela šokovaný jsem zůstal v závěru, který byl tak nemilosrdně utnutý, až si člověk říká, proč že ta spisovatelka Alex Foster nakonec vlastně překonávala tu svou fóbii. Velké plus má však u mě Jodie Foster, která i z takové role dokázala vytřískat maximum. ()

loveless

Bylo to trochu za vlasy přitažené, ale jinak celkem příjemné. Nikdo z tria Breslin, Foster, Butler ani zdaleka k mým oblíbeným hercům nepatří, přesto se mi film líbil. Milý rodiný film. ()

Camarro14

Jodie Foster se sakra setkla - dle mého názoru se jedná o její nejhorší výběr role, ovšem ztvárnila jej s tou nejtrapnější ctí, jakou mohla! Otravná rodinná komedie, kde vtipného nebylo vůbec nic! ()

sarfian

Bolo to ako na kolíske. Chvílu som sa bavil a chvílu som to chcel prepnúť, lebo to bolo až pomaly trápne. Nakoniec som to dopozeral celé a je to tak trochu chaoticky natočené, ale hodnotenie je niekde medzi 2 a 3. Rozhodol som sa prikloniť k 3. VIDENÉ 1x ()

bono22vox

Milé dětské dobrodružství z exotických dálek pobaví i odrostlejší děti... ja v tom viděl takový dobrý průměr... ()

Acrobat

Tak nejako plocho so všetkými zvieratami a hysterickou Fosterovou pôsobiaci film, kde Butler je vízia a na konci sú všetci radi spolu. Rozprávka s násilne vloženým dobrodružstvom. Dvojica režisérov sa nepochlapila a film sa na malej stopáži nevyhne nude. Vložený dovolenkári pôsobia ako Sám doma na ostrove, len to hrá sympatická mladá herečka. Je to farebné, ostrovné, tulene, jašterice majú stlačiť pozerateľnosť snímku. Smiať sa nebudeme, napätie nehrozí a film odsýpa v monotónnom duchu. (videné 08.12.2019, AMC archív) ()

boo-boo

Nádych dobrodružstva vyčarovaný vo filme, v ktorom sa žiadne neodohrá. Jodie Foster pre mňa nulová, zato Abigail je minimálne milá a zlatá a Butler v klobúku skutočný borec. Celkovo film neoslní, nechytí, proste sledovať ho je ako pozerať sa na holú stenu a hľadať aspoň zaujímavú škáru. ()

Chamyl

Proboha Jodie, co ti to udělali?! I jako pohádka je to děs s příšerně nevěrohodným průběhem plným zkratkovitých a rádobyvtipných situací. Nuda, nuda a nuda. Jodie Foster fakt nechápu. ()

sWONDER

Detsky divák musí byt veľmi spokojný. Je to výborné, vtipné a napínavé dobrodružstvo v malebnom a tajuplnom prostredí. Dospelejší, ale budú mat problém. Že je to preplnené hovadinami asi zmieňovať nemusím, ale k tomu je tato "milá "jazda mierne otravná a ku koncu je to menej a menej znesiteľné. Herci OK. Chcel som isť na tri *, ale asi som už starý. Škoda, že to nevzniklo pred 15 timi rokmi, lebo zlý film to určite nieje! Pravdu povediac, asi do polky som uvažoval nad 4*. Aby tie 2 tak neboleli:) ()

dogma97

Zcela mimořádně jsem po opakovaném shlédnutí s odstupem cca pěti let zvýšil hodnocení z původních 2* rovnou na 4. Vzhledem k cílové skupině jde o výrazně nadprůměrný rodinný film. ()

Clark_Kent

Taky jsem vždycky snil o zapomenutým ostrově. Tady je akorát to plus navíc, Jodie Foster. A roztomilej lachtan. Dobrodružná akce a slušná zábava. ()

Maxmilian

Tento film je docela těžké ohodnotit. Pro dospělé je to moc jednoduché, ale na druhou stranu pro děti je to zase až moc složité. Příběhy se prolínají docela často, takže malé publikum má docela problémy pochopit veškerý sled událostí. Jenže pro ty starší je to opravdu jednoduché, docela jsem se v kině nudil. Příběh byl předvídatelný docela dost dopředu. Herecké obsazení taky nebylo přísliš šťastné. Jodie Foster už není pro tento typ filmů dělaná. Každý by chtěl žít na opuštěném ostrově, ale je na zvážení, jestli zrovna na tomto. Když malé dítě šplhá po skalách a dělá si oheň v kráteru sopky, to už není tak realistické. Prostě shrnutí je takové, že pro malé a velké to není. ()

jafuska

tento film byl hezký, ale bohužel hlavně jen pro děti, aspon že to zachránila Jodie Foster, ale nebylo to špatný, jen trochu naivní, a tak trochu hloupý děj, ale příroda byla hezká aspon že tak ()