Konečně spolu

Then She Found Me

Konečne spolu

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 96 min

Až neuvěřitelně realistický pohled na život ženy, která neví co chce. Touha po dítěti, oťukávání se s nově nalezenou biologickou matkou, manžela nebo rozvedenýho, na dveře bouchá čtyřicítka a naše April se nedokáže rozhodnout. Snímek spíše pro opačné pohlaví, které se více dokáže vžít do role hlavní představitelky a pochopit její nerozhodnost. [8/10](28.8.2008)

• Candid

Nechápu, jak by nějaká ženská mohla mít slabost pro Bena (Matthew Broderick), vedle takového ubožáka je nadprůměrný každý druhý. Chápala bych, kdyby šlo o okouzlujícího hajzlíka, Ben na mě ale spíš působil lehce retardovaně... Helen Hunt hraje standardně dobře, ale co se to s ní stalo? Vypadá naprosto vyžile a s Bette Midler (i když ta má jistě nějakou tu plastiku) vypadají spíš jako sestry. Kdyby si role prohodily, taky by se tomu dalo věřit. Výhodou filmu je, že není moc dlouhý, takže není problém ho dokoukat.(17.4.2010)

43. MFF KV .. Scénář: Alice Arlen, Victor Levin, Helen Hunt .. Vztahovek byly letos plné Vary a tahle byla rozhodně jedna z nejdospělejších. Vadnoucí Helen Hunt boduje na všech třech frontách. Důvtipný scénář (adaptace), skvělá režie a výborné herecké výkony. Then She Found Me pobaví i donutí k zamyšlení. 70%.(10.7.2008)

• DiegoC.

ČO? Bolo to dosť hrozné. Možno len preto, že nie som veľký fanda do romantických komédií, ale myslím si, že je to dosť hrozné. Klišé, nič nové, žiadna zaujímavá pointa, nudný scenár,... Dobrý film sa spozná okrem iného aj podľa toho, že Vás počas prvých desiatich minút zaujme a chcete vedieť, čo bude ďalej. Ja som po desiatich minútach chcel odísť z kina.(15.10.2008)

75 % - Helen Hunt na režijní sesli mě příjemně překvapila a Helen Hunt v hlavní roli potěšila, stejně jako většina tohoto kousku. Příjemné, hodně civilní drama, kde s výborně hrající Hunt tvrdí muziku možná ještě lepší, sarkastický Firth. V závěru mi ale přišlo, že nastavené tempo se rozpadá, kompaktní obsah lehce rozbředává. Snad honění příliš mnoha zajíců najednou: reší se tu tolerance ve vztazích, nacházení důvěry, touha po dítěti. Těžko říct, má-li být hlavní linkou osa dcera-matka nebo žena-partneři. Ale celkově nadprůměr.(28.7.2008)

• - Film, na který se April Epner (Helen Hunt) dívá chvíli poté, co poprvé potká svoji matku, je Le Mans (1971). (Itar)

• - Film byl u nás poprvé promítán na MFF v Karlových Varech v sekci Horizonty. (HOODY)

• - Film vznikol podľa rovnomenného románového bestselleru americkej spisovateľky Elinor Lipman. (Tolf)