Konečně spolu

Konečne spolu

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 96 min

• soviczka

Nuda, nuda, nuda... Bezdětná čtyřicátnice v podání Helen Hunt působí dojmem k smrti unavené matky deseti dětí. Dvojice, kterou spolu s ní tvoří Matthew Broderick, kandiduje na první místo v mém žebříčku nerealistické filmové manželské páry. O nic uvěřitelnější a záživnější není ani samotný děj filmu. Dávám hvězdu za Colina Firtha a druhou za výbornou Bette Midler a její spoďárovou scénu :)(6.5.2012)

• peetriss

Helen Hunt mám jako herečku velice rád, ale musím objektivně prohlásit, že jako režisérka je velmi netalentovaná a celý příběh tímto poslala do kytek, a v tomto konkrétním případě je v křeči i jako herečka. Tuto roli si ušila na míru sama sobě, bohužel však ztratila soudnost v přimeřenosti role svému věku. Helen, je pravda, že již nejsi u producentů tolik v kurzu, ale takovýmto způsobem se do jejich hledáčku určitě nevrátíš, ba naopak!(23.10.2012)

• DiegoC.

ČO? Bolo to dosť hrozné. Možno len preto, že nie som veľký fanda do romantických komédií, ale myslím si, že je to dosť hrozné. Klišé, nič nové, žiadna zaujímavá pointa, nudný scenár,... Dobrý film sa spozná okrem iného aj podľa toho, že Vás počas prvých desiatich minút zaujme a chcete vedieť, čo bude ďalej. Ja som po desiatich minútach chcel odísť z kina.(15.10.2008)

• chrispe

Nemůžu si pomoct, ale Helen Hunt tu, s věčně povislými koutky, rozhodně nevypadá na devětatřicet (zato Bette Midler zas nevypadá jako její matka, ale spíš starší ségra). Její April byla... já vám ani nevím... příliš teatrální? Celý ten film si podle mě hrál na něco, čím prostě nemohl být. Ať už díky podivným "chytrým" dialogům, nebo obsazením.(16.2.2014)

• StarsFan

Filmy o vztazích mám ráda, ale tohle se Helen Hunt skutečně nepovedlo. Původně zajímavý scénář zazdily příšerné dialogy v naprosto nedůvěryhodných situacích (který chlap si bude na den přesně pamatovat, před kolika týdny poprvé potkal ženu, která se později stane jeho přítelkyní?), děsivá hlavní hrdinka April (nedokážu pochopit, proč se k ní Frank v podání Colina Firtha po všech jejích lžích stále vracel) a odporně neinovativní režie, které může k boji o nejnudnější filmový obraz konkurovat maximálně tak německý televizní film podle předlohy Rosamundy Pilcherové. A ještě něco. Je mi jasné, že Helen chtěla pojmout svoji hrdinku maximálně civilně, takže je April v průběhu celého filmu nenalíčená a mírně řečeno sešlá (což jí dávám jen ke cti), ale aspoň měla říct make-up artistům, že ve filmu bude hrát dceru Bette Miller a že by tedy měla vypadat mladší než Bette. Na jednu stranu je hezké podtrhnout těžký život první hrdinky strhaným vzhledem a úspěch druhé naopak omlazujícím make-upem, ale ve chvíli, kdy daná první hrdinka (mladší o 18 let) vypadá jako matka druhé, tu něco nehraje. Když Colin odhadoval její věk na 34 let, měla jsem chuť poslat mu vodícího psa, protože větší důkaz sleposti už snad nalézt nejde. A když ona uvažovala nad návratem ke svému bývalému manželovi působícímu dojmem mírně retardovaného vesničana, který doposud mentálně nepřekročil hranici 12 let, uvažovala jsem, jestli by v nemocnici neměla také navštěvovat oddělení psychiatrie. Tenhle film je zkrátka místy tak blbý a nerealistický, až to bolí. Zvlášť při podobně výborném hereckém obsazení.(9.7.2010)

• - Cameo gynekológa Dr. Masaniho si zahral spisovateľ Salman Rushdie. Slovo "Masan" (žena "Masani") predstavuje v indickej mytológii vampirického démona, ale je tiež bežným indickým menom, ktoré nosili/nosia slávni indickí herci, speváci a politici. V kontexte so silne zdôraznenými židovskými motívmi vo filme a tým, čim sa Rushdie preslávil ("Satanské verše"), pôsobí jeho rola o to pikantnejšie. (hudy78)

• - Film získal cenu diváků na MFF v Palm Springs. (HOODY)

• - Film vznikol podľa rovnomenného románového bestselleru americkej spisovateľky Elinor Lipman. (Tolf)