Konečně spolu

Konečne spolu

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 96 min

• dinsdale

Extrémně nevyvážený film. Většina mi přišla křečovitá a nepřirozená a do toho se objevilo něco tak milého z obyčejného života, jako scéna v dětském pokoji. Vím, že je to nepěkná a povrchní poznámka, ale většinu času mě iritoval vzhled Helen Hunt, která místo na 39 vypadala na 53. Moc se mi líbila v Lepší už to nebude, ale od té doby uplynulo moc času. Značně mi nesedly i ostatní postavy (matka, manžel) a Colina Firtha mi povětšinou bylo jen strašně líto.(20.9.2008)

Celkem povedený, lehce Allenem zavánějící helenohuntovský kus. Helen je přírodní žena make upem neposkvrněná a na čerstvou čtyřicátnici si už těžko hrající. Colin Firth jako vždy odzbrojující i když tentokrát dostal jen minimum prostoru, zato Broderick ho dostal až dost. Skvělá Bette Midler, sympatická muzika. Doporučuji(24.11.2012)

Romantické drama s prvky komedie, které se poměrně lehce vyhýbá žánrovým klišé a jiným neduhům podobných filmů. Zkrátka je to o ženský, které tikají bilogické hodiny a ona začne zmatkovat. A když se jí do toho sesype manželství a objeví biologická matka, neštěstí je na světě. Helen Hunt se zablýskla hned dvakrát, jak v hlavní roli, tak na režisérské stoličce a trefou byl i Colin Firth, který prostě bavil. Jen tak dál Helen. 80%(4.12.2010)

asi nemám všech pět pohromadě, ale hrůzostrašný trojboj romantická-komedie-USA zde způsobil celkem milý zážitek z filmu, což se mi nepovede zdaleka pokaždé... helen hunt exceluje nejen ve své roli, ale zdá se, že i režii zvládla nad očekávání dobře. koukatelná zápletka i její rozuzlení mi tak dávají možnost udělit bez přehánění 70%(16.8.2009)

Absolutně obyčejná romantika, která je zajímavá snad jen tím, že se v ní nikdo neuchyluje k fyzické komice a občas se vyhne klasickým romantickým klišé. Tempo má ale pomalé, postava energické maminky připomíná někoik posledních kreací Kathy Batesové (stylem i vzhledem) a hláškující Firth je tak opravdu to jediné, kvůli čemu má cenu na tenhle film koukat. Což je hodně málo...(28.7.2008)

• - Film vznikol podľa rovnomenného románového bestselleru americkej spisovateľky Elinor Lipman. (Tolf)

• - Film, na který se April Epner (Helen Hunt) dívá chvíli poté, co poprvé potká svoji matku, je Le Mans (1971). (Itar)

• - Cameo gynekológa Dr. Masaniho si zahral spisovateľ Salman Rushdie. Slovo "Masan" (žena "Masani") predstavuje v indickej mytológii vampirického démona, ale je tiež bežným indickým menom, ktoré nosili/nosia slávni indickí herci, speváci a politici. V kontexte so silne zdôraznenými židovskými motívmi vo filme a tým, čim sa Rushdie preslávil ("Satanské verše"), pôsobí jeho rola o to pikantnejšie. (hudy78)