Akademický učitel (Edward Norton) je přilákán zpět do svého bydliště v Oklahomě kde je jeho bratr a dvojče, malý bezvýznamný pěstitel marihuany zapletl do plánu svrhnout místního drogového krále (Richard Dreyfuss). (Cliff Booth)

DiBuonaparte

Bez skvelého Edwarda Nortona by to nestálo za pozretie. Jeho herecký výkon je jediný dôvod dopozerať film až do konca. Ale inak, film úplne o ničom. ()

Stealler

4 hviezdy pre film, ktorý sa potáca na hranici medzi komédiou a thrillerom. 4 hviezdy pre Eda Nortona. A samozrejme 4 hviezdy aj pre skvelého Bolgera (T. B. Nelsona). Film nie je postavený na über-cool hláškach, ale aj tak úsmev z tváre zmizne len veľmi ťažko (tiehákové kríže boli TOP:)). Celkovo porovnania filozofa z veľkomesta a dvojča brata vidieckeho sedláka-pestovateľa marihuany je naozaj skvelé, hlavne ak obe postavy stvárni Ed. Filmu je len ťažké niečo vytknúť, ale bohužiaľ pri takýchto filmoch sa 5 hviezda dáva len veľmi ťažko. Je tam na ňu príliš málo zábavy, akcie a hĺbky. ()

sladkemlicko

Dvě tváře s přízvuky Edwarda Nortona mě dostaly. Zahrál to bravůrně. Nicméně film někdy občas dost nudný,výraznější herecký výkon jsem nenašel. Malé plus bylo pěstování trávy,to měli zmáklé. Film spíše na děštivé odpoledne,triller ani náhodou. ()

snecek

Hm, tak výbornej Norton v dvojroli intelektuála a vesnickýho zhulence zabalenej do místy nudnýho příběhu, ale jinak takovej snadno zapomenutelnej průměr. ()

awerto odpad!

Na E. Nortona, ktory sa snazil ako mohol sa nedalo pozerat. Dvojrola bola zadefinovana: kravatak vs. buran s prizvukom. Vsetko vonkajskovy emblem. Psychologiu postav nezvladol ani v najmensom. Proste prepadak. Pribeh? Este vacsi odpad - hlavne preexponovane pateticke sceny. Susan Sarandon bola tradicne dobra, ale film nezachranila. ()

JoudaCZ

Žánrové zařazení filmu v záhlaví je, snad až na drama, zcela mimo mísu. Jedná se o celkem běžný, jednoduchý příběh hledání cesty ke svým blízkým v rámci jedné nefunkční rodiny. Veškeré ty komické, dramatické a jiné události byly vlastně jen kudrlinky navěšené na jednoduchém základním schématu. Mě se líbily změny vyprávěcího tempa (delší pomalejší pasáže střídané několikavteřinovými akcí nabitými úseky), naopak některé postavy byly iritující (zubař), jiné zbytečné (studentka). V souhrnu to je průměrný film, nenadchne, neurazí. ()

karelondatra

Příjemné překvapení, o to větší, že jsem je od tohoto filmu vůbec nečekal. Můj velký oblíbenec (a důvod, proč jsem po filmu vůbec sáhnul) Edward Norton tu nejen předvádí totálně mistrovské herectví, ale i film jako takový mi přišel výborný ze spousty důvodů. Hned úvodní scéna z filosofické přednášky mě naprosto pohltila a pocit, že to asi nebude jen tak nějaký film, se potvrzoval, a potvrzoval. Je hlubší, mnohem hlubší, než se jeví, i to beru jako jeden z jeho velkých plusů — netváří se, ale je. Za mě velká paráda. ()

Ed Norton a spousta trávy

Ed Norton a spousta trávy

04.12.2007

Oblíbená barva Edwarda Nortona je očividně zelená. Sotva dotočil akční komiksovku The Incredible Hulk, začal chystat projekt Leaves of Grass. Půjde o kriminální komedii, v níž si Ed zahraje ústřední… (více)