Akademický učitel (Edward Norton) je přilákán zpět do svého bydliště v Oklahomě kde je jeho bratr a dvojče, malý bezvýznamný pěstitel marihuany zapletl do plánu svrhnout místního drogového krále (Richard Dreyfuss). (Cliff Booth)

Shaqualyck

Eda Norton je fenomenální herec a bylo hodně vidět, že tuhle dvojroli si vysloveně vychutnal. Už jen ta famózní hra s přízvuky, že by i Meryl Streep zbledla závistí! Škoda jen, že svým výkonem dokonale zazdil jinak docela zajímavý 'zatravněný' příběh plný nevšední bratrské lásky a folklóru amerického vidlákova. 3 a půl* ()

Lacike

Taka slabsia variacia na klasicke drsne Coenovky s prilis pomalym rozbehom, ktoru drzi nad vodou hlavne standardne kvalitny vykon Edwarda Nortona v ustrednej dvojulohe. ()

F.man

Hodně zvláštně nezávislý snímek, který jednoduše nezvládnul hlavně Tim Blake Nelson, který prostě neví jestli chce indie nebo normální thriller... Tak plytké přenesení docela zajímavého námětu je prostě trestuhodné. A navíc se opět projevuje můj problém s digitální kamerou, která když střidá v jednotlivých střizích klasickou optiku, naprosto narušuje kompaktnost. Je to škoda, protože z těhle postav by mohlo být něco daleko více než tahle nic neříkající a neosobní zapomenutelnost. Samozřejmě se i zde najdou velmi povedené (většinou ty citlivé) scény, ale za mě to není více než 2 hvězdy. I didn't need you to tell I was smart, I needed guide ()

kareen

To co mě na filmu Tima Nelsona lákalo nejvíce byl samozřejmě Edward Norton v dvojroli povahově i názorově zcela odlišných bratrů-dvojčat a jak jsem čekala, byl opravdu výborný. Snímek samotný je vlastně dost zvláštní, žánrově poněkud rozptýlený, chvíli je to filozofická komedie, pak si to odskočí do kriminálních vod, romance a dočkáme se i výbuchu násilí. A to bude nejspíš největší problém, zatímco jsem se místy slušně bavila, jindy to byl pouze průměr. Přitom film není vůbec hloupý, zaznělo tam pár zajímavých myšlenek a kdyby to nebyl takový dějový kočkopes asi bych byla nadšená. Takto mé hodnocení kolísá od lepší trojky k horší čtyřce. Ale vzhledem k tomu, že Nortona zbožňuju a originální ujetiny mi nevadí, přikláním se k té čtyřce. ()

grogodil

Dramaturgicky príliš vlažné, nedotiahnuté a príbehovo až príliš rozhádzaný a ťažko stráviteľný bordel. Priznám sa, nedopozeral som to a to Nortonove chameleónske kreácie môžem. Ostávala možno slabá polhodinka, no proste ma to jeho dej nikam neposúvajúce filozofovanie o hovne a následne jej recitovanie básničiek prestalo baviť a zaspal som. Tak len dúfam, že "Edo" nepreberá scenáre len so zámerom predviesť sa nám v čo najpočetnejších hereckých pozíciach v jednom filme naraz - na také ftákoviny tu máme Eddieho Murphyho :-) ()

hunty

Poměrně fajn film, který samozřejmě vyzvedával jen Edward, dokážou tak zhyzdit béčkovým koncem namačkaným do pár zbývajících minut. fuj ()

Cl3ricK

Mám rád filmy, které se snaží být svým způsobem jiné. Nekončí happyendem nebo se odprosťuji od zažitých klišé. Leaves of Grass si jde svou vlastní cestou. Je to příběh o venkovském klukovy, který už nechce žít svůj obyčejný život. Můj oblíbenec Norton se zde objevuje ve dvojroli. Hlavně toho křupana zahrál geniálně. A ten přízvuk, paráda. Filosofické vsuvky se mi taky strašně líbily. Ještě jsem si nezvykl na nový styl natáčení a to na digitální kameru. Nepreferuji to. Ale jinak je to povedený kousek. Tohle není ani komedie, ale ani huličská roadmovie. ()

Martin741

Reziser Tim Blake Nelson /Seda Zona/ natocil teda nudny film. Nema to tempo, pribeh je nudny az strach a hoci je Norton /American History X/ vyborny herec, tymto filmom /a este par podobnymi nadherami/ to ma u mna nahnute a prestavam ho uznavat. 40 % ()

bourec

Nejdřív to vypadalo jako dost nudná ptákovina,aby nakonec druhá,vcelku bizární,ujetá polovina udělala z filmu koukatelnej výtvor.Jen nechápu to naprosto bombastický obsazení.50%. ()

Flynn

Čekal jsem komedii a přišlo drama, které někdo začalo a někde se zase zakončilo. A já jen koukal a říkal si, co tím chtěl tvůrce říci... škoda Edwarda mám fakt moc rád a i zde se mi líbil jeho herecký výkon. Ovšem to nemohlo zachránit celkově slabý film. Škoda. ()

Wormboy

Edward Norton je skvely, to bez diskusie. Jeho pritomnost je hlavnym dovodom, preco si ludia tento film pozru, coho sme si vsetci vedomi a jeho si toho vedomy aj scenarista a reziser v jednej osobe. Ak by vsak Nelson zabudol na vsetko, co vie a co si pamata o filmoch bratov Coenovcov, mohol by byt vysledok vyrazne zaujimavejsi. Magicku formulku, ze najlepsie dramy su tragedie sme poculi uz nespocetne krat a obligatnost toho, nie je v tomto pripade dostacujuca. Leaves of Grass je dobry film, mohol by vsak byt ovela lepsim, ak by sa nebal ist vlastnou cestou. ()

c.tucker

Zajímavý průzeř různých žánrů, který ani nebije do očí a ni nijak neshazuje celý snímek. Ed s vidláckým dialektem je úžasný, ta dvou role mu neuvěřitelně sedla. Film je velmi nápaditý a nenudí, což je hlavní pozitivum. ()

Radiq

Tak tohle sem nečekal - myslel jsem, že to bude nějaká blbá komedia s prvky intelektuálna a on se z toho vyvrbil docela solidní kus, kterej mi dost připomínal, jak kdyby to natočili bratři Coeni. Než se tam ukáže Billyho dvojče Brady, tak zatim nic moc, ale pak se začne čeřit hladina a chytlo mě to. Postavičky Bolger (Tim Blake Nelson) nebo ten zubař (Josh Pais) byly uplně dokonaly a dostali mě, kdykoliv něco řekli nebo udělali. Ale kdo mě uplně dostal do kolen, tak Richard Dreyfuss, jehož hajzl Pug neměl chybu a děj se pak tak nečekaně stočil, že to bylo fakt překapivý. Oni celkově všichni ti pěstitelé travky byli nějakym zpusobem ujeti. Takže z mé strany (jak z velké, tak z malé) spokojenost. ()

st.jim

Napsat roli pro Edwarda není vůbec těžké, protože dokáže zahrát všechno. Že on táhne celý tento film, že se mu to daří, tak to je pravda. Příběh není až tak moc zajímavý a je spíš zvláštní. Možná to bylo i dobře, protože není moc předvídatelný. Ač nechápu, proč je na prvním místě komedie, když bych se spíše přikláněl více k dramatu. Nicméně, já se nenudil ani minutu a kdo má rád EN, tak jen vřele doporučuji. ()

Javad

Sú tu niektoré scény ktoré sú smiešne – ale ja som sa nesmial. Potom sú tu scény ktoré sú dramatické – ale nezaujali ma. Ale sledovať Edwarda Nortona v tejto dvojroli je zážitok, ktorý zatieni všetko čo sa nepodarilo. Klobúčik dole Edward! ()

lennyd

Když dostává profesor Bill Kincaid (Edward Norton) zprávu, že jeho bratr - dvojče zemřel, neváhá a vydává se do rodného města v Oklahomě. Zde ale zjišťuje, že bratr smrt jen nahrál, aby dostal Billa zpět do města, a mohl se za jeho pomoci zbavit místního drogového krále, který jej vydírá. Nejdříve ale bude muset svého morálně čistého bratra k činu přesvědčit ... Tak trochu černá komedie tak trochu jinak. Není moc filmů, které jsou tak dokonale průměrné, že na nich není nic moc co pochválit, ale také není nic možné vytknout. A Leaves of Grass je přesně takový - přes sto minut sledujete příběh, který nijak zvlášť nepobaví, ale ani neurazí, s Edwardem Nortonem - sice v dvojroli - nicméně na jeho herecký výkon ve Score či Primal Fear budete při sledování tohoto filmu jen vzpomínat. A tak jen čekáte, co se z filmu vyvine - a než se něco začne dít, jsou tu závěrečné titulky... ()

Ed Norton a spousta trávy

Ed Norton a spousta trávy

04.12.2007

Oblíbená barva Edwarda Nortona je očividně zelená. Sotva dotočil akční komiksovku The Incredible Hulk, začal chystat projekt Leaves of Grass. Půjde o kriminální komedii, v níž si Ed zahraje ústřední… (více)