Česká RAPublika

Česká RAPublika bude první dokument o české hiphopové scéně. Jako hlavní protagonisty zde uvidíme kapely Indy a Wich, PSH a Supercroo. Producent Martin Pošta prozrazuje, že "filmaři se snaží dostat na dřeň lidem co hiphop dělají". (salazar)

DeLaMorte

Parádně pojatý dokument o vývoji a stavu našeho českého Hip-Hipu...líbí se mi styl jakým je natočen je to sranda.Super je pohled lidí netušící nic o hip hopu a scéně u nás...jsou mnohem zajímavější dokumenty ,ale tento mě fakt pobavil svojí vyjímečností. ()

Soweek

Kluci maj pěkný názory na věc a dokonce si to svoje umění dokážou slušně argumentovat, ale nějak sem nepochopil, co jsem si měl z tohoto dokumentu odnést. Tento film jasně těží z toho, že je v české republice jedinečný, navíc má v sobě známá hip hopová jména, a tak je celkem jasné, že se prostě prodávat bude. Velký potenciál byl celkem úspěšně zmršen 90 minutami prakticky o ničem. Dokument nepřináší žádný nápad, fakta, rozuzlení, výsledek ani téma k přemýšlení. Přesto se na tuto blbost dobře kouká a občas se u ní i zasmějete, pokud víte, která bije. ()

KR4T4S

Hodně zábavné. Nasmál jsem se, jak už dlouho u českého dokumentu ne (možná i českého filmu za poslední dobu vůbec) -ne všem scénám jsem sice nastoprocent věřil (chování některých lidí v přítomnosti kamery mi nepřišlo moc reálné), ale čert to vem. Nejsem nijak moc velkej fanda hiphopu, a o tom českým vím hodně málo. Ale pánové Orion, James Cole .... mi ho neuvěřitelným způsobem přiblížili. Navíc vypadají, že mají i něco v hlavě. Krásně pracujou s češtinou. Není to bůhvíjak hluboká sonda do českých vod hiphopu, ale jako první rande (na seznámení se s ním) funguje skvěle. PS: doporučuju projekt Jamese Colea a Oriona - Orikoule. ()

ericek

tento snímek mě pouze utvrdil v názoru, že česká hip-hopová scéna (pokud tito protagonisté jsou reprezentativní vzorek) má v hlavách skutečně nasráno... promiňte... dokument ale určitě doporučuji ke shlédnutí, v několika okamžicích jsem se musel z plna hrdla zasmát... 60% ()

mohamedsfinger

Velmi zábavný a řemeslně zvládnutý dokument, který je zajímavým pohledem do světa hiphopu. Ať už si o pánech myslíte cokoliv, musíte uznat, že občas mají pádné argumenty. A co se týká hudby tak hiphop mám rád jiný, ale James Colea prostě můžu. ()

The Viper odpad!

Banda zakomplexovaných ubožáků, co si hrajou na drsný borce. Zasloužili by vymlátit zuby z držky a nakopat do prdele. Jak se tohle může někomu líbit. STOP negerským stylům !! ()

netahlo odpad!

Polocikani (nebo polobelosi?) nevi co se sebou, tak si hrajou na negry. A cely je to jako umeni. Opravdu dobre investovane penize z Fondu ceske kinematografie! ()

casioa....

Dobrý pohľad na vrcholky českých rapových končiarov :)) a kedže na tieto končiare vyliezla aj Hana Hegerová, tak mi ostáva už len dodať, že: "Všetká česť" ! "Mel jsem nocni muru, unesli me, mucili folkem. Nejakym zmrdem od Vondrackovy az k Zagorovy, pustili film, kde ucinkoval Pavel Novy. Snazim se uklidnit tim, ze rikam bude lip. Zvoni mi telefon a mluvi se mnou Karel Sip, chce delat featuring na jeho novy LP.Hned na to vola Honza Nedved pakuju svy veci hned. Kam koliv jdu utoci buzerant, pakuju svou prdel opoustim kvadrant. Na ulici potkam jednu z twins, nevim, ktera je ktera, jedna devka jako druha. Mam nocni muru, v ktery je Pavel Andel, pred zraky verejnosti rostahuju prdel. U Worner brothers lezu pod stul. Musim chvili makat, trochu prace, pak jedem pul na pul. Dostal jsem skvelej deal, vsichni moji kluci jsou real.Lada Krizek je mi v patach, chce delat funk, jsem v podniku kde soli funk master Roman Holy.A honza vycital chce rozjet freestyle...." :DDD ()

Tjaden

Dokument jsem si pouštěl s jistým předsudky, které proti této hudbě a životnímu stylu mám. Myslel jsem si, že mě film alespoň trochu dovede k jejich pochopení. Nestalo se tak.... ()

Dánek

Hodně zajímavá věc. Hip hop mám rád, ale nejsem žádnej hopper, proto mi přišly některý věci zvláštní, některý vtipný, některý zase k smíchu. Rozhodně doporučuju všem se kouknout. Tvůrci myslím docela slušně vystihli střet světu hip hopu s "obyčejným" světem. Dávám 80% ()

B4TM4N

Takhle jsem se nezasmál už dlouho. Že to někdo nechápe, nebo dává z principu odpad (a jde poslouchat U2 s jejich "Biggest No.2 " - viz. South Park - nebo podobnej shit), nemůže znevážit genialitu situací jako malí freestylující a pimpící Romové, změna jména, návštěva rodiště Josefa Jungmana nebo kolabo s Hanou Hegerovou. Není zde samozřejmě vše zlato (Ori má prozatím to nejlepší za sebou, i když v poslední době znovu nabírá dech - většina záběrů z tohodle filmu je však podle mě tak 2-3 roky stará) a s aktuálním materiálem by vypadla humor Jamese a Huga zase asi o něci jinak, ale celkově pro mě naposté překvapení. PS: Film se líbil i fanynce skupiny Kryštof, čili nemusíte být zrovna vyznavatel hry pro bránicirvoucí zážitek. ()

Ratherfly

Blbost? To každopádně... teď už jenom doufat , že až gangstaz z Bronxu natočí dokument o tom, jak jim jde tanec v hanáckejch krojích, že to bude taky takový sviják:) //navazuju na koment d.f.h// ()

Sten-li

Exkurze po dráze českého hip hopu? Nikoliv. Exkurze do světa Supercroo a pár dalších projektů?Ano. Od dokumentu o hip hopu jsem čekal ponoření se do české scény, seznámení diváka s ní, vývojem, historií a ne sebeprezentaci pár rapperů. Na mě to působilo vskutku různě. Něco sranda - něco trapný. Ukazovat světu romskou mentalitu, to podle mě není žádný umění. Zároveň však rozbor textů lingvistkou UK, byl opravdu zajímavý. Tihle kluci nedostanou asi nikdy rozum, chvílema mi připadalo, že si spíše posilují ego no a James Cole by moh aspoň dávat patřičnej freestyle, když už teda reprezentuje českej rap. Závěrem si neodpustim poznámku, že bych tento dokument přidal spíše jako přílohu Bbaráku než-li promítal v kinech. Slabší 3* ()

baXter

Ano, pobavilo. Možná ale ne tak, jak bylo v záměru producentů. Každopádně jsem rád, že i retardovanější skupina obyvatelstva si našla zábavu. ()

tereza_p

LFŠ 2009: Čekala jsem víc. Bavila jsem se, to ano, ale nemůžu říct, že bych se dozvěděla něco nového. A to se prosím o českou hip hopovou scénu nijak nezajímám, ale člověk chtě nechtě vždycky něco pochytí. A to, co jsem pochytila, mi dokument akorát zopakoval a potvrdil. Dobrým zpestřením na konec byla účast Hany Hegerové, na ni si stojí na závěr počkat. ()

Eraserhead

Chvíli směšní, chvíli k smíchu, ale stejně nejvíc záleží na tom, jak blízko má člověk k tomuhle stylu - pro jedny to jsou umělci, pro druhé kokoti... vyberte si. ()

Bigbee

Parta malejch decek totalne porazi hvezdy ceskyho rapu v jejich vlastni discipline. Misty zabavny, misty se clovek za ucastneny stydi, i pres to ze by na tom sam nebyl o moc lip. ()

divak84

"dokument" pouze pro milovníky českého hiphopu. většina z toho se musí brát s nadsázkou, ovšem většina lidí to nepobere. osobně supercrooo nehltám, vubec českou hiphop scenu ani trochu, kromě úderného jamese colea. toto dílko je něco jako 24 hodin se supercrooo, ale větší hodnotu tomu nedávejte. jak říkam, vychutnají si to pouze jejich skalní fanoušci, ostatní budou plivat, protože buďto to chápou špatně páč to není jejich oblast nebo jim oba přijdou, jak už tu zaznělo, namyšlení frajeři kteří si hrajou na něco co nejsou. (u hugo toxxxe pravda) ()

janisska

Ignoratio dulcis! Skutečně báječná "původní tvorba", která popírá "umělohmotnou kulturu a supermarketovitost". Už úvodní epizoda s focením odhaluje, že hlavním protagonistům dokumentu naprosto chybí jakákoliv představa, koncepce, originalita... (A zda tím disponoval tvůrce dokumentu, pro mě zůstává otázkou.) Ale tím, jak jsou tvůrčí, se pochopitelně moc rádi ohánějí. Tak free style, jo? To je prima, když někdo volného prostoru využívá jen ke svobodnému vyjádření "jsme z*rdi, jsme h*jzlové."// Dokument dost staví na textech. Bohužel si vybral texty lidí, kteří se celou dobu prezentují jako naprosto slaboduší. Nebo jen zoufale nepoznamenaní vzděláním? Kdo ví. Pokud se se slovníkem poprvé setkali až ve třetí dekádě svého života (a ty dětské jiskřičky v očích při zjištění, že Jungmannův slownjk obsahuje slovo p*del, tomu napovídají), představuje možná dokument Česko jen jako oběť nefunkčního školství. Svatá prostoto... Ty (bez odpuštění) hloupé a rádobycool hemzy byly tak strašné, že se mi celou dobu otevírala kudla v kapse. Natočená chodící klišé.// Snímek se celou dobu tváří, jako by chtěl podnítit jakousi mezigenerační/mezižánrovou/národní diskuzi, ovšem zároveň jakoukoliv problematiku a možnou kontroverzi ihned utápí v idiotském smíchu. Šlo odsud vytěžit daleko víc. A tím znásobením textů a jejich opakováním si pod sebou film uřezává větev.// Hvězdička za postoj Českého tria (dvě třetiny tělesa zaujímají pozici "jsem pán") při poslechu těch talentovaných mladíků. ()

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Vítejte v KLDR! Zdarma!