Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

FanKalEl

V tomto filme je vlastne všetko fajn. Výborné herecké výkony, dobrá dávka thrilleru, feťácke prostredie, pouličné bitky, skvelá hudba, žiadna nuda a hlavne jeden z mojich obľúbených hercov. Problém je v tom, že toto všetko som už videl v iných filmoch ale hlavne v tom že finále či záver bol úplne jednoduchý ako celkovo príbeh a obyčajná pomsta ktorá jednoducho vyšumí + žiadny wow efekt. Ale i v takejto jednoduchosti sa skrýva určitá krása. (70%) ()

dalziel

Až na nevyhnutný a pre mňa trocha rozpačitý koniec, pri ktorom sa autori rozhodli vyhnúť akejkoľvek akčnosti má film len samé pozitíva.Hviezdné obsadenie atmosferická kamera a hudba staré fláky od Pearl Jam,skrátka párada.Ak som dobre postrehol v titulkoch produkcia Ridley Scott a Leonardo di Caprio.Woody mal aj predtým záporné postavy, ale tu je fakt záporák numero uno. ()

Plechpetr

Dobře herecky obsazené. Jen škoda toho tempa. Fakt pomalé. Hlavně 45 minut rozjezd, ve kterém nevíte o co vlastně jde. ()

Torgal

Príliš obyčajný príbeh o pomste. Vo všetkých ohľadoch sa drží príliš pri zemi a neponúka nič, čím by to divákovi vynahradil. Žiadne veľké myšlienkové presahy ani dejové zvraty sa nekonajú. Film má navyše veľmi voľné tempo a všetky povinné položky na ceste k finálnemu zúčtovaniu odškrtáva dosť nezáživným spôsobom. To je ale tiež také nemastné-neslané, rovnako ako zvyšok filmu. Solídne herecké obsadenie je tak v podstate premrhané na film, pri ktorom sa len ťažko hľadajú dôvody na jeho doporučenie. Ak niekomu ale ku šťastiu stačí len presvedčivé herectvo a ťaživá atmosféra amerického vidlákova obývaného zlomenými mužmi, ten by mohol byť spokojný. Ja to ale nie som. 5/10 ()

tranquill

"Něco ti na mně vadí? .. Mně vadí něco na všech!" Ne, že by mně na tom filmu nevadilo... prostě to byli drsňáci, nic víc. ()

Chauncey

Skvělí herci, vynikající kamera, jedinečně zachycená atmosféra ekonomicky zakoušeného Braddocku. To vše by si zasloužilo mnohem lepší scénář... ()

Demonic189

2* nedam len kvoli tomu, ze som takto ohodnotil podstatne vacsie kraviny. Ten film je proste srkz naskrz priemerny ako filmografia Scotta Coopera. Film bez podstatných informácií v rámci deja, bez budovania napatia, bez gradacie, bez štipky drajvu, bez poriadneho vykreslenia postav (a to tu vykreslovat je čo, kedze vid. herecky zoznam!) a bez nejakej myslienky, ktorá ostane divákovy po zhliadnutí tohto snímku a hlavne s niekolkými logickými "fo pa". 50% ()

ppetrnosek

Problém tohohle jinak dobře natočeného filmu je, že uplácává těsto k dějovým zlomům strašně dlouho. Stane se tak, že dobrá půlka filmu je zbytečná. 70% ()

Shaleman

Herecký koncert v syrově realistickém dramatu, který sráží příběh, pro svoji jednoduchost zbytečně natahovaný. Našlo by se spousta scén, viz. např. scény kolem umírajícího otce, které natahují zbytečně děj a pro rozvoj postav nejsou přitom nijak zvlášť důležité ba ani neodrazují motivy představitelů. Ten samý osud potkává i postavu Zoe Saldany, která byla napsána zřejmě pouze proto, aby nebyli ve filmu jenom chlapi a stejně jako u otce, nevidím důvod, proč by natahovala minuty, protože do příběhu nic zásadního nepřináší. Pár takových detailů vypustit, film zatlačil pěkně na pilu, rychleji by utekl a vyzněl trochu svižněji. Jinak obrovský aplaus pro Harrelsona, který si roli vyloženě užívá a divák se ho nedokáže dostatečně nabažit. Bohužel, jeho prostor zaujaly nevýrazné scény otce a Zoe. Škoda, hvězdičku bych přidal. ()

alienemo

Silná herecká zostava. Precízna réžia. Kameňom úrazu je scenár. Beriem komornejšie vyznenie filmu ale chyba mi tu niečo o čom by ten film bol. Samotný popis hore nesedí, keďže k nejakej pomste sa dostaváme až v posledných 20tich minutách, Celkove mi to prišlo tak, že scenárista načal veľa vecí ale pri žiadnej nešiel do hĺbky, ani ju nejako nedokončil. Silná herecká zostava trestuhodne nevyužitá. ()

Acrobat

Tak čo máš nové? A pri pomyslení na uplynulý pracovný týždeň, každý hovorí že „Ááá nič nové, ide to.“ Rutina ubíja možnosť užiť si pomalý film. Každý hľadá čo nemá, preto ak je pomalý týždeň (a život všeobecne) hľadám surreálno, fantáziu, rýchlosť, megalomanskosť. Živobytie v oceliarni, obhajoba Coopera pracujúcej vrstvy, ktorú pošliapavajú v USA komouši a hispánci. Muži, otcovia, z Košických oceliarní. Sú bezvýznamní? Oveľa lepšia kritika, než všetko doteraz, z rozostavenia pozícií ľudských osudov vo vymyslenom raji na zemi s názvom USA. Si za trest smrti? Nie, lebo nemôžeme delegovať zabitie druhého na nejakého vybraného človeka (súd, porota). Ale vzápätí dodám, „zabi ho sám“. Súd zagarantuje spravodlivosť, ale ty už musíš zaobstarať odplatu. Neviem si predstaviť lepší civilný štát pre osudnú strelu ako USA. Máte k dispozícii všetko. Zbraň, verejnú mienku, široké teritórium, zabudnuté končiny, nechuť a choré vlastenectvo. Tento maximálne vysoko civilný snímok ukazuje veľa vecí. Že zlý chlapík je len taký zlý, akým ho urobí pasívna nečinnosť priemerného (zámerne nie dobrého) človeka – občana. Nikto neprišiel z druhého sveta, nikto nie je hrdina z ožiarenia, dýchaš, zlomíš si nohu, bolí ťa hlava. Ide len o to, či režisér a scenárista pustí tú strelu, alebo to okecá a pripraví produkčný koniec. Thrillerová nádhera s gradujúcim dusnom a pripomínajúcom koniec filmu Se7en. Tento film nie je vonkoncom PR pre ruch v USA (budovy, spôsob života, omietky, steny, činnosť orgánov, bungalovy, nezákonná domobrana,....), ale ukazuje dych, úsmev, plač, povzdych, hnev, frustráciu, neistotu a v neposlednom rade strach. S robením chybných krokov, nádeji, ale že všetko je v rukách človeka. Všetci sa v pochmúrnom ale precíznom tempe rozhodujú nie ako stroje alebo manažéri s falošnými úsmevmi a potľapkávaním. Bale, Woody, Casey, Dafoe všetko spĺňajú a hrajú jednoducho život. (videné 21.03.2014, BDrip) ()

E lan

Ponurý a trochu nudný akční film. Herecké výkony nejsou věru špatné, ale celkově to nemá šťávu ani jakoukoli pointu. Snad jen Christiana lze za výkon jen ještě extra pochválit. ()

anemoon

Klobouk dolů, sedlo mi to hned od začátku. Mám ráda tyhle syrové kousky. Out of the Furnace je poctivě zvládnuté řemeslo (herců, scénáristy, režiséra). Jinak pravdou je, že většina pozitivních recenzí obsahuje slovo "opravdový" nebo "autentický", to je fakt a především proto mě ten příběh zaujal. Film bez zvláštních efektů, postavenej na scénáři a atmosféře utáhne jen velmi dobrý herec a v Out of the Furnace je jich celá řada. Vlastně je pozoruhodné, v co všechno se umí proměnit Cristian Bale. Má taky obrovskou výhodu v tom, že čím je starší, tím je zajímavější. V tomhle filmu mi připomínal Matthewa McConaugheyho, jsou si typově celkem podobní. ()

josieaddms

Nejdřív Woody Harrelson zvracel, pak někoho zbil a pak už jel Christian Bale v autě a poslouchal Release od Pearl Jam. Pak už přišel jen velmi zdlouhavý, nudný a prvoplánově kýčovitý příběh z peněz DiCapria a produkce Ridleyho Scotta. Takových filmů už jsem viděla asi deset. Vězení, Irák, bratr, drogy, násilí, pomsta. Herci obsazeni přesně podle kýčovitého návodu "Willem Dafoe bídák, Forest Whitaker policajt" s typicky depresivní atmosférou na doladění filmu, a se sympatickou manželkou co skočila do postele sousedovi když byl manžel v base... Co se musí uznat, všichni hráli dobře. Bale kterého jinak moc nemusím, se tam fakt hodil, a Woody skvělej jako vždycky. A v titulcích mě potěšilo poděkování Eddiemu Vedderovi... ()

gemi

Dát tomu tři hvězdy je nespravedlivé, protože je to mnohovrstevnatý film pro náročnějšího diváka, který rozhodně neútočí na první signální. A má i silné momenty. Hlavní slabinou je ale jeho ppoommaalloosstt. Dokáže vzbudit napěti, ale nedokáže ho udržet. Čtyři dát prostě nemůžu. A to ani přes to, že je tady Woody Harrelson. A hulí. Jenže nešlukuje! ()

.killer.

Film padá na hubu díky přetažené stopáži. Něco málo se začne dít až v posledních třiceti minutách, ale do té doby se jedná o totální nudu v podání herecké elity, která, ač se snaží, vaří z vody. Za povšimnutí stojí zajímavá atmosféra (kterou tvoří z devadesáti procent prostředí, do něhož je příběh zasazen), ale to mi ke štěstí nestačí. Slabší průměr. Škoda. ()

john.h

Mezi tou vší předraženou produkcí nebo rádoby oscarovejma nízkorozpočťákama příjemnej low budget přecpanej hvězdama a skvělejma hereckejma výkonama. Taková americká Poupata. Až jsem Baleově postavě nezáviděl, kolik sraček se na ní nabalilo. Bale mimochodem mnohem lepší výkon než v přeceňovaným American Hustle. ()

Marcelinoo

V prvom rade sa chcem poďakovať Steel32. Prečítal som si jej obsah k filmu tu hore a okrem záverečnej scény som len čakal kedy sa stanú vyšie popísané udalosti a ako budú spracované, keďže popísala 90% filmu. Dosť zlé ale k filmu: prepracovaná a strhujúca atmosféra, už v pár filmoch použitý príbeh ale stále fajn, herecké obsadenie vo vedľajších rolách tiež vyšlo, hudba vybratá taktiež dobre, dĺžka filmu sa môže niekomu zdať natiahnutá ale keďže ja som pri tom ani nedýchal :) ubehlo mi to rýchlo a posledná najpodstatnejšia vec - famózny BALE, BALE, BALE, BALE, BALE. ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)