Výpravná pohádka natočená podle předlohy Boženy Němcové "Neohrožený Mikeš". Dobro se zlem se opět nemilosrdně utkají v těžkém zápasu a tři hlavní hrdinové budou muset ujít dlouhou a vysilující cestu, na které nelze udělat krok zpátky a která nekompromisně prověří jejich síly i povahy. Zlá sudba pronesená úkladnou Jezabel (L. Štěpánková) totiž sužuje život králi (P. Rímský) i jeho synu Janovi (J. Potměšil), následníku trůnu. A do hry vstupuje i Brat (T. Polák), Janův vrstevník, který o jeho trůn usiluje. Trpí celé království, ze kterého tajemná síla odnesla princeznu Jasnu (B. Kohoutová) a uvrhla ji do podzemí hory zvané Ďáblův jícen. Až bude Jasně sedmnáct, měla by se vdát, ale zatím jí v kamenné říši čas neutíká a její otec marně obětuje svoje zdraví i životy poddaných za její vysvobození. Jenže tři dobrá srdce jsou někdy více než celé houfy malověrných… (Česká televize)

Lish84

Pohádka zjevně velice ambiciózní, ale tvůrci si ukousli příliš velké sousto. Je fajn, že se snaží vybudovat iluzi světa, který nebude tolik připomínat českou krajinu - ke slovu se velmi často dostanou digitální triky. Bohužel z nich jejich digitálnost čiší až moc a sopka dokreslená na obzoru si nezadá se sopkou v americkém příšerném hororu Pterodaktyl. Děj má šanci zaujmout dobrodružností a nabídne i několik akčních momentů, které ale svou "akčností" nemají dnes už šanci obstát. Přitom by stačila trochu nápaditější kamera, lepší střih a hned by to bylo o fous lepší. Asi se při natáčení spěchalo… Mladí herci v hlavních rolích jsou nevýrazní - až na dobromyslného tlouštíka. O Vánocích 2006 nabídl režisér Václav Křístek pohádku Tajemství Lesní země a místo aby se zlepšil, šel s kvalitou o stupeň níž. ()

Mikecat odpad!

Preboha bratia!!!!Prestante už chŕliť tie samé sračky a smeti a natočte JEDEN, ALE PORIADNY FILM!!!!! Veď na tú splejádu brakov je škoda ČASU A PEŇAZÍ!!!!!!FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ!!! ()

aiv

vydržela jsem až do konce, ale pěti slovy: nuda, nuda a zase nuda. herci vypadali jako by se nudili, boj Jana s Bratem k smíchu, děj strašný. tak se mi zdá, že to co vždy vytáhne nudnou pohádku je jen lokalita a hudba. herci jsou horší jak amatéři. nikdy více. ()

kolacky

Co se všem sakra nelíbí? Moc dobrý pokus o pohádku to je a já naprosto souhlasím s kolegou Honajsem. Díky, kolego! ()

Nonna

Příběh se tááááááhne jak smrad. Herecké výkony jsou nevalné - ono, co tam má taky chudák herec hrát, když kde nic není, ani smrt nebere. Dialogy jsou příšerné, tupé a nic neříkající. Scéna, kdy Mikeš s Kubou přijdou do hospody a tam sedí u stolu ženské a deset minut se nic neděje, aby se závěrem dozvěděli, že tam ani radši neměli chodit, mi připadala jak z divadelního amatérského představení žáků čtvrtého ročníku naší školy v místní sokolovně. A závěrečný bratrovražedný souboj - to už jsme se doma chechtali všichni. A vážně jsem si myslela, že už mě nic nepřekvapí. Překvapilo: scéna, kdy Johanka v parku přemlouvá škaredou a nemastnou neslanou princeznu s chemlonovitými vlasy, aby se vyznala hlavnímu hrdinovi je neskutečně zbytečná a krkolomně nastavovaná (a svou zbytečností mi připomněla konečnou scénu z Otce Kondelíka a ženicha Vejvary, jak tam mladí mají začátek svatební noci a Pepička se upejpá....). Strašné. Jednu hvězdu dávám z radosti, že jsem mohla celou dobu koukat na můj milovaný k zániku odsouzený zámek v Jaroslavicích ( i když mě štvalo, že v něm natočili všechny scény, tedy z královského hradu i z pekelného jícnu). ()

Puppy

Umorne toporne staticka hruza. Herci bud nekde stoji, pripadne jeden z nich provadi jakousi akci, zatimco zbytek sceny je totalne nezivy. Desivy scenar, pomerne hrozne herecke vykony, vybydleny zamek, strasne ... Tohle ma byt pohadka ? Nakonec jedna hvezdicka za Jezabel. ()

Labgirl

No než takové pohádky... to ať se raději u nás netočí žádné... Tu jednu * si ale film zaslouží za hudbu, ta se opravdu povedla :)) ()

peregrino

Tak já budu rebel a pohádku zhodnotím čtyřmi hvězdičkami. Ano, výprava tak za dvě. Herecké výkony nicmoc, řekněme tedy za dvě až tři. Hudba za tři. Kamera tak za dvě. "Souboj" mezi bratry byl hrozný, to se ani nedalo označit jinak, než šílené. Myšlenkové a vůbec pocitové pochody Brata byly nepochopitelné. Ztrácelo to logiku. Nemluvě o ostatním, jako třeba o doladění některých částí. Jenomže příběh. Musím říci, že jsem se bavil a děj byl zajímavý. V některých bodech originální. Coby milovník pohádkových příběhů, pověstí, povídaček a bajek, po téhle stránce mě tato pohádka nadchla. A možná i inspirovala. ()

Nugat

Probůh, kdo tohle napsal a byl ochoten zaplatit a taky odehrát. Divák aby furt jen pátral a domýšlel se, proč se co děje, kdo je kdo a čím ta hrůza vlastně byla způsobena... a to dramatické usednutí na trůn... jedna hvězda pro všechny kostyméry a scénografy ()

Tionois odpad!

Téhle pohádce chybělo všechno - scénář, herci, romantika, uvěřitelnost... ke konci už jsem se jen bezmocně smála. ()

nemkatuli odpad!

Jak je vidno, dávají tuto pohádkovou katastrofu i v roce 2014. Soptící kopec jak z katastrofického filmu na důkaz přemožení zlých sil. Kde jsou ty časy kdy i kouzla a čáry v pohádkách byly i přes ne tak dokonalou techniku nesrovnatelně lepší a tak nějak nenuceně uvěřitelné, totéž platí i o hereckých výkonech o těch dvojnásob! ()

zoruska127 odpad!

Jediné, co se na té pohádce fakt povedlo, byla princezna. Tak dokonale nepodobná blondýně na obrazu, nad kterým král truchlil. Tak úžasně nesympatická. A s tak nenapodobitelným duchaplným výrazem, že by bylo lepší dívat se na právě probuzenou sovu po staletém spánku. ()