Výpravná pohádka natočená podle předlohy Boženy Němcové "Neohrožený Mikeš". Dobro se zlem se opět nemilosrdně utkají v těžkém zápasu a tři hlavní hrdinové budou muset ujít dlouhou a vysilující cestu, na které nelze udělat krok zpátky a která nekompromisně prověří jejich síly i povahy. Zlá sudba pronesená úkladnou Jezabel (L. Štěpánková) totiž sužuje život králi (P. Rímský) i jeho synu Janovi (J. Potměšil), následníku trůnu. A do hry vstupuje i Brat (T. Polák), Janův vrstevník, který o jeho trůn usiluje. Trpí celé království, ze kterého tajemná síla odnesla princeznu Jasnu (B. Kohoutová) a uvrhla ji do podzemí hory zvané Ďáblův jícen. Až bude Jasně sedmnáct, měla by se vdát, ale zatím jí v kamenné říši čas neutíká a její otec marně obětuje svoje zdraví i životy poddaných za její vysvobození. Jenže tři dobrá srdce jsou někdy více než celé houfy malověrných… (Česká televize)

TomasKotlant odpad!

Toto by měli dávat po desáté hodině večerní, v lepším případě vůbec. *** Ve zkratce: Psychotropní šikana krále na vozíčku. ()

Bozvav odpad!

To bylo jako co? Mizerný scénář, směšný vizuál, nudné dialogy, zmatené, prostě jedním slovem děs. ()

Amgis odpad!

Po dlouhé době musím souhlasit s objektivním hodnocením této pohádky. Co todle je? Film co se umýstil ve středu pole na soutěži "amatérský film". Vše bylo skutečně katastrofální jen pár hereckých výkonů bylo alespoň průměrných. Scénář, řežie hrůza. Je vidět, že si s tím moc práce nedali. Myslím, že mnoho lidí co se pohybuje na csfd by zvládlo udělat lepší film. Typická nízkorozpočtová česká pohádka o království kde se vyskytuje max 30 osob v dobových kostýmech. Když natáčet pohádku o království tak na to mít víc lidí. Věřím, že by se hodně lidí zúčastnilo natáčení i bez honoráře akorád by si kostyméři obstarali více hader. Princezna skoro jak ta poslední holka na diskotéce ke které by kluk šel. Hudba hrozná, hodinář z ničeho nic opravil hodiny tím, že z rukávu vytáhl náhradní díl do hodin?, scéna kdy se "hrdinové" vrátí do králoství a lid štěstím vyhodí klobouky do vzduchu a ten herec malej klučina to vyhazuje s takovým kyselím výrazem v obličeji....... herci skoro jak z hollywoodu kdejakej amatér by to zahrál 4x líp ()

Véronique odpad!

Tak to je hrůza... Tato pohádka ne že se vůbec nepovedla, ta se zcela pokazila! Na otázku "Jde natočit hroznou pohádku" slouží tento kousek dobrým příkladem. Tato pohádka postrádá jakoukoliv pohádkovost, ční z ní jen chlad. Bohužel to je způsobeno i angažováním Jana Potměšila jako krále na "pojízdném vozíků-trůnu". Z toho šla husí kůže, ale nepříjemná. Celkově byl děj nezáživný, výkony herců nezajímavé. A konec? Ten si udržel stejně "vysokou" laťku jako celý příběh. S klidným svědomím mohu říci, že se jedná o nejhorší celovečerní pohádku od revoluce. A celkově jednu z nejhorších pohádek, co u nás kdy byly natočeny. ()

GIK

To jsem teda čuměl, za co lze také vyhodit veřejnoprávní prostředky. Jedině hudba se dala jakž takž zkousnout. ()

NiaWolf

Ze začátku to vypadalo celkem slibně, ale zhruba v půlce filmu se to zvrhnu v děsnou frašku, kterou korunuje neskutečně trapný souboj, který trvá snad půl hodiny. Vybuchující sopka byla vážně terno, zvlášt ta představa, že za vesnicí bouchne obrovská sopka a všechny to nechává naprosto v klidu. Princeznu mohli také ybrat lépe, pořád jsem měla dojem, že se jedná o nějakou rajdu z diskotéky... ()

xylofonka odpad!

Hrůza a děs, jedna z nejhorších pohádek, jaké jsem kdy absolvovala. Emancipace vozíčkářů je sice chválihodná nicméně mi uniká, proč...? Proč?? Proč???!!!!! P.S.: Obdivuji pana Potměšila, že vůbec do něčeho takového šel. Málokdo má totiž potenciál vydolovat takový škvár z bahna, s trochou lítosti říkám, že jej nemá ani on. P.P.S.: Všiml si někdo kostýmů? Jsem ochotná odpustit malé prohřešky, ale co proboha bylo tohle za maglajz? A princezniny boty to dorazily... ()

Godhaj

,,Muž proti muži? Meč proti meči.“ Tato pohádka působí hrozně laciným a amatérským dojmem. Tvůrci asi neměli velký rozpočet, a to je na výsledku hodně znát. Vůbec se nezdařilo navodit atmosféru zámku, tržiště, ani hospody. Špatný je ale i scénář a režie. Nejhorší je čtyřikrát opakovaná scéna s kostlivcem v jeskyni. To už je na úrovni fantasy příběhů studia Asylum. Herci chudáci nemají moc co hrát, ale aspoň se snaží. Z nich nejhůře se mi dívalo na Potměšila, který byl namaskován jako nějaký feťák. Jeho závěrečný souboj bych raději vymazal z paměti. Z celé pohádky se mi tak líbil jen ten ptáček v kleci. ()

Mrs.Doyle odpad!

No fuj! Co to mělo být? Jediné přijatelné vysvětlení snad může být skutečnost, že to byla parodie sama na sebe. ()

maoc

To není na dokoukání. Tok vyprávění špatný, dialogy nemožné, herci hrají jako komparsisté. Po 15 minutách jsem donutil manželku, aby přepnula. ()

Snilek1379 odpad!

Podle mě absolutní propadák. Děj pomalu o ničem, o hereckých výkonech nemluvně. U pohádky jsem se nudila. Opakované zhlédnutí bych to asi neriskovala. ()

ostravak30

Tak další televizní záležitost, na které se se svými souputníky neshodnu. Pohádka Tři srdce není tak špatná, jak značí zdejší hodnocení. Je pravdou, že musíte umět překonat krále na kolečkovém křesle, co je originalita, jakou jsem ještě nikdá neviděl. Dále pak několik hluchých pasáží. Například boj Jana Potměšila a Karla Zimy postrádá grády a chvílemi spadá až do trapnosti. Na druhé straně se mi líbily záběry soptící a následně vybuchující sopky. Alespoň trochu humornou část zastupuje Tomáš Jeřábek. Humoru by v pohádce ale mohlo být mnohem víc. Zvlášť, když chybí trocha pořádného napětí. Tři srdce jsou ale spíše takovou klasickou, leč pravda - nenáročnou, pohádkou, která ale nechce být ničím víc. Viděl jsem pohádky, které se o to snažily sebevíc a dopadly mnohem hůř. Tři srdce mají své chyby, ale jsem si jistý, že své diváky si najde. Bohužel je faktem, že někteří herci zrovna nepůsobili přesvědčivě. Například Berenika Kohoutová. Pohádka je na pomezí dvou a tří hvězd, ale já myslím, že dvacet pět procent je opravdu polreichovsky přísné. Zajímavostí je, že ne všichni herci mluví svou řečí. Dabovaná je jak Lucie Štěpánková tak Jiří Šlupka Svěrák, který tu ani není uveden. ()