Tři srdce (TV film)

Pohádka / Rodinný

Česko, 2007, 75 min

• Véronique

Tak to je hrůza... Tato pohádka ne že se vůbec nepovedla, ta se zcela pokazila! Na otázku "Jde natočit hroznou pohádku" slouží tento kousek dobrým příkladem. Tato pohádka postrádá jakoukoliv pohádkovost, ční z ní jen chlad. Bohužel to je způsobeno i angažováním Jana Potměšila jako krále na "pojízdném vozíků-trůnu". Z toho šla husí kůže, ale nepříjemná. Celkově byl děj nezáživný, výkony herců nezajímavé. A konec? Ten si udržel stejně "vysokou" laťku jako celý příběh. S klidným svědomím mohu říci, že se jedná o nejhorší celovečerní pohádku od revoluce. A celkově jednu z nejhorších pohádek, co u nás kdy byly natočeny.(18.1.2008)

• Crocuta

Hodně nepovedený pokus o pohádku. Nuda je proložena ochotnickými hereckými výkony a pár digitálních triků to už nespasí. Rousse spočítala že tentýž záběr na kostru se objevil 4x - nemýlila se, stejně otravný je do nemožnosti prodlužovaný "souboj" zlého králova bratra s tělesně postiženým vladařem. Konec bitky je sice k smíchu, ale diváka těžko pobaví. Kapitola sama pro sebe je pak výběr herců - ano, každý jsme nějaký, ale pokud se sejdou podobně panoptikální figury hned v několika z významnějších rolí, nevěstí to nic dobrého - kde hledali toho Mikše, princeznu a Kubu, to by mne vážně zajímalo. Jediným kladem celé frašky tak zůstává představitelka zlé Jezábel - ta svými půvaby alespoň potěší oko.(25.12.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +docela úsměvná výprava a triky, příjemná hudba, postavy, příběh -teda ale ty neherecké výkony herců i neherců?/// Tak tahle pohádka mě celkem potěšila. Jsem vůbec rád, že dnes se točí ještě nějaké pohádky. Docela mě byly sympatičtí mladí herci a celkově jsem se na tohle dílko díval trošku jinak, řekl bych s velkou nadsázkou. Nebo taky očima tvůrců. To byl docela zábavný pohled. U téhle pohádky jsem se prostě pobavil a nic na tom nezmění zdejší hodnocení./// Celkem 72%///(10.1.2008)

• Jezinka.Jezinka

Ke královskému trůnu je krásnou potvorou podstrčen rozmazlený spratek, pak dojde k posunu v čase, což člověk pochopí až po dalších pěti minutách, pak se snaží přijít na to, kde se tam vzali ti tři mladí dobrodruzi a bádá, o co se to vlastně snaží. Po spatření princezny to člověk chápe ještě méně. U závěrečného zápasu jsem byla rozpolcená mezi hysterickým veselím a pocitem trapnosti. Tak jsem se smála a připadala si trapně.(2.12.2010)

• fantoci

Natočit filmovou pohádku, to chce doopravdy kumšt. Tato s názvem Tři srdce je hodně nepovedená. Herci svoje role spíše jen odříkávali a vypadali jako druhořadí ochotníci. Správné české pohádce nesmí chybět vtip. Zde jsem jej postrádal. Pohádka se řadí mezi díla, kdy tvůrci lacino přišli ke svým penězům. Vydržel jsem se na ní koukat, ale napodruhé se ji vyhnu. Mrzí mne, že něco obdobného je financováno z koncesionářských poplatků, které by mohly býti vynaloženy na mnohem kvalitnější díla.(6.3.2008)

• - Natáčelo se na zámcích Valtice a Jaroslavice, v jeskyních na Turoldu, v Hlavnici a ve Svobodných Heřmanicích. (Cucina_Rc)