Tři srdce (TV film)

Pohádka / Rodinný

Česko, 2007, 75 min

• Lish84

Pohádka zjevně velice ambiciózní, ale tvůrci si ukousli příliš velké sousto. Je fajn, že se snaží vybudovat iluzi světa, který nebude tolik připomínat českou krajinu - ke slovu se velmi často dostanou digitální triky. Bohužel z nich jejich digitálnost čiší až moc a sopka dokreslená na obzoru si nezadá se sopkou v americkém příšerném hororu Pterodaktyl. Děj má šanci zaujmout dobrodružností a nabídne i několik akčních momentů, které ale svou "akčností" nemají dnes už šanci obstát. Přitom by stačila trochu nápaditější kamera, lepší střih a hned by to bylo o fous lepší. Asi se při natáčení spěchalo… Mladí herci v hlavních rolích jsou nevýrazní - až na dobromyslného tlouštíka. O Vánocích 2006 nabídl režisér Václav Křístek pohádku Tajemství Lesní země a místo aby se zlepšil, šel s kvalitou o stupeň níž.(2.1.2008)

• Phobia

Kristovo levé varle, to byla zas amatérská srajda! Samým úžasem z tohoto veledíla jsem zapomněla oškrábat správný počet brambor a měli jsme fakt hubený oběd. Překousla bych gulášovitý příběh, slaboučké rádobyherecké výkony i úsměvné efekty, ovšem dialogy byly prostě čirou esencí debility - to si druhou hvězdičku nezaslouží, kdybych zavřela obě oči, srolovala uši a jako bonus strčila palec do zadku. 28%(30.5.2011)

• NiaWolf

Ze začátku to vypadalo celkem slibně, ale zhruba v půlce filmu se to zvrhnu v děsnou frašku, kterou korunuje neskutečně trapný souboj, který trvá snad půl hodiny. Vybuchující sopka byla vážně terno, zvlášt ta představa, že za vesnicí bouchne obrovská sopka a všechny to nechává naprosto v klidu. Princeznu mohli také ybrat lépe, pořád jsem měla dojem, že se jedná o nějakou rajdu z diskotéky...(4.1.2014)

• fantoci

Natočit filmovou pohádku, to chce doopravdy kumšt. Tato s názvem Tři srdce je hodně nepovedená. Herci svoje role spíše jen odříkávali a vypadali jako druhořadí ochotníci. Správné české pohádce nesmí chybět vtip. Zde jsem jej postrádal. Pohádka se řadí mezi díla, kdy tvůrci lacino přišli ke svým penězům. Vydržel jsem se na ní koukat, ale napodruhé se ji vyhnu. Mrzí mne, že něco obdobného je financováno z koncesionářských poplatků, které by mohly býti vynaloženy na mnohem kvalitnější díla.(6.3.2008)

• otík

Je v pořádku, když si během pohádky říkáte věty: Tak už ho zabij, no tak, dej mu! No to je hrůza, co to tam hraje? Proč už tam jde po čtvrté? Ty jsi tak blbá. ..... NE! Rozhodně nemůže být nic v pořádku s filmem pro děti, který navozuje tyto a někdy i mnohem horší myšlenky. Obecně nemám rád české moderní pohádky a také tato mě utvrdila v myšlence, že zvláště Česká televize pohádky točit neumí. Herecké výkony děs a hrůza, dialogy trapné až na kost, kamera ble, jen ta hudba chvílemi ušla. A na závěr moje domněnka. Předpokládám, že film na databázi uvedený jako Nesmělý Mikeš je přesně tato pohádka a jde jen o změnu názvu.(25.12.2007)

• - Natáčelo se na zámcích Valtice a Jaroslavice, v jeskyních na Turoldu, v Hlavnici a ve Svobodných Heřmanicích. (Cucina_Rc)