• Malarkey

Tak takhle blbej film jsem hodně dlouho neviděl. Říkal jsem si, jestli to náhodou není nějakej polistopadovej film. Takový to období, co se otevřely hranice a všichni bláznili, točili extrémy a jezdili kvůli tomu i do zahraničí. Vypadalo to tak. Pak jsem zjistil, že film je z roku 2002 a odpad byl jasnej.(16.1.2014)

• korok

Na tomto filmu jsme kdysi byli povinně se školou v rámci protidrogové prevence. Hlavní věc, která mi utkvěla v hlavě, vedle toho, že jsem se celkem nudil, byla ta otřesná kamera. Pravda, v té době (snad vyjma Záhady Blair Witch) nebyl člověk moc zvyklý na POV filmy točené jakoby amatérskou kamerou, tak jak je tomu v dnešní době, kdy je tato záležitost velmi populární. Nicméně tak roztřepanou kameru jsem neviděl dodnes a to ani u žádného hororu a už vůbec ne tak, abych odcházel z kina s bolehlavem jako po tomto filmu.(27.3.2015)

Obsah včetně závěru: Patrik Lovický je zatčen ve fiktivním Bandungu za pašování heroinu. Jeho nevlastní bratr Tomáš se ho pokouší zachránit a podle nalezených videokazet se snaží pochopit jeho příběh. Nakonec zjistí, že se Patrik rozhodl dobrovolně, ale byl zneužit jako volavka pro projití větší zásilky žárlivou matkou své přítelkyně.(4.12.2008)

"Dobře to dopadne, uvidíte." Autorský, celovečerní hraný debut režiséra Svátka, mající za úkol vytvořit jakési memento, odstrašující mládež od pašování drog, ale zpracované bez znalostí správné cílové skupiny a tak z tohoto snímku, na kterém se umělecky podílel i Vladimír Drha s Bořkem Šípkem, zbyla jenom reportáž o jednom, beznadějně zpackaném osudu, jejíž tempo plyne jen velmi pozvolna a tím unavuje divákovu pozornost.(21.10.2015)

• solskjaer

Révai zahrál hodně špatně a nevěřil jsem mu nic prostě nic, ale Kuklová ta naprosto propadla. Zajímalo by mě jestli jí to někdo sežral?! Z roztřepané kamery (rádoby progresivní styl) mi bylo místy zle a režie byla nezvládnutá. Příběh byl (bohužel) pro diváka velice zajímavý leč Svátek ho zazdil a to je škoda, protože bylo z čeho těžit. Sice film byl, alespoň podle reakcí okolí, komerčně velice úspěšný, ale u mě pohořel jako papír. Škoda, jak jsem již psal, z příběhu šlo vytěžit mnohem více. Co lze pochválit je opravdu jen ta hudba a snad i snaha, která ovšem vyšla úplně naprázdno.(4.2.2005)

• - Scenár musel byť neustále konzultovaný s Kráľovskou filmovou komisiou v Thajsku a pri realizácii filmu boli na natáčaní pridelení dvaja členovia tejto komisie, ktorí dohliadali na to, aby sa striktne dodržiaval schválený scenár. (Raccoon.city)

• - Tomáš (Jan Révai) při jedné ze scén hraje počítačovou hru "Hidden and Dangerous 2". (Rodriguez)

• - Režisér Svátek sa osobne na jednu noc ocitol za mrežami, keď u neho úradníci našli fotografiu väzneného Emila Novotného a obávali sa, že s ním má niečo spoločné. (Raccoon.city)