Na tomhle filmu jsme byli asi v dévátý třídě se školou v kině. A v těch 14 letech mě to nadchlo, ale to sem byla mladá a ..... :) Takže na podruhé o x let později moje očekávání nebylo tak zcela naplněno, ale na druhou stranu to není žádnej průser a český kinematografii to ostudu nedělá. Od toho jsou tu jiný český "skvosty", že? 55 %(11.2.2010)

• solskjaer

Révai zahrál hodně špatně a nevěřil jsem mu nic prostě nic, ale Kuklová ta naprosto propadla. Zajímalo by mě jestli jí to někdo sežral?! Z roztřepané kamery (rádoby progresivní styl) mi bylo místy zle a režie byla nezvládnutá. Příběh byl (bohužel) pro diváka velice zajímavý leč Svátek ho zazdil a to je škoda, protože bylo z čeho těžit. Sice film byl, alespoň podle reakcí okolí, komerčně velice úspěšný, ale u mě pohořel jako papír. Škoda, jak jsem již psal, z příběhu šlo vytěžit mnohem více. Co lze pochválit je opravdu jen ta hudba a snad i snaha, která ovšem vyšla úplně naprázdno.(4.2.2005)

Co se týče nových českých filmu, jsem vždy dost skeptický, protože opravdu mizivé procento současné tuzemské tvorby se mi zalíbí. Od Zatracení jsem čekal kýč a nudu, ale byl jsem poměrně příjemně překvapený. Jistě, jedná se o nijak originální zpracování filmaři oblíbeného klišé o nevinném sympaťákovi v drsném vězení, které má i dost mizerný scénář, ale i tak jsem se docela dobře bavil a o to přece jde. Mezi velké klady filmu počítám i nádhernou filmovou píseň od Monkey business, znějící při závěrečných titulcích.(28.3.2003)

Ano, jak tu často zaznívá, herecké výkony - Révaiův zvlášť - jsou hodně slabé, ale režie je jinak přijatelná a dojem napravuje solidní kamera a hlavně silný námět. Jak známo, děj filmu je inspirován skutečným příběhem člověka kerý udělal chybu a hodně tvrdě za ni zaplatil. Pro zajímavost: filmový Lovický dopadl ještě krásně ve srovnání s hrdiny australského snímku s podobnou tématikou "Dadah Is Death" (viz CSFD).(11.8.2007)

• Malarkey

Tak takhle blbej film jsem hodně dlouho neviděl. Říkal jsem si, jestli to náhodou není nějakej polistopadovej film. Takový to období, co se otevřely hranice a všichni bláznili, točili extrémy a jezdili kvůli tomu i do zahraničí. Vypadalo to tak. Pak jsem zjistil, že film je z roku 2002 a odpad byl jasnej.(16.1.2014)

• - Tomáš (Jan Révai) při jedné ze scén hraje počítačovou hru "Hidden and Dangerous 2". (Rodriguez)

• - "Fiktivní" Bandung je ve skutečnosti město v Indonésii. (horner)

• - Režisér Svátek sa osobne na jednu noc ocitol za mrežami, keď u neho úradníci našli fotografiu väzneného Emila Novotného a obávali sa, že s ním má niečo spoločné. (Raccoon.city)