Co se týče nových českých filmu, jsem vždy dost skeptický, protože opravdu mizivé procento současné tuzemské tvorby se mi zalíbí. Od Zatracení jsem čekal kýč a nudu, ale byl jsem poměrně příjemně překvapený. Jistě, jedná se o nijak originální zpracování filmaři oblíbeného klišé o nevinném sympaťákovi v drsném vězení, které má i dost mizerný scénář, ale i tak jsem se docela dobře bavil a o to přece jde. Mezi velké klady filmu počítám i nádhernou filmovou píseň od Monkey business, znějící při závěrečných titulcích.(28.3.2003)

Pseudodokumentární styl (nalezené videokazety), který dominuje první části, je otřesný. Naprosto samoúčelně těkající a všelijak jinak prudící kamera s infantilními filtry, která má navodit zdání autenticity, jen odvádí pozornost od děje. Jako nápad mi to pro podobné téma přijde celkem vhodné (byť podobně "blairwitchovská" pojetí nemusím), jeho zpracování však nedopadlo uspokojivě. Jinak film, až na slabé herectví a zbytečně překombinovaný děj, docela ujde, vlastně jsem čekal něco podstatně horšího...(6.4.2010)

• Malarkey

Tak takhle blbej film jsem hodně dlouho neviděl. Říkal jsem si, jestli to náhodou není nějakej polistopadovej film. Takový to období, co se otevřely hranice a všichni bláznili, točili extrémy a jezdili kvůli tomu i do zahraničí. Vypadalo to tak. Pak jsem zjistil, že film je z roku 2002 a odpad byl jasnej.(16.1.2014)

• solskjaer

Révai zahrál hodně špatně a nevěřil jsem mu nic prostě nic, ale Kuklová ta naprosto propadla. Zajímalo by mě jestli jí to někdo sežral?! Z roztřepané kamery (rádoby progresivní styl) mi bylo místy zle a režie byla nezvládnutá. Příběh byl (bohužel) pro diváka velice zajímavý leč Svátek ho zazdil a to je škoda, protože bylo z čeho těžit. Sice film byl, alespoň podle reakcí okolí, komerčně velice úspěšný, ale u mě pohořel jako papír. Škoda, jak jsem již psal, z příběhu šlo vytěžit mnohem více. Co lze pochválit je opravdu jen ta hudba a snad i snaha, která ovšem vyšla úplně naprázdno.(4.2.2005)

Obsah včetně závěru: Patrik Lovický je zatčen ve fiktivním Bandungu za pašování heroinu. Jeho nevlastní bratr Tomáš se ho pokouší zachránit a podle nalezených videokazet se snaží pochopit jeho příběh. Nakonec zjistí, že se Patrik rozhodl dobrovolně, ale byl zneužit jako volavka pro projití větší zásilky žárlivou matkou své přítelkyně.(4.12.2008)

• - Režisér Svátek sa osobne na jednu noc ocitol za mrežami, keď u neho úradníci našli fotografiu väzneného Emila Novotného a obávali sa, že s ním má niečo spoločné. (Raccoon.city)

• - "Fiktivní" Bandung je ve skutečnosti město v Indonésii. (horner)

• - Tomáš (Jan Révai) při jedné ze scén hraje počítačovou hru "Hidden and Dangerous 2". (Rodriguez)