Musím přiznat, že po rozhořčených recenzích jsem očekával mnohem horší film. Tak špatné to zase nebylo - i když Svátek je poměrně slabý režisér a výkony Révaie a Kuklové byly otřesné. Navíc moralizaci na téma" nepašujte drogy, a obzvláště ne z Asie" jsme viděli už několikrát v Hollywoodském a lepším podání (Téměř bez šance, Půlnoční expres).(19.3.2003)

• Galadriel

Na tomhle filmu jsme byli jako na školním představení a kupodivu jsem ani neusla. To se ale nedá brát jako klad filmu, ze kterého jsem odcházela s bolestí hlavy kvůli části natočené "jako-ruční-amatérskou" kamerou. Ale ani na ten zbytek se nekouká moc dobře. Herci jsou příšerně toporní (obzvláště Jan Révai) a ani scénář jim to vůbec neulehčuje. Navíc se děj příšerně táhne a jediné, z čeho těží je pro naše končiny trocha exotického prostředí.(29.3.2004)

Když si vezmu, že je tohle český film, tak musím dát čtyřku jak vyšitou. Uznávám, že všechny scény odehrávající se v České republice a to především s panem Révaiem jsou úplná šílenost na rozbití televize (stačí, když Johny jen vysloví slovo Bandung a máte pocit, že má celý svět rýmu), ale scény z thajského vězení, to byla pastva pro oči. Takže čtyři hvězdy hlavně za Bandungpolovinu a na Czechpolovinu honem rychle zapomenout.(6.12.2008)

• lubospoti

Tak tenhle film se opravdu nepovedl. Námět velmi dobrý (podle skutečné události), ale o to víc mrzí jeho promrhání. A to jak špatnou režií, tak především výběrem herců (většina z nich předvedla opravdu slabé výkony). Film ve mně nedokázal vyvolat ty pravé pocity (možná se dá říct, že nedokázal vyvolat vůbec žádné). Nejdříve jsem si myslel.. ale což, takovýchto filmů vzniklo na počátku devadesátých let u nás hodně - konečně tvůrčí svoboda apod. To jsi si ale myslel jen do doby, než jsem zjistil, že je film z roku 2002 :-((16.1.2014)

• solskjaer

Révai zahrál hodně špatně a nevěřil jsem mu nic prostě nic, ale Kuklová ta naprosto propadla. Zajímalo by mě jestli jí to někdo sežral?! Z roztřepané kamery (rádoby progresivní styl) mi bylo místy zle a režie byla nezvládnutá. Příběh byl (bohužel) pro diváka velice zajímavý leč Svátek ho zazdil a to je škoda, protože bylo z čeho těžit. Sice film byl, alespoň podle reakcí okolí, komerčně velice úspěšný, ale u mě pohořel jako papír. Škoda, jak jsem již psal, z příběhu šlo vytěžit mnohem více. Co lze pochválit je opravdu jen ta hudba a snad i snaha, která ovšem vyšla úplně naprázdno.(4.2.2005)

• - Tomáš (Jan Révai) při jedné ze scén hraje počítačovou hru "Hidden and Dangerous 2". (Rodriguez)

• - Scenár musel byť neustále konzultovaný s Kráľovskou filmovou komisiou v Thajsku a pri realizácii filmu boli na natáčaní pridelení dvaja členovia tejto komisie, ktorí dohliadali na to, aby sa striktne dodržiaval schválený scenár. (Raccoon.city)

• - Režisér Svátek sa osobne na jednu noc ocitol za mrežami, keď u neho úradníci našli fotografiu väzneného Emila Novotného a obávali sa, že s ním má niečo spoločné. (Raccoon.city)