I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

DadysGirl

To bylo taaaak hezký... Ústřední trojici nemohli obsadit líp... Jim a Ewan by byli dokonalý pár... Nechybí tomu láska, romantika, vtip... Ten skutečný Steven Russel musí být opravdu génius... ()

Bezda22 odpad!

Asi pro tyhle filmy nemám pochopení. Pro mě odporná nechutnost. Film k poblití dobrej. Ani do konce jsem to nedokoukal. Hnus... ()

dewil21

Tak tohle je hodně neotřelý snímek, Jim Carrey je tak přirozený, že trochu pochybuju o jeho orientaci a o Ewanovi jsem si to stejně myslela už předtím. Čekala jsem klasickou béčkovou americkou komedii, ale nakonec se z toho vyklubala opravdu koukatelná milá komedie s originálním příběhem. Není to film pro upjaté puritány (až je s podivem, že je natočen v Americe), ale 100% je to film, který diváka pobaví a nějakou tu chuť v něm zanechá ()

himor

Komédia? Určite nie...Dráma? Iba ak pre mňa...nevedel som čo si mám myslieť a či vôbec dopozerať...To že Carrey dokáže zahrať hocičo, to som vedel, ale prečo sa títo dvaja junáci dali nahovoriť na takúto hlúposť? Asi som to celé nepochopil, ale nehnevajte sa, že to nepozriem znovu. 35%. ()

jafuska

tak jsem se dočkala po roce a šla jsem na tento film do kina, věděla jsem, že to bude o homosexualitě, že tam bude hrát Jim Carrye, sice tohoto herce moc nemusím, ale v tomto filmu zahrál docela slušně, ale druhý herec Ewan Mcgregor, klobouk dolů, jestli to opravdu jen hrál, že je gay, tak tomu jen zatleskat, zahrál to tak procítěně, že jsem mu uvěřila všechno, někdo na tento film nepůjde, protože je to prostě o homosexualite, je to o ní samozřejmě, ale i s prvky komedie, která byla milá až překvapující, a osobně, samozřejmě jsem na tento film jsem šla proto, že je to téma homosexualita protože..... někdo půjde na jima carryeho, jsem z tohoto filmu opravdu nadšená protože tolik emocí v tomto filmu a dalších záběrů, to se nedá jen tak přehlídnout. Doporučuji, není to rozhodně žádný brak, ani jen průměrný film. ()

alpeew

Ani vyložená komedie, ani jasná romantika, ani drama, přesto kompaktní a soudržný, nadto výborně zahraný kousek. Jim Carrey ve skvělé formě, snad ještě lepší než vynikající Man on the Moon, a Ewan McGregor v naprosto nečekané poloze (a to doslova), rytíře Jediho byste v něm hledali marně. Příběh skutečně žijící (a nyní ve vězení hnijící) osoby, v sobě spojuje několik jiných filmů - především vězeňské prostředí z Prison Break - tady ála jak ho neznáte (úpornost a vynalézavost útěků Steva Russella je na Knihu rekordů). Jim Carrey si roli podvodníka, lháře a člověka s nadprůměrnou inteligencí skvělě užívá. Komik on je rozený a herec jakbysmet (Man on the Moon a Věčný svit neposkvrněné mysli, např.) a Ewan se v roli buzíka cítí víc než skvěle. A navím mne mile překvapilo jak něžný a lidský film na toto téma vznikl. ()

boombang

Teplé jako kamna a kupodivu i velmi vtipné. Ovšem Carrey by už měl zpomalit, změnit účes a přejet na jinou kolej - jeho gaye mu nevěřím ani za mák. Zato McGregorovi zcela bez výhrad. Nejsem gay, ale pokud mohu soudit, je tento film rozhodně lepší než patetická ptákovina (hehe) jménem Zkrocená hora. Avšak jedničkou v tomto směru zůstává australský film Jsou z nás. A pro jistotu opakuji: nejsem gay :-) ()

L3G1ON4R

Komediální duo Carrey a McGregor v podání dvou homosexuálů je slušnou napínavou zábavou. Co všechno člověk dokáže vymyslet a vykonat pro dosažení cílů, ať už pro sebe nebo osobu sobě blízkou. Příběh mohl být trošičku víc okořeněn, po jiných stránkách se ale filmu nedá nic vytknut. ()

Marťulka

Na tohle jsem čekala dlouho, Carryeho mám moc ráda. Film mě nenudil a bavila jsem se. Akorát McGregora mám spojeného s Velkou rybou a tak jsem si chvílema říkala " co to proboha dělá" :-) ()

Soubi

Překvapila mě silná dávka dramatu, kterou jsem vzhledem k traileru a hereckému obsazení Jimma Carreyho nečekal. Ale to bylo jen dobře. Nicméně i tak jsem na vážkách, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec se jazýček přiklonil k trojce. ()

DoubleJo

Vtipny, sympaticky film s vybornym obsadenim. Vidiet Jima a Evana hrat gayov to nie je v kazdom filme a ze to zahrali fakt presvedcivo, to sa musi nechat. Malo to iskru, celkom to slapalo a tych gay scen tam zase nebolo tolko aby sa na to nepohodlne pozeralo. Ja som sa zabavil velmi dobre. ()

MarsVl

Jsem rád, že Carrey po Yes, manovi opět neopadl, a je vtipný. Bylo to zábavné , místy nechutné ale uznávám pojetí toho filmu a nějak mě to nepobuřovalo. Pěkná komedie 4* zase začíná platit, že tam kde je Carrey tak je i zábava. ()

Mr.Roman

Škoda, že nieje celý film ako cca posledná polhodina, pretože tá zdvihla dojem z filmu takmer na 4 *. Lenže prvá časť až tak okúzlujúca nieje, prišlo mi totiž, že sa film nevie rozhodnúť či bude dráma, alebo komédia, čo spôsobovalo, že fóry nevychádzali ako mali a Carrey mi dokonca chvíľami v jeho úlohe vadil. Avšak ako celok to je jeden z podarenejších podfukárskych filmov a jeden z najlepších McGregorových výkonov (ja som ho herecky takmer nepoznal). ()

Bigwave

Láska dvou homosexuálů, proč ne. Zpracování vcelku slušné. Ale proč se mi to zdá jako nejhorší role Jima Carryho. Silně podprůměrná komedie. ()

situs

Opět film, který, alespoň v mém případě, zůstal "kousek před branami". NĚCO tomu chybí. NĚCO, co by vzbudilo hlubší emoce. NĚCO, co diváka víc propojí s filmem, s jeho hrdiny, s příběhem...asi se bude jednat o individuálnější záležitost. Na mě prostě přes skvělé herecké výkony, dobrý námět, scénář, slušné tragikomické situace, nedokázal zapůsobit. Ale přesto stojí za to ho vidět. 70%. ()

vieriX

Pokud si odmyslím Jima a Ewana jako dva ukázkové teplouše hlavně Jim Carey si roli teplouše Stevena fakt užívá tak celkově se jednalo o svěží oddychovku. Hodnoceni se pohybuje někde na pomezí 3-4* ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)