Reklama

Reklama

To vánoční šturmování aneb Pokoj lidem dobré vůle

(TV film)

Obsahy(1)

Kolem hamru Josky Popelky zuří bitva mezi Proťáckou a Protiproťáckou armádou. Protože je právě Štědrý den, dohodnou se nepřátelští jenerálové na příměří, až do zítřejšího rána. Právě v tomto čase se odehrává tato vánoční pohádka. Vystupuje v ní řada rázovitých postaviček: samorostlý hamerník Joska (M. Havelka), jeho žena Mančí (G. Ježková), která touží po děťátku, záletná vdova Vojtěška Ptáčková (Z. Slavíková), dva nepřátelští vojáci Damián (J. Apolenář) a Vendelín (J. Kolařík) – oba zapálení muzikanti, zbědovaný, zimomřivý a vyhladovělý čert Kokrment (E. Pardus), starostlivý anděl strážný Serafín (M. Bumbálek) a komické figurky dvou nepřátelských jenerálů. (Česká televize)

(více)

Recenze (18)

naxicka odpad!

všechny recenze uživatele

Myslela jsem, že už nic horšího, nebo alespoň stejně "kvalitního", jako "Čerte, drž se svého kopyta" neuvidim, ale to jsem ještě neznala tuto "televizní báchorku" z brněnské produkce...Opravdu celé to sledovat bylo pro mě utrpením, nicméně jsem jako správný flagelant a masochista vydržela, abych mohla objektivně hodnotit. Můžu vám tedy poctivě říct, že se mi TOTO vepsalo černým písmem mezi nejhorší filmové počiny vůbec a ani snad největšímu nepříteli bych to nepřála...Celou dobu jsem si říkala, jestli něco může klesnout ještě níž...Myslím, že po dnešku už nemůže...:-) ()

otík 

všechny recenze uživatele

Taková řekněme ... rozporuplná pohádka. Dětem se určitě bude líbit anděl, čert, vánoční písničky i sněhuláci, dospělý si ale na téhle vánoční báchorce kromě pár podařených hlášek nemá co vzít. Příběh je děravý jak řešeto, ba spíše žádný, herecké výkony zbytečné komentování, kulisy kulisové jak to nejvíc šlo. Peca v roli jednoho generála jen řve, druhý generál je tu jen do party, Pardusův čert má málo prostoru, anděl je nevýrazný, ostatní postavy spíše pro zmatení malých dětí. Přesto v určitých okamžicích to má své kouzlo. Tohle se musí vidět a pak posoudit. Za mě lehký podprůměr, dětem se to ale líbilo. Hudba: Karel Cón ()

Reklama

triatlet 

všechny recenze uživatele

Už název je dlouhý a pohádka tak užvaněná, že stěží upoutala mou pozornost. Užil jsem si kreslené intermezzo, v němž se mi aktéři líbili víc než herci. Příběh umělý stejně jako kulisy, v nichž se všechny ty figurky pohybovaly podle scénáře Zdeňka Kozáka bez ladu a skladu. Hvězdička za poslední větu, kterou říká muzikant Damián před pěním závěrečné koledy. Vyčítá všechny, kterým je píseň určena, a do kamery "zdraví" diváky: "A taky pro ně, když to s náma vydrželi do konce..." ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Mě to přišlo, že se dívám na vánoční besídku a ne na televizní pohádku. Podle mě by to i ty děcka ze základky zahráli líp, protože za tohle by se styděli i herci ochotnického divadla. A možná by si ty děcka obstaraly i lepší kulisy, protože tyhle jsou katastrofální. Vrcholem této hrůzy je absence sněhu na Štědrý den ve vánoční pohádce. A pak zničehonic nic je sněhu jak v Krkonoších. [122. hodnocení, 14. komentář, 35%] ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Studiová pohádka, natočená mezi papundeklovými kulisami. Celé to vyznívá jako divadelní hra a toto vypadá jako její záznam. Děti to však asi nijak moc neupoutá. Těžko říci jak v divadle, kde by museli sedět na sedačce, ale doma u televize přeci jen mohou odbíhat a jelikož tu jsou velmi dlouhé a dětem nic neříkající dialogy, jejich pozornost moc dlouho nevydrží. Tato televizní pohádka je pro ně velmi náročná a krkolomná. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama