Reklama

Reklama

To vánoční šturmování aneb Pokoj lidem dobré vůle

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Kolem hamru Josky Popelky zuří bitva mezi Proťáckou a Protiproťáckou armádou. Protože je právě Štědrý den, dohodnou se nepřátelští jenerálové na příměří. Až do zítřejšího rána. A v tomto čase se odehrává celá naše báchorka. Vystupuje v ní řada rázovitých postaviček: samorostlý hamerník Joska, jeho žena Mančí toužící po děťátku, záletná vdova Vojtěška Ptáčková, dva nepřátelští vojáci Damián a Vendelín - oba zapálení muzikanti, zbědovaný, zimomřivý a vyhladovělý čert Kokrment, starostlivý anděl strážný Serafín, komické figurky dvou nepřátelských jenerálů. Na pozadí tesklivého svátečního večera a následně rozesmátého rána, zdobeného peřinou čerstvého sněhu - jsme svědky výsostně lidského příběhu s vlídným lidovým humorem. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

otík 

všechny recenze uživatele

Taková řekněme ... rozporuplná pohádka. Dětem se určitě bude líbit anděl, čert, vánoční písničky i sněhuláci, dospělý si ale na téhle vánoční báchorce kromě pár podařených hlášek nemá co vzít. Příběh je děravý jak řešeto, ba spíše žádný, herecké výkony zbytečné komentování, kulisy kulisové jak to nejvíc šlo. Peca v roli jednoho generála jen řve, druhý generál je tu jen do party, Pardusův čert má málo prostoru, anděl je nevýrazný, ostatní postavy spíše pro zmatení malých dětí. Přesto v určitých okamžicích to má své kouzlo. Tohle se musí vidět a pak posoudit. Za mě lehký podprůměr, dětem se to ale líbilo. Hudba: Karel Cón ()

Matematicka 

všechny recenze uživatele

Mí oblíbení uživatelé se diametrálně rozcházejí v hodnocení tohoto pohádkového počinu. Chápu obě strany, ale i přes dílčí dobré nápady a motivy a solidní herecké výkony méně známých (brněnských) herců nemohu za sebe dát více než dvě hvězdičky. Nějak mi to připadá celé překombinované, počínaje názvem, přes jména postav, překombinovaný děj. Potěšily vánoční písně, ale ani těch jsme si příliš neužili, ti dva vojáčci se pořád nemohli odhodlat, aby nám píseň zahráli :-) ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Jedna z lepších českých pohádek, která má dobrou ideu, navazující v podstatě na tradici barokní a klasickou.. Líbilo se mi, že se tu mluvilo o štědrovečerním postu nebo že např. čerta, byť "vymydleného" a polidštěného, jako kmotra pro novorozeně nevzali (to u Troškových a jiných postmoderních pohádek se svět dobra a zla míchá v duchu relativismu). Zde navíc vtipné dialogy s krásnou archaickou češtinou a pěkné výtvarné kulisy. Velmi silné čytři hvězdičky. Byl jsem příjemně překvapen, už jsem myslel, že Češi nejsou schopni něco, co má pevné body, vyprodukovat. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Už název je dlouhý a pohádka tak užvaněná, že stěží upoutala mou pozornost. Užil jsem si kreslené intermezzo, v němž se mi aktéři líbili víc než herci. Příběh umělý stejně jako kulisy, v nichž se všechny ty figurky pohybovaly podle scénáře Zdeňka Kozáka bez ladu a skladu. Hvězdička za poslední větu, kterou říká muzikant Damián před pěním závěrečné koledy. Vyčítá všechny, kterým je píseň určena, a do kamery "zdraví" diváky: "A taky pro ně, když to s náma vydrželi do konce..." ()

naxicka odpad!

všechny recenze uživatele

Myslela jsem, že už nic horšího, nebo alespoň stejně "kvalitního", jako "Čerte, drž se svého kopyta" neuvidim, ale to jsem ještě neznala tuto "televizní báchorku" z brněnské produkce...Opravdu celé to sledovat bylo pro mě utrpením, nicméně jsem jako správný flagelant a masochista vydržela, abych mohla objektivně hodnotit. Můžu vám tedy poctivě říct, že se mi TOTO vepsalo černým písmem mezi nejhorší filmové počiny vůbec a ani snad největšímu nepříteli bych to nepřála...Celou dobu jsem si říkala, jestli něco může klesnout ještě níž...Myslím, že po dnešku už nemůže...:-) ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama