Reklama

Reklama

To vánoční šturmování aneb Pokoj lidem dobré vůle

(TV film)

Obsahy(1)

Kolem hamru Josky Popelky zuří bitva mezi Proťáckou a Protiproťáckou armádou. Protože je právě Štědrý den, dohodnou se nepřátelští jenerálové na příměří, až do zítřejšího rána. Právě v tomto čase se odehrává tato vánoční pohádka. Vystupuje v ní řada rázovitých postaviček: samorostlý hamerník Joska (M. Havelka), jeho žena Mančí (G. Ježková), která touží po děťátku, záletná vdova Vojtěška Ptáčková (Z. Slavíková), dva nepřátelští vojáci Damián (J. Apolenář) a Vendelín (J. Kolařík) – oba zapálení muzikanti, zbědovaný, zimomřivý a vyhladovělý čert Kokrment (E. Pardus), starostlivý anděl strážný Serafín (M. Bumbálek) a komické figurky dvou nepřátelských jenerálů. (Česká televize)

(více)

Recenze (18)

Mariin 

všechny recenze uživatele

Jedna z lepších českých pohádek, která má dobrou ideu, navazující v podstatě na tradici barokní a klasickou.. Líbilo se mi, že se tu mluvilo o štědrovečerním postu nebo že např. čerta, byť "vymydleného" a polidštěného, jako kmotra pro novorozeně nevzali (to u Troškových a jiných postmoderních pohádek se svět dobra a zla míchá v duchu relativismu). Zde navíc vtipné dialogy s krásnou archaickou češtinou a pěkné výtvarné kulisy. Velmi silné čytři hvězdičky. Byl jsem příjemně překvapen, už jsem myslel, že Češi nejsou schopni něco, co má pevné body, vyprodukovat. ()

Matematicka 

všechny recenze uživatele

Mí oblíbení uživatelé se diametrálně rozcházejí v hodnocení tohoto pohádkového počinu. Chápu obě strany, ale i přes dílčí dobré nápady a motivy a solidní herecké výkony méně známých (brněnských) herců nemohu za sebe dát více než dvě hvězdičky. Nějak mi to připadá celé překombinované, počínaje názvem, přes jména postav, překombinovaný děj. Potěšily vánoční písně, ale ani těch jsme si příliš neužili, ti dva vojáčci se pořád nemohli odhodlat, aby nám píseň zahráli :-) ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

V první řadě je třeba říct, že pokud je to skutečně myšleno jako pohádka pro děti, tak to tvůrci trochu přeťápli. Báchorka rozhodně není a neměla by být určená dětem, spíše dospělým. Dalším problémem jsou studia. Studiové projekty - až na výjimky, mě nikdy nebavily. Dílko se navíc chvíli opírá o animace, ty nejsou až tak špatné. Problémem je spíše dramaturgie. Je to pohádka o jedné nevěře, která skončila šťastně a milence, která si našla chlapa? Nebo o vojně? O čertovi? O anděli? Je to mišmaš všeho. Ale rozhodně ne humoru, toho tedy pomálu, i když se říká, že dobrého pomálu, toho bych zrovna uvítal více. A závěrečné titulky se všemi, kteří se na výsledném produktu podíleli, je počin sice originální, nicméně dost bizarní, zvláště, když jsou v andělských kostýmech. Chuť jsem tak měl jen při pohledu na tu jitrničku, po shlédnutí mě přešla na reprízu. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Taková řekněme ... rozporuplná pohádka. Dětem se určitě bude líbit anděl, čert, vánoční písničky i sněhuláci, dospělý si ale na téhle vánoční báchorce kromě pár podařených hlášek nemá co vzít. Příběh je děravý jak řešeto, ba spíše žádný, herecké výkony zbytečné komentování, kulisy kulisové jak to nejvíc šlo. Peca v roli jednoho generála jen řve, druhý generál je tu jen do party, Pardusův čert má málo prostoru, anděl je nevýrazný, ostatní postavy spíše pro zmatení malých dětí. Přesto v určitých okamžicích to má své kouzlo. Tohle se musí vidět a pak posoudit. Za mě lehký podprůměr, dětem se to ale líbilo. Hudba: Karel Cón ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Studiová pohádka, natočená mezi papundeklovými kulisami. Celé to vyznívá jako divadelní hra a toto vypadá jako její záznam. Děti to však asi nijak moc neupoutá. Těžko říci jak v divadle, kde by museli sedět na sedačce, ale doma u televize přeci jen mohou odbíhat a jelikož tu jsou velmi dlouhé a dětem nic neříkající dialogy, jejich pozornost moc dlouho nevydrží. Tato televizní pohádka je pro ně velmi náročná a krkolomná. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama