poster

To vánoční šturmování aneb Pokoj lidem dobré vůle (TV film)

Pohádka

Česko, 2004, 62 min

 • zdeny99
  *

  Mě to přišlo, že se dívám na vánoční besídku a ne na televizní pohádku. Podle mě by to i ty děcka ze základky zahráli líp, protože za tohle by se styděli i herci ochotnického divadla. A možná by si ty děcka obstaraly i lepší kulisy, protože tyhle jsou katastrofální. Vrcholem této hrůzy je absence sněhu na Štědrý den ve vánoční pohádce. A pak zničehonic nic je sněhu jak v Krkonoších. [122. hodnocení, 14. komentář, 35%](18.12.2019)

 • triatlet
  *

  Už název je dlouhý a pohádka tak užvaněná, že stěží upoutala mou pozornost. Užil jsem si kreslené intermezzo, v němž se mi aktéři líbili víc než herci. Příběh umělý stejně jako kulisy, v nichž se všechny ty figurky pohybovaly podle scénáře Zdeňka Kozáka bez ladu a skladu. Hvězdička za poslední větu, kterou říká muzikant Damián před pěním závěrečné koledy. Vyčítá všechny, kterým je píseň určena, a do kamery "zdraví" diváky: "A taky pro ně, když to s náma vydrželi do konce..."(27.12.2009)

 • naxicka
  odpad!

  Myslela jsem, že už nic horšího, nebo alespoň stejně "kvalitního", jako "Čerte, drž se svého kopyta" neuvidim, ale to jsem ještě neznala tuto "televizní báchorku" z brněnské produkce...Opravdu celé to sledovat bylo pro mě utrpením, nicméně jsem jako správný flagelant a masochista vydržela, abych mohla objektivně hodnotit. Můžu vám tedy poctivě říct, že se mi TOTO vepsalo černým písmem mezi nejhorší filmové počiny vůbec a ani snad největšímu nepříteli bych to nepřála...Celou dobu jsem si říkala, jestli něco může klesnout ještě níž...Myslím, že po dnešku už nemůže...:-)(27.12.2009)

 • lubospoti
  **

  Asi chápu co měli tvůrci v úmyslu. Udělat pohádku, do které by nenásilnou formou zakomponovali vánoční poselství. Zůstalo však jen u nápadu. Výsledný tvar je hodně nesourodý, navíc se slabými hereckými výkony. Těžko říct, jestli je to vinou herců nebo špatného režijního vedení. Navíc výprava vypadá jako z pohádek o dvacet až třicet let starších.(23.12.2019)

 • Mariin
  ****

  Jedna z lepších českých pohádek, která má dobrou ideu, navazující v podstatě na tradici barokní a klasickou.. Líbilo se mi, že se tu mluvilo o štědrovečerním postu nebo že např. čerta, byť "vymydleného" a polidštěného, jako kmotra pro novorozeně nevzali (to u Troškových a jiných postmoderních pohádek se svět dobra a zla míchá v duchu relativismu). Zde navíc vtipné dialogy s krásnou archaickou češtinou a pěkné výtvarné kulisy. Velmi silné čytři hvězdičky. Byl jsem příjemně překvapen, už jsem myslel, že Češi nejsou schopni něco, co má pevné body, vyprodukovat.(27.12.2009)