Matilda je mimořádně talentovaná a inteligentní holčička, která se bohužel nenarodila do té správné rodiny. Její otec Harry je úspěšný podvodný prodejce ojetých automobilů a matka přebornice ve sledování telenovel. Pokud Matilda neobtěžuje zrovna rodinu svou touhou po vzdělání, nechávají ji rodiče i její tlustý bratr poměrně v klidu. Škola s laskavou a krásnou paní učitelkou se pak pro Matildu stane skutečným Rájem, který narušuje jen přítomnost kruťácké ředitelky školy Agathy Trunchbullové, bývalé závodnice v hodu kladivem. Díky ní v sobě Matilda objeví netušené schopnosti... Danny DeVito, který si v této moderní pohádce pro malé i velké s chutí zahrál duševně nevyvinutého rodiče, natočil svůj film podle stejnojmenné dětské knížky Roalda Dahla. Talentovanou hlavní představitelku, osmiletou Maru Wilsonovou, si režisér jako první adeptku vybral po zhlédnutí filmu Táta v sukni. (Česká televize)

Raimok

Jako malymu se mi to hrozně líbilo. Holka s nadpřirozenyma schopnostma mě prostě zaujala. V tomhle věku by u mě ale už asi neuspěla. 66 % ()

Jaroslaf

jeden z nejlepších filmů .) jdu si ho vychutnat už asi popáté a některé komentáře zdejších uživatelů i celkové hodnocení jen ukazuje, kolik z nás již dávno zapomnělo jaké to je býti dítětem... ()

Berry

Poměrně slušný začátek, který však pokračuje s nesnesitelnou cukrkandlovitostí blbých gagů a končí jako tuctový průser. Ale průser s dobrým DeVitem. ()

dawe787

Mě tato komedie prostě dostala. Chvílemi je více než dojemná a i když jsou tam scény, které přesahují lidské možnosti a zákony fyziky, vždycky mě tenhle film chytne za srdce a myslím, že Danny DeVito si s ním dobře poradil. Malá holčička, které to pálí vskutku bezvadně, je moc roztomilá. Herečka v roli ředitelky Hromasové byla vybrána přímo na míru, akorát nevím, kde jí mohli vyhrabat! Všechny vás zavřu do dusidla!!! ()

jasanka

Film, který jsem v dětství naprosto zbožňovala, viděla ho snad doslova tisíckrát, a ráda se k němu vracím i teď. (Mimochodem - existují dvě verze dabingu - jedna příšerná, jedna skvělá. Doufám, že narazíte na tu dobrou.) ()

Kajusska01

Teď už jsem sice velká holka, ale i tak je to jeden z nejhezčích filmů mého dětství. Kýčovité, nesmyslné, skvělé. Sobecky dávám čtyři hvězdy!! Je to nádherný film... ()

Matli

Na svůj rok je to typický rodinný film, ne nějak zvlášť vtipný, ale je koukatelný. A pak kde vzali nápad s natočením filmu Lucy :-) 41% ()

Milhouse7

Extremnim zpusobem vykreslene prostredi dvou navzajem cizich svetu, deti s uzasnou kreativni predstavivosti, kde neexistuji zadne zabrany a na ty, kteri jim nerozumi. Pokud se vam tenhle snimek nelibil, patrite do te druhe skupiny, bud z vas nekdo to kreativni dite vytriskal uz kdysi davno, nebo se ho v sobe stydite priznat, ale pokud zahodite tyhle predsudky a vzijete se do teto role, ocitnete se v uzasne zabavnem snimku a zjistite jak je svet dospelych zoufaly a nudny. Extremni priklad: "ja jsem velky a ty jsi mala, ja mam pravdu a ty ne" smutne, absurdni? nemyslim si. ()

Danqo

Film ukazuje, ako veľmi málo sa v USA dá dôverovať polícii, školskému inšpektorátu, child protective services, obchodnej inšpekcii a v podstate všetkému okrem mágie. ()

Axident

Půvabný příběh, velmi patřičně uchopený DeVitem skrzeva čiročirý dětský pohled na svět, jehož nepochopení zřejmě vede k tak absurdně nízkému hodnocení, které zde Matilda má... Ano, až dětinské triky a poetika, ale právě to všechno do sebe zapadá, snad jen použití liliputky v několika úvodních záběrech, než nastoupila na scénu roztomile obyčejná Mara Wilson, mě rušilo a kazilo dojem... Po zbytek filmu jsem byl spokojeným dítětem... (Trefné komentáře: Oskar; Naprosté nepochopení: Melies) ()

Rafaelos

viděl jsem jen kousek, když jsem byl na plazmě. po 15 minutách sledování bych to shodnotil jedním slovem: "p*čov*na" (omlouvám se za užití sprostého slova) ()

čmelda5

Je to film určený dětem a jako malé dítě jsem ho měla strašně ráda, takže teď, když už jsem větší a film už se mi tolik nelíbí, hodnocení prostě nesnížím...Bože, jak já jsem se té hnusné baby bála... ()

EllinkaD

Ale no tak ... je to přece film pro děti - tak proč takhle dopodrobna "rozpitvávat", co je blbost a jestli to má nějaký smysluplný děj ..... Knížku jsem jako malá holka měla moc ráda a film se náhodou docela povedl :o) Je to prostě oddychovka určená DĚTEM a ne nám dospělým - schválně se zkuste zeptat nějakého 6ti letého špunta (myslím, že spíš se to líbí holčičkám) na jeho názor ...... :o) Asi jsem nějak "zaostalá", ale myslím si, že tenhle film se mi pro menší děti líbí víc, než třeba seriál vyloženě pro dospívající holky (napr. Hannah Montana) .... poslouchat některé děti, které ani nechodí do školy, jak "diskutují" o seriálu HM ... to se fakt moc nedá :o) ()