poster

Matilda

 • USA

  Matilda

 • Slovensko

  Matilda

 • Velká Británie

  Matilda

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 98 min

 • josieaddms
  *

  Vím že je to úplně příšerně příšernej film, ale když mi bylo asi osm, milovala jsem ho. Strašně jsem toužila mít kouzelný schopnosti jako Matilda, a taky najít spřízněnou duši jako byla pro Matildu slečna Krásná (nebo slečna Honney). Navíc mi to přišlo napínavé a tajemné. Teď už z odstupem vidím, že je to dost trapná komedie podporující v dětech aby se hlavně hodně učily, a taky tak trochu podlézání škole, že sice paní ředitelka byla zlá, ale bez ní škola rájem na zemi. Nemám ráda Roalda Dahla, ale někdy ho někdo dokáže zfilmovat dost obstojně. Danny DeVito ale asi nebyl šťastnou volbou. Děti to sice baví, ale dospělí u toho trnou. Kdyby to nebyla moje oblíbená pohádka z dětství, klidně bych to i "hodila do odpadu".(23.1.2012)

 • hyena1
  odpad!

  Když jsem se před obědem rozhodovala jestli se budu dívat na Deníky orangutanů nebo Matildu, bohužel jsem si nevybrala orangutany. Rodinná dobrodružná komedie? Kde?... Že se může narodit geniální dítě do nevhodných podmínek, tomu bych věřila - jsem toho přece jasným důkazem :D - takže nápad to nebyl vyloženě špatný. Ale všechno ostatní - absolutně špatně! Tuhle trapnou americkou vymývárnu mozku nedoporučuju pouštět ani po sobotním draku, natož za střízliva a ještě dětem...(8.6.2014)

 • Mariin
  ****

  Hodnotím hlavně podle reakce 8 až 11 letých dětí. Moc se jim to líbilo; je přece potěšení vidět jak to schytává tyranská ředitelka školy Agatha Trunchbullová ...A musím přiznat, že jsem se nejednou zasmál tomu, jak zkarikované tu byly některé postavy, hlavně hrubě konzumní rodiče Matildy. Myslím, že z hlediska menšího diváka by to mohlo být klidně i za pět hvězdiček. Zřejmě bych tento film vybral mezi ty lepší, kdybych měl někde na táboře zabavit drobotinu. Opět shledávám, že se výrazně odchyluji od zdejšího průměru hodnocení...(25.4.2009)

 • heyda
  ***

  Danny DeVito se opět pustil do režírování a myslím, že to nebyl úplně nejhorší filmový pokus. Každopádně jde ale o průměr mezi komediemi. Kladem je určitě hezká vizuální stránka a dobrá hudba. Celkový dojem kazí několik trapnějších momentů. Jednoduše jde o příjemnou (chvilemi nepříjemnou) oddychovku, která si mé 3 hvězdičky zaslouží. Matildiny schopnosti bych bral taky :-)))(24.7.2010)

 • Charlinka
  **

  Předtím než ohodnotím tento film, musím vzít v úvahu, že je natočen podle knihy Roalda Dahla. Nevím jak je to v knize, nicméně jako u většiny takovýchto filmů mě bavila první polovina. Stejně jako u filmu Sám doma mě film bavil do doby než dítě ( v tomto filmu tedy Matilda) začne provádět všelijaké kruté kousky zlému protivníkovi. V tomto směru ten film byl hodně americký a pokud to tak je i v knize tak jsem se v Roaldu Dahlovi zklamala. Nicméně první polovina i myšlenka filmu o dívce, která je chytrá a ráda čte i když jí to rodiče nedovolí se mi líbila a proto celkově dávám dvě hvězdičky.(12.6.2012)

 • - Keď Matilda v triede trestá magickými schopnosťami riaditeľku Trunchbullovú, na konci jej odkazu na tabuli sú dva veľké biele kríže. Hneď v ďalších scénach, keď sa Trunchbullová točí na glóbuse a deti ju pozorujú, si môžeme všimnúť, že kríže na tabuli chýbajú... (martin1m2)

 • - V roce 2010 měl premieru v divadle stejnojmený muzikál. (janejudyjune)

 • - Na jedné krabici na obědy si můžeme všimnout nápisu "Greeting from Asbury Park, New Jersey (Pozdrav z Asbury Park, New Jersey)", což je odkaz na místo, kde se narodil Danny DeVito. (mi-ib)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace