Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

Scénografie:

Bill Brzeski

Kostýmy:

Jane Ruhm

Výchovná a celkom zábavná blbôstka výhradne pre deti, ktorá má pre mňa osobne neopakovateľné spomienkové čaro mojich detských čias (domysli si: pred Harrym Potterom)...(27.9.2007)

Další z mých dětských klasik a po všech stránkách výborná rodinná komedie se špetkou černého humoru.(11.8.2010)

• golfista

Jestli TOHLE má být rodinná komedie, pak jsem asi viděl jiný film. Hrůza hrůzoucí.(28.7.2003)

Náhodou to byla sranda. Paní Trunchbullová byla fakt nechutná. Výběr herečky na tuhle roli byl fakt správná. A u pár momentů jsem se i zasmál. Po příběhový stránce to neni nic extra, ale kdo by čekal nějakej extra příběh od takového filmu? Mě to bavilo a koukat se na to dalo. ***(12.1.2013)

Americké zpracování Dahla mě nenadchlo. Nadsázka, kterou jsem si v knížce představoval, mnohdy překračuje míru snesitelnosti.(12.1.2013)

• - V roce 2010 měl premieru v divadle stejnojmený muzikál. (janejudyjune)

• - Herci Danny DeVito a Rhea Perlman, kteří na filmovém plátně ztvárnili rodiče malé Matildy (Mara Wilson), spolu žijí i ve skutečnosti, a to od roku 1982. (TheVerczaaa)

• - Pam Ferris zůstávala v postavě a děsila děti, i když se zrovna nenatáčelo. Chtěla, aby strach dětí byl před kamerou upřímný. (mi-ib)