poster

Matilda

 • USA

  Matilda

 • Slovensko

  Matilda

 • Velká Británie

  Matilda

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 98 min

 • dawe787
  *****

  Mě tato komedie prostě dostala. Chvílemi je více než dojemná a i když jsou tam scény, které přesahují lidské možnosti a zákony fyziky, vždycky mě tenhle film chytne za srdce a myslím, že Danny DeVito si s ním dobře poradil. Malá holčička, které to pálí vskutku bezvadně, je moc roztomilá. Herečka v roli ředitelky Hromasové byla vybrána přímo na míru, akorát nevím, kde jí mohli vyhrabat! Všechny vás zavřu do dusidla!!!(1.1.2010)

 • filmmovier
  *****

  Já za to nemůžu, mě to baví. Nikdy nechybím u televizní reprízy. Tahle rodinná komedie je ve svém žánru jedna z těch lepších. Má to hromadu vtipu, ale i dojemných scén. Pam Ferris je jako ďábelská ředitelka Trunchbullová naprosto famozní. Je to nejlepší postava filmu. Výborný je i Danny DeVito. Ten příběh mě prostě potěší vždycky. Ačkoliv jsem od Dahla nic nečetl, vím, že je to asi dost dobrý spisovatel.(13.1.2012)

 • IrisB
  *****

  Osobně mám tento film ráda už od dětství. Příběhy Roalda Dahla jsou prostě skvělé a jejich malebnost se snadno přenáší na filmová plátna. Matilda je "burtonovsky" barevný snímek, který pohladí po duši a dokazuje, že i šašek Danny de Vito má velký umělecký dar.....Jo a mimochodem, vážení kritici! - K vašemu špatnému modrému hodnocení - jen kdyby pod tím byl podepsaný Tim Burton co?! To by to hned mělo 80%!(1.7.2011)

 • heyda
  ***

  Danny DeVito se opět pustil do režírování a myslím, že to nebyl úplně nejhorší filmový pokus. Každopádně jde ale o průměr mezi komediemi. Kladem je určitě hezká vizuální stránka a dobrá hudba. Celkový dojem kazí několik trapnějších momentů. Jednoduše jde o příjemnou (chvilemi nepříjemnou) oddychovku, která si mé 3 hvězdičky zaslouží. Matildiny schopnosti bych bral taky :-)))(24.7.2010)

 • chrochtos
  *****

  Jeden z nejkrasnejsich filmu jaky sem kdy videl.. matilda je perla ve svete televizniho odpadu, jeji rodice sou ukazkovy "white trash", reditelka je dabel a jeji pani ucitelka je neco jako andel.. asi sem extremne sentimentalni, ale tenhle film me tak strasne dojal a oslovil.. jeden z mala filmu na svete kde je inteligence a slusnost oslavovana.(29.9.2010)

 • - Keď slečna Truchbullová (Pam Ferris) vyhodí blonďaté dievčatko za jej copíky, to padá za plot a šmýka sa na zemi niekoľko metrov, pričom je možné vidieť, ako so sebou zbiera aj hlinu. Keď zastane a postaví sa, zadok má skoro čistý. (DJ Rocco iNc)

 • - V roce 2010 měl premieru v divadle stejnojmený muzikál. (janejudyjune)

 • - Na jedné krabici na obědy si můžeme všimnout nápisu "Greeting from Asbury Park, New Jersey (Pozdrav z Asbury Park, New Jersey)", což je odkaz na místo, kde se narodil Danny DeVito. (mi-ib)