Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 98 min

Mě tato komedie prostě dostala. Chvílemi je více než dojemná a i když jsou tam scény, které přesahují lidské možnosti a zákony fyziky, vždycky mě tenhle film chytne za srdce a myslím, že Danny DeVito si s ním dobře poradil. Malá holčička, které to pálí vskutku bezvadně, je moc roztomilá. Herečka v roli ředitelky Hromasové byla vybrána přímo na míru, akorát nevím, kde jí mohli vyhrabat! Všechny vás zavřu do dusidla!!!(1.1.2010)

Já za to nemůžu, mě to baví. Nikdy nechybím u televizní reprízy. Tahle rodinná komedie je ve svém žánru jedna z těch lepších. Má to hromadu vtipu, ale i dojemných scén. Pam Ferris je jako ďábelská ředitelka Trunchbullová naprosto famozní. Je to nejlepší postava filmu. Výborný je i Danny DeVito. Ten příběh mě prostě potěší vždycky. Ačkoliv jsem od Dahla nic nečetl, vím, že je to asi dost dobrý spisovatel.(13.1.2012)

Osobně mám tento film ráda už od dětství. Příběhy Roalda Dahla jsou prostě skvělé a jejich malebnost se snadno přenáší na filmová plátna. Matilda je "burtonovsky" barevný snímek, který pohladí po duši a dokazuje, že i šašek Danny de Vito má velký umělecký dar.....Jo a mimochodem, vážení kritici! - K vašemu špatnému modrému hodnocení - jen kdyby pod tím byl podepsaný Tim Burton co?! To by to hned mělo 80%!(1.7.2011)

Danny DeVito se opět pustil do režírování a myslím, že to nebyl úplně nejhorší filmový pokus. Každopádně jde ale o průměr mezi komediemi. Kladem je určitě hezká vizuální stránka a dobrá hudba. Celkový dojem kazí několik trapnějších momentů. Jednoduše jde o příjemnou (chvilemi nepříjemnou) oddychovku, která si mé 3 hvězdičky zaslouží. Matildiny schopnosti bych bral taky :-)))(24.7.2010)

Jeden z nejkrasnejsich filmu jaky sem kdy videl.. matilda je perla ve svete televizniho odpadu, jeji rodice sou ukazkovy "white trash", reditelka je dabel a jeji pani ucitelka je neco jako andel.. asi sem extremne sentimentalni, ale tenhle film me tak strasne dojal a oslovil.. jeden z mala filmu na svete kde je inteligence a slusnost oslavovana.(29.9.2010)

• - Keď slečna Truchbullová (Pam Ferris) vyhodí blonďaté dievčatko za jej copíky, to padá za plot a šmýka sa na zemi niekoľko metrov, pričom je možné vidieť, ako so sebou zbiera aj hlinu. Keď zastane a postaví sa, zadok má skoro čistý. (DJ Rocco iNc)

• - V roce 2010 měl premieru v divadle stejnojmený muzikál. (janejudyjune)

• - Na jedné krabici na obědy si můžeme všimnout nápisu "Greeting from Asbury Park, New Jersey (Pozdrav z Asbury Park, New Jersey)", což je odkaz na místo, kde se narodil Danny DeVito. (mi-ib)